Gönderen Konu: Finasteride yan etkileri abartılıyormu?  (Okunma sayısı 3878 defa)

Benjaminbutton

• Jr. Member
  • **
Ynt: Finasteride yan etkileri abartılıyormu?
« Yanıtla #15 : 07 Mart 2020, 23:24:46 »
Bu ilacı 20 yıldır kullanıyorum. 42 yaşımdayım. Hiçbir yan etkisini görmedim. Evliyim, iki oğlum var. Fakat şöyle bir problemle karşılaştım : Yirmili yaşlarda saçlarımı yoktan var eden ilaç, 35 yaşımda eşimin hamileliği sürecinde ara verip tekrar kullanmaya başladıktan sonra eski etkisini göstermedi. Ara verdiğim bir yıl içinde olan saçlarımı kaybetmiştim. Aradan sonra kullanmaya başlayalı iki yılı geçmesine rağmen tepe bölgemdeki boşluklar kapanmadı. Oysa ilk kullandiğim dönemde ön bölge  hariç her tarafı tamamen kapatmıştı. Neyin yolunda gitmediğini hala çözemedim.
İyi cesaret abi tebrik ederim, gerçi başladığın yıllar korku hikayeleri yoktu ortalıkta rahat rahat kullanmışsındır sanırım

Hassectear

• Full Member
« Yanıtla #16 : 07 Mart 2020, 23:43:56 »
Bok yoluna gittiği felan yok sadece hocanın görüşü değişmiş bende kullanıyorum finasterid herkes kendinin doktoru bakcaksın yan etki durumuna göre bırakırsın

Benjaminbutton

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #17 : 07 Mart 2020, 23:59:22 »
Bok yoluna gittiği felan yok sadece hocanın görüşü değişmiş bende kullanıyorum finasterid herkes kendinin doktoru bakcaksın yan etki durumuna göre bırakırsın
Dostum yanlış anlama laf sokmadım, bahsettiğin yazıyı biliyorum fakat hocanın görüşü sadece 1 yılda değişmiş bu çok ilginç ayrıca o bahsettiğin yazısı alıntı ve sonunda güvenli olup olmadığını bilmiyorum diye sonlandırıyor. Çok ilginç gerçekten lanetlenmiş gibiyiz işe yarayan tek bir ilaç var elimizde o da inanılmaz çelişkilere sahip

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #18 : 08 Mart 2020, 00:22:57 »
Buna net olarak evet yada hayır demek çok zor. İlk kullanırken bende yanetkilerini çok ciddi olarak araştırmadan kullandığımda neredeyse 0 yanetki gördüğümü söyleyebilirim. Ama şimdi araştırınca dikkat dağınıklığı, hafif unutkanlık bunlar sonuçta ilaçtan kaynaklanan yanetkiler. Burada önemli olan nokta şu; bu ufak yanetkiler hayat kalitenizi düşüyor mu? Eğer sağlığınıza ciddi zararlar vermiyorsa ufak yanetkileri yaşamak çok problem olmasa gerek diye düşünüyorum. İlk bırakıp ikinci defa başladığım zaman bu ilaca hafıza bulanıklığı sorununu da yaşamadığımı farkettim. Bir de şu var ilacı siz kullanıyorsunuz. Başkalarının yaşadıkları problemleri mutlaka okuyun, ilacın getirilerini de öğrenin ama başkasının sizin yerinize karar vermesine izin vermeyin. Hayat sizin ve bu hayatı siz yaşıyorsunuz! Ben de bu ilacı kullanan biri olarak sürekli zararlarını ön plana çıkarıyorum. Çünkü insanlar ilaç hakkında bilinçlensin istiyorum. Doktor kontrolünde kullanılmasını istiyorum ki (%90'nın doktora gitmediğini düşündüğüm halde :) ) yanetki yaşamasın insanlar. Sonuçta finasterid alınarak, dht gibi vücutta önemli bir işlevi olan hormonu ilaç ile baskılıyoruz. Sonuç olarak hiç masum bir ilaç değil. Kalıcı ve ciddi yanetki yaşama olasılığı çok yüksek olmayan bir ilaç. 1 aylık kullanımla hemen büyük yanetki yaşanması bana göre çok zor. Forumda yanetki yaşadığım diye düşünenlerin bir kısmının bende plasebo etkisi olduğunu düşünüyorum. Benim saçlarıma kattığı olumlu etkisi de çok fazla...
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Woper

• Sr. Member
« Yanıtla #19 : 08 Mart 2020, 04:59:33 »
Butun sac ekim merkezleri oneriyor bu ilaci cunku hepsinin basari kaygisi var. Bu ilac basarisizlik oranini ciddi bir sekilde dusuruyor. Sizin icinizde var olan bir hormona bloke koyarak saclarin ihtiyaci olan besini almasini sagliyor. Ben su anda yurt disindayim merak edip burda sordum 53€ ve recetesiz satilmiyor burda.

