Gönderen Konu: corona virüs takibi  (Okunma sayısı 12178 defa)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: corona virüs takibi
« Yanıtla #46 : 27 Mart 2020, 13:48:56 »
Türkiye de de o kadar şehir hastanesi olmasına raman corana pozitifler eve gönderiliyor

30-40 yaşlarında kronik problemi olmayan hastaya yatış vermek zaten çok mantıklı değil şuan için.. hasta kendisi biraz sorumluluklarını bilmeli corona+ ise kendisini kendi evinde izole etmeli. Unutmamak gerekir ki bu virüs normal gripten daha tehlikeli değil.. 50 yaş üzeri bildirilen ölüm vaka sayısı 8milyarlık yeryüzünde 50 yi geçmez.

Bu uygulamadaki tek sıkıntı eve gönderdikleri hastalar yeterli bilince sahip mi

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #47 : 27 Mart 2020, 13:54:09 »
Doğru
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #48 : 27 Mart 2020, 14:15:49 »
30-40 yaşlarında kronik problemi olmayan hastaya yatış vermek zaten çok mantıklı değil şuan için.. hasta kendisi biraz sorumluluklarını bilmeli corona+ ise kendisini kendi evinde izole etmeli. Unutmamak gerekir ki bu virüs normal gripten daha tehlikeli değil.. 50 yaş üzeri bildirilen ölüm vaka sayısı 8milyarlık yeryüzünde 50 yi geçmez.

Bu arada virüsün öldürme oranı yüzde 2 felan değil.Mesela şu anda 124 bin kişi iyileşmiş 24 bin kişi ölmüş yani toplam 150.000 hikayesi sonlanmış hastanın içinden neredeyse 6 kişiden 1 i ölmüş yani evet normal gripten çok çok daha tehlikeli ve daha hızlı bulaşıyor

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #49 : 27 Mart 2020, 14:25:42 »

Evet beni korkutan durumda bu zaten gönderilen kişiler bu bilince sahip mi evde kaç kişi yaşıyor sağa sola bulaştıracak mı. Sıkıntı bu

coronavirus özellikle alt solunum yollarını etkileyen bir virüs. yani gripten (influenza) ayırmak hiç de zor değil.

burun akıntısı, gözlerde yaşarma, burunda kaşınma, hapşırma, ses kısıklığı gibi üst solunum yollarını ilgilendiren şikayetleriniz varsa çok yüksek ihtimal corona hastası değilsiniz. ya gripsiniz ya da nezle(rhinovirus).

boğaz ağrısını es geçiyorum. coronavirus enfeksiyonundaki kuru öksürüğe bağlı da boğazda tahriş, yanma olabilir ama altını çiziyorum, corona’da kuru öksürük olur balgam olmaz. çünkü virüs, sekresyonların atılmasını zorlaştırır. bu yüzden boğularak ölüyor insanlar.

ani başlayan ve 38 derecenin üzerinde ateş, kuru öksürük, nefes darlığı gibi alt solunum yollarını ilgilendiren semptomlarınız varsa şüphe edebilir ve 184’ü arayabilirsiniz.

191 koronavirüs (+) hasta arasında yapılan, 11 mart 2020 tarihli çalışmaya göre hastaların %23’ünde balgam saptanmış olduğunu da buraya ekleyeyim.

ben şahsen bu mevcut semptomun tütün kullanımı, komorbidite, ek enfeksiyonlar gibi diğer sebeplere bağlı olduğunu düşünmekteyim fakat tıpta kesinliğin söz konusu olmadığını da belirtmekte fayda görüyorum.

Enfekte olan kişilerde eve gönderilecekse ve sokağa çıkma yasağı olmaz ise durum feci bir hal almaya başlayacak enfekte sayısına göre ölüm oranı hafife alınmayacak kadar fazla ne diyim durum iyi değil
Global Moderator

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #50 : 27 Mart 2020, 14:48:10 »
Evet beni korkutan durumda bu zaten gönderilen kişiler bu bilince sahip mi evde kaç kişi yaşıyor sağa sola bulaştıracak mı. Sıkıntı bu

coronavirus özellikle alt solunum yollarını etkileyen bir virüs. yani gripten (influenza) ayırmak hiç de zor değil.

burun akıntısı, gözlerde yaşarma, burunda kaşınma, hapşırma, ses kısıklığı gibi üst solunum yollarını ilgilendiren şikayetleriniz varsa çok yüksek ihtimal corona hastası değilsiniz. ya gripsiniz ya da nezle(rhinovirus).

boğaz ağrısını es geçiyorum. coronavirus enfeksiyonundaki kuru öksürüğe bağlı da boğazda tahriş, yanma olabilir ama altını çiziyorum, corona’da kuru öksürük olur balgam olmaz. çünkü virüs, sekresyonların atılmasını zorlaştırır. bu yüzden boğularak ölüyor insanlar.

ani başlayan ve 38 derecenin üzerinde ateş, kuru öksürük, nefes darlığı gibi alt solunum yollarını ilgilendiren semptomlarınız varsa şüphe edebilir ve 184’ü arayabilirsiniz.

