Gönderen Konu: Finasteride yan etkileri abartılıyormu?  (Okunma sayısı 3883 defa)

Benjaminbutton

• Jr. Member
  • **
Finasteride yan etkileri abartılıyormu?
« : 07 Mart 2020, 14:53:03 »
İlacı 6 7 aydır kullanıyorum, ve vücudumu dinlendirmek adına 1 ay ara verdim, araştırmalarım sonucu ilacın yan etkilerinin geçici olduğun yönünde ve şunu söylemem gerekiyor bu ilacı kullanırken çok sık masturbasyon yapmayın ve sigarayı bırakın büyük farklılık olduğunu göreceksiniz, geleceğim bir diğer konu birçok ilacın prospektüsüne baktım, her ilacın korkutucu yan etkileri mevcut, hatta finasterideden bile tehlikeli ilaçlar var örneğin akne tedavisinde kullanılan roaccutane adlı ilaç bunlardan birisi, fakat propecia dışında hiçbir ilaç hakkında anti siteler kurulmamış ve bu kadar saldırıya uğramıyor bunun nedeni nedir sizce?

kerimov

• Sr. Member
Ynt: Finasteride yan etkileri abartılıyormu?
« Yanıtla #1 : 07 Mart 2020, 14:57:13 »
türkiyede dermatologların finas önermemesi ve ingilizce bilmemen

Benjaminbutton

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 07 Mart 2020, 15:02:49 »
türkiyede dermatologların finas önermemesi ve ingilizce bilmemen
Bir doçente özellikle sordum yan etkilerini, kendi oğlunun 19 yaşından beridir kullandığını, yan etkilerinin abartıldığını ve plaseboyla eş değer olduğunu söyledi bana ayrıca bunu da belirteyim, ha kullanırken inceden korkuyorum bunu da belirtmem gerekiyor, ayrıca ilacı bırakmamın 2 hafta sonrasında yan etki görmüyorum dememe rağmen sabah ereksiyonlarımın daha sert olduğunu farkettim psikolojikte olabilir tabii ki, ilacı kullanmadan önce ki sinirli ve agresif yapıma geri döndüm ayrıca psikolojikte olabilir tabii bilemiyoru  :D
Edit: bir diğer konu sperm kalitesi, kullanıma ara verdikten sonra menimin daha yoğun kıvamlı ve katı olduğunu da söyleyeyim.

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 07 Mart 2020, 15:09:16 »
Bir doçente özellikle sordum yan etkilerini, kendi oğlunun 19 yaşından beridir kullandığını, yan etkilerinin abartıldığını ve plaseboyla eş değer olduğunu söyledi bana ayrıca bunu da belirteyim, ha kullanırken inceden korkuyorum bunu da belirtmem gerekiyor, ayrıca ilacı bırakmamın 2 hafta sonrasında yan etki görmüyorum dememe rağmen sabah ereksiyonlarımın daha sert olduğunu farkettim psikolojikte olabilir tabii ki, ilacı kullanmadan önce ki sinirli ve agresif yapıma geri döndüm ayrıca psikolojikte olabilir tabii bilemiyoru  :D
Edit: bir diğer konu sperm kalitesi, kullanıma ara verdikten sonra menimin daha yoğun kıvamlı ve katı olduğunu da söyleyeyim.

psikolojik değil gayet yerinde deneyimler.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Mart 2020, 16:10:32 »
bir kadın cinsellik  sırasında sıze sertleşemiyorsun derse sertleşemessin

bu ilacı ilk kullandığım zamanlara döneyim ilaç aklıma geldiği an konsantirem dağılıyordu sonra ulan  kullanıyoruz işte neyi stres yapıyorsun nidalarıyla devam ettim  ve bitti o gün bu gündür umrumda değil şimdilik aksi bir durum hissetmiyorum eğer olursa keserim

placebo effect hem olumlu hem olumsuz bir durum

olumlu yanı iyileştiğini düşünenler için ilaç kullanımının iyileşmeye olan tesirine baktığımızda, ilaç kadar, "hastanın iyileşeceğine ilişkin inancı" da müthiş bir önem taşırmış. küçük yaşlardan başlayarak yaptığımız gözlemler beynimize, hasta olunca ilaç alınır ve iyileşilir diskurunu kodlarmış. ilaç alımıyla birlikte bir "iyileşme sürecine" girileceği, ilacın hastalıkların hakkından geleceği öğrenilirmiş.

plasebo etkisi de buradan doğmuş işte. bir hap veriyorsun hastaya, ilacın içi boş halbuki, "bu ilaç var ya sana çok iyi gelecek" deyip moral aşılıyorsun hastaya, bir güleryüz bir sırt sıvazlama, hasta daha muayenehaneden çıkarken başlıyor iyileşmeye, verilen boş ilacı kullanıyor, nasıl oldun, iyi misin diye soruyorsun sonra, ayy çok iyiyim vallahi diyor.

