Gönderen Konu: DR. Hüseyin Babacan 5000 greft Ekim. 06 Nisan 2020  (Okunma sayısı 68933 defa)

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Ynt: DR. Hüseyin Babacan 5000 greft Ekim. 06 Nisan 2020
« Yanıtla #270 : 19 Nisan 2020, 18:44:30 »
Saç ekim  işlemi bittiğinde hukuken bir eser meydana getirecektir. Doktor  Sonuç gerçekleşmezse, meydana gelen zarardan sorumlu olur. Yaptığı işin, hangi yöntemi kullanırsa kullansın ayıpsız, kusursuz, olarak ortaya çıkması da gerekir. Yapılan sac ekim sonucu taahhüt edilen sonuç ortaya çıkmamış, beklenen yaratılamamışsa, ortada ayıplı bir iş var demektir. Hastanın maddi ve duyacağı üzüntü sebebiyle, manevi tazminat talebi bulunur.

Guzel_gunler_gorecegiz

• Sr. Member
« Yanıtla #271 : 19 Nisan 2020, 19:02:14 »
Herşey yolunda diye mesaj attı hee vay be doktor bi de bu arkadaş. Lütfen konuşma kayıtlarını silme dostum bu adama sağlam bı tazminat davası aç sanki dalga geçiyor seninle nasıl herşey yolundaymış neye bakarak diyor bunu anlamadım. Şöyle sağlam bir avukat olacak donuna kadar alacak bu kendini doktor diye tanıtan tüccar arkadaşın. Hastanın sağlığını hiçe sayıp yanlış yönlendirmeler yapmak zaten suç ve bu yaşananların tek sorumlusu da kendisi zaten cezasız kalmaz umarım.

Saç çıkıp çıkmama konusundan ziyade kafamı bu hale getirdiği için gerekli işlemi yapacağım.
İnşallah yarın doktordan şöyle güzel bir rapor alırım da
Bunlarla beraber gerekeni yapacağım
“İlk ekimim nekroz oldu . Bu ekim patladı.. patlamış olmasına rağmen 1 yıl boyunca paylaşıma devam edip ekimimin nekadar patladığını ne kadar alandan nasıl çıkış olacağını beraber göreceğiz. Umarım ikinci ekimimde patlamaz”

Guzel_gunler_gorecegiz

• Sr. Member
« Yanıtla #272 : 19 Nisan 2020, 19:04:13 »
Saç ekim  işlemi bittiğinde hukuken bir eser meydana getirecektir. Doktor  Sonuç gerçekleşmezse, meydana gelen zarardan sorumlu olur. Yaptığı işin, hangi yöntemi kullanırsa kullansın ayıpsız, kusursuz, olarak ortaya çıkması da gerekir. Yapılan sac ekim sonucu taahhüt edilen sonuç ortaya çıkmamış, beklenen yaratılamamışsa, ortada ayıplı bir iş var demektir. Hastanın maddi ve duyacağı üzüntü sebebiyle, manevi tazminat talebi bulunur.
Gerekli evrakları toplamaya başlıyorum . Mutlaka hukuki olarak bir işlem yapacağım
Sağlık müdürlüğü
Cimer
Ve maddi manevi tazminat konusunda
Dediğim gibi saçlar çıkar çıkmaz ama başının şu hale gelmesinden dolayı yaşadığımın karşılığını alması gerekiyor
“İlk ekimim nekroz oldu . Bu ekim patladı.. patlamış olmasına rağmen 1 yıl boyunca paylaşıma devam edip ekimimin nekadar patladığını ne kadar alandan nasıl çıkış olacağını beraber göreceğiz. Umarım ikinci ekimimde patlamaz”

sackavurma

• Full Member
« Yanıtla #273 : 20 Nisan 2020, 00:10:39 »
Öncelikle geçmiş olsun,

Bütün yorumları okudum, fotoları inceledim yorumlarım şunlar;

-Doğruları söylemeyen bir ekim merkezinde işlem yaptırmışsın.
-Donör durumu iyi toplar gibi duruyor.
-Ekim alanında ağır nekroz var oralarda yüzde 99.9 saç çıkmaz.
-Diğer yerler iyi tutarsa ön çizgide nekroz oluşmadığı için  biri tepeden bakmayınca nekroz çok anlaşılmaz.
-Bugünler gelir geçer fazla kafaya takmayın. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #274 : 20 Nisan 2020, 00:23:31 »
Çok geçmiş olsun, nekroz vakalarında en kötü örneklerden biri olmuş maalesef. Umarım sağlığınıza kavuşursunuz, lakin bu ekimden bir şey beklemeyin artık.

