Gönderen Konu: Asmed tekniği  (Okunma sayısı 1682 defa)

phantom

• Hero Member
Ynt: Asmed tekniği
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2020, 23:33:17 »
Asmed neden bu kadar metediliyor? Diğer ekim yerlerinden ayıran nedir? En iyi onlar mı?

bu sorduklarına araştırıp kendin karar vermelisin  dostum ,sorduğun sorulara  cevap vermek için buraya saç ekiminin kitabını döşemek lazım.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2020, 23:59:40 »
Asmed neden bu kadar metediliyor? Diğer ekim yerlerinden ayıran nedir? En iyi onlar mı?

Disiplin, kalite, prestij , Emek...

Bagwell

• Sr. Member
  • olur olur..
« Yanıtla #3 : 10 Mart 2020, 00:42:24 »
Disiplin, kalite, prestij , Emek...

ve bence en önemlisi yetenek..

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 10 Mart 2020, 01:06:38 »
ve bence en önemlisi yetenek..

Yetenek derken? 8 farklı ekip var orda... yetenek kişiye özeldir. Buradaki durum disiplin ile alakalı

Bagwell

• Sr. Member
  • olur olur..
« Yanıtla #5 : 10 Mart 2020, 01:11:03 »
Yetenek derken? 8 farklı ekip var orda... yetenek kişiye özeldir. Buradaki durum disiplin ile alakalı

Bu mantıkla disiplinli her birey sağlam bir saç ekim uzmanı olabilir diyebilirmiyiz ?
Bahsettiğim şey o ekiplere herkesin giremeyeceği,başvuranlar arasında yetenekli olanların kabul edileceğiydi sanırım söylemek istediğimi yanlış anladınız

Garipp

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 10 Mart 2020, 06:54:53 »
Kullandıkları tekniği nasıl değerlendiriyorsunuz. KEEP ve manuel farkları var mesela. Sıradan bir ekim yerinden bu kadar pahalı olmasının sebebi disiplin kalite felan değildir diye tahmin ediyorum. Sizce teknikler i  yüzünden mi bu kadar başarılılar

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 10 Mart 2020, 08:56:18 »
Bu mantıkla disiplinli her birey sağlam bir saç ekim uzmanı olabilir diyebilirmiyiz ?
Bahsettiğim şey o ekiplere herkesin giremeyeceği,başvuranlar arasında yetenekli olanların kabul edileceğiydi sanırım söylemek istediğimi yanlış anladınız

Şarkı söylersin, ip atlarsın, resim yaparsın,fubol oynarsn belki yetenek diye açıklarsın olur biter.
Yetenekten ziyade biraz  vicdan sahibi olmak lazım , birazda olayın ciddiyetinin bilincinde olup ona göre disiplin içersinde hareket etmek. Yapılan işte özel yetenek gerektirecek bir durum yok. Ekim yaptırdınız mı bilmiyorum ama hangi aşamasında özel bir yetenek gerekiyor?
Parmaklarınızda felç benzeri hareket kabiliyetini engelleyici bir engel yok ise gözlerinizde problem yok ise bu işi yapmanızı engelleyecek hiç bir durum yok. Güzel bir eğitim ve ciddiyet olduktan sonra herkes hakkıyla  yapabilir ..

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 10 Mart 2020, 09:26:18 »
Kullandıkları tekniği nasıl değerlendiriyorsunuz. KEEP ve manuel farkları var mesela. Sıradan bir ekim yerinden bu kadar pahalı olmasının sebebi disiplin kalite felan değildir diye tahmin ediyorum. Sizce teknikler i  yüzünden mi bu kadar başarılılar

Pahalı olmasının bir çok sebebi olabilir..en pahalı teknik Perkutan tekniğidir çünkü usulüne uygun yapıldığında günde ancak 800-1000 greft yapabilirsiniz.Asmed in size göre pahalı olmasının en başlıca sebepleri.

-maliyet
-ön gördükleri karlılıklar..

Günde 8 kişiye hizmet veriyorlar da olsalar tam anlamı ile butik çalışan bir merkez. Kişi basına düşen çalışan sayısı fazla ve özveri ile iş yapmaları İçin özveri ile tatmin edici maaşlar almak zorundalar.