türkiye'nin en tanınmış psikiyatrlarından biri, şimdi isim vermeyeyim, canlı yayında söyledi bazı antidepresanların plasebo olduğunu, hastalarda müthiş iyileşme kaydedildiğini.

tabi aynı durumun tam tersi bizim bizler için olumsuz yani finasterid için bu kötü bu indirir bu gay yapar bu sunu yapar zaten bitik bir şekilde ilaca başlıyoruz :)

tabı yan etki yok mu ? olmuyor mu ? oluyor forumun nerdeyse yarısından fazlası bu ilacı kullanıyor ve sadece koray hoca değil nerdeyse merkezlerin yarısı tavsiye ediyor

işte yan etki hissedersen kesiceksin  ya da takıntılı bırıysen kullanmayacaksın. rahat kafa ile başlanmalı vurdum duymaz olmak lazım bu durumda yan etkı olursa o zaman kesılir

bu arada piyasaya sürülen bir çok ilaç zaten placebo effect mantığında sunuluyor reklamlarıyla vs
« Son Düzenleme: 07 Mart 2020, 16:20:21 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 07 Mart 2020, 16:29:59 »

bu ilacı ilk kullandığım zamanlara döneyim ilaç aklıma geldiği an konsantirem dağılıyordu sonra ulan  kullanıyoruz işte neyi stres yapıyorsun nidalarıyla devam ettim  ve bitti o gün bu gündür umrumda değil şimdilik aksi bir durum hissetmiyorum eğer olursa keserim

olumlu yanı iyileştiğini düşünenler için ilaç kullanımının iyileşmeye olan tesirine baktığımızda, ilaç kadar, "hastanın iyileşeceğine ilişkin inancı" da müthiş bir önem taşırmış. küçük yaşlardan başlayarak yaptığımız gözlemler beynimize, hasta olunca ilaç alınır ve iyileşilir diskurunu kodlarmış. ilaç alımıyla birlikte bir "iyileşme sürecine" girileceği, ilacın hastalıkların hakkından geleceği öğrenilirmiş.

plasebo etkisi de buradan doğmuş işte. bir hap veriyorsun hastaya, ilacın içi boş halbuki, "bu ilaç var ya sana çok iyi gelecek" deyip moral aşılıyorsun hastaya, bir güleryüz bir sırt sıvazlama, hasta daha muayenehaneden çıkarken başlıyor iyileşmeye, verilen boş ilacı kullanıyor, nasıl oldun, iyi misin diye soruyorsun sonra, ayy çok iyiyim vallahi diyor.

türkiye'nin en tanınmış psikiyatrlarından biri, şimdi isim vermeyeyim, canlı yayında söyledi bazı antidepresanların plasebo olduğunu, hastalarda müthiş iyileşme kaydedildiğini.

tabi aynı durumun tam tersi bizim bizler için olumsuz yani finasterid için bu kötü bu indirir bu gay yapar bu sunu yapar zaten bitik bir şekilde ilaca başlıyoruz :)

tabı yan etki yok mu ? olmuyor mu ? oluyor forumun nerdeyse yarısından fazlası bu ilacı kullanıyor ve sadece koray hoca değil nerdeyse merkezlerin yarısı tavsiye ediyor

işte yan etki hissedersen kesiceksin  ya da takıntılı bırıysen kullanmayacaksın. rahat kafa ile başlanmalı vurdum duymaz olmak lazım bu durumda yan etkı olursa o zaman kesılir

bu arada piyasaya sürülen bir çok ilaç zaten placebo effect mantığında sunuluyor reklamlarıyla vs
Çok doğru tespitler 👏👏

Benjaminbutton

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 07 Mart 2020, 16:48:36 »

Abi gerçekten güzel açıklamışsın, ilk 4 5 ay hiçbir şey hissetmezken, ne zaman yan etkileri kafama taktım o zaman hissetmeye başladım,  bazı kullanmayan arkadaşlar inanılmaz korkutuyorlar kullanan arkadaşları bu çok yanlış, bu ilacı sorunsuz kullanırsanız yaşam kalitenizi inanılmaz arttırıyor, üniversitede son senemdeyim saçlarımı kafama takmadım bu süre zarfında not ortalamam yükseldi sınav sonuçlarım epey iyiydi, ha şunu belirteyim Teoman vari yaşıyorsanız kullanmayın, spor yapın, sigarayı bırakın, düzgün beslenin gerisi sizin bünyenize kalmış.

Shanewalsh

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 07 Mart 2020, 17:15:26 »
Abartılıyor

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 07 Mart 2020, 19:31:11 »
Şimdi bazen karşılaşıyoruz 2 gündür finasterid kullanıyorum yan etki yaşadım gibi konular açılıyor hepiniz en az 1 tanesine denk gelmişsizdir 2 hapla yan etki yaşamayı başarmak :)) bu tarz insanları kandırabilirsen inandırırsan  bu ilaç kanseri yener diye:) hayatı kurtulur.

