Gönderen Konu: Yetkin Bayer Saç ekimi  (Okunma sayısı 4909 defa)

sup_ermn34

• Yeni üye
  • *
Yetkin Bayer Saç ekimi
« : 29 Şubat 2020, 15:03:13 »
Merhaba arkadaşlar,

Son 2 yıldır ciddi ciddi saç ekimini kafaya takmış bir insan olarak sonunda ektirmeye karar verdim. Tanıdığım bir doktorun sınıf arkadaşı olan Yetkin hocaya gittim ilgisi, alakası ve hissettirdiği güven duygusuyla 26.01.2020 de ekimi yaptırdık.

Sık bir ekim olması daha iyi olur verteks bölgesine ekilen saçların daha az tutma oranı var diye konuştuk ve daha önce aslında var ama seyrek olan saçların ön taraftan sık olması için ekim yapıldı... Bu arada arka bölgede ciddi bir saç var ama zayıf ve tüy gibi olanlarda var bakalım prp vs işe yararsa ne mutlu bana 🤦♂😂ki düzenli prp yaptıracağım bundan sonra... 4300 greft ekim yapıldı. Kanal açılımını Yetkin hoca yaptı... Greft Alımını başka bir doktor yaptı, ekimi uzmanlar yaptı.

Ekimden sonra ne ağrı ne sızı herşey mükemmel geçti doğrusu, 15 gün boyun yastığıyla yattım riske etmemek için.. ekimden sonra 1 hafta izin almıştım 1 hafta sonra işe gidince donör bölgede kimse birşey anlamadı doğrusu. Ağrı kesici bile kullanmadım doğru düzgün ihtiyaç duymadım.

1 ay geçti şok dökülme geçtiğimiz günlerde başladı ve hızlıca çoğu saç döküldü artık daha az dökülüyor kendi eski saçlarımda o kadar hızlıca uzamadı hatta ön taraflardakilerde henüz tam çıkmadı yanlar uzadı donör bölgede biraz garip kellikler var diye endişelendim sonra tabi başta hintell olmak üzere sizlerin yorumlarına bakıp rahatladım 😬 bakalım inş güzel olur sonu hepimizin gönlüne göre olur inş.

Daha 1 ay oldu bir kaç foto ekliyorum biri ilk gün, biri 15 gün sonra kabuk dökümünden sonra, biride donör bölgede ki kel gözüken bölge. Minoksidil kullan 1-2 aya geçer merak etme dedi hoca, fakat emin de olamıyorum minoksidili sürekli kullanmam mı gerekecek? Bırakınca bi iki ay sonra yan taraf yine mi böyle olur diye tırstım doğrusu. Ama dediğim gibi sizlerin yorumları görünce anladığım kadarıyla sürekli bir şey kullanıma gerek yok kalacak gibi...

Birde merak ettiğim hocaya sordum şimdi yanlar uzadı, üstler kısa çıkmadı vs vs... işim gereği yurt dışına çıkıyorum ve 11 martta danimarkaya gideceğim ilk kez ordaki merkezi ziyaret edeceğim 🤦♂ Bu şekilde olmamak için şapka takacağım hoca sorun olmaz dedi ama bakalım öyle 1-2 saat takmayacağım tabi eğer takarsam bildiğiniz merkezde 4-5 saat takmam gerekecek.. 🤦♂ Arkası fileli birşeyler alayım diyorum... Adidasın climacool şapkasını aldım ama onuda takamam genel merkezde çünkü bizim rakip firma diye kızıyorlar 🤦♂ Velhasıl siz ne diyorsunuz? Şapka konusunda sonuçta artık kaç gün geçti yani sorun olmaz umarım.

Herkese güzel ekimler olsun... İnş böylece artık daha önce sonuç bulamadığım yetkin bayer saç ekim merkezi ile alakalı bir sonuçta sunmuş olacağım yeni ektirmeyi düşünen arkadaşlara...

