Gönderen Konu: Sıklaştırma Ekimi Mümkün mü? Dökülme Tipim|| NW Kaçıncı Seviyeyim?  (Okunma sayısı 4182 defa)

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Saçma Salak bir dökülme  tepe den öne doğru ön desen sol yanak içeri giriyo sağ şakakda birşey yok  M nin tam ortası içeri giriyo Valla her kel bile aynı şansta değil bazı dökülmeleri görüyorum herifin saç halı gibi ön tarafı kaybetmiş sadece tepede hiç birşey yok ektiriyo ve mükemmel sonuç bide bizim gibi ucubemsi dökülme var .. Medikalden kastın fin yada minox işte harici hairforte falan var haiforte yemezse mecbur iki seçenek kalıyo bilsemki minox kullandığım sürece etkili kullanırım 10 yıl üşenmem görüntüsünüde dert etmem ameleleğinide çekerim ama öyle olmuyor işte teoride öyle fakat işleyiş de değişik 5 yıl kullananı da 10 yıl kullananı gördüm ama çok az sayıları birde dökülmemiz benzer değildi kullananlarla

Şimdi diyelim ki fin kullandım 8 ayda topladım saçı ee abi bunun sonu nerede ne zamana kadar kullanacağım 3 yıl 5 yıl ben 26 yaşında adamım bunun 30 u var evliliği var ilacı kullanırken eşin hamile kalması durumunda anne karnında bebek cinsel organı tamamlanmadan büyüme riski var diye okudum bu kadar tehlikeli bir ilaç sadece bana bile değil zararı ekimden bir 6 ay önce ekimden 1 sene sonra kullanmak mantıklı geliyor fakat bir alerji ilacı gibi yıllarca kullanmak korkutuyor beni bir de yan etki görmeyeceğim bile kesin değil ki bunun geçici libido düşüklüğüne kabulum testis ağrısı vs onlara da kabulum fakat jinekomasti riski var unutkanlık var. Var oğlu var saç çıkaracaz diye kadın memesi çıkıp üstüne bir de bunamayalım :D
Bir de ben her konuda soruyorum ama rastlayamıyorum sizin tanıdığınız var mı Finasterid kullanıp da jinekomasti olan veya ağır ereksiyon ve libido kayıbı yaşayan ilacın yan etkilerini söyleyenler genelde kullanmayanlar gibime geliyor felaket tellallığı mı yapıyoruz sanki farketmeden :D

Ben bu Finasteridin bana ağır yan etkilerini vermeden bana yan etkisi var mı yok mu anlamamın bir yolu varmı atıyorum yani jinekomasti olmadan ha bu ilaç bana gelmeyecek bak 1. aşama belirtileri görüyorum devam edersem 3. 4. seviye yan etkileride göreceğim tarzı anlama yolum var mı?

Böyle hep olumsuz düşünürsen bir adım ileriye atamassın ve kullanmaman daha hayırlı olur senin için

Sana mantıklı gelen
Ekimden önce ve sonra bir yılı tamamlamak
Sonrası Allah kerim. Belki daha iyi bir ilaç çıkar. O yüzden gelecek kaygısı mahvetmesin bizi.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları

Ben bu Finasteridin bana ağır yan etkilerini vermeden bana yan etkisi var mı yok mu anlamamın bir yolu varmı atıyorum yani jinekomasti olmadan ha bu ilaç bana gelmeyecek bak 1. aşama belirtileri görüyorum devam edersem 3. 4. seviye yan etkileride göreceğim tarzı anlama yolum var mı?

Ne kadar etki okadar yanetki.. “hiç etkisini hissetmedim “diyen birisini de görebilirsin “ ciddi yanetki etti” diyenide..

Bu durum İlaçın vücudundaki Dht yi ne kadar bloke ettiği ile alakalı.

Bana hiç yanetki yapmadı ama saçlarım çıkı... diyen birini göremeSsin... bu sebeple
“İnsallah yanetki yapmaz diye dua etmek yada yanetki yaparsa 3 günde 1 e düşürürüm demek” çok mantıklı planlamalar degil.

