Gönderen Konu: Ne yapacağıma şaşırdım yardım lütfen  (Okunma sayısı 2855 defa)

lion06

• Yeni üye
  • *
Ne yapacağıma şaşırdım yardım lütfen
« : 02 Mart 2020, 23:21:36 »
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Öncelikle hepinize merhaba.29 Yaşındayım  yaklaşık 10 yıldır saç dökülme süreci yaşıyorum.Ara ara minoxil , proscar ve dermorollerle güzel sonuçlar alsam da 1 yıldır hiçbir şey kullanmıyorum ve haliyle saçlar her geçen gün azalıyor.Aslında saç ektirmek istedim sıkıldım çünkü bu durumdan.Ankara'da ikamet etmem dolayısıyla bugün Serdar Gökrem hocayla görüşmeye gittim maddi açılardan bu kararı ertelemek durumunda kaldım.Şu an işsizim ve arkadaşlarımdan borç alıp bu sürece girecektim fakat 2 operasyon gerektiğini 3000+3000 greft 1 yıl arayla operasyon başına da 8000 TL fiyat istedi.Bu arada donör bölgemin kötü olmadığını ve en az 7000 kök çıkabileceğini söyledi. Ben de en azından bu işlemi biraz daha ertelemek ve bu dönemde en azından minoxile tekrar başlamak istedim ve bu konuda değerli yorumlarınızı bekliyorum.Minoxil içine 10 adet avodart + medobiocomplex ve dermoroller olarak bir tedavi uygulayım diyorum .Proscar mecbur kalmadıkça düşünmüyorum açıkcası oral yoldan proscar beni endişelendiriyor. Minoxil içine avodart kattığım zaman Dht'ye bir etkisi olur mu yoksa proscar şart mı ? Yani hem avodart kapsülü minoxile katıp oral yoldan illa proscar mı almalıyım ? Veya nasıl bir tedavi uygulamalıyım ? Bu konuda fikir sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim gerçekten piskolojik olarak zor durumdayım. Bir de Ankara'da görüşebileceğim önerebileceğiniz bir saç ekimi doktoru ( Fiyat yüksek olmayacak F/P önemli  :) ) var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim

Trevor

• Hero Member
Ynt: Ne yapacağıma şaşırdım yardım lütfen
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2020, 00:25:13 »
minoxilin içine avodart katıp kullanmanı pek tavsiye  etmem çünkü topikal elimi avodartın nerdeyse imkansız .avodartın molekül büyüklüğü finasteridin iki katından fazla bu yüzden finans deriden geçebiliyorken dudasterid geçemiyor.geçmesi için çeşitli yollar denensede genelde sonuç alınamıyor.

lion06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2020, 00:30:42 »
minoxilin içine avodart katıp kullanmanı pek tavsiye  etmem çünkü topikal elimi avodartın nerdeyse imkansız .avodartın molekül büyüklüğü finasteridin iki katından fazla bu yüzden finans deriden geçebiliyorken dudasterid geçemiyor.geçmesi için çeşitli yollar denensede genelde sonuç alınamıyor.

Yani avodart hiç katma direk bu işi yapacaksan oral proscar şart diyorsunuz

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 03 Mart 2020, 02:19:14 »
Minoksidilin içine avodart atıp kullansan da avodartın olası yan etkilerini görme ihtimalin var. Bu sekilde kullanıp yan etki gören epey kişi var. Finasterid kullanmak istemiyorsan minoksidil ve doğal dht engelleyicileri birlikte kullan. - Saw palmetto kabak çekirdeği yağı kapsülü gibi- Ben 2.5 yıldır minoksidil 7 aydır da kabak çekirdeği yağı kapsülü kullanıyorum. Minoksidilin kullanım talimatına katılmıyorum. Günde iki kez yerine bir kez akşamları 8 9 fis olarak uygulamak daha doğru bu işi gerçekten bilen doktorlarda bu şekilde öneriyor zaten
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

lion06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 03 Mart 2020, 02:30:45 »
Minoksidilin içine avodart atıp kullansan da avodartın olası yan etkilerini görme ihtimalin var. Bu sekilde kullanıp yan etki gören epey kişi var. Finasterid kullanmak istemiyorsan minoksidil ve doğal dht engelleyicileri birlikte kullan. - Saw palmetto kabak çekirdeği yağı kapsülü gibi- Ben 2.5 yıldır minoksidil 7 aydır da kabak çekirdeği yağı kapsülü kullanıyorum. Minoksidilin kullanım talimatına katılmıyorum. Günde iki kez yerine bir kez akşamları 8 9 fis olarak uygulamak daha doğru bu işi gerçekten bilen doktorlarda bu şekilde öneriyor zaten
Peki minoxil bu şekilde kullanıldığında etkisinde herhangi bir azalma veya sonucunda etki etme zayıflığı gibi bir durum söz konusu mu?
Kabak çekirdeği yağı ve saw palmetto olarak önereceğin bir markanın ürünleri var mı? İçeriği nasıl olmalı kaçlık vb.gibi. Bu tedaviden yanıt alıyor musun?