Ocean13

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #20 : 08 Mart 2020, 22:49:04 »
Ben alacağım ürünler hakkında neler yazılmış diye gerek forumlar gerek ekşi olsun yorumlara bakıyorum ama sırf bilgi edinmek için. Bu yorumlara çok itibar etmiyorum artık

Mesela yaklaşık 10 yıl önce kullandığım sivilce ilacı hakkında hiç araştırma yapmadan kullanmıştım diye hatırlıyorum. Şimdi hakkında destanlar yazılıyor sanırım :) Şimdi olsa kullanırmıydım bu yorumlar yüzünden kullanmama ihtimalim daha yüksek olurdu ama ozamanlar araştırma yapmadan kullanmıştım ve küçük bir çok görülen yan etki dışında tedaviyi çok şükür bitirmiştim

Mesela Xpecia örneği vereyim. Ortalama 6 ay 2 tablet kullandım Hairforte Sprey ile ve biraz sperm sıvılaşması dışında sorun görmedim. Ne ereksiyon sorunu ne cinsel isteksizlik hiç sorun yapmadı. Ekşi'de bir yorum var felaket adam neler neler yazmış sonra bu foruma bakıyorum millet neler neler yazıyor. Yorumlara bu yüzden artık çok itibar etmiyorum. Ha bu ürünlerden memnun oldun mu derseniz hayır olmadım ama burada konu yan etki meselesi. Ha o ciddi yan etki gördüm diyenler belki gerçekten doğru söylüyorlardır bilemem ama ben kendi deneyimimi yazdım

Şimdi ise fazla kilomu atmak için spor salonunda ne kullanacağım diye destek arıyorum. Muhtemelen L-Carnitine + CLA kullanacağım. Başta ekşiye baktım bunlar hakkında yorumlara maşallah yine destan yazmışlar hiçbir faydası falan yok diye. Arada iyi yorumlar da var ama olumsuzlar daha çok
Peki ben bu yorumları takarmıyım? Tabikide takmam sadece bilgi için okuyorum. Alacağım inşallah ve yan etki görmessem diyet bitene kadar kullanacağım inşallah

Sözün özü yorumlara çok itibar etmeyin bence. Ayrıca herkes de yan etkiler farklı gözükür muhtemelen ürünlerde
« Son Düzenleme: 08 Mart 2020, 22:55:14 Gönderen: Ocean13 »

vidi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 09 Mart 2020, 09:23:08 »
Ben alacağım ürünler hakkında neler yazılmış diye gerek forumlar gerek ekşi olsun yorumlara bakıyorum ama sırf bilgi edinmek için. Bu yorumlara çok itibar etmiyorum artık

Mesela yaklaşık 10 yıl önce kullandığım sivilce ilacı hakkında hiç araştırma yapmadan kullanmıştım diye hatırlıyorum. Şimdi hakkında destanlar yazılıyor sanırım :) Şimdi olsa kullanırmıydım bu yorumlar yüzünden kullanmama ihtimalim daha yüksek olurdu ama ozamanlar araştırma yapmadan kullanmıştım ve küçük bir çok görülen yan etki dışında tedaviyi çok şükür bitirmiştim

Mesela Xpecia örneği vereyim. Ortalama 6 ay 2 tablet kullandım Hairforte Sprey ile ve biraz sperm sıvılaşması dışında sorun görmedim. Ne ereksiyon sorunu ne cinsel isteksizlik hiç sorun yapmadı. Ekşi'de bir yorum var felaket adam neler neler yazmış sonra bu foruma bakıyorum millet neler neler yazıyor. Yorumlara bu yüzden artık çok itibar etmiyorum. Ha bu ürünlerden memnun oldun mu derseniz hayır olmadım ama burada konu yan etki meselesi. Ha o ciddi yan etki gördüm diyenler belki gerçekten doğru söylüyorlardır bilemem ama ben kendi deneyimimi yazdım