-soru “İlaç Dht yi azalttı mı? “
-cevap 1 “hayır” ise oZmaan saça pek katkı sağlamaz

-cevap 2”evet” ise vücutta Dht artık eskisine nazaran daha azdır. Artık vücuttaki Dht kaynaklı etkilerin tamamı aynı oranda azalmıştır “ (bkz.dht ne işe yarar)

-cevap “ finasteride etki etmedi (yeterince azaltmadın, dutasteride kullandım(dutasteride %90 a kadar Dht oluşumunu engeller) Dht daha fazla azaltmıştır. Vücuttaki Dht etkileri çok daha fazla ortadan kalkmıştır...
-saç dökülmesi Dht nin vücuttaki etkilerinden 1 tanesidir ... aynı libido artışı gibi... ikiside etkisidir bunu etki yanetki diye ayırmak doğru degildir... yoksunluğunda bu ikisiNde de azalma görülmesi beklenir.

Finast ile alakalı saça faydasını gördüm ama hiç zararlı bir yanetki yapmadı bende diyen birini görünce bir atasözümüz aklıma geliyor..

“Böreği görünce oturuk yiyek, Yarağı görünce kalk kaçıp gidek”

Maalesef keşke öyle olsada 18 yaşına gelen her erkek bireye finasteride versek henüz saçları dökülmeden desteklese ve önümüzdeki 50 yılda keklik tarihe gömülse...

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları

Ne kadar etki okadar yanetki.. “hiç etkisini hissetmedim “diyen birisini de görebilirsin “ ciddi yanetki etti” diyenide..

Bana hiç yanetki yapmadı ama saçlarım çıkı... diyen birini göremeSsin... bu sebeple
“İnsallah yanetki yapmaz diye dua etmek yada yanetki yaparsa 3 günde 1 e düşürürüm demek” çok mantıklı planlamalar degil.

-cevap 2”evet” ise vücutta Dht artık eskisine nazaran daha azdır. Artık vücuttaki Dht kaynaklı etkilerin tamamı aynı oranda azalmıştır “ (bkz.dht ne işe yarar)

-cevap “ finasteride etki etmedi (yeterince azaltmadın, dutasteride kullandım(dutasteride %90 a kadar Dht oluşumunu engeller) Dht daha fazla azaltmıştır. Vücuttaki Dht etkileri çok daha fazla ortadan kalkmıştır...
-saç dökülmesi Dht nin vücuttaki etkilerinden 1 tanesidir ... aynı libido artışı gibi... ikiside etkisidir bunu etki yanetki diye ayırmak doğru degildir... yoksunluğunda bu ikisiNde de azalma görülmesi beklenir.

Finast ile alakalı saça faydasını gördüm ama hiç zararlı bir yanetki yapmadı bende diyen birini görünce bir atasözümüz aklıma geliyor..

Maalesef keşke öyle olsada 18 yaşına gelen her erkek bireye finasteride versek henüz saçları dökülmeden desteklese ve önümüzdeki 50 yılda keklik tarihe gömülse...

