Gönderen Konu: Sıklaştırma Ekimi Mümkün mü? Dökülme Tipim|| NW Kaçıncı Seviyeyim?  (Okunma sayısı 4186 defa)

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Merhaba forumda daha önce de konu açmıştım geçmiş konularımı kaybettiğim için yeni konu açmak istedim eğer ekim veya tedavi olursa bu konudan devam ederim.
Bir buçuk sene önce ilk kez saç dökülmesi şikayeti ile yaşadığım ilde bir dermatolağa gittim küçük bir il doktor da zaten gençdi ve dermatologlar saç dökülmesini pek sallamıyor biliyorsunuz Minoxil Forte %5 + Dermoskin Medobiocomplex Hap + Şampuanını vermişti fakat bana kullanımı ile ilgili detay vermedi tabi şuanki gibi 2 yıla yakın bilgi birikim de yoktu ben Minoxu 1 ay kullandım 1 tüpü bitirdim ve askere gittim askerde kullanamadım askerde ilk izinimde geldiğimde (3 ay) özellikle minoxu sıkmış olduğum orta sol şakak ve vertex çökmüş vaziyette idi. O zaman bu zamandır da dökülme çok ilerlemedi yani 13-15 aydır neredeyse aynı (fakat dökülmem var yani sürekli dökülme devam ediyor kimi zaman cılız saçlar kimi zaman daha koyu güçlü saçlar dökülüyor) sadece orta daki tüyler gidince saçımın önünde dönme var orası çocukluğumdan beri var ön taraf saçlar gidince direk bozuk para gibi orası meydana çıktı. Daha sonra keratin vs kullandım canlandırdı iyi geldi fakat tabi giden gelmedi. 1 yıl sonra Aydında çok iyi bir dermatoğa gittim saçıma 1 saniye baktık elini bi gezdirdi evet androjenik alopesi dedi. Ben aradan 1 yıl geçtiği için biraz daha bilgiliydim yaşadıklarımı anlattım propecia ve minoxili sordum doktorda Evet minoxiil ve finasterid halen kullanılan tek çözüm finasterid hastalarım tercih etmiyor dedi bu konuları araştırıyorsan sebebini biliyorsundur dedi evet dedim minoxda ömür boyu kullanım(Biliyorum fin de kullandıkça işe yarar sadece) + döngü muhabbetinden dolayı Prp önerdi ben forumda işe yaramadığı hakkında çokca yazı okuduğumdan istemedim Şuan kullandığım iki ürün var
1-) Kerozan 5+5 (5. Haftadayım)
2-) Solgar Vitamin B12 1000 mcg (5. Haftadayım 269 çıktı eşik değerinin altında değil fakat ortalamanın oldukça altında olduğu için b12 alıyorum harici)

Elimde 2 buçuk kutu Alopexy t %5 Minox var kullanmıyorum minox hiç uzun süreli kullanmadım son çare bekletiyorum
3 kutu Hairforte söyledim 3 ay hairforte denemek istiyorum procabil kimilerini mutlu, etmiş bölgesel mini finasterid etkisi ve minox gibi nispeten damar genişletebildiğini idda ediyor.

Fakat benim aklımda ve içimde olan herkes gibi ekim ekim için uygun olmadığımı söylemişlerdi bazı abilerimiz ve arkadaşlar ama saç dökülmesi bana benzeyen bazı örnekler görüyorum sıklaştırma ekimleri ile var olan saçları kaybetmeden sonuç alabilmişler sizce benim için uygun mu iki sorum var bunun hakkında Hiç fin kullanmadım ekim öncesi ve sonrası kullanmayı düşünüyorum fakat normal süreç için benim yıllarca on yıllarca kullanmam gerekecek yaşım 26 Fin kullansam ekim den 1 yıl sonra bıraksam sonrasında fin hariç diğer kozmetik ürünler ile desteklesem sonuç yine hüsran olur mu? Bir de benim şuan saç dökülme seviyem nedir sizce bu kellik hangi seviyeye kadar ilerler? Aileye gelecek olursak Babam 56 yaşında son iki senedir önlerde hafif açılma var saçın genel durumu çok iyi Anne tarafının saçları cılız annemin annesinin saçları iyiymiş fakat çocukları yani dayı tarafım 3 tanesinin 2 si kel