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Yetkin Bayer Saç ekimi
« Yanıtla #1 : 29 Şubat 2020, 15:12:32 »
Hayırlı olsun  ekim öncesi fotograflar ? temiz ekim ön çizgi tasarımınızda fena değil sık duruyor.
Donör bölgeniz de biraz doku küsmesi olmuş ama zamanla toparlar merak etmeyin
Güzel bir sonuç almanızı dilerim paylaşımlarınızı aylık olarak 12 ay aksatmayın lütfen sizleri takip edecek kişiler için.
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2020, 15:18:56 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 29 Şubat 2020, 15:15:15 »
Ekim öncesi foto ekler misiniz? Ekiminiz hayırlı olsun. Şapka takmayın bu arada, tavsiye etmiyorum. Takarsanız da eğer saçlarınıza çok baskı yapmamasına havasız bırakmamasına dikkat edin.

sup_ermn34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 29 Şubat 2020, 15:20:53 »
Ekim öncesi foto ekler misiniz? Ekiminiz hayırlı olsun. Şapka takmayın bu arada, tavsiye etmiyorum. Takarsanız da eğer saçlarınıza çok baskı yapmamasına havasız bırakmamasına dikkat edin.

Teşekkür ederim. Çok baskı yapmadan takacağım da arkası fileli yada climacoollarda mı zarar verir sizce?. Aslında eski halime dönsem sorunda etmem de 😁🤦♂ İşte şu an gayet şey hissediyorum.

Resim ekliyorum. Hem eski önden görünüş hem doktora attığım ilk resimler...

sup_ermn34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 29 Şubat 2020, 15:25:08 »
Hayırlı olsun  ekim öncesi fotograflar ? temiz ekim ön çizgi tasarımınızda fena değil sık duruyor.
Donör bölgeniz de biraz doku küsmesi olmuş ama zamanla toparlar merak etmeyin
Güzel bir sonuç almanızı dilerim paylaşımlarınızı aylık olarak 12 ay aksatmayın lütfen sizleri takip edecek kişiler için.

Teşekkürler Hintell. Ayda 1 update ederek insanları bilgilendirmeyi istiyorum açıkcası.
Sanırım özellikle yeni ektirenler için bu sayfa ekim yaptırdıkları doktorlarından daha faydalı 😁 neyse bu arada bilgi olarak paylaşayım ekimden 1 ay önce sigarayıda tamamen bıraktım. Solgar 5000 mg biotin vitaminini günde 2 tane kullanıyorum 1.5 aydır. Ve kullanmaya devam ederim artık :) ekimden 1 hafta önce prp yaptırdım. Sanırım ilerleyen dönemde bir tane daha yaptıracağım.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Şubat 2020, 15:49:40 »
Sigarayı bırakman iyi olmuş sağlığın açısından önemli
Global Moderator

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 29 Şubat 2020, 15:58:07 »
Sıklık ve ön çizgiyi beğendim, ensede doku düsmesi olmuş toparlaması normaline göre biraz daha uzun sürer.

sup_ermn34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 29 Şubat 2020, 16:05:33 »
Sıklık ve ön çizgiyi beğendim, ensede doku düsmesi olmuş toparlaması normaline göre biraz daha uzun sürer.

Bilgilendirme için teşekkürler.. Peki minoksidil kullanayım mı? Kimi argan yağı vs demiş... Ben zaten biotin 5000 mg 2x1kullanıyorum yanlarıda kısaltıcam uzayınca daha çok sırıtıyor 🤦♂ Zaten tepeler olmayıp yanlar fışkırmış saçla dolu oluncada emekli memur gibi oluyorum 🤦♂😂 önerin varmı hızlandırmak adına düzelmesini? Biotin yeter mi?

Erolkara

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 29 Şubat 2020, 17:36:29 »
danimarka ne alaka anlamadım dostum ordadamı yetkin bayerin kliniği var.