Malesefki forumda bir çok kişi yan etki görmediğini çok iyi geldiğini söylüyor saçlarıma o yüzden millet yorumlara bakarak kullanıyor bu ilacı aslında hocam söyle birsey söylemiştim bunu daha önce yine söylim kişi kullandiginda ufak yan etkiler gördüğünde ilaca bağlamak istemiyor yada bukadardan birsey olmaz diyor kendi beyninde ilacın yan etkilerini yaşamak istemiyor asıl mesele burda o yüzden forumda bazı kişiler var direk finasterid kullan diyip başka bisi demiyor madem kullan diceksin iyi araştır yan etki vs şeyler söyle şimdi kalkıp kimse demesin arastiriyordur heralde arastirsnda var arastirmsyanda gerçekten yorum yaptığımızda bu konuda dikkatli olmak lazım nasıl olsa tanımıyorum kullan de geç demek olmaz dediğim gibi yan etki yaşamıyorum diyen aslında ufak da olsa yaşıyor ama bunu ilaca bağlamak istemedigi için forumda yaşamadım diyor adam 1 ay kullanıp yan etki yaşamadım diyor bence sırf o yoruma bakıp kullananlar bile vardır bu uzarda gider ufak yan etkiler illaki yaşanıyor bazılarında çok daha sorunlar çıkıyor tabi adamin biri örnek veriyor alisan kaç senedir kullanıyor bebeği olmuş vs örnek veriyor kesin ligi bile yok ortada hadi öyle bisi oldu diyelim sırf onda sorun olmadı diye kimsede sorun olmaz gibi konuşmalar var en komigide biri ilacı kotulese bir çok kişi kotuleyen kisinin ustune gidiyor bu sefer abartan belki vardır ama yine ciddiye almak lazım herkesin bünyesi bir değil masum gördüğümüz ilaçlar bile bazı kişilere büyük yan etkiler yaptığı oluyor ben simdi bu yorumumla finasterid kullanmayın da demiyorum kullan hiç demem Koray hoca vs Hocalar öneriyor tabi ama şunu söylemek istiyorum yorumlarda direk finasterid kullan demek gerçekten sakıncalı söylersin ama yan etkileri vs durumlarını iyi araştır demeli  kullanıp kullanmamayi o kisinin tercihine bırakılmalı.

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
Valla bilmiyom baktigim zaman ekimlerin cok buyuk oraninda finasla kombin yapilmasi gerekiyo bence finassiz ekimden memnun kalabilecek cok kucuk sansli bi azinlik. Ektirse de cogu finassiz daha kisa surede dokulcek. Yani buyuk cogunluk icin sac sorununu cozmenin tek yolu finas ya da benzeri dht blockerlar + hala gerekirse sac ekimi. Ama sen muhtemelen kullanmazsin kanka buradaki yorumlari okuyup cok da korkutmussun kendini zaten o yuzden kullanma sen ama ekimden de cok seyler bekleme o zaman malesef en iyisi kaziyip falan gez

Amazon Ormanlari

• Sr. Member

Hocam boyle diyorsunuz da vucuttaki dht'nin ozellikle ergenlikten sonra son kurusuna kadar gerekli olduguna emin misiniz belki %60 70 baskilanmis hali de vucuttaki butun islerini gormesine yetiyor?

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Valla bilmiyom baktigim zaman ekimlerin cok buyuk oraninda finasla kombin yapilmasi gerekiyo bence finassiz ekimden memnun kalabilecek cok kucuk sansli bi azinlik. Ektirse de cogu finassiz daha kisa surede dokulcek. Yani buyuk cogunluk icin sac sorununu cozmenin tek yolu finas ya da benzeri dht blockerlar + hala gerekirse sac ekimi. Ama sen muhtemelen kullanmazsin kanka buradaki yorumlari okuyup cok da korkutmussun kendini zaten o yuzden kullanma sen ama ekimden de cok seyler bekleme o zaman malesef en iyisi kaziyip falan gez

Sanirsin adamin saçları tamamen gitmiş vs kazitip gez ne demek : ) asıl bu arkadasin saçlara sahip olan kişilerde saç ekimi memnun ediyor.23-24 yaş fotografina baktimda emin ol ekim yapsa 24 un altına bile iner forumda neler gördük neler örnek veriyorum arkadaş Koray hocaya yada muttalip hocaya gitse hadi Koray hoca finas öneriyor ama zorunlu tutmuyor bazı arkadaşlar zorunlu tutuyor diyor ama onu geçti muttalip hocaya ekim yapsa 24 yaşında gösterdiği fotograftanda çok iyi bir sonuç alır bence morelini bozma saç durumun gayet iyi milletin saçları kalmamış neler düşünüyor bence öyle saçı kazıtim gibi vs morelini bozma .