Sıklaştırma ekimi yapmış kişiler tecrübelerini paylaşır ise çok mutlu olurum eğer beklemem gerekirse sizce ne kadar beklemeliyim saç çizgim 1. ayımda bozuldu o haliyle duruyor hem tepe hem ön yani O+M Şeklinde ilerliyor bende sanırım Fotolar ekleceğim saçın temiz ve yağlı halleri en kel açıları yakalamaya çalıştım ışığı kullanarak
Ve son olarak saçlarımı görmeye tahammül edemiyorum artık malum karantina günleri aynalara küstüm kazımaya karar verdim saçımı sıfır kullanacağım bir dönem bu dönemde Hairforte kullanmaya başlayacağım Kerozan5+5+b12'ye de devam edeceğim tabi saçları kazımamızın bir zararı yoktur inşallah ? Sadece kozmetik rahatsızlıktan dolayı kazıyacağım yok kazınan saç gür çıkar hurafelerinden beklentim yok saçımı hiç hayatım boyunca kazıtmadım bu arada.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Ön taraflar
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Üst taraf yağlı hali ve arka ense temiz hali

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Son olarak çile dolu günler başlamadan önceki halim ön taraf ve saçın genel durumu net bi şekilde gözüküyor zaten alnı açık biri idim geniş alınlıydım yine böyle bi çizgi beni oldukça mutlu eder öne alınmasa çizgi bütünlüğü sağlansa yine yeter (Yaş 23-24 arası)
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2020, 22:32:31 Gönderen: Mehmet.K »

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Son olarak çile dolu günler başlamadan önceki halim ön taraf ve saçın genel durumu net bi şekilde gözüküyor zaten alnı açık biri idim geniş alınlıydım yine böyle bi çizgi beni oldukça mutlu eder öne alınmasa çizgi bütünlüğü sağlansa yine yeter (Yaş 23-24 arası)

Yanlış anlaşılırsam şimdiden özür dilerim

Eski resimleri paylaşıp daha bir özlem, hasret ve bekleyişe girmemek gerekir.

Saçlarının şu anki hali çok kötü değil
Sıklaştırma ekimleri orjinal yerlerde yapılırsa var olan saçlarına zarar gelmez.

26 yaşındasın madem 27 yap şunu

3 aylık kullandığın ilacın faydasını pek az görürsün
En az 6 ay
Finansteridi sadece ekimden sonra değil
Öncesinden de kullanıp güçlendirmen isabetli olacaktır.

Kazitabilirsin saçlarını bu süreci iyi değerlendirmek isabetli olur. Zaten kapalıyız.

Hepimiz evde kaldık :) kısmet elden gidiyor

Saçlarını kazittiktan sonra ellerini önden arkaya doğru kafanda gezdir, vallahi huzur ve mutluluk bulup rahatlayacaksın. Serin rüzgar başına vursun bi ikiye katlarsın sevincini.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Yanlış anlaşılırsam şimdiden özür dilerim

Eski resimleri paylaşıp daha bir özlem, hasret ve bekleyişe girmemek gerekir.

Saçlarının şu anki hali çok kötü değil
Sıklaştırma ekimleri orjinal yerlerde yapılırsa var olan saçlarına zarar gelmez.

26 yaşındasın madem 27 yap şunu

3 aylık kullandığın ilacın faydasını pek az görürsün
En az 6 ay
Finansteridi sadece ekimden sonra değil
Öncesinden de kullanıp güçlendirmen isabetli olacaktır.

Kazitabilirsin saçlarını bu süreci iyi değerlendirmek isabetli olur. Zaten kapalıyız.

Hepimiz evde kaldık :) kısmet elden gidiyor

Saçlarını kazittiktan sonra ellerini önden arkaya doğru kafanda gezdir, vallahi huzur ve mutluluk bulup rahatlayacaksın. Serin rüzgar başına vursun bi ikiye katlarsın sevincini.
Haklısın abicim eskilere bakarak aynısını istemek ütopik bir istek giden gençlik de saçda geri gelmiyor farkındayım  onu koymamın sebebi saçımın dökülmeye başlamadan önce neye benzediği ön çizgimin o fotoda net olması buna benzer bir sonuç elde etmem mümkün mü diye sormam
Saçım yeryer iyi yeryer seyrek benim seyrek saça tahammülüm yok hani ya tam olsun ya olmasın zihniyetinde bi insanım sadece saçda değil yarım yamalak hiç birşeyi sevemiyorum 3 aylıkdan kastım ufacık bir fayda görürsem devam ettireceğim 1 senedeki durumuna bakarım zaten evet fin konusunda da haklısın zaten 6 ay öncesinden kullanmadan sıklaştırmaya girsem kafamda saç kalmaz heralde şuan aşırı derecede zayıf ve cılızlar fakat ekimden ne kadar sonra bırakmam uygun olur 1 sene 2 sene ? ne kadar kullanmam gerekir olduki yan etki gördüm bırakmak zorunda kaldım ne olacak başladığımız noktaya dönmekten korkuyorum
Kafa şeklimi hiç bilmiyorum eğer kafa şeklim yakışırsa kelliğe veya 1 numara vs bi denerim ya bir insanın sansı hiç biryerden mi gülmez kafayı kazıtınca sağlam sakal lazım o da yok hem sakalı hem saçı seyrek Resmen kılla sınanıyorum :D

Execuvite

• Hero Member
Enterasan bir şekilde saçların sakaklardan gitmemiş ama vertex ve biraz daha ilerisinde seyrelme var ...