Çok güçlü bir psikoloji gerçekten kaşık filan büker bu arkadaşlar düşünce gücüyle:)

O kadar takıntılı Anksiyete Bozukluğu Olan insan var ki
 huzursuzluk, endişe ve korku duyguları ağır basarak yaşayan ya da ruh sağlığı problemleri olan internet ortamlarında bu tarz korkutucu yazıların olması normal her türlü ilaç için. Tabi tekrar belirtiyorum yan etki yaşayan gerçek anlamda insanlar da var tabiki çok masum değil.

Yan etki hissettin mi bırak kardeşim bitti gitti.
« Son Düzenleme: 07 Mart 2020, 19:37:12 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Benjaminbutton

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 07 Mart 2020, 20:02:09 »
Şimdi bazen karşılaşıyoruz 2 gündür finasterid kullanıyorum yan etki yaşadım gibi konular açılıyor hepiniz en az 1 tanesine denk gelmişsizdir 2 hapla yan etki yaşamayı başarmak :)) bu tarz insanları kandırabilirsen inandırırsan  bu ilaç kanseri yener diye:) hayatı kurtulur.

Çok güçlü bir psikoloji gerçekten kaşık filan büker bu arkadaşlar düşünce gücüyle:)

O kadar takıntılı Anksiyete Bozukluğu Olan insan var ki
 huzursuzluk, endişe ve korku duyguları ağır basarak yaşayan ya da ruh sağlığı problemleri olan internet ortamlarında bu tarz korkutucu yazıların olması normal her türlü ilaç için. Tabi tekrar belirtiyorum yan etki yaşayan gerçek anlamda insanlar da var tabiki çok masum değil.

Yan etki hissettin mi bırak kardeşim bitti gitti.
Abi birde benim anlamadığım bir diğer olay, travestiler kat kat daha ağır ilaçlar kullanıyorlar ve bıraktıklarında eski hallerine geri döndüklerini söylüyorlar bu ilaç nasıl kalıcı bir yan etki yapabilir bana komik geliyor açıkçası

Koskenevat

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 07 Mart 2020, 22:44:39 »
Bu ilacı 20 yıldır kullanıyorum. 42 yaşımdayım. Hiçbir yan etkisini görmedim. Evliyim, iki oğlum var. Fakat şöyle bir problemle karşılaştım : Yirmili yaşlarda saçlarımı yoktan var eden ilaç, 35 yaşımda eşimin hamileliği sürecinde ara verip tekrar kullanmaya başladıktan sonra eski etkisini göstermedi. Ara verdiğim bir yıl içinde olan saçlarımı kaybetmiştim. Aradan sonra kullanmaya başlayalı iki yılı geçmesine rağmen tepe bölgemdeki boşluklar kapanmadı. Oysa ilk kullandiğim dönemde ön bölge  hariç her tarafı tamamen kapatmıştı. Neyin yolunda gitmediğini hala çözemedim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 07 Mart 2020, 23:05:51 »
Bu ilacı 20 yıldır kullanıyorum. 42 yaşımdayım. Hiçbir yan etkisini görmedim. Evliyim, iki oğlum var. Fakat şöyle bir problemle karşılaştım : Yirmili yaşlarda saçlarımı yoktan var eden ilaç, 35 yaşımda eşimin hamileliği sürecinde ara verip tekrar kullanmaya başladıktan sonra eski etkisini göstermedi. Ara verdiğim bir yıl içinde olan saçlarımı kaybetmiştim. Aradan sonra kullanmaya başlayalı iki yılı geçmesine rağmen tepe bölgemdeki boşluklar kapanmadı. Oysa ilk kullandiğim dönemde ön bölge  hariç her tarafı tamamen kapatmıştı. Neyin yolunda gitmediğini hala çözemedim.

Rekoru kırdın hocam 20 yıldır finasterid kullanan biri maşallah
Global Moderator

Koskenevat

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 07 Mart 2020, 23:12:14 »
İlk ekimini  de fut yaptiran bir dinozorum aynı zamanda.😏Ama size bir şey söyleyeyim, bırakıp başlarsanız ilk performansını alamazsınız.

Hassectear

• Full Member
« Yanıtla #13 : 07 Mart 2020, 23:12:42 »
İlhan serdaroğlunun 2013 yılındaki yazısı bu şimdilerde açıklaması var bu kalıcı yan etkilerinden dolayı artık hastalarıma önermiyorum diye

Benjaminbutton

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 07 Mart 2020, 23:19:44 »
İlhan serdaroğlunun 2013 yılındaki yazısı bu şimdilerde açıklaması var bu kalıcı yan etkilerinden dolayı artık hastalarıma önermiyorum diye
2013 ve öncesinde önerdiği hastalar bok yoluna gitti o zaman

Facebook Twitter Instagram