Gönderen Konu: Aşırı Derecede Yağlanan Kafa Derisi ve Saç Dökülmesinin İlişkisi  (Okunma sayısı 6865 defa)

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Fin veya dut başla
Aspirin önerir gibi önerilecek ilaçlar değil bunlar kardeşim sen kullaniyormusun? Ben iki yıldır kelliği yaşıyorum iki yıldır da araştırıyorum daha kullanmaya cesaret edemedim ha mutlaka kullanacam her kelin yolu fin le mutlaka bi evrede kesişecek en kötü ekimde kesişir fakat dut demissin dut araştırma sonuçları fin den kötü olmasada kullanıcı yorumları çok daha ağır. Bu zamanlarda başlanacak ilaç değil olası ağır bi yan etki görsen doktora bile gidemezsin

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Minox maalesef bana pek uygun degil sinuzit var bende bas agrisindan duramam. Genel olarak topical uygun degil bu yuzden. Bir de ben uzun sure dusundugum icin fin kolay ya kullanmasi. Bakalim korusa yeter zaten idarelik sac var kafada 40 gun oldu henuz bir fark yok 4-6 aydan once pek etki beklemiyorum zaten
Aga için değil var olan ve cılızlara hacim katacak yağ ve keratin bakımları var uygula ben geçen sene 5 -6 ay kullandım dediğim gibi erkek tipi kellik için değil fakat saclae baya kalınlaştı gören saçın cıkmış diyor da ben kafamı biliyorum saç çıkmıyor olan kalınlaşıp hacimi artıyor bi nevi ilizyon yani mutlu eder hiç yokdan iyidir alkol içerikli topicler rahatsız ediyorsa

Ben yağlı egzamadan çok şüpheleniyorum bende bu kadar yağlanma normal değil belki başlangıç seviyesine gidiyorum yavaş yavaş Seboderm aldım gelsin bi bakayım 1/2 ay da nasıl olacak ya da karantinada yeme alışkanlıkları da bozuldu şeker yağ çok  spor 0 onlarda direk vücudda çıkıyor inşallah dermatit değildir Allah korusun bir de onla uğraşamam derdin biri bini aştı
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2020, 04:00:00 Gönderen: Mehmet.K »
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Spencer

• Hero Member
Saç uzamasında etkili değil mi b5 ben tahıl ve et tavuk ürünlerini sık tuketiyorum birde kerozan5+5  de gündüz hapinda b5 vitamini var bu multivitaminler bi boka yaramıyor mu  boşuna alıyoz galiba şuan multivitamin harici b12 alıyorum vu bitince deneme yaparım bi  100 günlük

Yüksek doz b5 vitamininden bahsediyorum. Günlük 500 mg
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Aga için değil var olan ve cılızlara hacim katacak yağ ve keratin bakımları var uygula ben geçen sene 5 -6 ay kullandım dediğim gibi erkek tipi kellik için değil fakat saclae baya kalınlaştı gören saçın cıkmış diyor da ben kafamı biliyorum saç çıkmıyor olan kalınlaşıp hacimi artıyor bi nevi ilizyon yani mutlu eder hiç yokdan iyidir alkol içerikli topicler rahatsız ediyorsa

Ben yağlı egzamadan çok şüpheleniyorum bende bu kadar yağlanma normal değil belki başlangıç seviyesine gidiyorum yavaş yavaş Seboderm aldım gelsin bi bakayım 1/2 ay da nasıl olacak ya da karantinada yeme alışkanlıkları da bozuldu şeker yağ çok  spor 0 onlarda direk vücudda çıkıyor inşallah dermatit değildir Allah korusun bir de onla uğraşamam derdin biri bini aştı

Hocam, Kerozan’ı ne zamandır kullanıyorsunuz? Nasıl bir etkisi oldu?

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Yağlı ciltler   ve yağlı  saç derisi için Sebamed sabun kullanın ben kullanıyorum  iyi geldi bana

Don Vito Corleone

• Hero Member
.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Yağlı ciltler için sabun kullanmayın diyor çoğu yerde hocam.

Don Vito Corleone

• Hero Member
Sebamed Sabun Compact Cleansing Bar 150 gr

PH 5,5 değerinde sabun içermeyen temizleme kalıbı cildi kurutmadan, tahriş etmeden gözenekleri derinlemesine temizler. Cildin asit örtüsünü muhafaza ederek zararlı bakteri ve mantarlara karşı korur. İçeriğindeki Vitamin E, serbest radikallerin oluşumunu önler ve erken yaşlanmayı geciktirir. Doğal nemlendirici Aminoasitler sayesinde de cildin nem içeriğini arttırır.El, yüz ve vücut temizliğinde kullanılabilir. Akne, Komedon, Egzema, İntertrigo, Mikotik enfeksiyonlarda, Seboreik dermatitte tedaviye yardımcıdır.

yeesuzcries

• Sr. Member
Aspirin önerir gibi önerilecek ilaçlar değil bunlar kardeşim sen kullaniyormusun? Ben iki yıldır kelliği yaşıyorum iki yıldır da araştırıyorum daha kullanmaya cesaret edemedim ha mutlaka kullanacam her kelin yolu fin le mutlaka bi evrede kesişecek en kötü ekimde kesişir fakat dut demissin dut araştırma sonuçları fin den kötü olmasada kullanıcı yorumları çok daha ağır. Bu zamanlarda başlanacak ilaç değil olası ağır bi yan etki görsen doktora bile gidemezsin