191 koronavirüs (+) hasta arasında yapılan, 11 mart 2020 tarihli çalışmaya göre hastaların %23’ünde balgam saptanmış olduğunu da buraya ekleyeyim.

ben şahsen bu mevcut semptomun tütün kullanımı, komorbidite, ek enfeksiyonlar gibi diğer sebeplere bağlı olduğunu düşünmekteyim fakat tıpta kesinliğin söz konusu olmadığını da belirtmekte fayda görüyorum.

Enfekte olan kişilerde eve gönderilecekse ve sokağa çıkma yasağı olmaz ise durum feci bir hal almaya başlayacak enfekte sayısına göre ölüm oranı hafife alınmayacak kadar fazla ne diyim durum iyi değil

Başkan testi pozitif olan ve ev karantinasında olan kişilere dışarı çıkamayacağı dair form imzalatır hastane. Öyle kafasına göre çıkamazlar cezai işlem uygulatırlar. Sokağa çıkma yasağı olmadığı sürece dediğiniz gibi bu rakamlar katlanarak maalesef artacak. Halen corona hakkında yeteri kadar bilince sahip değil insanlar. Çokta hızlı ilerliyor nasıl durdurulacak endişelenmemek elde değil.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #51 : 27 Mart 2020, 15:17:03 »
Bu arada virüsün öldürme oranı yüzde 2 felan değil.Mesela şu anda 124 bin kişi iyileşmiş 24 bin kişi ölmüş yani toplam 150.000 hikayesi sonlanmış hastanın içinden neredeyse 6 kişiden 1 i ölmüş yani evet normal gripten çok çok daha tehlikeli ve daha hızlı bulaşıyor

Yanlış bilgi.. bahsettiğin oran. %16 yapar ki bu real bir yüzde degil...

Şuanda teşhisler üzerinden yapılan analiz %5... ama enfekte olanların %70 ini bu durumun farkında bile olmadan atlattığını düşünürseniz oran %2,5 kara iniyor.
40 yaş altı ise %0,2 (binde iki)..

Heptwo

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #52 : 27 Mart 2020, 15:36:25 »

Şuanda teşhisler üzerinden yapılan analiz %5... ama enfekte olanların %70 ini bu durumun farkında bile olmadan atlattığını düşünürseniz oran %2,5 kara iniyor.

valla farkında olmadan atlatan varmı tamamen bir varsayım seninkisi nerden biliyorsun miletin farketmeden atlattığını.
bu hastalığı olan inim inim inliyor kaç kişi duyduysam öyle yakınlarımın tanıdıkları var hepsi çok kötü geçiriyor.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #53 : 27 Mart 2020, 15:40:10 »

Fark etmeden atlatan 1se fark etmeden ölende onun en az 3 4 katıdır.Bahsettiğim oran %17 civarında evet hikayesi bitenlere göre konuşuyorum virüsün mortalitesi gayet yüksek normal bir grip değil bu.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #54 : 27 Mart 2020, 15:41:47 »
valla farkında olmadan atlatan varmı tamamen bir varsayım seninkisi nerden biliyorsun miletin farketmeden atlattığını.
bu hastalığı olan inim inim inliyor kaç kişi duyduysam öyle yakınlarımın tanıdıkları var hepsi çok kötü geçiriyor.

Farkında olmadan atlatan binlerce hasta var.. hatta “gezici formatlı bir program sunucusu “ eşiyle beraber korona teşhisiyle hastanede tutuldular ve kendisinde hafif öksürük ateş semptomları var iken eşinde hiçbir belirti yok idi. Sürekli video çekerek süreci paylaştı...

Ben eminim bu platformda da çokca virüs+ entube hasta mevcuttur..

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #55 : 27 Mart 2020, 17:36:28 »
Bende var mıdır acaba :)
Global Moderator

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #56 : 27 Mart 2020, 20:03:13 »

Coronayı bilmem ama herpes vs. Kesin vardır:):)

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #57 : 27 Mart 2020, 22:26:21 »

Her konuda bilgilisin , o yüzden senden soru değil cevap beklerdim

anonymous0

• Sr. Member
« Yanıtla #58 : 27 Mart 2020, 23:59:41 »

burun akıntısı, gözlerde yaşarma, burunda kaşınma, hapşırma, ses kısıklığı gibi üst solunum yollarını a kadar olan kısmı okuyunca coronayım sandım :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #59 : 28 Mart 2020, 01:24:33 »

Her konuda bilgilisin , o yüzden senden soru değil cevap beklerdim

Bir yere kadar ve dinodin  cin :)

Şu an yok şükür ama olacak elbet sanıyorum.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram