Gönderen Konu: Ekim,protez,ilaçlar 13 yılık deneyimim  (Okunma sayısı 2412 defa)

İronikman07

• Yeni üye
  • *
Ekim,protez,ilaçlar 13 yılık deneyimim
« : 25 Şubat 2020, 16:07:08 »
Arkadaşlar merhabalar.bu işlere çok erken girmiş olan bir kardesiniz olarak her tecrübeyi yaşadım
2007 yılında saçlarım çok sık olmasına rağmen sadece yanlarda u şeklinde açıklık vardı birazı dogustan ve çok azda sonradan gerileme olmuştu ama 1 cm belki anca :))
E genciz kanımız hızlı akıyor kısa saç seviyoruz ön kısım zencilerinki gibi olsun istedik :)))
Sonra adını bile zikretmek istemediğim bir kadınla anlaştık bolca reklamı olan kendisi doktor olmayan vs vs
Ee ozman bu kadar yaygın da degil .dedim buna bak mevcut saçıma yakın sıklıkta olmayacaksa hiç girisme dedi yaparım .yarım o şekli düşünün o kısmı duzleyecek yani yanlardan  3×2 cm alan dolacak orası böyle düz olacak 1500 kök dedi vs anlaştık .ama tam husran oldu .yaptığı ekim tutmadi 50 kök anca tuttu onalrda çalı gibi yerleştirmiş her biri bir yere bakıyor birde on kısma 3 lu kök olurmu be yani en ön kısma 3 lu dörtlü kök koyarsan kök kalın olduğundan direk Ekim oldugu belli olur .yani her türlü oyuna geldik .zaten 50 /100 kök çıkmadı :) .olan dönerler
ime oldu .gittim fircaladim .öyle itle köpekle ugrasacak vaktimde yoktu mahkeme vs de uğraşmadım ve kendi sacim sık ekilen yerden de 3bes kök çıkınca gittim o zamanın en ünlü protez merkezine kafama protez yaptırdım .Nuri alcoda orada yaptırıyordu :)).ama ben proteze uygun degildim abi çünkü ön ortalr sac doluydu çok sık hemde sadece yan açık için istedim
Ama öyle olmuyormuş yani on kismin yarisina kadar jiletlediler .öyle yapistirdilar .neyse ilk çok guzeldi o yillarin modssi kaldırdım saçı bastım joleyi offf:))),.ama alt saç dolu birinci hafta patır patır saçlar çıktıkça atmaya başladı sıkıntıyı ozman anladım .direk kendim cikardim 1 hafta sonra çöpe attım
Sonra 2009 yılında serkan aygin hocaya 900 kök ekim yaptırdım ilk başarısız bölgeye ve başarılı oldu diyebilirim .mevcut saç sık yapılan ekim vs acı da düzgün olunca dogala yakın oldu ama bir onceki yapılan Ekim'den tutan 50/100 kök hep çalı gibi arada kaldı yönler tam bir faciaydi :), a uzayınca o da çok sorun olmadı
Ve Serkan hoca o zaman mevcut saçlarım için korumak için 2009 yılında finas ve minox önerdi FDA onaylı sadece ikisi vardı
Birde biotin hapı ben neredeyse 10 yıl kullandım bunları arada birkaç ay boşluk vererek ,6 ay 6,ay ,finastedi de yılda 3/4 ay olarak kullandım vs