Siddhartha

• Hero Member
uluslararasi arastirmalara bak, makaleler oku ilac hakkinda 100% bilgiye ulasirsin. Insanlarin yorumlari kimseyi aldatmamali.
Bu ilacin yan etkileri 6 ay kullananlarda 2% 1 yil uzeri kullananlarda 3% nin altinda.
Yani herkesde yan etki gostermiyor.
Senin vucudun ne tepki verir denemeden bilemezsin.
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
uluslararasi arastirmalara bak, makaleler oku ilac hakkinda 100% bilgiye ulasirsin. Insanlarin yorumlari kimseyi aldatmamali.
Bu ilacin yan etkileri 6 ay kullananlarda 2% 1 yil uzeri kullananlarda 3% nin altinda.
Yani herkesde yan etki gostermiyor.
Senin vucudun ne tepki verir denemeden bilemezsin.

İlacın çalışma mekanizması nasıl? Yani nasıl oluyırda saç çıkartıyor?

Siddhartha

• Hero Member
İlacın çalışma mekanizması nasıl? Yani nasıl oluyırda saç çıkartıyor?

Sac cikardigini kim soyledi hocam, daha ilacin ne ise yaradigini bilmiyorsun.
Ilac sac cikarmaz. Var olan dht hormonunu baskilar. Bu yuzden varolan, tepende seyrelen saclarin 3-6 aydan sonra dht’ye maruz kalmayacagi icin beslenir kalinlasir.
Tependeki saclar kalinlasip dolgunlastigi icin sac ciktigini zannedersin ama hicbir ilac sac cikaramaz. Oyle birsey kesfolmadi daha.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Sac cikardigini kim soyledi hocam, daha ilacin ne ise yaradigini bilmiyorsun.
Ilac sac cikarmaz. Var olan dht hormonunu baskilar. Bu yuzden varolan, tepende seyrelen saclarin 3-6 aydan sonra dht’ye maruz kalmayacagi icin beslenir kalinlasir.
Tependeki saclar kalinlasip dolgunlastigi icin sac ciktigini zannedersin ama hicbir ilac sac cikaramaz. Oyle birsey kesfolmadi daha.

Ben bahsi geçen ilacı da, saç ekimini de, dht yi de ne olduğunu ne işe yaradığını çok iyi biliyorum.
Sen gerçekten forumda 5000 e yakın yorumu olan bir kullanıcının finasteride in ne işe yaramadığı bilmediğini düşünüyorsun? Ciddi misin bu yorumda?
Ben 19 ay kullandım finasteride i... siz ne süre kullandınız?
Dht seviyesi azalınca sadece saça olan etkisinin azalması durumu sizce matematiksel olarak mümkün mü? Dht ne işe yarıyorsa vücutta , azaldıgı oranda Dht nin etkileri de azalır..
Son olarak finasteride saç çıkartmaz kalınlaştırır dedin ya.. birkaç foto yolluyorum sana yakınlaştırıp yakınlaştırıp bakarsın.. talogen fazdaki (bizim dökülmüş dediğimiz) ayva tüyü kıvamındaki bitik gözle görüşmeyen tüylerin tekrar saç kıvamına gelmesi ... ben buna yeni saç çıkışı diyorum .. sen saç kalınlaşması diyebilirsin..

Execuvite

• Hero Member
Ben bahsi geçen ilacı da, saç ekimini de, dht yi de ne olduğunu ne işe yaradığını çok iyi biliyorum.
Sen gerçekten forumda 5000 e yakın yorumu olan bir kullanıcının finasteride in ne işe yaramadığı bilmediğini düşünüyorsun? Ciddi misin bu yorumda?
Dht seviyesi azalınca sadece saça olan etkisinin azalması durumu sizce matematiksel olarak mümkün mü? Dht ne işe yarıyorsa vücutta , azaldıgı oranda Dht nin etkileri de azalır..
Son olarak finasteride saç çıkartmaz kalınlaştırır dedin ya.. birkaç foto yolluyorum sana yakınlaştırıp yakınlaştırıp bakarsın.. talogen fazdaki (bizim dökülmüş dediğimiz) ayva tüyü kıvamındaki bitik gözle görüşmeyen tüylerin tekrar saç kıvamına gelmesi ... ben buna yeni saç çıkışı diyorum .. sen saç kalınlaşması diyebilirsin..