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 03 Mart 2020, 02:44:02 »
Peki minoxil bu şekilde kullanıldığında etkisinde herhangi bir azalma veya sonucunda etki etme zayıflığı gibi bir durum söz konusu mu?
Kabak çekirdeği yağı ve saw palmetto olarak önereceğin bir markanın ürünleri var mı? İçeriği nasıl olmalı kaçlık vb.gibi. Bu tedaviden yanıt alıyor musun?

Hayır minoksidil scalpta 22 saat etkili. İki kez uygulamak kafa derisinde tahriş kepek gibi durumlara sebebiyet verebilir. Kaldı ki sabah akşam uygulanan minoksidil surekli yapış yapış olmuş ve seyrek saçlarla dolaşmanı sağlar. O zaman bunu kullanmaktaki mantık nedir? Saç konusunda ülkenin en önde gelen profesörü de bana bu sekilde önerdi. Günde iki kez uygulamanın ilk yıllarda bilindiğini sonra bir kez uygulamak ile iki kez arasında herhangi bir farkın görülmediğini söyledi. Prospektüslerde hala sabah akşam uygulama önerilmesinin sebebini ise firmalar için prospektüsleri değiştirmeknin büyük maliyet ve bürokrasi ile ilgili olduğunu söyledi. Zaten yabancı makalelerde de %5 minoksidilin gunde bir kez uygulanması gerektiği yazıyor.  Saw palmetto sadece bir multivitaminde vardı 6 ay düşük doz kullandım. Sadece kabak çekirdeği yağı içeren kapsülü 7 aydır kullanıyorum minoksidil ile birlikte. Shiffa home markası 1 kapsul 1000 mg günde bir tane içiyorum. Kabak çekirdeği kendimin aldığı bir karar doktor tavsiyesi veya bilgisi dahilinde değil. Finasterid dutasterid gibi antiandrojenler bile 6 ayda sonuç vermeye başlarken kabak çekirdeği yağı kapsülü gibi doğal etkenlere en az 1 yıl süre verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Marka konusunda bir şey diyemem hem saw palmetto hem kabak çekirdeği yağı içeren gıda takviyeleri olduğu gibi ikisini ayrı ayrı iceren ürünler var. Karar senin ama saw palmetto günlük alman gereken doz 320 mg bunu unutma. Ayrıca minoksidil tabi ki etkili, androgenetik alopeside lokal olarak uygulanan en güçlü etken olma niteliği devam ediyor.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

MuhendisBey06

• SAÇ EKİMİM
  • Sr. Member
« Yanıtla #6 : 03 Mart 2020, 14:19:03 »
Dostum Serdar Gökrem Konusu pek yok grubumuzda 2 3 arkadaş yaptırmış sanırım grupta ama bence başarılı sonuçları var.Yakın Fiyat olarak Şahin Çelik var bir onunla da görüş bakalım o ne diyecek.Seans zaten 6500 tl
Lifehair Şahin Çelik 3900 Greft Ekimim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12145.0

lion06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 03 Mart 2020, 15:59:14 »
Dostum Serdar Gökrem Konusu pek yok grubumuzda 2 3 arkadaş yaptırmış sanırım grupta ama bence başarılı sonuçları var.Yakın Fiyat olarak Şahin Çelik var bir onunla da görüş bakalım o ne diyecek.Seans zaten 6500 tl
Aynen kardeşim Şahin hoca aklımda. Sen de ona ekim yaptırmışsın inceledim konunu. Sonuçtan memnun musun? Diğer konuya gelince Serdar hocanın tavrı benim pek hoşuma gitmedi. Görüşmede bir ilgi sıcaklık hissetmedim. Belki yorgundu bilemiyorum. Belki yapısı o ama sonuçta ben de bir müşteriyim.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 03 Mart 2020, 16:58:44 »
Avodart ciltten emilmez dye bişey yok evet kapsülü direk açıp sürersen emilmez. Ama minoxil içine attığın zaman çözünüyo molekül büyüklüğü falan kalmıyo rengi de rakı gibi oluyo bembeyaz.yalnız  topikal de olsa yan etki ile karşılaşman %90+. 1mg oral proscar dan daha fazla yan etkisi olur. çünkü vucutta birikecek yarı ömrü uzun. Onun yerine minoxun içine proscar 5 adet atsan olur yan etki ihtimali çok düşük. Tabi etkisi de dutasterid göre düşük olur. Ekim düşünüyosan kısa sürede ben olsam hiç uğraşmazdım idare ederdim mixoxil 100tl üzeri sanırım yıllık 1200 az değil. Zaten bunların da etki  etmesi 3-4 ayı bulur üstüne minox döngüsü falan oluyo sanırım :S