Şimdi ben zamanında minoxidil kullandım çok yan etki gördüm tahriş pullanma kaşıntı seboraik dermatite doğru gittiği için bıraktım şimdi ben bu yan etkileri gördüm diye sende goruceksin diye bir şey yok ama minoxili nereye kadar kullanabilirsin ? Maks 2-3 sene sonra verdiğini geri alır  o yüzden beni 2-3 sene idare etsin diyorsan kullan köpük formlarını al.

Hair forte procapil kullanmadım ama okuduğum yorumlar pek olumlu yönde değildi.

Finasterid meselesine gelirsek yan etkilerini ve faydasını biliyorsun ciddi bir karar verip kullanabilirsin. Ben kullandım pek sayilmaz 2-3 hafta kullandım iyi kötü yan etki gördüm ve vicdanım da rahat etmediği için bırakmak zorunda kaldım.

Ekim simdilik erken bence medikal tedaviler daha iyi gibi bu saça .

Saç meselesi zor ağır bir iş ya altından kalkacagiz ya altında kalacağız.

Kalkanlardan olmak dilegi ile kardesim.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Haklısın abicim eskilere bakarak aynısını istemek ütopik bir istek giden gençlik de saçda geri gelmiyor farkındayım  onu koymamın sebebi saçımın dökülmeye başlamadan önce neye benzediği ön çizgimin o fotoda net olması buna benzer bir sonuç elde etmem mümkün mü diye sormam
Saçım yeryer iyi yeryer seyrek benim seyrek saça tahammülüm yok hani ya tam olsun ya olmasın zihniyetinde bi insanım sadece saçda değil yarım yamalak hiç birşeyi sevemiyorum 3 aylıkdan kastım ufacık bir fayda görürsem devam ettireceğim 1 senedeki durumuna bakarım zaten evet fin konusunda da haklısın zaten 6 ay öncesinden kullanmadan sıklaştırmaya girsem kafamda saç kalmaz heralde şuan aşırı derecede zayıf ve cılızlar fakat ekimden ne kadar sonra bırakmam uygun olur 1 sene 2 sene ? ne kadar kullanmam gerekir olduki yan etki gördüm bırakmak zorunda kaldım ne olacak başladığımız noktaya dönmekten korkuyorum
Kafa şeklimi hiç bilmiyorum eğer kafa şeklim yakışırsa kelliğe veya 1 numara vs bi denerim ya bir insanın sansı hiç biryerden mi gülmez kafayı kazıtınca sağlam sakal lazım o da yok hem sakalı hem saçı seyrek Resmen kılla sınanıyorum :D

Her şerde bir hayır vardır.
Seyrek olan otların arasından hızlıca kaçıp kendini kurtarabilir bir tavşan, avcılara yakalanmadan.

Yarım yamalak bir işi sevmek benimde sevmediğim  bir olay. Hayatım ya tam ya da berbat olmalı:) 

Bak şimdi; dönor bölgen çok iyi.  İnşallah doğru bir yerde ekimin yapilirsa oldukça sık bir ekim olur.

Finans  dene bakayım, zaman olarak bir şey diyemem ama yan etki gormedigin sürece kullanabilirsin, baya toparlayabilir saçlarını, sonrasında helalinden bir ekim. İşte o  zaman herşey daha güzel olacak senin için.

Eski resmini bilgi amaçlı paylaştığını bildiğim halde 
dile getirdim...

Konku

• Jr. Member
  • **
Finasterid kullanırsan ekimden vazgeçme olasılığın yüksek. Bu saçı finas kapatabilir büyük ölçüde

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
Kanka Finas 👍🏻

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
1 sene finas kullan sonra git esma-serkan tetige falan ektir ya da kafana yatan bir yere ve finasi birakma tabi yine sen bilirsin.
Hairforte vitamin falan hikaye hic bosa ugrasip enerjini psikolojini tuketme at gunluk 1/4 proscar keyfine bak

Siddhartha

• Hero Member
Daha ekim icin cok erken ama tepeden dokulmeye baslamis.
Finas kullanirsan geciktirirsin ama deger mi bilemiyorum
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Enterasan bir şekilde saçların sakaklardan gitmemiş ama vertex ve biraz daha ilerisinde seyrelme var ...

