Gönderen Konu: Saç Ektirmelimiyim?  (Okunma sayısı 1560 defa)

Virtüöz

• Hero Member
Saç Ektirmelimiyim?
« : 29 Şubat 2020, 17:14:01 »
Merhabalar,

Benim saçım doğuştan ince telli, seyrek ve düz yapıda.Dökülme günlük en fazla 20 adet olabiliyor.O da genelde bakım yağı felan sürdüğümde koparak elime geliyor.Normalde elimi attığımda ise maksimum 3 tel şeklinde oluyor.Yada hiç olmuyor.Saçım başından beri seyrek olduğu için tam olarak dökülüyormu dökülmüyormu anlayamıyorum.Acaba evham mı yapıyorum? Fakat sanki eskiye oranla daha çok dökülmüş gibi hissediyorum.Çünkü açıklıklar daha belirgin ve kapatamıyorum.O zamanlar saçım uzundu belkide arkadakileri öne atıp kapattığım için fark etmiyordum.

Sizlerden ricam fotoğraflara bakıp bana yardımcı olurmusunuz? Napmam gerekli? İlaç veya sprey kullanmak istemiyorum.Eğer gerçekten ciddi problemliyse saç ektirim.Kaç greft uygun olur?

Edit: Yeni 0 vurdum.Resimlerden kökler daha net anlaşılır.

Cartel21

• Ön hat takıntılı 🙂
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ektirmelimiyim?
« Yanıtla #1 : 29 Şubat 2020, 20:19:47 »
Yaş kaç ?
yüzü gösteren ön hat çizgisidir, ön hat gittiyse direkt kelsin 😁

karaoğlan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 29 Şubat 2020, 20:37:00 »
saçların uzun halini görmemiz lazım böyle minyatürleşmiş saçı görmeden yorum yapmak çok zor.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 29 Şubat 2020, 22:07:29 »
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 29 Şubat 2020, 22:11:20 »
saçların uzun halini görmemiz lazım böyle minyatürleşmiş saçı görmeden yorum yapmak çok zor.

Saçım yaza kadar toparlanmış olur diye yaptım.Belki bu arada saç ekimi yaptırırm diye düşündüm hazır kısayken.Biraz uzun hali önden saçm dökülmüş gibi gözüküyor.Fakat bnm saçım seyrekti.Ve genelde hep çok uzun kullanıyordum.Şimdi kafaya takmış bulunmaktayım.Galiba seyrek olnca dökülünce daha çbk etki gösterdi.Aslında kökler net gözüküyor öyle yoruumlasanız olmazmı?

Edit: Kusura bakmayın telefondan yazıyorm yazım hatası olduysa.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 01 Mart 2020, 15:08:46 »
Ektirmelisin ama ilerleyen yaşlarda

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 01 Mart 2020, 19:53:18 »
Ektirmelisin ama ilerleyen yaşlarda

Peki neden şimdi değil? Yani bu yaşlarda takılmak daha iyi hissetireceğini düşüniyorumda.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 01 Mart 2020, 22:35:58 »
Peki neden şimdi değil? Yani bu yaşlarda takılmak daha iyi hissetireceğini düşüniyorumda.

Şimdi bu yaşta ektirdin ama dökülmen devam edicek tamam ekilenlere bir şey demiyoruz ama diğer saçların yine dokulucek ilerde bir ekim daha kaldırıcak dönör bölgen olucak mi ? Bunlarida düşünmek gerek

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 02 Mart 2020, 02:28:48 »

Şimdi bu yaşta ektirdin ama dökülmen devam edicek tamam ekilenlere bir şey demiyoruz ama diğer saçların yine dokulucek ilerde bir ekim daha kaldırıcak dönör bölgen olucak mi ? Bunlarida düşünmek gerek

Anladım.Peki var olan saçları nasıl koruyup eski haline getirebilirim? Biliyorum minoxidil felan diyceksnz büyük ihtimal ama kullanmk hiç istemiyorum.2 ay kullanmştm panik atakta var bnde kalp çarpıntısı felan illalah ettirdi.Şuan propacil içeren hc doping kullanıorm yeni bşladım yan etki yok fkt propacil yeterli glirmi?
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 02 Mart 2020, 09:34:10 »
Anladım.Peki var olan saçları nasıl koruyup eski haline getirebilirim? Biliyorum minoxidil felan diyceksnz büyük ihtimal ama kullanmk hiç istemiyorum.2 ay kullanmştm panik atakta var bnde kalp çarpıntısı felan illalah ettirdi.Şuan propacil içeren hc doping kullanıorm yeni bşladım yan etki yok fkt propacil yeterli glirmi?

Minoxidil zaten önermem panik atak varsa finasterid dahi sana gitmez çünkü depresyonik hale soktugunu söyleyen var . Procapil fazla ise yaramaz ne desem bilemedim şuan :(

Moonlight

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 02 Mart 2020, 10:00:28 »
Bu fotoğraflar bilgi için yeterli değil

Benim de saçımı 1 numaraya yaptığımda olduğundan daha fazla gür gösteriyor ama saçlar uzayınca belirli yerlerde tüyleşmiş saçlar uzamıyor ve seyrek gösteriyor. Bu fotoğraflardan hangi saçın kıl formunda olduğunu anlamak çok zor bu yüzden uzun halini de koyman lazım

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 02 Mart 2020, 12:52:15 »
Bu sekılde değerlendirme yapmak kesinlikle doğru olmaz. Saçları ve donörü uzatmalısın ancak öyle
Global Moderator

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 02 Mart 2020, 13:27:21 »

Minoxidil zaten önermem panik atak varsa finasterid dahi sana gitmez çünkü depresyonik hale soktugunu söyleyen var . Procapil fazla ise yaramaz ne desem bilemedim şuan :(

Hım anladım.Mlsf minoxidil çok diken üstünde tutuyordu.Nefes darlığı bile yapıyordu açık alanda buda panik atakla ölüm korkusu getiriyordu.Teşekkür ederim önermediğinz için.Finasterid ise cinsellikte etkisi negatif olduğmdan istemiorm.Yaşım daha ne ki diyorm.Bide depresyona sokuyormş.Procapilin dökülme başındaysa yinede etki etmez mi? %50 baskılasa yinde yeter aslında.En azından süreyi uzatsa.Eğer bşka öneriniz varsa dinlerm.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 02 Mart 2020, 13:28:38 »
Bu fotoğraflar bilgi için yeterli değil

Benim de saçımı 1 numaraya yaptığımda olduğundan daha fazla gür gösteriyor ama saçlar uzayınca belirli yerlerde tüyleşmiş saçlar uzamıyor ve seyrek gösteriyor. Bu fotoğraflardan hangi saçın kıl formunda olduğunu anlamak çok zor bu yüzden uzun halini de koyman lazım

Anladım.O zaman uzayınca tekrar atıyım.Üç numara yeterli olurmu?
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 02 Mart 2020, 13:29:56 »
Bu sekılde değerlendirme yapmak kesinlikle doğru olmaz. Saçları ve donörü uzatmalısın ancak öyle

Tamamm teşekkür ederim.Sizin yorumunuza ihtiyacım var.Uzaynca tekrar bakarsanz memnun olrm.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Facebook Twitter Instagram