Gönderen Konu: Yeni forumcu  (Okunma sayısı 1376 defa)

Roka

• Yeni üye
  • *
Yeni forumcu
« : 03 Mart 2020, 13:17:27 »
Merhabalar
öncelikle herkese mutlu günler iyi forumlar.
27 yasindayim ve malum sona dogru ilerliyorum.02.2020 Kan tahlili yaptirdim yalnizca tsh seviyem sinirda oldugunu gorunce e-nabiz uzerinden  en son yaptirdigim tahlil sonucuyla kiyaslamak istedim ve buldum 2018 . Bingo ayni sonuclar mevcut 5,36 gibi bir deger.Zamaninda ilgilenmedigim saclarim beni terk etmeye baslayinca onlari umursamamistim. Artik onlari yeri belli oluyor ve ozluyorum.  :(
Kesin cozum sanirim sac ekimi bu yuzden hic bos yapmayacam direk konuya daliyorum. Saclarim 23 yasinda cok yogun olarak dokulmeye basladi sanirim sakaklardan geriye  sonra farkettim ki tepede de bir bulbul yuvasi olusmus. Bu is icin maksimum butcem 6000 en iyi sonuclari alacagim hastahanesi ve yontem konusunda siz degerli forumcularin gorus ve onerilerini sabirsizlikla bekliyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Yeni forumcu
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2020, 13:21:24 »
Zor bir saç aralara girmek için önce güçlenmesi gere kısaca finasterid kullanman daha sonra ön çizgi ve aralara sıklaştırma. Bu arada bu saçı finasterid de iyi toparlar sanıyorum kullanırsan
Global Moderator

geronimo

• Full Member
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2020, 13:55:36 »
Kan tahlilinden nasıl bir sonuç çıkarttın 5,36 dediğiniz tsh mi? onun etkilediğini mi düşünüyorsun ?

Roka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 03 Mart 2020, 14:25:12 »
Doktor bir hafta sonra tekrar kan tahlili yapmami eger sonuclar tekrarlanirsa tsh kontrol altina almak icin Ilac yazacagini soyledi. Ayrica tiroid sac dokulmesine sebep olabilirmis evet. Bense cozumun bu kadar kolay olabilecegine inanmak istiyorum buna da Evet   ::)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 03 Mart 2020, 14:31:01 »
Tiroid genetik dökülme gibi saç döker evet Tiroid bezi fazla çalışan yani kanında tiroid hormonları yüksek olan hastalarda saçlarda incelme ve dökülme olabilir. İlaçlarla bu hastalık tedavi edilince saç dökülmesi azalır ve kaybolur. İçinde levotiroksin bulunan tiroid ilacı kullanan bazı hastalarda saç dökülmesinin arttığı şikayeti de çok sık oluyor bilgin olsun.
Global Moderator

Roka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 03 Mart 2020, 14:38:00 »
Zor bir saç aralara girmek için önce güçlenmesi gere kısaca finasterid kullanman daha sonra ön çizgi ve aralara sıklaştırma. Bu arada bu saçı finasterid de iyi toparlar sanıyorum kullanırsan
Cevabiniz icin tesekkurler hocam Ilac kullanimi icin  aklimda bir kac soru var
1. Ilac kullandigim surece mi  etkisini gosterecek birakinca dokulme devam edecek mi? 
2. Ilac icerigi nedir calisma prensibi nedir?
3. Sizce bu ilaci ne kadar kullanmak gerekecek
4. Benim özelimde sizce yanetkileri gozardi etmeye deger mi?
5. Clinic expert ile birkac gorusme gerceklestirdim. Bir danisman kalem teknik ile sac ekimi onerirken, ayni klinikte bir yakinima sac ekimi yapan danisman benim ekim yapmam halinde mevcut saclarimin zarar gorecegini ekime uygun olmayacagimi  soyledi. Bunun uzerine samimi yaklastiklari icin 6 seanslik bir prp tedavisine basladim. Sonuclari bu post altinda paylasabilirim. Konuya donersem sizce prp bana etki eder mi?

Roka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 03 Mart 2020, 14:43:20 »
Levotiroksin olayini ise kayit ettim bu ayrinti bilgiyi de doktoruma danisacagim 🙏🙂☺

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 03 Mart 2020, 14:57:16 »
Saçların dht duyarlıysa beyin bunu saldıladığı sürece saçın dökülür ilaç bunu azaltır azalınca kılcal damar yolları açılır saçlar kanla beslenmeye başlar bırakırsan tekrar salğılandığı için yavaş yavaş eski haline döner

Ama burda önemli olan kullandığım sürece iyi olur bırakınca eski haline geri döner meselesi değil saç ekimine güçlü saçlarla girmek zarar görmemesi için şok dökülme ve ekim travması ile
Aynı zamanda ekilen saçların daha iyi beslenmesine ve çıkmasına destek olur enerji ve beslenmesi lazım dht nin saldırdığı yerde gelişimde sağlıklı olmuyor.

Merkeze gelince ekimlerini ve çalışma politikalarını beğendiğim bir merkez değil.