lion06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 03 Mart 2020, 18:47:31 »
Evet minoxil döngüsü var ve etki etmesi 3 4 ay en az. Peki minoxil içine proscar attıgımda avodart gibi çözülme oluyor mu yoksa çözülme olması için herhangi bir şey gerekli mi? Avodart düşünme sebebim minoxil içine sıvı halde katabilmem içindi. Proscar da çözülüyorsa minoxil içinde dediğin yöntem daha mantıklı kardeşim ama burda esas konu çözülüyor mu?

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 03 Mart 2020, 20:03:58 »
Evet minoxil döngüsü var ve etki etmesi 3 4 ay en az. Peki minoxil içine proscar attıgımda avodart gibi çözülme oluyor mu yoksa çözülme olması için herhangi bir şey gerekli mi? Avodart düşünme sebebim minoxil içine sıvı halde katabilmem içindi. Proscar da çözülüyorsa minoxil içinde dediğin yöntem daha mantıklı kardeşim ama burda esas konu çözülüyor mu?
Çözülüyo herhangi bişeye gerek yok. Hapları bi kaç parçaya bölersen iyi olur. Filtreden geçirmek lazım yazlnız minoxil fısfısını tıkayabilir
« Son Düzenleme: 03 Mart 2020, 20:16:48 Gönderen: Armaan »

lion06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 03 Mart 2020, 22:43:58 »
Çözülüyo herhangi bişeye gerek yok. Hapları bi kaç parçaya bölersen iyi olur. Filtreden geçirmek lazım yazlnız minoxil fısfısını tıkayabilir
Anladım kardeşim. O zaman öyle yapayım peki ne kadar süre beklemesi gerekiyor hapları 4 parçaya falan bölsem yeterli mi? Son olarak yanına ek destek olarak ne önerirsin?

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 04 Mart 2020, 00:37:36 »
4 yeterli. 1 kaç saat kalsın ara ara karıştırp en son süzersin. Saçta da 4 - 5 sast falan kalmalı zaten minoxu da 4 saat civarı öneriyolar galiba en az. Takviye  kerozan tablet tavsiye ediyolar bu ara nedr bilmiyorum xpecia gibi heraldie

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 04 Mart 2020, 12:53:37 »
Avodart ciltten emilmez dye bişey yok evet kapsülü direk açıp sürersen emilmez. Ama minoxil içine attığın zaman çözünüyo molekül büyüklüğü falan kalmıyo rengi de rakı gibi oluyo bembeyaz.yalnız  topikal de olsa yan etki ile karşılaşman %90+. 1mg oral proscar dan daha fazla yan etkisi olur. çünkü vucutta birikecek yarı ömrü uzun. Onun yerine minoxun içine proscar 5 adet atsan olur yan etki ihtimali çok düşük. Tabi etkisi de dutasterid göre düşük olur. Ekim düşünüyosan kısa sürede ben olsam hiç uğraşmazdım idare ederdim mixoxil 100tl üzeri sanırım yıllık 1200 az değil. Zaten bunların da etki  etmesi 3-4 ayı bulur üstüne minox döngüsü falan oluyo sanırım :S

adı üzerinde molekül yani çözecek bir şey yok  :) atomlarınamı parçalayacak alkol ,istediğin kadar uğraş ciltten emilimi için belki dermaroller yada asetil salisilik asit ile cildi soyarsan belki mümkün olabilir.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 04 Mart 2020, 14:16:46 »
adı üzerinde molekül yani çözecek bir şey yok  :) atomlarınamı parçalayacak alkol ,istediğin kadar uğraş ciltten emilimi için belki dermaroller yada asetil salisilik asit ile cildi soyarsan belki mümkün olabilir.
3 ml distile su içine bi kapsül dutasterid içini aç boşalt 7 ml de herhangi bi saç losyonu ilave et. 1,5ml saç diplerine sür bakalım emiliyomu emilmiyomu sadece 1 defa dene..

Facebook Twitter Instagram