Ama bu yıl artık yetmemeye başladı mevcut saçlarımda seyreldi biraz ama Ekim yapilan bölgenin yakınları biraz fazla seyreldi gibi oldu yani ön çizgi orta kısım .ama hala kafamda saçsız bölge yok :))isikta biraz rahatsız ediyor o ön cephede  orta ksimdaki seyreklik ki en önemli kisim. çünkü saça oradan şekil veriyorsun .birde o seyrek kismin geri tarafı sık olunca direk seyrek olan kısım sırıtıyor .ve saç ekiminde inanın önemli olan merkez değil o merkezin size gösterdiği özen .aynı merkez herkese aynı önemi vermiyor .birine çok ozenirken diğeri ne o özeni göstermiyor kobay oluyorsunuz çıraklara.benim ilk ekim yaptirdigim kadın doktor bile değil di :))o zaman bizde tecrübe yokki sormadik bile .ve aşırı reklamı vardı tvlere çıkma vs ve hala o işi yapıyor :)))hala sürekli reklam kendisi doktor vs değil yani kesinlikle doktor olmayanlara gitmeyin ben ucuz yırttım yine de evet ekim başarısız oldu ama en azından arka kısım da yara vs olmadi
Anladım ki minox finas yetmiyor artık ki finasi dediğim gibi yılda 3/4 ay kullandım sadece bir yan etkisini de görmedim
Sonra su mavi serum işini arastirdim.reklami çok dönen şeyi tercih etmedim .merdiven altı olanlarida
Eczacima sordum bana vitalizma diye bir markanin. Serumunu gösterdi .bunun sprey olanı da vardı ama bu yeni çıkmış vs serum seklinde procapil içerikli vitamin vs .neyse deneyim dedim .minoxu bırakıp buna basldim .ilk ay fena açıldı ön kısım belki minoxu biraktigimdan belki ve serumun normal olarak ilk kullanimda zayıf kökleri döküp güçlü yenisini cikaracsgindwn .ilk ay çok korktum .sürekli saçı 3.numara yaptım haftada bir düzelme varsa göreyim diye .2 .ayın ortalarina doğru o anormal dökülmeden dolayı oluşan seyreklik yok oldu yani hiç kullanmamış halime geri döndüm .sonra yakın çekim yaptım telefonla ve azda olsa yeni zayıf kokler gördüm .evet azda olsa yeni olusum vardı .ama mevcut saçlarımda minox gibi kalınlık yaratmamisti yani sağlıklı bölgede .yani evet yeni kök oluşumu sağlıyor ama işte o kalınlık vermesi için birşeyler lazım ki bunu mnox veriyor .saç telini kalinlasitiriyot r.yni procapil serum kök oluşumuna minox ise olusan kökleri kalinlastiricak .sabah minox akşam prokapil icerikli serum .ikisi birbirini tamamlıyor gibi .1 haftada baya iyi geldi gibi .finas kullanmiyorim artık çünkü procapil serumda DHT engeelyrn içerik var vs .
Bu vitalizma serumu kullanan arkadaşlar buraya yazabilir mi deneyimini ben çok bilgi bulamadım .eczane diye güvenip aldım sadece .bilgisi olanlar yeşillendirme sevinirim.
Belki ilerde bir sıklastirma.ekimi yaptirirm şuan çok seyrek değil ama ielrde sıkıntı olursa .şuan ki sıklıkta aralara kök ektirmek riskli olabilir ekim yapılan bölgedeki mevcut saçlara zarar verebilir vs
 5/10 sene daha idsere edersek zaten ondan sonrada istemem öyle 50 yaşından sonra ergen gibi sık saç :).dediğim gibi ekim merkezi tamamen o merkezin size göstereceği özen onemli o yada bu merkez değil .ve kesinlikle tek seansta 3bin kök üzeri ekim yaptirmayin donerler telef olur .,3bin bile fazla bana göre .1500 /1500/1500 oalrak ektirmek en mantıklısı çünkü ainan kökler çok beklediği zaman daha ekim olmadan telef olabilir fazla beklemekten

