Gönderen Konu: 2. saç ekimi olacağım ve 1. saç ekiminin başarısızlığı  (Okunma sayısı 2210 defa)

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
arkadaşlar 2012 yılında saç ektirdim ve o ekim beni 2-3 sene götürdü sonrası tekrar dökülme ve seyrekleşme devam etti. 2. saç ekimini olacağım.. acaba diyorum 1. saç ekimi mi başarısız oldu yada bende demir eksikliği kansızlık gibi bir sıkıntı olabilirmi..  dökülme bu kadar uzun sürermi hala daha dökülme devam ediyor ve xpecia kullandım sabah akşam 2 kutu bitti dökülmeyi azalttı.

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 2. saç ekimi olacağım ve 1. saç ekiminin başarısızlığı
« Yanıtla #1 : 29 Şubat 2020, 15:34:43 »
ekilenler dökülmez diyorlarya öyle kandırıyorlar bakın bakalım ekilenler döklmüşmü dökülmemiş mi?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 29 Şubat 2020, 15:51:52 »
Ekilenler sökülür incelir bu senin donör durumuna da bağlı
Saçların ince görünüyor ekimden ziyade 6 ay güçlendirmen sonra ekim yaptırman daha önemli
Global Moderator

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 29 Şubat 2020, 15:57:53 »
Ekilenler sökülür incelir bu senin donör durumuna da bağlı
Saçların ince görünüyor ekimden ziyade 6 ay güçlendirmen sonra ekim yaptırman daha önemli

maximum 2500-3000 ya çıkar çıkmaz dönörden çünkü ilk ekim 4500 greft olarak önden vertexe girilmeden oraya kadardı.. alım yaparken baya bi enseyide hırpaladılar..enseyi çok kısa kestirince alınan yerler belli oluyor..  aralık ayından beri 2 kutu xpecia bitirdim haftaya bugün ekim olacağım hintell hocam..

2012 yılında star tv spikeri vardı ekim olmuş ona mesaj atmıştım nereye ektirdin diye ilhan serdaroğlu demişti, şuan o adamın hala saçları çok güzel ekranlarda çıkıyor tabi dökülme şekli farklı sadece ön orta döküktü. arka ve vertex iyiydi onun..   benim bu kadar kayıp yaşamam canımı çok sıktı etraftaki arkadaşlarım sen nasıl ektirdin ya bence bi hata var zaten ektirmediğin haline geri dönmüşsün sadece önden bakınca profilden biraz iyi duruyor diyorlar..nerdeyse ekim olmadan önceki halimle aynı hale geldim. çok pişmanım 1. ekimi olduğuma keşke bekleseydim diyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 29 Şubat 2020, 16:22:52 »
Olan olmuş bunları kafana takma önüne bak artık donör resmin var mı güncel
Global Moderator

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Şubat 2020, 16:31:55 »
Olan olmuş bunları kafana takma önüne bak artık donör resmin var mı güncel

dönör tam kurtarmayacağı için sakal destekli olacak..kafaya takılmayacak gibi değil bazı insan takmaz ama ben saç konusunu çok takıyorum sosyal hayatıma yansıyor. bu arada 83 doğumluyum yani ilk ekimide erken bir yaşta yaptırmadım...  acaba kan değerleriyle ilgili bir sıkıntımı olabilir..

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 29 Şubat 2020, 16:39:20 »
Donör çok kuvvetli değil evet ön ve orta sık ekim saha mantıklı olur
Global Moderator

Cassowary

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 29 Şubat 2020, 16:42:45 »
Abi öncelikle geçmiş olsun diliyorum.
Her ekim erken ekimdir,yaştan ziyade dökülme patenti çok önemli yani yaşın pek bir önemi yok saç ekiminde.Kan değerlerine elbet baktırında ben ondan ötürü olduğunu düşünmüyorum.
Aile büyüklerinizin saç skalası nasıl?
Moralinizi bozmamaya çalışın
Tekrardan geçmiş olsun.

