Gönderen Konu: DR. Hüseyin Babacan 5000 greft Ekim. 06 Nisan 2020  (Okunma sayısı 68257 defa)

vetakademisyen

• Full Member
Ynt: Dr. Babacan 5000 greft Ekim. 06 Nisan 2020
« Yanıtla #180 : 17 Nisan 2020, 00:37:06 »
Aydında
Dr. Babacan da
onu biliyorumda hastanede mi kliniğin bir odasında mı oldun geçirdiğin operasyonda hijyen kurallarına yeterince dikkat edilmemesi, operasyon aletlerinin sterilizasyonu ortamın temizliği doktorun özen ve el becerisi etkiler hanhijyen temizlik derken sterilizasyon bütün mikroorganizmaların yok edilmesinden bahsediyorum eğer sterilize etme aşamalarında bir sıkıntı varsa ya da doktor ve ekibi steril çalışmamışsa mikrop kapmış olabilirsin. Ya da diğer bir ihtimal operasyon sonrası bakımda bir sıkıntı olmuş mikrop kapmış olabilir.

vetakademisyen

• Full Member
« Yanıtla #181 : 17 Nisan 2020, 00:42:26 »
Nekrozun birden fazla sebebi vardır sadece sterizasyon degildir. Enfeksiyona bağlı nekroz için bu ihtimal vardır fakat bu arkadaşın durumunun enfeksiyon ile alakası yok. Öyle ki ilk ekim günü ekim alanındaki deformasyona bakarak nekrozu öngörmüştüm. Enfeksiyon durumları minimum. 5-6. Günlerde ortaya cıkar.

Nekroz lu alanlarda nekrozun derinliği ve büyüklüğüne bağlı olarak 2. Bir ekimin vereceği verim degisir. Herhalukarda sağlıklı bir dokudan çok daha az çıkış yakalanılabilinir...
enfeksiyon riskini arkadaş ekim sonrası ikinci gün halsizlik ateş ve titremeden şikayet etmişti nekrozu ona dayalı da olabilir yoksa bende sağlıkçıyım patoloji dersi aldm nekrozun tek nedeninin enfeksiyondan kaynaklanmadığını biliyorm

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #182 : 17 Nisan 2020, 00:54:59 »
enfeksiyon riskini arkadaş ekim sonrası ikinci gün halsizlik ateş ve titremeden şikayet etmişti nekrozu ona dayalı da olabilir yoksa bende sağlıkçıyım patoloji dersi aldm nekrozun tek nedeninin enfeksiyondan kaynaklanmadığını biliyorm

Dostum ekimin 1.günü henüz ekimin yarısı yapılmışken, ekim devam ederken  nekroz olduğunu ben görüp Arkadası uyardım.. kanal açarken dokuya hasar vermişler ilk günkü fotolardan zaten Baris belli oluyor. Enfeksiyona bağlı nekroz durumları olayda bahsi geçen kabuklanma şeklinde olmuyor. Önce enfekte olan dokuda kızarıklık baş gösteriyor sonrasında kabuklanmalar görünüyor..

Guzel_gunler_gorecegiz

• Sr. Member
« Yanıtla #183 : 17 Nisan 2020, 01:10:45 »
Dostum ekimin 1.günü henüz ekimin yarısı yapılmışken, ekim devam ederken  nekroz olduğunu ben görüp Arkadası uyardım.. kanal açarken dokuya hasar vermişler ilk günkü fotolardan zaten Baris belli oluyor. Enfeksiyona bağlı nekroz durumları olayda bahsi geçen kabuklanma şeklinde olmuyor. Önce enfekte olan dokuda kızarıklık baş gösteriyor sonrasında kabuklanmalar görünüyor..
Kanal açarken yapılmış bir şey o zaman.
Bakalım yarın doktor ne yapacak ne diyecek

Madecassol krem hakkında ne diyorsunuz?
“İlk ekimim nekroz oldu . Bu ekim patladı.. patlamış olmasına rağmen 1 yıl boyunca paylaşıma devam edip ekimimin nekadar patladığını ne kadar alandan nasıl çıkış olacağını beraber göreceğiz. Umarım ikinci ekimimde patlamaz”

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #184 : 17 Nisan 2020, 01:14:43 »
Vallah billahi ben bu doktor anlamadım  giti  amacı nedir  ne yapmaya çalışıyor 

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #185 : 17 Nisan 2020, 01:33:02 »
Kanal açarken yapılmış bir şey o zaman.
Bakalım yarın doktor ne yapacak ne diyecek

Madecassol krem hakkında ne diyorsunuz?

Yıkama sonrası Donör alana (alım yapılmış) bolca sürüp saç cıkıs yönüne paralel yedir öyle bırak.. dokuyu ok güzel onarıyor..