secretservice

• Hero Member
« Yanıtla #275 : 20 Nisan 2020, 03:15:57 »
geçmiş olsun hocam benim sorum konuyla alakasız olacak ama çok merak ettim mesleğiniz ne ki? ya şimdi olacaktı ya da hiç olmayacaktı ekim işi demişsiniz de dikkatimi çekti

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
« Yanıtla #276 : 20 Nisan 2020, 12:16:25 »
Öncelikle geçmiş olsun,

Bütün yorumları okudum, fotoları inceledim yorumlarım şunlar;

-Doğruları söylemeyen bir ekim merkezinde işlem yaptırmışsın.
-Donör durumu iyi toplar gibi duruyor.
-Ekim alanında ağır nekroz var oralarda yüzde 99.9 saç çıkmaz.
-Diğer yerler iyi tutarsa ön çizgide nekroz oluşmadığı için  biri tepeden bakmayınca nekroz çok anlaşılmaz.
-Bugünler gelir geçer fazla kafaya takmayın. Hakkınızda hayırlısı olsun.

maalesef ön cizgidede nekroz var, diger yerler iyi tutsa dahi nekrozlu bölgeler bos kalacagi icin  cok kötü bir görüntü olacak ,
seyrek bir ekimde bir sekilde kamofle edilebiliniyor ama tamamen bos alanda cok absurt bir görüntü oluyor .

saci kisa tutsan olmuyor uzun tutsan olmuyor

saglikli bir ekimde 10% fire oldugunu düsünürsek .
bu ekimin ama saglikli olmadigi belli. nekroz olmayan bölgelerde fire orani daha yüksek olursa görüntü maalesef daha kötü olur.

Guzel_gunler_gorecegiz

• Sr. Member
« Yanıtla #277 : 20 Nisan 2020, 12:24:08 »
maalesef ön cizgidede nekroz var, diger yerler iyi tutsa dahi nekrozlu bölgeler bos kalacagi icin  cok kötü bir görüntü olacak ,
seyrek bir ekimde bir sekilde kamofle edilebiliniyor ama tamamen bos alanda cok absurt bir görüntü oluyor .

saci kisa tutsan olmuyor uzun tutsan olmuyor

saglikli bir ekimde 10% fire oldugunu düsünürsek .
bu ekimin ama saglikli olmadigi belli. nekroz olmayan bölgelerde fire orani daha yüksek olursa görüntü maalesef daha kötü olur.

bugün plastik cerrahına gittim.

öncelikle durumumu sordum. nekroz mu diye sordum?

sonuç olarak orada deformasyon olmuş dedi.
koplikasyon gelişmiş dedi
ben burada doktorun hatası var mı diye sorduğumda
hatanın plastik cerrah olmayan birine yaptırmış olmanız dedi ( sanki saç ekim işini yapan plastik cerrah çok varmış gibi )

neyse oraların ancak 3 ayda düzelceğini söyledi.
sadece zaman hiçbir ilaç orayı düzeltmez dedi

bende hakkımı yasal yollardan arayacağım siz bana bu konuda rapor verebilir misiniz dedim
bunun için dava açmanız gerekiyor dedi.
sonrasında bilirkişi görevlendirlecek ve arkasından duruma göre karar çıkacaktır dedi.

şimdi ben ne yapacağıma karar vermeliyim.

bu süreç benim için uzun olacak sanırım.

şimdi dava açıp açmama konusunda karar vermem gerekiyor.
benim açacak olduğum dava şuan saç çıkışından ziyade saç ekimi sırasında meydanaa gelen yaralardan ve psikolojik olarak yaşadığım durumdan dolayı olmalı diye düşünüyorum.

şimdi sırasıyla nasıl bir yol izlemeliyim
öncelikle tüketici mahkemesine mi
yoksa direk maddi manevi tazminat mı ?

