Gönderen Konu: Aşırı Derecede Yağlanan Kafa Derisi ve Saç Dökülmesinin İlişkisi  (Okunma sayısı 6864 defa)

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
hafta içi normal şampuan haftada 2 kere konozol 5 dakika kafa bekletip güzelce durula

finasterid de yağlanmayı keser fazla  YAĞLANMANIN SEBEBİ DHt hormonun aşırı salınımı

DHT hormonu; testosteron hormonu ile cildin yüzeyinde bulunan ‘5 alfa-redüktaz’ enziminin birleşmesiyle meydana gelen ve saçta genetik kaybı tetikleyen hormondur. DHT nedeniyle dökülen saçlar bir sonraki evrede daha zayıf çıkıp daha kısa yaşar. Bir süre sonra saç zayıflamasıyla birlikte saç kökleri de küçülüp inaktif hale geçer ve saç oluşumu sonlanır.
Abi ben ketokonazol içerikli şampuanları önerilen ölçü ve sıklık da kullandım olumlu bi dönüş alamadım. Ne yaglanmamı kesti o zaman hafif kepek vardı yağlı kepek kuru pullanma tarzı değil de onda sa işe yaramadı yağlanmada da tabi bu Benim deneyimim başkası memnundur bilemem.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Ben bir çok şey kullaniyorum fakat yağlanma seboderm şampuan ve hairforte sprey kullanmaya başladığımda şıp diye kesildi. Yeni sıkıntım şu hairforte kan dolaşımını hızlandırıyor birde  ben çok sık dermaroller da kullaniyorum kan dolaşımı için o yüzden benim kafa derim sürekli yenileniyor bu da pul pul ölü deri dökülmesine sebep veriyor. seboderm şampuan hafif orta şiddetli  yağlı egzama maksatlı üretilen bi şampuan benim öyle bir sıkıntım yok yağlanma için aldım   deriyi baya gergin yapılı ve kurutuyor millet yağ falan sürüyormuş derisi çok kuruyanlar ben zaten doğal yağlanmayı baskılanması için kullandığım için sorun etmedim, firma sürecin normal olduğunu söyledi bana zaten kafa derisinin yenilenmesinden ötürü ölü derinin pullanip dökülecegini yazıyor du hairforte'da, bu Benim için çok da büyük bir sorun değil zamanla azalacak zaten yağlanmanın yarattığı sorunun yanında küçük bence.  Sen seboderm şampuan deneyebilirsin hairforte'u tabi yağlanma için kullanmıyorum alopesi için kullanıyorum eğer onun da etkisi varsa yağlanma da tuzu biberi olmuş olacak.

Bir de iki kere yağlanma için bi kür uygulamıştım iki kere ile sonuç vermişmidir bilmiyorum zannetmiyorum aloe vera bal falan intenette bulursun aloevera bitince yapamadım daha

Şuan 3 günde bir yıkama yapıyorum bu benim için büyük bir başarı 15 yaşımdan beri gün aşırı yıkıyordum saçımı mecburen.

Teşekkür ederim yorumlarınız için hocam, fakat şampuandan 2-3 tane var, hangisi olması gerekiyor?

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Teşekkür ederim yorumlarınız için hocam, fakat şampuandan 2-3 tane var, hangisi olması gerekiyor?

Seboderm şampuan tek cins benim bildiğim iki üç tane çeşiti yok başka bir marka ile karşıtırıyor olabilir misin? "Seboderm Şampuan " olarak arattığında görseldeki çıkması gerekiyor
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Diğer paket boyutları
200 ml
% 30
390 ml
% 30
Seçilen öğeyi bir alışveriş listesine eklemek için giriş yapmalısınız .
Ürün bilgisi
Müşteri Yorumları
VICHY DERCOS kepek önleyici şampuan
Kuru kafa derisi / saçlar için kepek önleyici yoğun şampuan
GÖRÜNÜR ÖLÇEKLERİ KALDIRIR VE OKÇULUK FİYATINI AZALTIR
Cilt tipi:
Kuru kafa derisi için
etkinliği:
"İlk uygulamadan itibaren inatçı kepek ve kaşıntıya bile yardımcı olur. Tüm görünür kepeklerin% 100'ünü ortadan kaldırır. 6 haftalık anti-dönüş etkisi. Selenyum DS, dermatologların etkinliği ile bilinen aktif bir bileşendir."
uyumluluk:
"Hassas ciltler için dermatolojik olarak test edilmiştir. Alkol ve paraben içermez. Vichy'den gelen termal su ile."
Bakım deneyimi:
"1 uygulamadan sonra inatçı kepek ile bile yardımcı olur. İlk tedaviden sonra 6 haftaya kadar anti-tekrarlayan. İlk uygulamadan sonra kaşıntı azalır. Şampuan her uygulamada taze bir his veren nane kokusuna sahiptir"
sonuç:
"Bir bakım şampuanından daha fazlası: saçlar yumuşak, esnek ve parlak olur. Başlangıçta: gevşemiş hücreler, pul pul kafa derisi. 4 hafta sonra: yeni inşa edilmiş hücreler, sağlıklı kafa derisi."
uygulama:
4 haftalık bir kurs olarak sıradan bir şampuan gibi kullanın.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Seboderm şampuan tek cins benim bildiğim iki üç tane çeşiti yok başka bir marka ile karşıtırıyor olabilir misin? "Seboderm Şampuan " olarak arattığında görseldeki çıkması gerekiyor