Şimdi ise fazla kilomu atmak için spor salonunda ne kullanacağım diye destek arıyorum. Muhtemelen L-Carnitine + CLA kullanacağım. Başta ekşiye baktım bunlar hakkında yorumlara maşallah yine destan yazmışlar hiçbir faydası falan yok diye. Arada iyi yorumlar da var ama olumsuzlar daha çok
Peki ben bu yorumları takarmıyım? Tabikide takmam sadece bilgi için okuyorum. Alacağım inşallah ve yan etki görmessem diyet bitene kadar kullanacağım inşallah

Sözün özü yorumlara çok itibar etmeyin bence. Ayrıca herkes de yan etkiler farklı gözükür muhtemelen ürünlerde

Hocam cla ve lcarnite bende kullanmayi dusunuyorum. Bir etkisini gorursen bizimle paylasta bizde istifade edelim.

vidi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 09 Mart 2020, 09:24:53 »
Bu meredin en buyuk yan etkisi unutkanlik malesef. Bir kiside desin ben kullaniyorum brain fog yok bende diye. Cinsellik piskolojiktir. Iktidarsizliginizi ilaca baglamayin. Spor yapin libidonuz yukselcektir deneyin gorun.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 09 Mart 2020, 10:19:09 »
Bu meredin en buyuk yan etkisi unutkanlik malesef. Bir kiside desin ben kullaniyorum brain fog yok bende diye. Cinsellik piskolojiktir. Iktidarsizliginizi ilaca baglamayin. Spor yapin libidonuz yukselcektir deneyin gorun.
Aslında unutkanlık yapıyor evet ama sanki farklı bir unutkanlık: ) mesela ben kullandığım zamanlar matematik çalıştığımda unutmuyordum soru çözerken vs ama ikili konuşmalarda dalip gitme yada telefonda konuşurken biranda unutkanlık felan oluyordu yani derslere felan yansitmadim bu durumu ama özellikle biriyle konuştuğunda dalıp ikinci defa anlatmasını istediğin durumlar çok oluyordu ama zamanla oda gidiyordu tabi : )

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #24 : 09 Mart 2020, 11:23:55 »
Brain fog sebebi  vucuttaki inflamasyon artışı olarak gösteriliyor ve dht anti inflamatuar etkisi var diye biliyorum. Finasterid ile dht bloke ettiğimizde acaba vucudumuzdaki inflamasyon mu artıyo da beyin sisi ile karşılaşıyoruz 🤔
Depresif mod anksiyete vsvs inflamasyon artışı ile alakalıymış acaba doğal antiinflamatuar olan soğan sarımsak yeşil çay vs yüklensek  ;D
« Son Düzenleme: 09 Mart 2020, 11:46:24 Gönderen: Armaan »

Benjaminbutton

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #25 : 09 Mart 2020, 11:28:32 »
Bende tam tersi oldu kullandığım dönem konuşmam gayet akıcıydı sanırım kafama hiçbir şeyi takmamamdan dolayı, bıraktıktan sonra saça kafamı takmaya başladım gene içime kapandım, sertleşmeye gelecek olursak bıraktıktan sonra inanılmaz farketti ama bıraktıktan sonra sigarayı bıraktım onunda etkisi olabilir

Ocean13

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #26 : 09 Mart 2020, 14:39:36 »
Hocam cla ve lcarnite bende kullanmayi dusunuyorum. Bir etkisini gorursen bizimle paylasta bizde istifade edelim.

Sanırım 1 hafta içinde alacağım. CLA'yı karar verdim de lcarnite de marka ve doz karar veremedim. En az 1.500 olacak ama 2.000 ve 2.500 de olsa nasıl olur diye düşünüyorum
İlk 3 gün kullanımı sonucunda sana ilk 3 günlük deneyimimi yazarım ve aldığım ürünüde gösteririm

Lakin harbi masraflı işler. Gideceğim spor salonundan 3 kat falan fazla sırf bu takviyeler tutuyor :D

Ocean13

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #27 : 09 Mart 2020, 23:32:12 »

hocam şu haber hakkında ne düşünüyorsun, https://www.milliyet.com.tr/gundem/caglarin-olum-nedeni-kas-yapan-ve-yag-yakan-ilaclar-1906346

Facebook Twitter Instagram