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekim,protez,ilaçlar 13 yılık deneyimim
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2020, 16:28:08 »
Deraylı yazı ve önerileriniz için teşekkürler faydalı olacaktır.
Global Moderator

Xapinook

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2020, 17:56:31 »
Vitalizma blue water yani mavi su olarak geçiyor. Yeni mi çıktı buda

İronikman07

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2020, 18:19:17 »
Vitalizma blue water yani mavi su olarak geçiyor. Yeni mi çıktı buda
Bu vitalizmanin sprey olanı var prokapil sprey bu bayadır varmış piysada ama  bu mavi serum olanı yeni çıkmış sprey olana göre güçlendirilmiş vs .Ben 2 ay önce eczaneden aldım .uraw ve vitalizma vardı eczaneden .açıkçası ben bu tarz şeyleri ne olursa olsun eczaneden alma taraftarıyım internet satışına pek güvenmiyorum .hatta kendi sitelerinden bile :)
Bana ikisinin de aynı içerik olduğunu söyledi eczacı ikisininde prokapil vs içerdiğini arada ki 40 TL fiyat farkının da urawin çok reklam yapmis olması dedi
Ben yilalrdir minox kullanicisiydim .minoxu kestim prokapil deneyim dedim .yanında da biotin hap tabi .
Neyse ilk ay sabah akşam uyguladim ki kutuda günde birkez yazıyordu eczacı ilk ay sabah akşam uygula dedi . biraz seyrelme oldu gibi saçımda ya minoxu kestigim içindi yada bu prkopilin. Zayıf kökleri döküp yenilerini çıkarmasından .nesye sacimi hftada 3 numaraya esitledim sonucu sağlıklı gözlem için .ilk ay gözüm korktu biraz hem biraz seyrelme oldu gibi hemde mevcut saglikli saclarda incelmeye bağlı renk kaybı .büyük ihtimal minoxu kesmemden di çünkü minoxun en iyi yönü bu saçı kalınlaştırma yani tüylenme yapmada çok başarılı değil di
.2. ay günde bir keze indirdim sacida haftada bir 3 numaraya esitlemeye devam ettim ve ikinci ayın sonunda o başta dökülme olan yerler normale döndü yani hiç kullanmadan önceki halime yani bir etkisi vardı başta doksede 2. Ayda küçük küçük yeni olusumlar vardı ama bir eksiklik vardı bu kezde minoxun verdiği o kalınlaşma hissini vermiyordu .ve bir haftadır sabah minox gece bu serumu kullanmaya başladım .çünkü vitalizmanin çıkardığı küçük tüyler öyle kolay kolay sac olacak gibi değildi minox kalinlasmayi hizlndirir diye .ve prokopil de DHT engelelyen madde odlugu için finas kullanmamak açısından da avantajlı .sonuçta ağız yoluyla almak daha atehlikeli .1 haftadır bunu yapıyorum ve o tüyler kalinlasmaya başladı .yani prokopilli tuyoenmeyi minoxda bu tüylerin kalinlasmasini hızlandıracak .belki serumun etkisi 2.aydan sonra başladığı için bana minox hızlandırdı gibi geldi belkide minox hızlandırdı .ama ikisini bir kullnmak bence daha mantıklı akşam biri sabah biri .ama bu serumu kullanip sabaha minox kullanacaksanız mavi serumu önce sampunla  yıkayın çünkü yağ içeriuor gibi bu serum o yüzden minoxun cilde geçmesine engel olabilir .ama minox kullandıktan sonra serum kullanırken şampuana gerek yok kafamıza su tutmanız yeterli çünkü minox yağ içermiyor .
Ayrıca bu serum tarzı ürünler için fikrim değişmedi yani reklam felan zannetmsin kimse tek başına yetmiyor bu ürünler prokapil bazlı serumlar ki bu serumlarin çoğu procapil bazlı hatta isim vermicem ama o çok reklamı cikani bir labaratuvar inceledi ve yayınladi doğum kontrol hapina kadar var .onlarda varsa hepsinde vardır 😊 anca olsa olsa yardımcı etken olur
Doğum kontrol hapı vs varsa zaten bunu kendinizde yapabilirsiniz bununla ilgili yazılar var .ben procapili sadece finasteridi ağız yoluyla almamak için kullanırım
Hala FDA nın onayadigi iki ilaç var
Minox ve finasterid
Minox evet ahım şahım tüylenme sıfırdan saç cikarmaz ama mevcut olanı kalinlaslastirir ve yeni dökülmüş dinlenme fazindaki köklerin bir kısmını uyarır .
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2020, 18:49:17 Gönderen: İronikman07 »

Xapinook

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2020, 18:48:01 »
Forum ahalisi urawa genel olarak karşı. Buda benzerse sonuçları aynı olacaktır. İçindekiler kısmı var mı ? Urawda yok diye biliyorum.

İronikman07

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2020, 19:08:23 »
Forum ahalisi urawa genel olarak karşı. Buda benzerse sonuçları aynı olacaktır. İçindekiler kısmı var mı ? Urawda yok diye biliyorum.
Var hocam ben eczanede urawi da incelemiştim ondada içindekiler kısmı yaziyordu ama işte geçen gördüm labaratuar incelmesini bir yerde urawin doğum kontrol hapı vs iddaasi vardı ne kadar doğru bilemem .ama önemli olan oraya yazdıkları değil o yazdıkları vardır kesin ama oraya yazmadiklari birşeyler varsa o çok tehlikeli işte .bana vitalizma daha güvenli geldi bilmiyorum belki reklami çok yapmadiklarindan ve ürünleri eczanede var . urawi çok reklam yaptılar sırma sacli sanatçılar bile 😊.yaptı o yüzden samimi gelmedi .ama vitalizma hakkında da hicbirsey yok konuşan iyi yada kötü diyen . forumlarda araştırdım baya uzun zamandır da varlarmis piyasada başka ürünlerle .
Kutu ve içeriğini ekte yolladım .
Benim görüşüm su öyle ahım şahım kellik yoksa yani çok saç ksybin yoksa bu urunleri kullanıp mevcut halini korursun.ustune de az bir saç artar .ama öyle kellik saç kaybı yüzde 60 üstü ise vs bence bunları kullanmak çok mantıklı değil ne bu serumlari nede minox vs .evet saç oluşumu saglar ama abi çok kelsen o sagladigi fayda de i tatmin etmez .tarayamadigim saçı napayım ben değil mi .
Ekim işi ise yine aynen bölgesel dokulmen varsa ve mevcut saçın saglikliyla evet doğru bir ekimle mükemmel olur ama saç kaybı fazla ve mevcut saclar donör bölgede saçın kalın değilse yine hayal kırıklığı oluyor .
Bende öyle ahım şahım saç kaybı yok o yüzden yardımcı ogeelrle ayakta tutmaya çalışıyorum .
- Ekler ve diğer seçenekler
 Yanıt gönderildiğinde
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2020, 23:22:05 Gönderen: İronikman07 »

