Gönderen Konu: DR. Hüseyin Babacan 5000 greft Ekim. 06 Nisan 2020  (Okunma sayısı 68189 defa)

Oyanbuyan

• Full Member
  • Ektirince Kendime KELdim
Ynt: Dr. Babacan 5000 greft Ekim. 06 Nisan 2020
« Yanıtla #165 : 16 Nisan 2020, 21:46:51 »
Öncelikle şu siyahlıktan kurtulsam
Sonrasını sonra düşüneceğim. Yakından baktığımızda o siyahlıklarda saç var. Ama sonrası için çıkar mı bilmiyorum .
Azalma var gibi
O saçlar kabukla birlikte kopacak karseşim :) o bölgeden ümidini kes yani

Guzel_gunler_gorecegiz

• Sr. Member
« Yanıtla #166 : 16 Nisan 2020, 21:53:08 »
O saçlar kabukla birlikte kopacak karseşim :) o bölgeden ümidini kes yani

Öyle demesen iyidi😀
Moralimi yüksek tutuyorum ben bu işten kurtulacağım
“İlk ekimim nekroz oldu . Bu ekim patladı.. patlamış olmasına rağmen 1 yıl boyunca paylaşıma devam edip ekimimin nekadar patladığını ne kadar alandan nasıl çıkış olacağını beraber göreceğiz. Umarım ikinci ekimimde patlamaz”

Oyanbuyan

• Full Member
  • Ektirince Kendime KELdim
« Yanıtla #167 : 16 Nisan 2020, 22:04:34 »
Öyle demesen iyidi😀
Moralimi yüksek tutuyorum ben bu işten kurtulacağım
Tabikide kurtulacaksın
1 hafta sonra kafanda böyle bi görüntü kalmaz merak etme :) önemli olan sonrası
KeLtoş

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #168 : 16 Nisan 2020, 22:08:19 »
Burada çok ciddi bir sorun olduğu apaçık değil mi? Doktor değilim, ben bile anlıyorum  bu doktor nasıl anlamıyor?  herşeyin başı sağlık ve sadece parayı düşünen bir  doktor bu sektörde olmamalı.

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #169 : 16 Nisan 2020, 22:26:35 »
tıbbi bilgisi olmayan ve eğitimsiz hemşirelerin elinden çıkan bir iş bu nekroz olayı.normalde atıyorum 3000 greft için 3000 delik açılır ama bazen kendini akıllı zanneden hemşireler kafalarına göre gereğinden fazla kanal deliği açtıkları zaman bu nekroz durumu olabiliyor.
kafayı serumla gereğinden fazla şişirmek ve dar bir alanda aşırı derecede kanal deliği açmak.
işin garip tarafı kanalların çoğu boş kalıyor ,kendini uyanık sanan iş güzarlar.bunu bir doktor olsaydı asla yapmazdı .adamlar boşuna doktor olmuyor en basitinden zeka ve mantalite farkı var adamlarda tıbbi bilgilerini geçtim.
geçmiş olsun.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #170 : 16 Nisan 2020, 22:36:07 »
tıbbi bilgisi olmayan ve eğitimsiz hemşirelerin elinden çıkan bir iş bu nekroz olayı.normalde atıyorum 3000 greft için 3000 delik açılır ama bazen kendini akıllı zanneden hemşireler kafalarına göre gereğinden fazla kanal deliği açtıkları zaman bu nekroz durumu olabiliyor.
kafayı serumla gereğinden fazla şişirmek ve dar bir alanda aşırı derecede kanal deliği açmak.
işin garip tarafı kanalların çoğu boş kalıyor ,kendini uyanık sanan iş güzarlar.bunu bir doktor olsaydı asla yapmazdı .adamlar boşuna doktor olmuyor en basitinden zeka ve mantalite farkı var adamlarda tıbbi bilgilerini geçtim.
geçmiş olsun.

Doktorların yaptığı ekimlerde nekroz olmuyor mu? Demek istedin anlamadım mesajınızı

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #171 : 16 Nisan 2020, 22:50:09 »
Doktorların yaptığı ekimlerde nekroz olmuyor mu? Demek istedin anlamadım mesajınızı

saç ekimi yaparken nekroza sebebiyet vermek sanıldığı kadar kolay bir şey değil.bir hemşirenin  elinden nekroz çıkması olasılığı ile doktorun elinden çıkma olasılığı arasında bin kat fark vardır dostum.buna emin olabilirsin.

garammasala

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #172 : 16 Nisan 2020, 22:54:14 »
çok çok geçmiş olsun, canınızı sıkmayın, 2. bir revize ekim kesinlikle gerekecek bu saatten sonra bir kere bu kesin ama 1 sene sonra 2. ekimde daha iyi daha ehil bir elde bir sorununuz kalmayacaktır, donör alanınız gayet kuvvetli. Bir bakıma da şanslısınız bu süreciniz karantina günlerine geldi iyi tarafından bakmak gerekirse.