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #186 : 17 Nisan 2020, 01:55:16 »
onu biliyorumda hastanede mi kliniğin bir odasında mı oldun geçirdiğin operasyonda hijyen kurallarına yeterince dikkat edilmemesi, operasyon aletlerinin sterilizasyonu ortamın temizliği doktorun özen ve el becerisi etkiler hanhijyen temizlik derken sterilizasyon bütün mikroorganizmaların yok edilmesinden bahsediyorum eğer sterilize etme aşamalarında bir sıkıntı varsa ya da doktor ve ekibi steril çalışmamışsa mikrop kapmış olabilirsin. Ya da diğer bir ihtimal operasyon sonrası bakımda bir sıkıntı olmuş mikrop kapmış olabilir.
Operasyon sonunda olmadı bu arkadaşınki, birinci gün ( iki günde ekildi) belliydi moral bozmamak için ,doktor bey ikinci gün görür müdahele eder diye  fazla birşey denmedi , panik yapmasın diye. Ama gördük ki doktor bey gayet normal birşey yok diye devam edince uyarılar arttı.

Bu doktor anlaşılmaz bir şekilde nekroz yok demeye devam etti. Arkadaş çaresiz,  bir tarafta doktoramı inansın diğer tarafta bizemi. İki arada bi derede kaldı, çaresizlik bir tarafta, diğer tarafta malum durum ve o şekilde nereye gideceği ve gidebileceği. Kendinizi onun yerine koyun, şiş bir kafa, istirahat etmesi gerekiyor ama can sıkıcı bir durum, kafa karma karışık.
 Oldu arkadaşlar kimse istemez böyle bir durumu. Kimi nekroz kimi son derece başarısız bir ekim, çim adamlar, parayı alandan sonra ilgilenmeyen merkezler. Bir çoğumuz benzeri durumları yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz.

Herkes yardımcı olmaya çalışıyor bu güzel ama bazılarıda halen gitmeseydin, laf dinlemedin, inat ettin neler neler. Arkadaşta bunca sıkıntının arasında defalarca durumunu izah etmek zorunda kaldı.

Kardeşim durum istediğin gibi olmadı ama sıcağı sıcağına faturanı ve gerekli belgelerini sakla, gerekirse başka bir yerden rapor al. Sonuca göre en azından ücret  iadesi istersin. Artık stres yapma ve sakin ol. Geçmiş olsun.

Paylaşımlara da devam et. İnşallah bu sorunu kısa sürede atlatırsın.Bizlerde artık demorolize etmek yerine destek ve yapıcı yorumlar yapalım artık.

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #187 : 17 Nisan 2020, 01:58:36 »
bu adamın doktor olduğuna emin misin? ilk ekimden sonra nekroz değil demek yerine müdahale etmesi gerekirdi. bence artık o adamın söylediklerini uygulamayı bırak.adamı komple hayatından çıkar, engelle ve bu foruma odaklan. bu forumdaki insanlar senin cehennemden kurtuluşun.

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #188 : 17 Nisan 2020, 02:05:34 »
 çoğu  saç ekim  merkezleri  parayı  elden  alıyorlar  çünkü    eğer hasta  bir şikayeti olursa  elinde  bir belge olmasın   kanıt  olmasın   

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #189 : 17 Nisan 2020, 02:10:27 »
çoğu  saç ekim  merkezleri  parayı  elden  alıyorlar  çünkü    eğer hasta  bir şikayeti olursa  elinde  bir belge olmasın   kanıt  olmasın   
Maalesef

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #190 : 17 Nisan 2020, 02:16:53 »
nekroz olan kafaya yıkama yapılmaz doğal olarak nekroz olduğu halde doktoru yok dedi arkadaş yıkamaya devam etti geç antibiyotik verildi vs bır sekilide atlatacak ama ekım başarılı olmayacak.

ilk günden ekim alanı sağlıklı olmadığı belliydi uyarılarımızı yaptık ama doğal olarak arkadaş doktorun söylediklerini önemser olması gereken de o ama durum yanlış yönlendirme olunca bızım elımızden bir şey gelmez.
Global Moderator

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #191 : 17 Nisan 2020, 03:32:23 »
Dr düzgün bilgilendirmiyor,  seni düzgün muayene etmiyor, teşhis koyamıyor veya yanlış teşhis koyuyor, tedavi edemiyor.    Bir an önce  başka dr git  tedavi  yaptır narkoz  v.s  olduğuna  dair  bir belge  al dr elinden  olsun ne olur ne olmaz.

Guzel_gunler_gorecegiz

• Sr. Member
« Yanıtla #192 : 17 Nisan 2020, 17:07:05 »
Bugün itibariyle siyah olan her yeri aldı doktor

Şuan bakmaya içim gitmiyor
Bakamadım daha
“İlk ekimim nekroz oldu . Bu ekim patladı.. patlamış olmasına rağmen 1 yıl boyunca paylaşıma devam edip ekimimin nekadar patladığını ne kadar alandan nasıl çıkış olacağını beraber göreceğiz. Umarım ikinci ekimimde patlamaz”

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #193 : 17 Nisan 2020, 17:17:20 »
hadi hayırlısı iyi bir şekilde toparlar inşaallah

Konku

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #194 : 17 Nisan 2020, 17:24:12 »
Resim atarmısın rica etsem? Ne dedi kendisi son durumla ilgili