İronikman07

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2020, 19:40:25 »

3 ay sonra tekrar foto atıp sonucu soylucem .prokapil serum ve minox artı biotinin sonucunu
Beklenti yuksek değil tabiki benim için yüzde 20 artış yeterli 😊
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2020, 23:24:19 Gönderen: İronikman07 »

Xapinook

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 25 Şubat 2020, 20:01:27 »
Var hocam ben eczanede urawi da incelemiştim ondada içindekiler kısmı yaziyordu ama işte geçen gördüm labaratuar incelmesini bir yerde urawin doğum kontrol hapı vs iddaasi vardı ne kadar doğru bilemem .ama önemli olan oraya yazdıkları değil o yazdıkları vardır kesin ama oraya yazmadiklari birşeyler varsa o çok tehlikeli işte .bana vitalizma daha güvenli geldi bilmiyorum belki reklami çok yapmadiklarindan ve ürünleri eczanede var . urawi çok reklam yaptılar sırma sacli sanatçılar bile 😊.yaptı o yüzden samimi gelmedi .ama vitalizma hakkında da hicbirsey yok konuşan iyi yada kötü diyen . forumlarda araştırdım baya uzun zamandır da varlarmis piyasada başka ürünlerle .
Kutu ve içeriğini ekte yolladım .
Benim görüşüm su öyle ahım şahım kellik yoksa yani çok saç ksybin yoksa bu urunleri kullanıp mevcut halini korursun.ustune de az bir saç artar .ama öyle kellik saç kaybı yüzde 60 üstü ise vs bence bunları kullanmak çok mantıklı değil ne bu serumlari nede minox vs .evet saç oluşumu saglar ama abi çok kelsen o sagladigi fayda de i tatmin etmez .tarayamadigim saçı napayım ben değil mi .
Ekim işi ise yine aynen bölgesel dokulmen varsa ve mevcut saçın saglikliyla evet doğru bir ekimle mükemmel olur ama saç kaybı fazla ve mevcut saclar donör bölgede saçın kalın değilse yine hayal kırıklığı oluyor .
Bende öyle ahım şahım saç kaybı yok o yüzden yardımcı ogeelrle ayakta tutmaya çalışıyorum .
- Ekler ve diğer seçenekler
 Yanıt gönderildiğinde

Aynen dediğin gibi şakaklarda hafif bi aöılma var diğer türlü saçım iyi. Mevcut durumu kullanmak istiyorum.  Acaba buda minoxil gibi bıraktıktan sonra sıkıntı yaratır mı ?

İronikman07

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 25 Şubat 2020, 20:09:33 »
Aynen dediğin gibi şakaklarda hafif bi aöılma var diğer türlü saçım iyi. Mevcut durumu kullanmak istiyorum.  Acaba buda minoxil gibi bıraktıktan sonra sıkıntı yaratır mı ?
Hocam kim bırakınca eskiye dönmez diyorsa yalan söylüyordur .ben urawi o yüzden samimi bulamadım çunku kademeli bırakırsan birşey olmaz dedi o reklamında konuşan adam .
Birakacaksan kulllanma hocam .ben şu sekilfe düşünüyorum .3 ay sabah minox akşam serum
İlk başta ne etki gostereckse göstersin sonrasında bir gün serum birgün minox böyle devam ederim .minoxun etkisini biiyorum yilalrdir saçta kalınlık ve yüzde 10 artış olurda su procapilde bir yüzde 10 etki ederse yeter .
Kademelk bırakma diye birşey olmaz sonra belki iki günde bir ama temelli bırakırsak eskiye döneriz bu kesin ..çünkü o saçları kendinin düşünme 😊.arpayla duruyor gibi düşün başta tam etkiyi aldıktan sonra arpayı azalticaz açlıktan olmesinler diye 🤣
Yüzde 10/15 hadi yüzde 20 en fazla artış sana yetiyorsa kullan hocam bunlari

