Gönderen Konu: ASMED [11-12 Mart 2020] Dilek Çakır - 5049 Greft  (Okunma sayısı 36447 defa)

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
1- ışık farkı olma ihtimali yüksek
2- benim herzaman söylediğim ve arkasında durduğum bir iddia 9.10. Ayda gelişim tamamlanıp sac en dolgun en iyi olduğu haline kavuşuyor ve bu durumunu 15-16 aya kadar koruyor. Sonrasında zayıflamaya başlıyor (ilgili alanda DHT baskısının ense bölgesine göre daha fazla olması olabilir sebep)

Ekim yaptıran birisi en iyi halini 10-12. Aylarda görmüş oluyor.. sonrasında tekrar zayıflama ve seyrekleşme kaçınılmaz..
Bu yorumu dikkate alın, bence durum bu. Saçların en formda halinin kalıcı olacağını sanıyoruz ve yanılıyoruz. Çıkışlar bittiğinde ve takviyeler etkisini kaybettiğinde saçlardaki gerileme durumu kaçınılmaz bence.

byemrahozd

• Jr. Member
  • **
Hocam sizdeki durumu ben farklı şekilde yaşadım. Fitcare hair diye bir solüsyon kullandım tepe bölgesi ciddi kapandı 8 ay sonra. 11 aydan sonra kullanmama rağmen eski halinden daha kötüye hızla döndü.

Ben de saç ekimimin 50. günündeyim. Zekeriya Kul a ektirdim. Bana kesinlikle hiçbir takviye kullanma dedi.

Ben basit bir mantık yürüterek acaba kullandığınız biotin şok dökülmeyi engelledi ve bıraktıktan sonra bu süreci yaşıyor olabilir misiniz? Çünkü şok dökülme yaşamadınız konuya baktım.
  • Ekim Tarihi: 06.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi Dr. Zekeriya Kul
  • Greft Miktarı 3140

Mehmet64

• Full Member
Benim dikkat ettiğim kadarıyla 8.aylarda başlayan bı dökülme mevcut,ikinci bı şok dökülme gibi durum ama sonra tekrar toparlıyor,saçların hepsi aynı anda ekilip aynı anda şok dökülme yaşadığı için bir çok saçın faz aşaması aynı oluyor diye düşünüyorum,yani geçici bı durum bence.
  • Ekim Tarihi: 25.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 23
  • Medikal Tedavi Prozinc Plus Şampuan,Proscar

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Yalnız konu sahibi finasterid kullanmamıştı sanıyorum. Direkt Asmed ekimi olunca herkes finasterid üzerine odaklanıyor. Bence saçlarınızda gerileme yok, mevsimsel bir dökülme dönemine girmiş olabilirsiniz ve tabi yoğun ışıkta fotoğraf çekince saçlarınız seyrek gözüküyor olabilir. Eğer yağlı bir saç yapısına sahipseniz bence saçlarınıza dolgunluk katacak güzel bir şampuanla günlük yıkamalar yapın derim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

byemrahozd

• Jr. Member
  • **
Yalnız konu sahibi finasterid kullanmamıştı sanıyorum. Direkt Asmed ekimi olunca herkes finasterid üzerine odaklanıyor. Bence saçlarınızda gerileme yok, mevsimsel bir dökülme dönemine girmiş olabilirsiniz ve tabi yoğun ışıkta fotoğraf çekince saçlarınız seyrek gözüküyor olabilir. Eğer yağlı bir saç yapısına sahipseniz bence saçlarınıza dolgunluk katacak güzel bir şampuanla günlük yıkamalar yapın derim.

Biotin kullanmış
  • Greft Miktarı 3140

arigold

• Yeni üye
  • *
Bana kalırsa pek başarılı bir sonuç olmamış, 6-8 aylarda da belli seyreklikler ama saç uzun olunca kapatmış.
Bence revize yapmalılar ücretsiz.

Bir de saç ekimi yaptıran kişiye finasterid önerilmesini anlamıyorum, doğal olarak çıkacaksa zaten çıkar. İlaç bırakılınca saç güçsüzleşip dökülüyor. İstisnasız her ekim merkezi finas öneriyor.

siriusblack

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar tekrar merhaba,
Finasteride hiç kullanmadım. Tam hatırlamıyorum ama max 2-3 ay biotin kullandım, başka hiçbir takviye almadım.

Fotoğrafı gönderdiğimde 4-5 gündür Karadenizdeydim, hava oldukça nemli, şampuanım farklıydı. Bugün tekrar Ankaradayım, sebebi nedir bilmiyorum ama şuan saçlarım çok daha farklı görünüyor. Daha dolgun ve derli toplu.

Ekilen saçlarda bir miktar incelme dışında dökülme olduğunu sanmıyorum çünkü ön çizgide bir bozulma yok. Benim tahminim ekim öncesindeki mevcut saçlarımda dökülme devam ediyor. Ekim yaptırmamış olsaydım muhtemelen üst bölgenin neredeyse tamamı açılmış olacaktı.