Hocam bu resimdekiler kaç ay kullanmış acaba

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
7-14 ay arası

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Sanirsin adamin saçları tamamen gitmiş vs kazitip gez ne demek : ) asıl bu arkadasin saçlara sahip olan kişilerde saç ekimi memnun ediyor.23-24 yaş fotografina baktimda emin ol ekim yapsa 24 un altına bile iner forumda neler gördük neler örnek veriyorum arkadaş Koray hocaya yada muttalip hocaya gitse hadi Koray hoca finas öneriyor ama zorunlu tutmuyor bazı arkadaşlar zorunlu tutuyor diyor ama onu geçti muttalip hocaya ekim yapsa 24 yaşında gösterdiği fotograftanda çok iyi bir sonuç alır bence morelini bozma saç durumun gayet iyi milletin saçları kalmamış neler düşünüyor bence öyle saçı kazıtim gibi vs morelini bozma .
Teşekkürler hocam yorumların için saçı kazıma sebebim hani ergence gelebilir belki şimdiye kadar hiç yaşamadım bu hissi ilk kez yaşıyorum yaş 26, fakat kendimi çok çirkin hissediyorum saç yüzünden, sorunu ortadan kaldıramıyorum en azından kendimce sorunu görmeyi ortadan kaldırma amaçlı artık en büyük dostlarım yazın şapka kışın bere olacak gibi şu salgın muhabbetini sağ salim atlatırsak ikisiylede iletişime geçeceğim keşke canlı gitsek de görseler fotoğraf yerine bi uzmanın görüşüne ihtiyacım var
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Ekim de zaten kullanacağım diyorum ben boşver ekimi finas ile devam et kafasına karşıyım 5 yıl 10 yıl ne kadar devam edebilirim ki diyorum ekimden 6 ay önce ekimden de 1 sene sonra kullan derse ciddi yan etki görmezsem kullanırım o süre zarfında küçük yan etkileride kabul ederim ben bunu dedim hiç fin ağzıma sürmeyeceğim demiyorum

O zaman %2 yan etki muhabbeti hikaye %98 lik kısım ilaçdan etki de görmüyor bu fotolarını görüp vay anasını dediğimiz kısım %2 lik kısım o zaman bkz 2. foto sarışın düz saçlı bunlar çükü daşşağı bırakıyor diye mi algılamalıyım? bu saç için ekimle dahi ulaşsam ben o saça beni aşırı mutlu eder çünkü

@slocer Peki sıklaştırma ekimi için 6 ay fin kullanıp saçı güçlendirsem aralara ekim yaptırsam 1 sene sonra da fini bıraksam 2. bir ekime yine muhtaç kalacakmıyım fini bıraktıktan sonra yine seyreklik oluşacak sıklaştırılan kısımlar kalacak bu sefer diğer yanlar dökülecek yine yolunmuş tavuğa mı dönecez anladığım kadarıyla ekim yapsamda yapmasamda bu fini ben ömür boyu kullanmak mı zorundayım başka yolu yok mu yada dökülme tamamlanacak 30-32 ona göre planlama yapılıp ekilecek tuttuğu kadar diyip devam mı edecez.

Birde saç ekim uzmanları incelese bu saçın ne kadar daha gideceğini dökülme nin sonunda nereler kayıp edilecek nereler kalacak anlayamıyorlar değil mi? bu yüzden mi erken yaşda ekim yapmak sakıncalı
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2020, 01:19:46 Gönderen: Mehmet.K »
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Siddhartha

• Hero Member

Kendin cevabini vermissin zaten hocam.
Kafandaki saclar nasil dokuluyor saniyorsun.
Zayifliyor tuy gibi oluyor ve sonunda artik hic oluyor. Bu finas kardesimiz de bu kivama gelmis ama hala hayat belirtisi gosteren tuyleri eski haline getiriyor. Aslinda getirmiyor da yardimci oluyor.
Yani sac cikarmiyor. Yoktan sac var eden bir bilimsel calisma yok suan dunya uzerinde.

Facebook Twitter Instagram