Saçı matlaştırıyormuş, öyle yazmışlar yorumlarda hocam.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Saçı matlaştırıyormuş, öyle yazmışlar yorumlarda hocam.
Ben saçımı kazıdım 20 gün olmadı henüz saçlarım halen kısa matlaştırma konusunu bilemiyorum benim için önemli kısas yağlanmayı bitirmesi ama tabi cansız saç da büyük problem bilemeyeceğim kullanıp deneyimlemek lazım. Yıkama sonrası matlaşmasını engellemek için yağ sürebilirsin tatlı  badem yağı vs parlaklık verir.
Diğer paket boyutları
200 ml
% 30
390 ml
% 30
Seçilen öğeyi bir alışveriş listesine eklemek için giriş yapmalısınız .
Ürün bilgisi
Müşteri Yorumları
VICHY DERCOS kepek önleyici şampuan
Kuru kafa derisi / saçlar için kepek önleyici yoğun şampuan
GÖRÜNÜR ÖLÇEKLERİ KALDIRIR VE OKÇULUK FİYATINI AZALTIR
Cilt tipi:
Kuru kafa derisi için
etkinliği:
"İlk uygulamadan itibaren inatçı kepek ve kaşıntıya bile yardımcı olur. Tüm görünür kepeklerin% 100'ünü ortadan kaldırır. 6 haftalık anti-dönüş etkisi. Selenyum DS, dermatologların etkinliği ile bilinen aktif bir bileşendir."
uyumluluk:
"Hassas ciltler için dermatolojik olarak test edilmiştir. Alkol ve paraben içermez. Vichy'den gelen termal su ile."
Bakım deneyimi:
"1 uygulamadan sonra inatçı kepek ile bile yardımcı olur. İlk tedaviden sonra 6 haftaya kadar anti-tekrarlayan. İlk uygulamadan sonra kaşıntı azalır. Şampuan her uygulamada taze bir his veren nane kokusuna sahiptir"
sonuç:
"Bir bakım şampuanından daha fazlası: saçlar yumuşak, esnek ve parlak olur. Başlangıçta: gevşemiş hücreler, pul pul kafa derisi. 4 hafta sonra: yeni inşa edilmiş hücreler, sağlıklı kafa derisi."
uygulama:
4 haftalık bir kurs olarak sıradan bir şampuan gibi kullanın.
Abi ürün güzel de bana gitmez kuru kafa nerde bizde aksine yağlı kafa derisi için lazım bize, yağlı kafa derisi+ kepek de ayrı bi saçma kepek kuru cildde olur sanırdım tek
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Ben saçımı kazıdım 20 gün olmadı henüz saçlarım halen kısa matlaştırma konusunu bilemiyorum benim için önemli kısas yağlanmayı bitirmesi ama tabi cansız saç da büyük problem bilemeyeceğim kullanıp deneyimlemek lazım. Yıkama sonrası matlaşmasını engellemek için yağ sürebilirsin tatlı  badem yağı vs parlaklık verir.Abi ürün güzel de bana gitmez kuru kafa nerde bizde aksine yağlı kafa derisi için lazım bize, yağlı kafa derisi+ kepek de ayrı bi saçma kepek kuru cildde olur sanırdım tek

Evet hocam, bir dönem Konazol kullandım, gerçekten kötü görünüyor.

Don Vito Corleone

• Hero Member
Bu dediğim  ürün kullan  emin ol faydasi  göreceksin 

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu dediğim  ürün kullan  emin ol faydasi  göreceksin

Çoğu konularda alpacin kullanın diyordunuz yararı olmadı mi ?

Don Vito Corleone

• Hero Member
Bu ürün  bir  yakın arkadaşim.kullanmış    kaşıntı   kepek  pul pul  kabuk  varmış 1 ay sonra  kurtulmuş   hersey denemiş  faydasi olmamış  bu ürün  fayda  görmüş  ben alpecin  şampuan  kullanıyorum  yıllardır    memnunum.   

KaiserSS

• Hero Member
saw Palmetto denemenizi öneririm,günde iki kez saçı yıkayın.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Execuvite

• Hero Member
saw Palmetto denemenizi öneririm,günde iki kez saçı yıkayın.

Solgar saw Palmetto dan fayda gördünüz mü acaba

KaiserSS

• Hero Member
Solgar saw Palmetto dan fayda gördünüz mü acaba
Faydası var, özellikle yazın yağ hissi olduğunda çözdüğünü düşündüm
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan