Gönderen Konu: corona virüs takibi  (Okunma sayısı 12194 defa)

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: corona virüs takibi
« Yanıtla #31 : 20 Mart 2020, 00:03:46 »
Başkan piyasa da kara mürver kalmamış.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

egmond

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #32 : 20 Mart 2020, 00:44:36 »
Birçok clinik bu süreçte kapalı.

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #33 : 20 Mart 2020, 01:22:23 »
Herkes haklı; özellikle en çok tedbir alanlar.
Bir insan ölümün geldiğini bilse ya da ölümle iç içe olduğunu bilse azrail uzakta olsa bile korkar.
Fakat ecelle azrail şah damarından daha yakın olsa zerre korkmaz, çünkü haberi yok. Ta ki can bedenden çıkmaya çalışırken ödü kopar da yapacak bir şey yok.

İşin garibi her iki durumda ecel

Ne güzel yaradanımız var di mi
Ölme zamanımızı söylemiyor ki korkmayalım

çok güzel bir fransız filmi var,şu söylediklerini okuyunca o aklıma geldi.
filmin adı le tout nouveau testament yanına izle yazın ilk çıkan sitede sorunsuz izleyebilirsiniz.
film hem çok komik hemde enteresan şeyler var ,bir gün herkes kalan ölüm zamanını dakikasına kadar öğreniyor ondan sonrası evlere şenlik ,izlemenizi tavsiye ederim .

tekegemen

• Jr. Member
  • **
  • hermest saç ekimi
« Yanıtla #34 : 25 Mart 2020, 12:59:33 »
çok güzel bir fransız filmi var,şu söylediklerini okuyunca o aklıma geldi.
filmin adı le tout nouveau testament yanına izle yazın ilk çıkan sitede sorunsuz izleyebilirsiniz.
film hem çok komik hemde enteresan şeyler var ,bir gün herkes kalan ölüm zamanını dakikasına kadar öğreniyor ondan sonrası evlere şenlik ,izlemenizi tavsiye ederim .
Baya gülmüştüm ben bu filme bak hatırladığım iyi oldu tekrar izleyeyim hazır evdeyiz :D
  • Ekim Merkezi ismi hermest saç ekimi merkezi

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #35 : 27 Mart 2020, 01:12:17 »
Arkadaslar 2 haftaya kalmaz hasta kişi sayısı 2000 lere ulaşacaktır. Özellikle kronik problemi olan , 50+ yaşa sahip yakınlarınızı mümkünse hayatla izole olmasını saglayınız. 2 hafta evden çıkmadıgınız  taktirde hayatta kalabilecek kadar kuru gıda ürünlerini almanız mantıklı olabilir. Bunu stoklama gibi düşünmeyin olası bir hastalık durumunda evde kendinizi izole etmeniz için gerekli olacagını düşünerek yapın fazlası kesinlikle zararlı. Toplu taşıma kullanırken  dikkat edin. Maske kullanmayın kullanacaksanız da usulüne uygun şekilde kullanım aksi taktirde yarardan fazla zarar göreceksinizdir. Önümüzdeki haftalar maalesef zorlu olacak özellikle metropollerde yaşan arkadaşlar İçin. Olayı hafife almayın lütfen.. İtalyanlar götlerini yıkamıyormuş, Çinliler yarasa yiyormuş falan hikaye.. bizde eşşek ziken bir neslin torunlarıyız.. hijyen çok önemli... mesafeli ilişkillr çok önemli... yaşlılarımız çok önemli... olası bir olanüstü hal söKonusu olduğunda maalesef kriz kontrolü konusunda çok kontrolsüz ve çıkarcıyız .. bunu geçmişte yaşadığımız depremlerde gördük yaşadık...

Lütfen duyarlı olun, çevrenizdekileri duyarlı olmaları konusunda uyarın... bu ciddi bir problem ve bunu ancak bilinçlenme yolu ile hafif atlatabiliriz..

Herkese bol şans

Dün 2500 dü bugün 3600 enfekte sayımız.
Kırılma noktası önümüzdeki paArtesi ...
10 binleri göreceğiz maalesef..

Şahsi fikrim hemen hepimiz %70 gibi enfekte olacağız.. şu dünyada İngiltere prensinin elini sıkabilecek 10 kişi varken ona bile bulaşan virüs bizlere neler yapar:)
önemli olan süreci öteleyebilmek ..

Herkes üstüne düşen görevi yapmalı. Hepimiz potansiyel bir taşıyıcıyız, risk grubunda olmayanlar öZellikle hastaneleri meşgul etmemeli kendilerini kanatinaya almalı.

Hepimizi zor günler bekliyor , virüs üzecek orası belli ama asıl üzecek olan süreç virüsten sonraki ekonomik savaşımız olacaktır.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 27 Mart 2020, 01:15:19 »
Resmi rakamlar çok hızlı artmayacak çünkü test sayı oranı çok düşük:)
Test sayıları artsa şimdi kırılma noktasını da kırmıştık:)

Kısaca 5 bin vaka alan ülkeler günlük test sayısıda karşılayacak oranda.