Fakat 2. ekim gerekecek size bundan emin olun ve bu forumun diğer konularını da çok iyi takip edin ki 1 sene sonra revize ekiminizi yaptıracağınız kliniği belirlemek anlamında size faydalı olsun.

Son olarak canınızı sıkmak istemiyoruz ama ikinci bir ekim sizin kaçınılmaz duruyor ki olumsuz bir şey değil ikinci ekimi yaptırmak.

Sağlıklı günler.

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #173 : 16 Nisan 2020, 23:03:17 »

phantom doktor veya değil   sonuç olarak      bu olay  oldu       bu kardeşimiz   verdiği  para kimin   cebine  girdise kusurlu   hatali sorumlu  onlardır.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #174 : 16 Nisan 2020, 23:29:51 »
saç ekimi yaparken nekroza sebebiyet vermek sanıldığı kadar kolay bir şey değil.bir hemşirenin  elinden nekroz çıkması olasılığı ile doktorun elinden çıkma olasılığı arasında bin kat fark vardır dostum.buna emin olabilirsin.

Hiç alakası yok.. nekroz lisans seçmez.. nekroza sebep olan kişinin doktor olma olasılığının çok düşük olmasının sebebi Türkiye’de ekim yapan doktor oranının %1 in altında olmasıdır... karıştırdın konuyu.. nekrozun nekadar zor ne kadar kolay olduğunu ben çok iyi bilirim. Bu örnekte olduğu gibi daha arkadaşın ekimi tamamlanmamısken nekrozu tanırım. Sebeplerinide detaylıca bilirim..

Konku

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #175 : 16 Nisan 2020, 23:42:40 »
Hiç alakası yok.. nekroz lisans seçmez.. nekroza sebep olan kişinin doktor olma olasılığının çok düşük olmasının sebebi Türkiye’de ekim yapan doktor oranının %1 in altında olmasıdır... karıştırdın konuyu.. nekrozun nekadar zor ne kadar kolay olduğunu ben çok iyi bilirim. Bu örnekte olduğu gibi daha arkadaşın ekimi tamamlanmamısken nekrozu tanırım. Sebeplerinide detaylıca bilirim..
peki merak ediyorum. Nekroz olan bölgeye ikinci kez ekim yapılırsa saç çıkar mı? Bende Serdar gökremin son iki ekiminde gördüm nekroz kendisi doktor sanırım. Benim doktorum sterilizasyona bağlıyor doğru mu? Şimdiden teşekkürler

Guzel_gunler_gorecegiz

• Sr. Member
« Yanıtla #176 : 16 Nisan 2020, 23:56:59 »
Kanal açma işini yapan da doktor maalesef

Bendeki durumun nekroz olma sebebi nedir?

Artık saç çıkıp çıkmamayı geçtim oraların düzelmesini ilk hedefim
“İlk ekimim nekroz oldu . Bu ekim patladı.. patlamış olmasına rağmen 1 yıl boyunca paylaşıma devam edip ekimimin nekadar patladığını ne kadar alandan nasıl çıkış olacağını beraber göreceğiz. Umarım ikinci ekimimde patlamaz”

vetakademisyen

• Full Member
« Yanıtla #177 : 17 Nisan 2020, 00:24:52 »
Kanal açma işini yapan da doktor maalesef

Bendeki durumun nekroz olma sebebi nedir?

Artık saç çıkıp çıkmamayı geçtim oraların düzelmesini ilk hedefim
operasyonu nerde oldun??

Guzel_gunler_gorecegiz

• Sr. Member
« Yanıtla #178 : 17 Nisan 2020, 00:28:03 »
Aydında
Dr. Babacan da

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #179 : 17 Nisan 2020, 00:33:31 »
peki merak ediyorum. Nekroz olan bölgeye ikinci kez ekim yapılırsa saç çıkar mı? Bende Serdar gökremin son iki ekiminde gördüm nekroz kendisi doktor sanırım. Benim doktorum sterilizasyona bağlıyor doğru mu? Şimdiden teşekkürler

Nekrozun birden fazla sebebi vardır sadece sterizasyon degildir. Enfeksiyona bağlı nekroz için bu ihtimal vardır fakat bu arkadaşın durumunun enfeksiyon ile alakası yok. Öyle ki ilk ekim günü ekim alanındaki deformasyona bakarak nekrozu öngörmüştüm. Enfeksiyon durumları minimum. 5-6. Günlerde ortaya cıkar.

Nekroz lu alanlarda nekrozun derinliği ve büyüklüğüne bağlı olarak 2. Bir ekimin vereceği verim degisir. Herhalukarda sağlıklı bir dokudan çok daha az çıkış yakalanılabilinir...

Facebook Twitter Instagram