Fin kullanıyorum ,ilaca başlama hocam sen yan etkilerini bu kadar düşünüp,    daha sonra kullanmayı düşünüyorsan kullanma kafanda bitirmişsin ilacı bundan sonra acaba kısır kalırmıyım korkusuyla kullanamazsın .Yani bizim milletle var bu felaketellalık yabancı forumdaki adamlar 1 gün dut 6 gün finas alıyor 1 hafta içind 5 10 20 yıl kullananlar var
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2020, 17:32:23 Gönderen: bahtsız »
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Matthews

• Full Member
Kerozanı faydasını gördünmü

saybek

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Çok güzel bir konu. Benim de akşama çıkmıyor saçlar yağdan. 3 haftadır fin kullanıyorum. Yaglanma farkını göremedim henüz.
saç ekimim

BE ASTHETİC OPR. DR. BİLGEHAN AYDIN - 4950 Greft Saç Ekimi-28.03.2020 / 32 Yaş

Propecia ve xpecia
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=13280.0

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Çok güzel bir konu. Benim de akşama çıkmıyor saçlar yağdan. 3 haftadır fin kullanıyorum. Yaglanma farkını göremedim henüz.
Ben yağlanma problemimi çözdüm hatta yıllardır ilk kez bu kadar yağsız bir kafa derisine ve alına  sahibim. Harici konu açacağım da saç için zaten  medikal tedaviler kısmında  fotoğraf derlemekden üşeniyorum belki 45.gün civarı acarım. Fin umarım iyi gelir. Fakat yağlanmanın asıl sebebi yağ bezlerinden salgılanmayı artıran bir tür mantar olan malessezia furfurymuş. Olay Sadece dht değil yani yoksa bu sitedeki her birey mutlak suretle yaşaması gerekirdi aşırı yağlanmayı.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Ben yağlanma problemimi çözdüm hatta yıllardır ilk kez bu kadar yağsız bir kafa derisine ve alına  sahibim. Harici konu açacağım da saç için zaten  medikal tedaviler kısmında  fotoğraf derlemekden üşeniyorum belki 45.gün civarı acarım. Fin umarım iyi gelir. Fakat yağlanmanın asıl sebebi yağ bezlerinden salgılanmayı artıran bir tür mantar olan malessezia furfurymuş. Olay Sadece dht değil yani yoksa bu sitedeki her birey mutlak suretle yaşaması gerekirdi aşırı yağlanmayı.

Nasıl çözdünüz hocam?

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Nasıl çözdünüz hocam?
Ben bir çok şey kullaniyorum fakat yağlanma seboderm şampuan ve hairforte sprey kullanmaya başladığımda şıp diye kesildi. Yeni sıkıntım şu hairforte kan dolaşımını hızlandırıyor birde  ben çok sık dermaroller da kullaniyorum kan dolaşımı için o yüzden benim kafa derim sürekli yenileniyor bu da pul pul ölü deri dökülmesine sebep veriyor. seboderm şampuan hafif orta şiddetli  yağlı egzama maksatlı üretilen bi şampuan benim öyle bir sıkıntım yok yağlanma için aldım   deriyi baya gergin yapılı ve kurutuyor millet yağ falan sürüyormuş derisi çok kuruyanlar ben zaten doğal yağlanmayı baskılanması için kullandığım için sorun etmedim, firma sürecin normal olduğunu söyledi bana zaten kafa derisinin yenilenmesinden ötürü ölü derinin pullanip dökülecegini yazıyor du hairforte'da, bu Benim için çok da büyük bir sorun değil zamanla azalacak zaten yağlanmanın yarattığı sorunun yanında küçük bence.  Sen seboderm şampuan deneyebilirsin hairforte'u tabi yağlanma için kullanmıyorum alopesi için kullanıyorum eğer onun da etkisi varsa yağlanma da tuzu biberi olmuş olacak.

Bir de iki kere yağlanma için bi kür uygulamıştım iki kere ile sonuç vermişmidir bilmiyorum zannetmiyorum aloe vera bal falan intenette bulursun aloevera bitince yapamadım daha

Şuan 3 günde bir yıkama yapıyorum bu benim için büyük bir başarı 15 yaşımdan beri gün aşırı yıkıyordum saçımı mecburen.
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2020, 03:25:50 Gönderen: Mehmet.K »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
hafta içi normal şampuan haftada 2 kere konozol 5 dakika kafa bekletip güzelce durula

finasterid de yağlanmayı keser fazla  YAĞLANMANIN SEBEBİ DHt hormonun aşırı salınımı

DHT hormonu; testosteron hormonu ile cildin yüzeyinde bulunan ‘5 alfa-redüktaz’ enziminin birleşmesiyle meydana gelen ve saçta genetik kaybı tetikleyen hormondur. DHT nedeniyle dökülen saçlar bir sonraki evrede daha zayıf çıkıp daha kısa yaşar. Bir süre sonra saç zayıflamasıyla birlikte saç kökleri de küçülüp inaktif hale geçer ve saç oluşumu sonlanır.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram