Gönderen Konu: Donör bölge ve dht ..??  (Okunma sayısı 1624 defa)

keremyl

• Jr. Member
  • **
Donör bölge ve dht ..??
« : 07 Nisan 2020, 01:07:36 »
Arkadaşlar donör bölgeden alınan saçların dht ye duyarsız olduğu, doğal gözlemlerde yine kellikte en çok direnen saçlar olduğu ve nakli durumunda özelliklerini yeni yerinde göstereceği ortak bir tıbbi görüş iken..

burada bazı arkadaşların dht nin donör bölgede az olduğu için donör saçın dökülmemiş olduğu, yani donör bölge foliküllerinin dökülen saçlardan hiçbir farkı olmadığını, ekilen yerde kısa sürede aynı akıbeti yaşayacağını yazdığını görüyorum farklı yazılar da mevcut tıbbi makaleler cabası tabi ama en azından bu platformda bu konuya bir açıklık getirmeye çalışalım bence dipsiz kuyu bir mesele değil doktorların hepsi ticari düşünüp kandırıyor bile olsa ortada bilimsel çalışmalar elbette ki var birikimlerinizi okumak isterim..
özetle;
DHT ensede az tepede çok mu ?
Donör bölge saç reseptörleri farksız mı ?

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
Ynt: Donör bölge ve dht ..??
« Yanıtla #1 : 07 Nisan 2020, 01:14:47 »
Arastiralim hocam hemen google scholar dan

keremyl

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2020, 01:41:30 »
Arastiralim hocam hemen google scholar dan

makale iyi olur tabi herkes için

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2020, 02:01:06 »
Donör bölgede dht çok güçlü değildir ve saçlar iyi beslenir ama yer değiştirdiğinde dht ye duyarlı olur kısaca zayıflaya bilir ve zamanla dökülebilir

Dökülmemeye kodlanmıştır şeklinde söylenen laflar yalan dolandır.
Global Moderator

keremyl

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2020, 02:11:55 »
Donör bölgede dht çok güçlü değildir ve saçlar iyi beslenir ama yer değiştirdiğinde dht ye duyarlı olur kısaca zayıflaya bilir ve zamanla dökülebilir

Dökülmemeye kodlanmıştır şeklinde söylenen laflar yalan dolandır.

peki hocam bununla ilgili yayın var mı ? yanlış anlamayın dermatolog ve cerrahların %100 ü aksini ifade ediyor muayenehanesine gidilenler değil sadece hemen tüm tıbbi platformlarda aynı bilgiler sunuluyor ..hepsi mi dolandırıcı ? sizin asmed koray hoca da mı aynı malumata sahip ?

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #5 : 07 Nisan 2020, 02:22:59 »
Hintell  tv sosyal  medya  konuşan  bildik 3 dr sordum   daha önce  yok  dökülmez  dediler . hiç bişey bildikleri  yok ☺  dökülecek  saça      biz neden  para veriyoruz   ozaman . onuda geçtim zamanın gidiyor  ağrı çekıyorsun  9 ay bekliyorsun  saçlar çıkması için heyecanla   hamile kadın gibi☺

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 07 Nisan 2020, 02:57:46 »
Valla ben biraz arastirdim anladigim kadariyla 5AR aktivitesi de androjen reseptorleri de deride bulunuyor yani sacin kendisinde degil. O yuzden ekilen sac dokulur yani ekildikleri yerdeki dht aktivitesi yuzunden. Zaten ben dikkat ediyorum hep kafamin ustu yaglaniyor ensemin ya da yanlarin yaglandigini pek hatirlamiyorum. Zaten kel adamin kafasinin ustu de yaglaniyor keramet deride arkadaslar sacin kendisinde degil malesef. Tabi siz yine kendi arastirmanizi yapin isterseniz ben yoruldum zaten ekim asamasinda degilim fazla umrumda da degil acikcasi simdilik. Ektircek duruma gelirsem de bunu max 10 sene icinde dokulecek olarak kabul ederim su anki bilgimle (dht baskilamazsan)