Bu ara da Abd çini geçti
İtalya da 800 fark kaldı çin arasında ölüm sayısı olarak 3 katladı.
Global Moderator

Greengoblin

• Full Member
« Yanıtla #37 : 27 Mart 2020, 01:51:05 »
Daha dün vaka sayısının tepe noktasına ulaştığı kanaatindeydim. Bugün 1196 yı görene kadar. O kadar finans dersini boşa görmüşüz resmen. İnsanımız hala sokaklarda. Bugün yabancı bir kanal bazı avrupa ülkelerinin sokaklarını gösteriyordu. Hepsi bomboş birde istanbulu gösterdi. Elemanlar balık tutuyor. Resmen elimizle hazırlıyoruz mutsuz sonu

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #38 : 27 Mart 2020, 01:57:50 »
Daha dün vaka sayısının tepe noktasına ulaştığı kanaatindeydim. Bugün 1196 yı görene kadar. O kadar finans dersini boşa görmüşüz resmen. İnsanımız hala sokaklarda. Bugün yabancı bir kanal bazı avrupa ülkelerinin sokaklarını gösteriyordu. Hepsi bomboş birde istanbulu gösterdi. Elemanlar balık tutuyor. Resmen elimizle hazırlıyoruz mutsuz sonu

Dünkü skoru tepe noktası sandıysan Çok iyimser bir beklentiye girmişssin :) bu arada finans dersini almasanda olurmuş bu tip tahminler için. istatistik dersini boşa almışım demen gerekiyordu:)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 27 Mart 2020, 02:19:09 »
Apf news haberine göre: Germany has boosted its #coronavirus test rate to 500,000 a week, with the early detection helping to keep the country's death toll relatively low, a virologist says

Yani diyorki Almanya test sayısını haftada 500,000’e çıkarmış (günde 71,000!). Çünkü erken teşhis hayat kurtarıyor.

Bizim test sayısı sayı sayılmaz getir götürünü yapar :)

Resmi olmayan bir patlama bekliyorum ben belkide patladık haberimiz yok
Global Moderator

Greengoblin

• Full Member
« Yanıtla #40 : 27 Mart 2020, 02:35:31 »
Sloocer üstad istatistiği 5 6 derste konu olarak gördük ondan belirtmek istemedim. Ama haklısın. Öyle demem gerekir. Evet baya iyimser yaklaştım ben alınan önlemleri falan gayet başarılı bulduğum için. Hatta daha iyimser düşüncem de vakaların karantina altındakiler olduğunu düşünüyordum. Ta ki arkadaşımın amcası vefat edene kadar. İzmir kemalpaşa civarında olanlar dikkat etsin. Adam ne yurt dışına çıkmış ne şehir dışına bakkalına gelen birinden kapmış virüsü.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #41 : 27 Mart 2020, 03:36:22 »
Arkadaşlar maalesef Almanyada da durum pek iç açıcı değil, hiç kimseyi hemen teste almıyorlar. Birincisi yüksek ateş, kusma, öksürük olması ve ev doktorunun test yapılan hastanelere izin belgesi vermesi gerekiyor. Yada herhangi bir coronaya yakalanmış biriyle birarada yada temasının olması ve o kişiyide ispatlaman yani isim ve adres vermen gerekiyor. Her hastanede test yapmıyor. Ama burda insanlar çoğunlukla kurallara uyuyorlar, bazı işyerleri kapandı, bazı işyerleri yarıya düşürdü işgününü. Belirli alışveriş merkezlerinde de yerlere çizgiler veya bantlarla işaretler koydular ikişer metre arayla kasalara yaklaşılıyor. Sokakta insanlar en fazla iki kişi yan yana yürüyor. Herkes birbirinden korkuyor ve ister istemez mesafe koyuyorlar. Ekonomisi güçlü bir ülke ama ekonomi bakanı durumun böyle giderse büyük riskler barındırıyor diye açıklama yaptı. Burda en çok bulunamayan şey tuvalet kağıdı, ya hiç yok yada kişi başı bir pakete izin veriliyor alışverişte. İnternette dikkatimi çekti taharet aletleri satılmaya başlandı tuvalete monte edilebilen.
Olumlu veya olumsuz birçok şeye rağmen yinede avrupa ülkeleri içinde en sakin giden burası gibi. İtalyada maalesef 60 yaş üstü insanları gözden çıkarmışlar. Allah sonumuzu hayreyleye. Cenazeler cenaze sahibi olmadan Türkiye ye gidiyor kargo uçaklarıyla ve aileden bir kişi dahi gidemiyor.
Türkiyede de yakalanan sayısı belirtilenden fazladır ,çünkü test sayıları düşük herhalde. Testler arttıkça sayıda artacak gibi (inşallah artmaz). Kurallara uyulmasında fayda var kural kondukçada insanlar tersini yapmaya başlıyor maalesef. Durumun en iyi izahı İngiltere prensi; o bile yakalandıysa daha kimlere geçer?, gerçekten ürpertici bir durum.
Inşallah en az kayıpla tüm dünya bu durumu atlatır.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #42 : 27 Mart 2020, 11:22:05 »
Almanya da vaka sayısına göre ölüm sayısı çok düşük enteresan sekılde
Global Moderator

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #43 : 27 Mart 2020, 12:16:56 »
Aynen öyle.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #44 : 27 Mart 2020, 12:33:32 »
Erken safhada tespit ettikleri için hastaları kurtarmak adına daha fazla zamana sahip oluyorlar.Ayrıca bildiğim kadarıyla almanya da yoğun bakım yataklarında sorun yok italya da ise çok ciddi bir sorun var bununla ilgili,yeterli yoğun bakım ünitesi yok  hatta italyanlar şu an kimin yaşayıp kimin öleceğini seçmek zorunda kalıyor

Facebook Twitter Instagram