Ekimin başarısız olduğunu düşünmüyorum çünkü açık alanım oldukça fazlaydı. Ekim öncesinde asmed tarafından verilen bilgi de zaten şuan elde ettiğim sonucu doğrular nitelikte. Hem fotoğraf üzerinden yapılan konsültasyonda hem de ekim öncesi yüz yüze yapılan muayenede açık alanın çok fazla olduğu, saçlarımın ise ince telli olduğu, ekim neticesinde belirli oranda kapatıcılık sağlanacağı ama yine de seyrek bir saç olacağı, bu şekilde beklentiye girmem gerektiği, farklı beklenti olması halinde ekimin yapılmamasının daha doğru olacağı net bir şekilde açıklandı.

byemrahozd

• Jr. Member
  • **
Finasteride hiç kullanmadım. Tam hatırlamıyorum ama max 2-3 ay biotin kullandım, başka hiçbir takviye almadım.

Fotoğrafı gönderdiğimde 4-5 gündür Karadenizdeydim, hava oldukça nemli, şampuanım farklıydı. Bugün tekrar Ankaradayım, sebebi nedir bilmiyorum ama şuan saçlarım çok daha farklı görünüyor. Daha dolgun ve derli toplu.

Ekilen saçlarda bir miktar incelme dışında dökülme olduğunu sanmıyorum çünkü ön çizgide bir bozulma yok. Benim tahminim ekim öncesindeki mevcut saçlarımda dökülme devam ediyor. Ekim yaptırmamış olsaydım muhtemelen üst bölgenin neredeyse tamamı açılmış olacaktı.

Ekimin başarısız olduğunu düşünmüyorum çünkü açık alanım oldukça fazlaydı. Ekim öncesinde asmed tarafından verilen bilgi de zaten şuan elde ettiğim sonucu doğrular nitelikte. Hem fotoğraf üzerinden yapılan konsültasyonda hem de ekim öncesi yüz yüze yapılan muayenede açık alanın çok fazla olduğu, saçlarımın ise ince telli olduğu, ekim neticesinde belirli oranda kapatıcılık sağlanacağı ama yine de seyrek bir saç olacağı, bu şekilde beklentiye girmem gerektiği, farklı beklenti olması halinde ekimin yapılmamasının daha doğru olacağı net bir şekilde açıklandı.

Moral bozmayın. Donör bölgeniz kuvvetli, çok canınızı sıkarsa tekrar ekim yapılır. Stres yapıp kalan saçlarınızdan da olmayın ☺
  • Greft Miktarı 3140

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları

Saçlar zayıflamış umarım toparlar burada yorum yazan bir çok arkadaş durumu kendi beklentisine göre degerlendiyor açık alan donör kapasitesi donör deki saçların kalitesine göre değil. Saç ekimi mevcut malzeme ve açık alana göre değerlendirilir.

Ekiminiz gayet alana ve malzemeye göre başarılı ilerlemiş sanırım dediğiniz gibi kendi saçlarınız da dökülme olabilir ya da incelme oldu umarım toparlar.
Global Moderator

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam sizdeki durumu ben farklı şekilde yaşadım. Fitcare hair diye bir solüsyon kullandım tepe bölgesi ciddi kapandı 8 ay sonra. 11 aydan sonra kullanmama rağmen eski halinden daha kötüye hızla döndü.

Ben de saç ekimimin 50. günündeyim. Zekeriya Kul a ektirdim. Bana kesinlikle hiçbir takviye kullanma dedi.

Ben basit bir mantık yürüterek acaba kullandığınız biotin şok dökülmeyi engelledi ve bıraktıktan sonra bu süreci yaşıyor olabilir misiniz? Çünkü şok dökülme yaşamadınız konuya baktım.
Sürmeli hiçbir solüsyonmuş kürmüş bir sonuç vermez. Anlık mutluluklar yaratır, sonrasında kullansanız dahi eskisinden kötü olur. Bunu bu forumda hiç söylemediysek 80 defa söylemişizdir. Bunu sizin için yazmıyorum, kullanmayı düşünen henüz bu konularda bilgisi olmayan arkadaşlar için yazıyorum.

byemrahozd

• Jr. Member
  • **
Sürmeli hiçbir solüsyonmuş kürmüş bir sonuç vermez. Anlık mutluluklar yaratır, sonrasında kullansanız dahi eskisinden kötü olur. Bunu bu forumda hiç söylemediysek 80 defa söylemişizdir. Bunu sizin için yazmıyorum, kullanmayı düşünen henüz bu konularda bilgisi olmayan arkadaşlar için yazıyorum.

Aynı şekilde ben de forumda bu tip şeylere niyetlenen arkadaşlar için belirtmiştim. Rogaine kullandım, fitcare hair kullandım. Evet belli süre işe yarar gibi durdu ama hepsinde hızlı gerileme oldu. Neticede saç ektirdim.

Hiç bulaşmayın. Eğer saç dökülmenizden rahatsızsanız ve saç yapınız uygunsa ekim yaptırın rahatlayın. Maddi olarak da solüsyonlara verdiğiniz paralardan fazla değil ekim ücretleri.
  • Greft Miktarı 3140

siriusblack

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu solüsyonların çıkış noktası olan Avustralya’daki Ramadan Pharmacy’den 5 şişe almıştım Kasım 2018’de. Gümrüğe reçete falan bir sürü evrak verip almıştım. İlk şişeyi birkaç gün kullandım. Sonra bir daha da kullanmamıştım. 1 ay kadar önce atmıştım hepsini..

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ne kullandın bıraktın  sen ?
Global Moderator

Adem Berber

• Full Member
Abi ne covidi ya benimde dökülüyor hiç geçirmedim. Bu bence genetik bir şey herkesin başına gelmiyor

Facebook Twitter Instagram