Yani uzun lafın kısası fiyat farkı teknikten değil “maliyet-karlılık “ politikasından kaynaklanır.

TC1923

• Full Member
« Yanıtla #9 : 10 Mart 2020, 09:35:32 »
Bir kaç gün önce Asmed Dr koray Erdoğan da 5 bin greft ekimin oldu.

O kadar iyisini hayal etmemiştim  profesyonellik adına olağan üstü bir yer Devlet kademelerinde önemli bir mevkide yetkili olduğum için Koray Beyin de devletçi ve milliyetçi biri olması ayrıca çok hoşuma gitti belki konu açabilirim şimdilik dinleniyorum saygılar herkese.

Bu ara da forumunuzu seviyor ve koruyoruz👍
« Son Düzenleme: 10 Mart 2020, 09:49:18 Gönderen: TC1923 »

Bagwell

• Sr. Member
  • olur olur..
« Yanıtla #10 : 10 Mart 2020, 10:31:47 »
Şarkı söylersin, ip atlarsın, resim yaparsın,fubol oynarsn belki yetenek diye açıklarsın olur biter.
Yetenekten ziyade biraz  vicdan sahibi olmak lazım , birazda olayın ciddiyetinin bilincinde olup ona göre disiplin içersinde hareket etmek. Yapılan işte özel yetenek gerektirecek bir durum yok. Ekim yaptırdınız mı bilmiyorum ama hangi aşamasında özel bir yetenek gerekiyor?
Parmaklarınızda felç benzeri hareket kabiliyetini engelleyici bir engel yok ise gözlerinizde problem yok ise bu işi yapmanızı engelleyecek hiç bir durum yok. Güzel bir eğitim ve ciddiyet olduktan sonra herkes hakkıyla  yapabilir ..

Sanırım yine sizinle aynı fikirde değilim tabiiki dediğiniz gibi eğitim ve disiplinli çalışma çok büyük etken ama bunun yanında bence yetenek de var,el mahareti diyelim ya da saçların yönü ön çizginin estetiği simetri,asimetri yani genel olarak estetikle alakalı konularda başarılarına yeteneklerinin de etki ettiğini düşünüyorum

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 10 Mart 2020, 11:16:15 »

Sanırım yine sizinle aynı fikirde değilim tabiiki dediğiniz gibi eğitim ve disiplinli çalışma çok büyük etken ama bunun yanında bence yetenek de var,el mahareti diyelim ya da saçların yönü ön çizginin estetiği simetri,asimetri yani genel olarak estetikle alakalı konularda başarılarına yeteneklerinin de etki ettiğini düşünüyorum

Bahsettiğin işleri ekip yapmıyor kardeşim. Koray hoca yapıyor.

Bagwell

• Sr. Member
  • olur olur..
« Yanıtla #12 : 10 Mart 2020, 11:29:10 »
Bahsettiğin işleri ekip yapmıyor kardeşim. Koray hoca yapıyor.

Kendimi ifade etmekte güçlük çekiyorum sanırım o yüzden daha fazla uzatmayacağım ve galiba anlaşamadık olsun güzel sohbetti teşekkür ederim.

Garipp

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 11 Mart 2020, 18:54:18 »
Pahalı olmasının bir çok sebebi olabilir..en pahalı teknik Perkutan tekniğidir çünkü usulüne uygun yapıldığında günde ancak 800-1000 greft yapabilirsiniz.Asmed in size göre pahalı olmasının en başlıca sebepleri.

-maliyet
-ön gördükleri karlılıklar..

Günde 8 kişiye hizmet veriyorlar da olsalar tam anlamı ile butik çalışan bir merkez. Kişi basına düşen çalışan sayısı fazla ve özveri ile iş yapmaları İçin özveri ile tatmin edici maaşlar almak zorundalar.

Yani uzun lafın kısası fiyat farkı teknikten değil “maliyet-karlılık “ politikasından kaynaklanır.

Perkütan tekniğin diğer tekniklerdenfarkı nedir?

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 11 Mart 2020, 19:54:33 »
Perkutan da ekimci iki elini aynı anda kullanır, bir eli aracılığı ile iğne kullanarak açtığı kanallara iğneyi çıkartırken diğer eli ile eşzamanlı olarak greftleri yerleştirir.

Facebook Twitter Instagram