Şimdi ben zamanında minoxidil kullandım çok yan etki gördüm tahriş pullanma kaşıntı seboraik dermatite doğru gittiği için bıraktım şimdi ben bu yan etkileri gördüm diye sende goruceksin diye bir şey yok ama minoxili nereye kadar kullanabilirsin ? Maks 2-3 sene sonra verdiğini geri alır  o yüzden beni 2-3 sene idare etsin diyorsan kullan köpük formlarını al.

Hair forte procapil kullanmadım ama okuduğum yorumlar pek olumlu yönde değildi.

Finasterid meselesine gelirsek yan etkilerini ve faydasını biliyorsun ciddi bir karar verip kullanabilirsin. Ben kullandım pek sayilmaz 2-3 hafta kullandım iyi kötü yan etki gördüm ve vicdanım da rahat etmediği için bırakmak zorunda kaldım.

Ekim simdilik erken bence medikal tedaviler daha iyi gibi bu saça .

Saç meselesi zor ağır bir iş ya altından kalkacagiz ya altında kalacağız.

Kalkanlardan olmak dilegi ile kardesim.
Saçma Salak bir dökülme  tepe den öne doğru ön desen sol yanak içeri giriyo sağ şakakda birşey yok  M nin tam ortası içeri giriyo Valla her kel bile aynı şansta değil bazı dökülmeleri görüyorum herifin saç halı gibi ön tarafı kaybetmiş sadece tepede hiç birşey yok ektiriyo ve mükemmel sonuç bide bizim gibi ucubemsi dökülme var .. Medikalden kastın fin yada minox işte harici hairforte falan var haiforte yemezse mecbur iki seçenek kalıyo bilsemki minox kullandığım sürece etkili kullanırım 10 yıl üşenmem görüntüsünüde dert etmem ameleleğinide çekerim ama öyle olmuyor işte teoride öyle fakat işleyiş de değişik 5 yıl kullananı da 10 yıl kullananı gördüm ama çok az sayıları birde dökülmemiz benzer değildi kullananlarla

Daha ekim icin cok erken ama tepeden dokulmeye baslamis.
Finas kullanirsan geciktirirsin ama deger mi bilemiyorum
1 sene finas kullan sonra git esma-serkan tetige falan ektir ya da kafana yatan bir yere ve finasi birakma tabi yine sen bilirsin.
Hairforte vitamin falan hikaye hic bosa ugrasip enerjini psikolojini tuketme at gunluk 1/4 proscar keyfine bak
Finasterid kullanırsan ekimden vazgeçme olasılığın yüksek. Bu saçı finas kapatabilir büyük ölçüde

Şimdi diyelim ki fin kullandım 8 ayda topladım saçı ee abi bunun sonu nerede ne zamana kadar kullanacağım 3 yıl 5 yıl ben 26 yaşında adamım bunun 30 u var evliliği var ilacı kullanırken eşin hamile kalması durumunda anne karnında bebek cinsel organı tamamlanmadan büyüme riski var diye okudum bu kadar tehlikeli bir ilaç sadece bana bile değil zararı ekimden bir 6 ay önce ekimden 1 sene sonra kullanmak mantıklı geliyor fakat bir alerji ilacı gibi yıllarca kullanmak korkutuyor beni bir de yan etki görmeyeceğim bile kesin değil ki bunun geçici libido düşüklüğüne kabulum testis ağrısı vs onlara da kabulum fakat jinekomasti riski var unutkanlık var. Var oğlu var saç çıkaracaz diye kadın memesi çıkıp üstüne bir de bunamayalım :D
Bir de ben her konuda soruyorum ama rastlayamıyorum sizin tanıdığınız var mı Finasterid kullanıp da jinekomasti olan veya ağır ereksiyon ve libido kayıbı yaşayan ilacın yan etkilerini söyleyenler genelde kullanmayanlar gibime geliyor felaket tellallığı mı yapıyoruz sanki farketmeden :D

Ben bu Finasteridin bana ağır yan etkilerini vermeden bana yan etkisi var mı yok mu anlamamın bir yolu varmı atıyorum yani jinekomasti olmadan ha bu ilaç bana gelmeyecek bak 1. aşama belirtileri görüyorum devam edersem 3. 4. seviye yan etkileride göreceğim tarzı anlama yolum var mı?

Siddhartha

• Hero Member
Ben kullaniyorum daha hicbir yan etkisini gormedim. Her sabah kalkarim cavus benden once kalkmis:)
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ben kullaniyorum daha hicbir yan etkisini gormedim. Her sabah kalkarim cavus benden once kalkmis:)

Ayıp ayıp
Çavuşu karantinaya al 🤪

Facebook Twitter Instagram