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #278 : 20 Nisan 2020, 12:25:01 »
Bu doktorun ettiği hipokrat yemininin, neyse. Umarım en ağır cezaları alır

Guzel_gunler_gorecegiz

• Sr. Member
« Yanıtla #279 : 20 Nisan 2020, 12:39:52 »
Bu doktorun ettiği hipokrat yemininin, neyse. Umarım en ağır cezaları alır

plastik cerrahı 3 ayda düzelir dediğinde artık iyice moralim sıfır oldu:(
seni iyileştirecek tek şey zaman dedi :(

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #280 : 20 Nisan 2020, 12:43:03 »
plastik cerrahı 3 ayda düzelir dediğinde artık iyice moralim sıfır oldu:(
seni iyileştirecek tek şey zaman dedi :(
Kardeşim çok geçmiş olsun, bu süreçte moralini toparlaman çok önemli. Bu kötü günlerde geride kalır canını sıkma. İyileştikten sonra İlerde düzgün bir yere ekim yaptırırsın saçların gayet de güzel olur. Moralini yüksek tut. Bu arada ekimin 5 bin greft gibi gelmedi bana, ki inşallah bu kadar yüksek greft ekilmemiştir, ziyan olacak çünkü bana max 4 bin gibi geldi.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #281 : 20 Nisan 2020, 12:45:33 »
BİMER'e şikayet etmeden önce
Ekim yapan yerle bir anlaşmaya varirsaniz daha mantıklı ve baş ağrısız sonuçlanabilir.

Baktın ki sana ters davrandılar, hiçe saydılar, adam yerine koymadılar, şikayet edeceğini söyle. Ve gene takmadıklarini görürsen. Bir avukat tutup tüm işleri delilleriyle ona bırakmalisin.

Bu süre zarfında baya bir maddiyat kaybedebilirsin.
Belki senelerce bu dava sürer. Çünkü devlet senin baban değil. Senin gibi milyonlarca kişi sırada ve davaları sürüyor. Sıra sana ne zaman gelir, MUAMMA...

EKİM MERKEZİYLE ANLAŞIRSANIZ DAHA DOĞRU OLUR.

Allah, haksızlık edenlerin burnunu yerlerde sürsün.
Hatasını anlayıp adam gibi hareket edenleri de affetsin.

Konku

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #282 : 20 Nisan 2020, 12:50:08 »
Kardeşim yüzde yüz haklısın. Doktorunun akıl oyunlarına izin verme. Bu yaşadığın sıkıntı ve moral bozukluğunu kimse haketmez. Ona bugün doktora gittiğini ve dava açacağını söyle. Ondan sonra hal ve hareketlerine bak. Umarım çirkinleşmez.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #283 : 20 Nisan 2020, 13:00:42 »
BİMER'e şikayet etmeden önce
Ekim yapan yerle bir anlaşmaya varirsaniz daha mantıklı ve baş ağrısız sonuçlanabilir.

Baktın ki sana ters davrandılar, hiçe saydılar, adam yerine koymadılar, şikayet edeceğini söyle. Ve gene takmadıklarini görürsen. Bir avukat tutup tüm işleri delilleriyle ona bırakmalisin.

Bu süre zarfında baya bir maddiyat kaybedebilirsin.
Belki senelerce bu dava sürer. Çünkü devlet senin baban değil. Senin gibi milyonlarca kişi sırada ve davaları sürüyor. Sıra sana ne zaman gelir, MUAMMA...

EKİM MERKEZİYLE ANLAŞIRSANIZ DAHA DOĞRU OLUR.

Allah, haksızlık edenlerin burnunu yerlerde sürsün.
Hatasını anlayıp adam gibi hareket edenleri de affetsin.

+1. Ne yaparsan yazılı yap bundan sonrasını. Whatsapp tan bile. Yüz yüze ücret iadesi isteme. Yazılı olarak dene vereceği cevaba göre hareket et. Yazdıklarını ve cevapları yedekle olmadık olmaz telefonun bozulur vb.
Baktın yan çiziyor para harcamadan ilk önce il tüketici kakem heyetine git. Ondan sonrası bilirkişi vb. Hakem heyeti karr verir. Ama itiraz edeceğini sanmam herşey ortada.

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
« Yanıtla #284 : 20 Nisan 2020, 13:04:45 »
dinodine katiliyorum ..
öncelikle acik acik konus , bu forumunda sürecini ve paylasimida anlat.

ama su da var, ben mesela ücreti üsteleyerek geri aldim o kisilerin yüzlerini birdaha görmemek ve kendim yurtdisinda oldugum icin hukuk yolunu zor gördügüm icin..

bugün hala okadar zoruma gidiyor bu insanlarin bana yasattiklari ,affedesrin insani enayi yerine koyup suclarini Kabul etmiyorlar.  sadece para geri iadesiyle kurtuldular , ben her gün yasiyorum bunlari.

yazdiklarim belki biraz tuhaf gelebilir , ama bunu yasayan bilir .

Facebook Twitter Instagram