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 29 Şubat 2020, 16:45:54 »
Abi öncelikle geçmiş olsun diliyorum.
Her ekim erken ekimdir,yaştan ziyade dökülme patenti çok önemli yani yaşın pek bir önemi yok saç ekiminde.Kan değerlerine elbet baktırında ben ondan ötürü olduğunu düşünmüyorum.
Aile büyüklerinizin saç skalası nasıl?
Moralinizi bozmamaya çalışın
Tekrardan geçmiş olsun.

babamda dökülme yok.  dayımda var. akrabalardada çok yok 1-2 kişide var. abisinde yok kardeşinde var gibi..dökülme önemlide saç ektiren kişilere bakıyorum adam 2012 de ektirmiş hala daha saç sorunu yaşamıyor..  bende neden ekilenlerde döküldü baya seyrekleşti onu çözemiyorum..

paratoner

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 01 Nisan 2020, 22:14:47 »
arkadaşlar 2012 yılında saç ektirdim ve o ekim beni 2-3 sene götürdü sonrası tekrar dökülme ve seyrekleşme devam etti. 2. saç ekimini olacağım.. acaba diyorum 1. saç ekimi mi başarısız oldu yada bende demir eksikliği kansızlık gibi bir sıkıntı olabilirmi..  dökülme bu kadar uzun sürermi hala daha dökülme devam ediyor ve xpecia kullandım sabah akşam 2 kutu bitti dökülmeyi azalttı.

Acaba önceden var olan saclar dökülünce böyle olmuş olabilir mi bu arada saçlar çok doğal gözüküyor

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 01 Nisan 2020, 22:23:19 »
Acaba önceden var olan saclar dökülünce böyle olmuş olabilir mi bu arada saçlar çok doğal gözüküyor

hocam ön çizgiden arkaya doğru vertexe pek girmeden ön çizgi-orta bir ekim oldu..  ilk 1-2 sene iyiydi yüzde 70-80 memnundum.. ince telli olmasından dolayı birazda kapatıcılık konusunda çok iyi değil.. zamanla ekilen saçta gitti kendi var olan saçımdanda kayıp oldu..  yani ekilen saç dökülmez tamamen kandırmaca ..  ekilen saçlardan duran var tamam ama çoğuda gitti..  2012 de ekim yaptırırken ekilen bölgelerde nerdeyse kendi var olan saçım pek kalmamıştı zaten, sadece vertex bölgesinde kendi saçlarım döküldü..  önden orta vertexe kdr olan zaten ekim saçlarıydı.

ayrıca enseyide iyi hırpalamışlar fotodanda belli alınan yerler çok seyrek hhomojen bir alım yoktu.. tabi ozaman gittik doktor ismi geçiyor meşhur şahıs aldılar traş ettiler bir baktım doktor yok bayan hemşireler başımda dedim sizmi yapacaksınız ekimi alımı, evet dedi nolcakki, doktor bey gelmeyecekmi dedi başından sonuna biz yapacaz dediler.. o an masadan kalkmak geldi içimden ama şehir dışından gelmişiz herşeyimizi ekime ayarlamışız parayı vermişiz bian düşündüm kalksammı diye ama cesaret edemedim saççsız yine süreç devam etmesin dedim içimden.. ama o an koymuştu baya

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 01 Nisan 2020, 22:36:55 »
Cok gecmis olsun abim ve evet gorulen o ki ekilen sac dokulur cok net kac sene gidecegi de muamma ektirecekler cok dikkatli yapsin planlamasini 30dan sonra dokulmez vs diye bir sey yok 50ye kadar yolu var belki de daha bile sonrasina

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #12 : 01 Nisan 2020, 22:54:37 »
Geçmiş olsun dostum   tv sosyal medya  saç ekim hakında yorumlar  yapan konuşan  çoğu  dr  bir çok mağdur  olan  hastalari  var..   iyi araştırma  yapmak lazım erken yaşta  saç ekim yapmamak lazım.  1 sene  finasteride kullan  araştır  ilacı   1 sene sonra saç ekim  düşünun.

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 01 Nisan 2020, 23:17:57 »
Geçmiş olsun dostum   tv sosyal medya  saç ekim hakında yorumlar  yapan konuşan  çoğu  dr  bir çok mağdur  olan  hastalari  var..   iyi araştırma  yapmak lazım erken yaşta  saç ekim yapmamak lazım.  1 sene  finasteride kullan  araştır  ilacı   1 sene sonra saç ekim  düşünun.

o zamanlar 29 yaşındaydım çokta erken değildi..  o zmanlarda bunun gibi bi forum vardı ama yeni yeni millet ektirip paylaşıyordu bende kafaya koyduğum için bu ekim işini girdim foruma resimlere baktım en temiz kansız ne bilim resimlere bakarak karar verdim.. çok kötü olmadı ama süperde olmadı.. bu forumdada bolca konusu var zaten o merkezin..benim tek sıkıntım saçları yine kaybetmek oldu 1. ekim sadece 2-3 sene idare etti.. acaba kansızlık demir eksikliği b12 gibi eksik birşeymi var hiç tahlilde yaptırmadım.

Facebook Twitter Instagram