Xapinook

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 25 Şubat 2020, 20:21:49 »
Hocam kim bırakınca eskiye dönmez diyorsa yalan söylüyordur .ben urawi o yüzden samimi bulamadım çunku kademeli bırakırsan birşey olmaz dedi o reklamında konuşan adam .
Birakacaksan kulllanma hocam .ben şu sekilfe düşünüyorum .3 ay sabah minox akşam serum
İlk başta ne etki gostereckse göstersin sonrasında bir gün serum birgün minox böyle devam ederim .minoxun etkisini biiyorum yilalrdir saçta kalınlık ve yüzde 10 artış olurda su procapilde bir yüzde 10 etki ederse yeter .
Kademelk bırakma diye birşey olmaz sonra belki iki günde bir ama temelli bırakırsak eskiye döneriz bu kesin ..çünkü o saçları kendinin düşünme 😊.arpayla duruyor gibi düşün başta tam etkiyi aldıktan sonra arpayı azalticaz açlıktan olmesinler diye 🤣
Yüzde 10/15 hadi yüzde 20 en fazla artış sana yetiyorsa kullan hocam bunlari
Dermaroller peki ? Buda mı bırakınca sıkıntı yapar.

İronikman07

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 25 Şubat 2020, 20:40:52 »
Dermaroller peki ? Buda mı bırakınca sıkıntı yapar.
Demorellerin tek başına dahi  faydali olduğu söyleniyor .fakat  bu aleti sırf masaj amaçlı kullanacaksan  profesyonel ellerce yapilmasi gerekiyorvdiye düşünüyorum  yani öyle daha sağlıklı olur diye düşünüyorum  ve kısıtlı kür süresi varmis  yani örneğin 4 kur haftada birkez dermo masajı yetebiliyormus fazlası nin çok anlamı yok diyen uzmanlar var..ama dediğim gibi benim dediğim profesyonel ellerce yapılanı . bende dermoreller kullanıyorum ama benim amacım kullandığım solusyonlarin daha hızlı emilimini sağlamak .fakat burda dikkat etmek gerekiyor .minox direk kana karışmaması gereken bir madde.kanatmamaya dikkat etmek lazım çok bastirmadan kullanmak lazım dermorelleri çünkü biz üstüne solüsyon sürüyoruz kana karışmaması lazım onların
Çünkü bizim dermoreller kullanmakta ki asıl amacımız kullandığımız ilaclarin deriye daha iyi nüfus etmesini sağlamak
Ben haftada iki kez yapıyorum serum öncesi .ve minoxtan önce asla dermoreller kullanmıyorum çünkü çok sakıncalı

« Son Düzenleme: 25 Şubat 2020, 20:47:10 Gönderen: İronikman07 »

İronikman07

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 25 Şubat 2020, 21:15:20 »
Deraylı yazı ve önerileriniz için teşekkürler faydalı olacaktır.
Bende teşekkür ederim .yıllardır bilirim siteyi bir turlu fırsat bulup yazamadım bana çok faydası olmuştur .

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 26 Şubat 2020, 00:57:41 »
procapil minoxile göre zararsız aslında faydalı fakat çok bir şey beklememek lazım.Zamanında kullanmışlığım oldu bir miktar saçları güçlendiriyor ama dediğim gibi etkisi çok sınırlı.
vitalizmada procapil konusunda kaliteli bir marka en azından hair forte spreyden çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

İronikman07

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 26 Şubat 2020, 11:31:16 »
procapil minoxile göre zararsız aslında faydalı fakat çok bir şey beklememek lazım.Zamanında kullanmışlığım oldu bir miktar saçları güçlendiriyor ama dediğim gibi etkisi çok sınırlı.
vitalizmada procapil konusunda kaliteli bir marka en azından hair forte spreyden çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
Teşekürler bilgilrndirme için .vitalizma hakkında pek konuşan yoktu iyi oldu verdiginiz bilgilendirme
Dediğiniz gibi procapil tek başına yeterli gelmeyebilir benim beklentim düşük zaten yani ekstra yüzde 5 etki etmesi yeter içinde sawpalmetto olduğu içinde finasterid kullanmam diye düşündüm  ben minoxa destek olarak .sabah minox gece procapil serum olarak kullanıyorum biotinle beraber

Facebook Twitter Instagram