Gönderen Konu: DR. Hüseyin Babacan 5000 greft Ekim. 06 Nisan 2020  (Okunma sayısı 69068 defa)

Karakutu

• Hero Member
Ynt: DR. Hüseyin Babacan 5000 greft Ekim. 06 Nisan 2020
« Yanıtla #330 : 24 Nisan 2020, 17:30:15 »
Kimsenin kötü bir niyeti yok dastum inan.
Inşallah biran önce atlatırsın. Düzelme olduğu belli. Fazla yaraylada oynama istersen. Bırak birazda deri kendisi halletsin. Bence bir hafta içinde kabuk falan kalmaz oynamazsan. Kurumasına izin ver.

Guzel_gunler_gorecegiz

• Sr. Member
« Yanıtla #331 : 24 Nisan 2020, 17:32:21 »
Kimsenin kötü bir niyeti yok dastum inan.
Inşallah biran önce atlatırsın. Düzelme olduğu belli. Fazla yaraylada oynama istersen. Bırak birazda deri kendisi halletsin. Bence bir hafta içinde kabuk falan kalmaz oynamazsan. Kurumasına izin ver.
Kimse kötü niyetli değil
Sadece zamanlama yanlış 😀

Özellikle oynamıyorum.
Bugün ilk defa elledim biraz çoğu döküldü .
Kalan bölgeyi de en son doktor biraz daha kurcalamıştı ondan kaldı gibi
Bekliyoruz bakalım ilk hedef yaralar düzelsin
“İlk ekimim nekroz oldu . Bu ekim patladı.. patlamış olmasına rağmen 1 yıl boyunca paylaşıma devam edip ekimimin nekadar patladığını ne kadar alandan nasıl çıkış olacağını beraber göreceğiz. Umarım ikinci ekimimde patlamaz”

Oyanbuyan

• Full Member
  • Ektirince Kendime KELdim
« Yanıtla #332 : 24 Nisan 2020, 17:50:31 »
Kazımak gibi değilde hani bir yerinde yara olur hafif kalkar sende oynayınca gelir eline o şekilde

Bir de bir kabuğu kaldırdım altından biraz enfeksiyon çıktı.
Onun dılında kabuklarını aldığım yerlerde delikler oluştu .

Diğer kabuklu kalan alan zaten genişti onu bıraktım ellemedim.

Enfeksiyon olmasın diye sadece fucidin kullanıyorum

İnşallah ölmemişlerdir o grerftler bir daha ektirmek zorunda kalmam 🙄
Bak bendekiler bu şekildeydi hiç ellemedim 2 günde 1 yıkadım kabuklar yumuşayıp kendileri çıktı ve en son 1 resimdeki haldeyken madecassol pomad sürdüm çok iyi geldi ve kuruttu iyileştirdi.
KeLtoş

Guzel_gunler_gorecegiz

• Sr. Member
« Yanıtla #333 : 24 Nisan 2020, 18:18:37 »
Bak bendekiler bu şekildeydi hiç ellemedim 2 günde 1 yıkadım kabuklar yumuşayıp kendileri çıktı ve en son 1 resimdeki haldeyken madecassol pomad sürdüm çok iyi geldi ve kuruttu iyileştirdi.

Geçmiş olsun

Aynen bende çok ellemiyorum
“İlk ekimim nekroz oldu . Bu ekim patladı.. patlamış olmasına rağmen 1 yıl boyunca paylaşıma devam edip ekimimin nekadar patladığını ne kadar alandan nasıl çıkış olacağını beraber göreceğiz. Umarım ikinci ekimimde patlamaz”

oneway34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #334 : 24 Nisan 2020, 19:01:48 »
ekim iki güne bölünerek yapilmiş ilk gün resimlerinden bile problem oldugu belliydi dr. bunu gözealip bu ekimi durdurmaliydi

suzy_q

• Sr. Member
« Yanıtla #335 : 24 Nisan 2020, 20:18:53 »
Takip ettiğim ekimlerden biri, hala yapmamalıydı hata yapmış diyenleri görünce ben bile sinirleniyorum valla siz çok sabırlısınız.
Hayatta çoğu insan bu şekilde birşeye takıldığı zaman önüne bakamıyor, bir gelişme kaydedemiyor.
Öncelikle herşeyi bir kenara bırakıp  sadece çözüm konuşup önünüze baktığınız için tebrik ederim.

Gelişmeler tatmin edici, umarım sağlıklı bir şekilde devam eder süreç daha sonra revize bir ekimle tamamen çözersiniz bu saç işini  :)

Guzel_gunler_gorecegiz

• Sr. Member
« Yanıtla #336 : 24 Nisan 2020, 20:46:36 »
Takip ettiğim ekimlerden biri, hala yapmamalıydı hata yapmış diyenleri görünce ben bile sinirleniyorum valla siz çok sabırlısınız.
Hayatta çoğu insan bu şekilde birşeye takıldığı zaman önüne bakamıyor, bir gelişme kaydedemiyor.
Öncelikle herşeyi bir kenara bırakıp  sadece çözüm konuşup önünüze baktığınız için tebrik ederim.

