Gönderen Konu: Minoxil Ölü Deri Düşmesi  (Okunma sayısı 4218 defa)

Gokayyyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Minoxil Ölü Deri Düşmesi
« Yanıtla #16 : 03 Ocak 2024, 15:34:11 »
Aynı sorun tıpa tıp bende de var. Hatta konu açmıştım ancak cevap gelmedi. Sorunu çözebildin mi? Bende saç ekimi yaptırdım 5 ay önce. Günde bir kere minoxidil kullanıyorum. Ve aynı şekilde saçla karşıl deri parçaları geliyor elime kaşıdıkça 

zero.deniz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 03 Ocak 2024, 15:57:30 »
minoxidil kullandığım dönemde bende de vardı, cilt doktoru seborik dermatit teşhisi koymuştu, minox'un içindeki alkol oranının çok yüksek olmasından kaynaklı deri tahriş oluyor demişti, minox kullanmayı bırakıp, birkaç ay dönüşümlü olarak vichy dercos ve konazol şampuan kullanınca büyük oranda düzelmişti.

Gokayyyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 03 Ocak 2024, 16:07:08 »
minoxidil kullandığım dönemde bende de vardı, cilt doktoru seborik dermatit teşhisi koymuştu, minox'un içindeki alkol oranının çok yüksek olmasından kaynaklı deri tahriş oluyor demişti, minox kullanmayı bırakıp, birkaç ay dönüşümlü olarak vichy dercos ve konazol şampuan kullanınca büyük oranda düzelmişti.

Peki bu kabuklanma durumu saç kaybı yaşattı mı size

zero.deniz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 03 Ocak 2024, 16:17:35 »
Peki bu kabuklanma durumu saç kaybı yaşattı mı size
bende ki kabuklanma aşırı düzeyde olunca minox kullanmayı bırakmıştım çok lanet birşey, haliyle minox'u bırakınca eskisinden de kötü duruma gelmişti saçlarım.
Siz saç ekimi sonrası kullanıyorum dediniz bu tür kabuk ve pullanmaların saç ve saç derisi için iyi birşey olmadığı çok aşikar, tavsiyem bir cildiye doktoruna görünün şampuan ve kortizonlu losyon tarzı birşey verir, doktorun verdiği ilaçları kullanıp sonucunu bir gözlemleyin derim.
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2024, 16:44:37 Gönderen: zero.deniz »

Gokayyyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 03 Ocak 2024, 16:42:10 »
bende ki kabuklanma aşırı düzeyde olunca minox kullanmayı bırakmıştım çok lanet birşey, haliyle minox'u bırakınca eskisinden de kötü duruma gelmişti saçlarım.
Siz saç ekimi sonrası kullanıyorum dediniz bu tür kabuk ve pullanmaların saç ve saç derisi için iyi birşey olmadığı çok aşikar, tavsiyem bir cildiye doktoruna görünün şampuan ve kortizonlu bir losyon tarzı birşey verir, doktorun verdiği ilaçları kullanıp sonucunu bir gözlemleyin derim.

Teşekkür ederim. Saç ekim kliniğime danışacağım.

Facebook Twitter Instagram