Prp sürekli etki etmez sadece saçların ekildiği gün 1 prp kanlanmayı sağlar ekilen saçlarda. Ondan sonrakilerin anlamı yok saç dökülme sebebi hormonel tiroid değilse prp nin için Dht baskılıcak bir katkı yok.
Global Moderator

Roka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 03 Mart 2020, 15:18:24 »
Yani finas kullanimi surekli olacak sekilde kullanilmali.
Peki olumlu etkileri gözlemleyebilmem icin  ortalama ne kadar süre beklemeliyim

geronimo

• Full Member
« Yanıtla #9 : 06 Mart 2020, 10:10:25 »
Tiroid genetik dökülme gibi saç döker evet Tiroid bezi fazla çalışan yani kanında tiroid hormonları yüksek olan hastalarda saçlarda incelme ve dökülme olabilir. İlaçlarla bu hastalık tedavi edilince saç dökülmesi azalır ve kaybolur. İçinde levotiroksin bulunan tiroid ilacı kullanan bazı hastalarda saç dökülmesinin arttığı şikayeti de çok sık oluyor bilgin olsun.
Doktor bir hafta sonra tekrar kan tahlili yapmami eger sonuclar tekrarlanirsa tsh kontrol altina almak icin Ilac yazacagini soyledi. Ayrica tiroid sac dokulmesine sebep olabilirmis evet. Bense cozumun bu kadar kolay olabilecegine inanmak istiyorum buna da Evet   ::)
Peki ne kadar etkiliyor referans değerler arasında olması yeterlimi benim ki referans değerler arasında ama alt sınıra biraz yakın yinede etkiler mi

geronimo

• Full Member
« Yanıtla #10 : 06 Mart 2020, 10:12:53 »
Bu arada PRP yaptırırken de güvenilir yerleri seçmemiz gerekiyor bazı yerler bu işlem için biyokimya tüpü kullanıyormuş ucuz olduğu için PRP nin etkisini gösterebilmesi için özel PRP TÜPÜ kullanılması gerekiyormuş bunu da araştırmakta fayda var

Roka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 06 Mart 2020, 10:25:37 »
Bu arada PRP yaptırırken de güvenilir yerleri seçmemiz gerekiyor bazı yerler bu işlem için biyokimya tüpü kullanıyormuş ucuz olduğu için PRP nin etkisini gösterebilmesi için özel PRP TÜPÜ kullanılması gerekiyormuş bunu da araştırmakta fayda var
Sanki tum bunlar insanlarin sac zaafiyeti uzerine kurulmus bir pazar gibime geliyor dostum  benim kiz kardesim hemsire biyokimya tupuyle 2haftada bir  5/6 seans kardesime yaptirdim hakikaten bir faydasini gozlemleyemedim. Bu yaptirdigim klinikte farkli bir kit kullaniliyor bu sefer gittigimde markasini ogrenecegim. Acaba cinden getirtilen ucuz kitler mi alinibilirse alabilir yine evde devam edebilir miyim dusuncem zaten mevcuttu. Tsh degerleri için AZ önce kan verdim p.tesi doktora ugrayicam seni de yesillendiririm  :)

geronimo

• Full Member
« Yanıtla #12 : 06 Mart 2020, 10:41:47 »
Malesef öyle adamlar 4000 tl ye saç ekiyor üstüne 4 6 seans prp hediye ediyorlar biyokimya tüpü sanırım 3 5 tl lik birşey onla yapınca madde tutma oranı çok düşükmüş yok gibi birşey yani seninki de o yüzden işe yaramamıştır.
İnternette satılıyor kardeşin prp den anlıyorsa alıp daha ucuza getirebilirsin tabi iyi olur çokta güzel olur :D
Hocam referans değerde olması yeterli mi alt sınıra yakın olması da etkiler mi diye sorarsan çok iyi olur.
Bu arada yarışmaya Ekşi den katılıyoruz galiba :)

Roka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 06 Mart 2020, 11:01:44 »
Cinden baktim kaliteli kit fiyati 200 tl civarina denk geliyor. Kaldi ki ben 1.800 liralik 6seanslik prpyi pazarlikla 1000 liraya satin aldim.Hemen hemen denk oldu. Hani kuafore gider sakal yaptirir begenmez evde tras makinanla duzeltiym derken komple katleder kesersin ya o hesaplan Bu yuzden bazen isi ehline birakmak gerek diyerekten suan icin prp olayina girmedim.
Yarismaya katilim ise özgün fikrimi soyledim. Bunu dusunen tek kisi oldugumu sanmiyorum Ekside benzer bisey mi okudun sanirim 😁

geronimo

• Full Member
« Yanıtla #14 : 06 Mart 2020, 11:10:51 »
Uygun bir kit 200 tl ise 6 x 200 1200 tl eder hadi diyelim hastane toptan fiyatına alsın biraz daha ucuza gelir ama yine 1000 tl civarı olur pazarlık yapmışsın iyi tabi ama nerdeyse hiç karları yok gibi tuhaf geldi bana uygulama nasıl yapılıyor bilemiyorum ama tabiki işi ehline bırakmak en mantıklısı.
Ekşiyi okumayı bırakalı uzun zaman oldu uslüpten dolayı öyle geldi sanırım :)

Facebook Twitter Instagram