Gelişmeler tatmin edici, umarım sağlıklı bir şekilde devam eder süreç daha sonra revize bir ekimle tamamen çözersiniz bu saç işini  :)

Hayatım boyunca böyle olmaya çalıştım .
Hep sorun nedir inan bakar ve nasıl çözerm onu ararım
Diğer türlü insanlar insana faydası yok

Sürecin önemli kısmı bitti.
Bundan sonra şok dökülme ve tekrardan çıkışları beklemek
En önemlisi ise o bölgelerden saç çıkacak mı?
Çıkmazsa diğer bölgeler kapatacak mı?

brk_41

• Full Member
« Yanıtla #337 : 24 Nisan 2020, 21:58:14 »
Çok geçmiş olsun, ben de daha yeni ektirdim,
bu bir süreç uzun bir süreç
inşaallah çok fazla kayıp olmadan minimum düzeyde atlatırsınız.

vetakademisyen

• Full Member
« Yanıtla #338 : 24 Nisan 2020, 22:05:06 »
Kardeşim arkadaş defalarca yazdı ama halen akıl vermeye çalışıyoruz. Arkadaşı her yoruma tekrar tekrar aynı cevapları vermek zorunda bırakmasak iyi olmazmı?. Sanki kendisini mahkemede gibi görüyordur kesin. Olanla ölene çare yok, oldu bir kere. Birde burda bizim bilmediğimiz özel durumu olamazmı,?.

Bu saatten sonra böylesi yorumların bir getirisi olmaz herhalde. Yeteri kadar pişmanlık zaten yaşadı. Bundan sonra bu hatanın bir telafisi olması lazım bu ekim yapan doktor tarafından. Bu konuyla ilgili bildiklerimiz varsa yol gösterelim hukuksal olarak. Yardımcı olabileceğimiz başka birşeyde yaraların daha nasıl düzeleceği konusu.

Kötü niyeti hiç kimsenin kesin yok ama yargılar gibide bir şeyler yazmak can sıkıntısından başka birşey değil.

Senin ekiminin başarılı oluşuna sevindim. Hayırlı olsun. Inşallah darısı yeni ekim yapacaklara.
yok dostum benim amacım kesinlikle şu anda yargılamak değil olan oldu bitti artık yanlış anlaşılmak istemiyorum. Arkadaş bundan sonra tekrar ekim yaptıracak muhtemelen. Kendi sürecimi de anlatıp hatalardan ders çıkarması gerektiğini belirtiyorum. Yoksa bu dakikadan sonra artık yargılanacak ya da sitem edilecek bir durum kalmadı arkadaşın bu süreci olabilecek en az zararla atlatıp önüne bakmasını sağlamak gerek

vetakademisyen

• Full Member
« Yanıtla #339 : 24 Nisan 2020, 22:37:48 »
Kimse kötü niyetli değil
Sadece zamanlama yanlış

Özellikle oynamıyorum.
Bugün ilk defa elledim biraz çoğu döküldü .
Kalan bölgeyi de en son doktor biraz daha kurcalamıştı ondan kaldı gibi
Bekliyoruz bakalım ilk hedef yaralar düzelsin
Sende haklısın kardeşim kırılmanı istemem artık önümüze bakmamız lazım ilk önce şu başındaki nekrozdan kurtulmak lazım. Sağlık alanında araştırma görevlisi olduğumu söylemiştim nekroz hakkında bişeyler bakarken ekim alanında nekroz gerçekleşen bir vaka raporu buldum ve bakman için de ekte görebilirsin. Makaleyi özetleyecek olursak hastanın ekim bölgesi ekimden 3 4 saat sonra acımaya başlıyor ve siyanoz denilen nekrotik odaklar oluşuyor. Ardından hastanın sigara içmediği ve labaratuvar testlerinin de normal olduğu belirtiliyor. Ardından hastaya 2 hafta boyunca 1 seferde 3 x 25 dk'lık 400-500 mmHg 2.4 atmosfer oksijen verilerek toplam  120 dk'dan oluşan hiperbarik oksijen tedavisi uygulanıyor. Bu 2 haftanın sonuna kadar 10 kere uygulanıyor ve yara bakımı da oksijen tedavisiyle beraber 10 gün boyunca devam ediyor. Yara bakımı olarak ıslak tampon, antiseptik ve antibiyotikli kremler kullanılıyor. 3 hafta boyunca yapılan tedavi sonucunda kafadaki nekroz derisi kaldırılarak altındaki kalan yara standart yara tedavisi uygulanarak iyileşmeye bırakılıyor. Şimdi ben eski veteriner cerrahım sana nekrozlu yara tedavisi konusunda yapman gerekenleri söyleyebilirim ama bu konuda uzman birine görünmen daha doğru olur. Bence bu oksijen tedavisi olayını aydın ya da izmirde yapanları araştır kafandaki yarayı da uzman bir doktora göster. Gerekirse sana attığım makaleyi de doktora gösterip düşüncelerini alabilirsin