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 29 Şubat 2020, 17:42:30 »
Bilgilendirme için teşekkürler.. Peki minoksidil kullanayım mı? Kimi argan yağı vs demiş... Ben zaten biotin 5000 mg 2x1kullanıyorum yanlarıda kısaltıcam uzayınca daha çok sırıtıyor 🤦♂ Zaten tepeler olmayıp yanlar fışkırmış saçla dolu oluncada emekli memur gibi oluyorum 🤦♂😂 önerin varmı hızlandırmak adına düzelmesini? Biotin yeter mi?
Kullanma, kana karıştığı için bıraktığında ekim bölgesini de donörü de etkiliyor 5 hafta kullandım ben pişman oldum. Biotin alıyorsun zaten, eğer illa bir şey kullanacaksan finas al, ama yan etkileri olabiliyor kişiden kişiye söyleyeyim.

sup_ermn34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 29 Şubat 2020, 20:03:27 »
Kullanma, kana karıştığı için bıraktığında ekim bölgesini de donörü de etkiliyor 5 hafta kullandım ben pişman oldum. Biotin alıyorsun zaten, eğer illa bir şey kullanacaksan finas al, ama yan etkileri olabiliyor kişiden kişiye söyleyeyim.
İlla birşey kullanayım diye düşünmüyorum. Açıkcası iyileştirmeyi hızlandırırsa diye düşğndüm ama anladığım kadarıyla biotin yeterli duruyor :)

danimarka ne alaka anlamadım dostum ordadamı yetkin bayerin kliniği var.

Danimarka olayı benim işimle alakalı. Yani çalıştığım firmamın genel merkezi orada. O manada dedim :)

sup_ermn34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 11 Mart 2020, 23:27:09 »
Teşekkür ederim. Çok baskı yapmadan takacağım da arkası fileli yada climacoollarda mı zarar verir sizce?. Aslında eski halime dönsem sorunda etmem de 😁🤦♂ İşte şu an gayet şey hissediyorum.

Resim ekliyorum. Hem eski önden görünüş hem doktora attığım ilk resimler...

Evet arkadaşlar ekim yaptırdığım günden bu güne 43 gün geçti... Eski saçlarım halen tam çıkmadı yada uzamadı... Bi tek en önde 3-5 tel ekim bölgesi dışındaydı onlar uzadı biraz... Bekliyoruz bakalım 3. Aydan itibaren görürüz diye konuşulduğu için forumda... bir kaç foto ekliyorum... 5000mg x2 adet biotine devam ediyorum bakalım

byflamingo

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 12 Mart 2020, 00:29:33 »
yetkin bayer ismini sanırım forumda ilk defa duyuyorum bu yüzden özellikle takibe aldım konuyu.
şu ana kadarki süreç gayet normal bir anormallik yok gibi .

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 12 Mart 2020, 10:56:41 »
Henüz erken şok dökülmeniz yeni bitti kafanız toparlama aşamasında
Global Moderator

sup_ermn34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 22 Nisan 2020, 16:44:28 »
Evet arkadaşlar, sanırım eski saçlarım çıktı.. Nisan 24 de 3.ay bitecek (Ocak 24 de saç ekimi yapılmıştı). Her gün 5000mg biotin den sabah akşam içmeye devam ediyorum. Başka herhangi bir ek madde kullanmıyorum.

Karantinadan dolayı hiç kesim yapılmadı ne yanlar ne üst tarafta. Şok dökülme bitti ama hala el attığımda bazen ince tüy gibi bazen kısa kesilmiş saç gibi 3-5 tel elime geliyor. Sanırım çok güçlü olmayıp gelenler alttan tekrar daha güçlü çıkar diye umit ediyorum.

3 aydan sonra başlıyormuş çıkışlar diye okumuştum. Yani bu ay sonundan itibaren mi çıkışları görmeye başlayacağım?

Facebook Twitter Instagram