keremyl

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 07 Nisan 2020, 03:04:18 »
Valla ben biraz arastirdim anladigim kadariyla 5AR aktivitesi de androjen reseptorleri de deride bulunuyor yani sacin kendisinde degil. O yuzden ekilen sac dokulur yani ekildikleri yerdeki dht aktivitesi yuzunden. Zaten ben dikkat ediyorum hep kafamin ustu yaglaniyor ensemin ya da yanlarin yaglandigini pek hatirlamiyorum. Zaten kel adamin kafasinin ustu de yaglaniyor keramet deride arkadaslar sacin kendisinde degil malesef. Tabi siz yine kendi arastirmanizi yapin isterseniz ben yoruldum zaten ekim asamasinda degilim fazla umrumda da degil acikcasi simdilik. Ektircek duruma gelirsem de bunu max 10 sene icinde dokulecek olarak kabul ederim su anki bilgimle (dht baskilamazsan)

foliküllerin duyarlılığı da önemli mevzu.. dht nin oransallığına dair de görüş yok ..gerçi siz gözlemciymişsiniz :)

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 07 Nisan 2020, 03:09:19 »
Hocam sac folikulunun kendisinin hassasiyeti degil de beslenme yollarinin kesilmesi gibi geldi bana sac dokulmesinin sebebi o da sacin derisindeki olaylardan kaynaklanan bi sorun tepedeki deride dht aktivitesinden dolayi sacin besini kesiliyor Hintell hocanin dedigi gibi. Nereden kil ekersen ek oraya beslenemedigi icin dokulcek yani deri felc :D

keremyl

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 07 Nisan 2020, 03:32:58 »
Hocam sac folikulunun kendisinin hassasiyeti degil de beslenme yollarinin kesilmesi gibi geldi bana sac dokulmesinin sebebi o da sacin derisindeki olaylardan kaynaklanan bi sorun tepedeki deride dht aktivitesinden dolayi sacin besini kesiliyor Hintell hocanin dedigi gibi. Nereden kil ekersen ek oraya beslenemedigi icin dokulcek yani deri felc :D

kardeş gibi gelmeyle olmuyor işte :) karşımızda koca dermatoloji külliyatı var sen şimdi kendini soğutmaya çalışıyorsun hissettim :).. ben hintell hoca dan kaynak bekliyorum buranın en deneyimlisi olduğundan saygı duyup ilgilendim ama koray hocanın görüşünü de merak ettim sonuçta merak yani hepimiz gelişen fue örnekleri olacaz

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 07 Nisan 2020, 04:06:09 »
peki hocam bununla ilgili yayın var mı ? yanlış anlamayın dermatolog ve cerrahların %100 ü aksini ifade ediyor muayenehanesine gidilenler değil sadece hemen tüm tıbbi platformlarda aynı bilgiler sunuluyor ..hepsi mi dolandırıcı ? sizin asmed koray hoca da mı aynı malumata sahip ?

Yayına gerek yok tecrübe yeterli koray hocada aynı fikirde
Global Moderator

sade_americano

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 07 Nisan 2020, 06:30:04 »

Bende aynı şeyi düşünüyorum

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 07 Nisan 2020, 07:17:52 »
Aynn yan ve ense kısmında yağlanma bendede  yok hiç olmadı da . Üst bölgede inflamasyon var galiba inflamasyona karşılık dht hucum ediyo saçlar beslenemiyo sorunlu olan kökler değil deride skkıntı var üst bölgenin hareketsiz oluşu yağ dokusu yok zamanla oluşan kalsifikasyon vs vs vucudun çöplüğü gibi atıl durumda sanki  ..

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 07 Nisan 2020, 09:41:13 »

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 07 Nisan 2020, 09:45:31 »
Mesela burada da kafanin ustundeki derinin gerginligine baglamislar olayi. Olabilir yani neden olmasin :D saclari dokulmeyenlerin kafalarinin ustundeki deri daha elastiktir belki. Benim kafa tam uzayli tabi komple geriyor ondan bende diffuse var ahaha :D

Facebook Twitter Instagram