Guzel_gunler_gorecegiz

• Sr. Member
« Yanıtla #340 : 24 Nisan 2020, 23:00:47 »
Sende haklısın kardeşim kırılmanı istemem artık önümüze bakmamız lazım ilk önce şu başındaki nekrozdan kurtulmak lazım. Sağlık alanında araştırma görevlisi olduğumu söylemiştim nekroz hakkında bişeyler bakarken ekim alanında nekroz gerçekleşen bir vaka raporu buldum ve bakman için de ekte görebilirsin. Makaleyi özetleyecek olursak hastanın ekim bölgesi ekimden 3 4 saat sonra acımaya başlıyor ve siyanoz denilen nekrotik odaklar oluşuyor. Ardından hastanın sigara içmediği ve labaratuvar testlerinin de normal olduğu belirtiliyor. Ardından hastaya 2 hafta boyunca 1 seferde 3 x 25 dk'lık 400-500 mmHg 2.4 atmosfer oksijen verilerek toplam  120 dk'dan oluşan hiperbarik oksijen tedavisi uygulanıyor. Bu 2 haftanın sonuna kadar 10 kere uygulanıyor ve yara bakımı da oksijen tedavisiyle beraber 10 gün boyunca devam ediyor. Yara bakımı olarak ıslak tampon, antiseptik ve antibiyotikli kremler kullanılıyor. 3 hafta boyunca yapılan tedavi sonucunda kafadaki nekroz derisi kaldırılarak altındaki kalan yara standart yara tedavisi uygulanarak iyileşmeye bırakılıyor. Şimdi ben eski veteriner cerrahım sana nekrozlu yara tedavisi konusunda yapman gerekenleri söyleyebilirim ama bu konuda uzman birine görünmen daha doğru olur. Bence bu oksijen tedavisi olayını aydın ya da izmirde yapanları araştır kafandaki yarayı da uzman bir doktora göster. Gerekirse sana attığım makaleyi de doktora gösterip düşüncelerini alabilirsin

Eyvallah hocam gittiğim plastik cerrahlar bu durumla alakalı olarak zamanla iyileşeceğini söylediler başka bir şeyden bahsetmediler

vetakademisyen

• Full Member
« Yanıtla #341 : 24 Nisan 2020, 23:03:27 »
Eyvallah hocam gittiğim plastik cerrahlar bu durumla alakalı olarak zamanla iyileşeceğini söylediler başka bir şeyden bahsetmediler
Dediğin gibi araştırdığım kadarıyla saç ekim sürecinde yaşanılan nekroz olaylarında iyileşme süreci 2-3 ayı buluyormuş.

Guzel_gunler_gorecegiz

• Sr. Member
« Yanıtla #342 : 25 Nisan 2020, 00:19:01 »
Dediğin gibi araştırdığım kadarıyla saç ekim sürecinde yaşanılan nekroz olaylarında iyileşme süreci 2-3 ayı buluyormuş.

Yayım İngilizce o yüzden okuyamadım.
Evet bulabiliyor böyle durumlarda
Süreci beklemekten başka çare yok maalesef

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #343 : 25 Nisan 2020, 04:52:07 »
stresli bir süreç yaşadın ama mantıklı davrandın bu konuda senı tebrık ederım olumsuzlukların senın başına gelmesını istemezdım ama her şey bır sekılde çözülür bundan sonraki atılıcak doğru adımlarla

şu an ki hedef ekılenlerden umarım sorunlu bölgeler hariç iyi bir çıkış olur ve kalan sorunları da 2 bır operasyon ile ileride halledip hayatına devam etmen
Global Moderator

Guzel_gunler_gorecegiz

• Sr. Member
« Yanıtla #344 : 25 Nisan 2020, 12:32:05 »
stresli bir süreç yaşadın ama mantıklı davrandın bu konuda senı tebrık ederım olumsuzlukların senın başına gelmesını istemezdım ama her şey bır sekılde çözülür bundan sonraki atılıcak doğru adımlarla

şu an ki hedef ekılenlerden umarım sorunlu bölgeler hariç iyi bir çıkış olur ve kalan sorunları da 2 bır operasyon ile ileride halledip hayatına devam etmen
Teşekkür ederim Hintell
Süreci bekliyoruz artık
İnşallah oralardan saç çıkar ya da diğer yerler oraları kapatır
2. Bir Ekim olmadan kurtulur umarım

Facebook Twitter Instagram