Gönderen Konu: Saç dökülmesi yüzünden hayattan kopma  (Okunma sayısı 9309 defa)

Spencer

• Hero Member
Ynt: Saç dökülmesi yüzünden hayattan kopma
« Yanıtla #31 : 15 Nisan 2020, 06:30:25 »
Hocam procapil hakkinda dusunceniz nedir tepe bolgemde acilma ve dokulme var 6 aylik bir tedavi uygulamak istiyorum evocapil gozume carpti  herkes fin kullan diyor ama cesaret edemiyorum

Procapil minoksidil gibi kanlanmayı arttırır fayda sağlar ancak büyük beklentin olmasın. 6 aylık tedavi olmaz bir şeye başlayacaksan süreklilik şart aksi halde başladığın yere geri dönersin. Procapil fena değil ama bir minoksidilde değil yerinde olsam gunde bir kez aksamları minoksidil kullanırdım. Sadece tepeye kullanacaksan 3 - 4 fis yeterli
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #32 : 15 Nisan 2020, 13:59:02 »
Procapil minoksidil gibi kanlanmayı arttırır fayda sağlar ancak büyük beklentin olmasın. 6 aylık tedavi olmaz bir şeye başlayacaksan süreklilik şart aksi halde başladığın yere geri dönersin. Procapil fena değil ama bir minoksidilde değil yerinde olsam gunde bir kez aksamları minoksidil kullanırdım. Sadece tepeye kullanacaksan 3 - 4 fis yeterli
Ilk procapil denemek istiyorum hocam son care minox bana birde gunluk kullanim icin yagli ve ince telli saclarim var sampuan onerir misiniz ben sebamedi cok begendim iyi midir ayrica tepe bolgemi atayim bir bakin bu zamanlarda cok dokuldu

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #33 : 16 Nisan 2020, 05:58:50 »
Ilk procapil denemek istiyorum hocam son care minox bana birde gunluk kullanim icin yagli ve ince telli saclarim var sampuan onerir misiniz ben sebamedi cok begendim iyi midir ayrica tepe bolgemi atayim bir bakin bu zamanlarda cok dokuldu

Sebamed iyidir devam et. Ayrıca kafanda seboreik dermatit kepeklenme kabuklanma gibi sorunlar mevcut ise konazol sampuanı haftada 2 kez bu sorunlar yoksa bile mutlaka haftada bir kez kullan. Saçını iki kez köpürt ikinci kopurtmede masaj yap ve bol köpüklü sekilde kafanda 5 6 dakika beklet durula. Diğer günler sebamed kullanmaya devam et tam müdahale edecek zamandasın geç kalmadan tedaviye basla daha fazla ilerlemesine izin verme yoksa ardı hicran. Temporal ve frontal yani ön ve sakaklar ne durumda?

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #34 : 16 Nisan 2020, 13:03:55 »
Sebamed iyidir devam et. Ayrıca kafanda seboreik dermatit kepeklenme kabuklanma gibi sorunlar mevcut ise konazol sampuanı haftada 2 kez bu sorunlar yoksa bile mutlaka haftada bir kez kullan. Saçını iki kez köpürt ikinci kopurtmede masaj yap ve bol köpüklü sekilde kafanda 5 6 dakika beklet durula. Diğer günler sebamed kullanmaya devam et tam müdahale edecek zamandasın geç kalmadan tedaviye basla daha fazla ilerlemesine izin verme yoksa ardı hicran. Temporal ve frontal yani ön ve sakaklar ne durumda?
Hocam önlerde durum bu önlere rahat sekil verebiliyorum önleri korumak istiyorum tepe cok acildi ama önlerde de seyrelme var dökülme çok bu aralar konozol haftada 1 kez kullaniyorum simdi sebamed baslicam procapille baska ek tedavi oneriniz varsa soylebilirsiniz

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #35 : 16 Nisan 2020, 17:27:50 »
Hocam bunlarda duştan sonraki yağlı olmayan fotolar yanlar cok uzadi kestiremedim coronadan dolayi bu saclari ne kadar koruyabilirim

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #36 : 16 Nisan 2020, 22:52:09 »
Nw3 e doğru gidiyorsun biraz daha sabderip fine başla bence
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #37 : 16 Nisan 2020, 23:03:14 »
Nw3 e doğru gidiyorsun biraz daha sabderip fine başla bence
Hocam fin hariicinde korumamim mumkünatı yok mu keroza xpcia gibi

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #38 : 17 Nisan 2020, 04:47:42 »

Dostum genetikse zor ya 17 yaşıjda başlayanlar var ilaca aslında ama ne kadar etik bizim toplumda bilinmez
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #39 : 17 Nisan 2020, 06:18:45 »
Kerozan ve xpecia saw palmetto içerir bu bakımdan faydalı olabilir ama xpecia kullanıp yan etki yaşadığını söyleyen çok insan var. Veya sadece saw palmetto iceren başka ürünler kullanabilirsin ama unutma günlük en az 320 mg saw palmetto alman gerek. Açıkçası bunlar yardımcı tedaviler sen asıl tedavi olan minoksidil ve Finasteridi kullanmak istemiyorsun. Procapil konazol sebamed ve saw palmetto olarak devam et. Veya benim gibi kabak çekirdeği yağı kapsülü deneyebilirsin. 6 ay bu tedaviden sonuç alamazsan veya tatmin olamazsan procapili çıkart yerine minoksidil ekle ve aynı tedaviye devam et.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #40 : 17 Nisan 2020, 09:42:03 »
Norwood 2.5sun(Ama 3e kadar seyrelmen var).Saçlarının önü çok kötü değil benimki gibi eminim ki önleri sağa sola ayırdığında saçların kapanır.
Soruna gelirsek fin önde işe yaramayacak kalsifikasyon var sende ama tepeyi %100 geri kazanırsın tepeler dökülmez önüde ekim ile halledersin.
Ne önü ne tepeyi saydığın ilaçlarla koruyamazsın ben mesela fin kullanmama rağmen önlerim seninki gibi açılıyor

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #41 : 17 Nisan 2020, 11:47:32 »
Kerozan ve xpecia saw palmetto içerir bu bakımdan faydalı olabilir ama xpecia kullanıp yan etki yaşadığını söyleyen çok insan var. Veya sadece saw palmetto iceren başka ürünler kullanabilirsin ama unutma günlük en az 320 mg saw palmetto alman gerek. Açıkçası bunlar yardımcı tedaviler sen asıl tedavi olan minoksidil ve Finasteridi kullanmak istemiyorsun. Procapil konazol sebamed ve saw palmetto olarak devam et. Veya benim gibi kabak çekirdeği yağı kapsülü deneyebilirsin. 6 ay bu tedaviden sonuç alamazsan veya tatmin olamazsan procapili çıkart yerine minoksidil ekle ve aynı tedaviye devam et.
Dediģiniz tedaviye basliyacayim guzel sonuclar vermezse minox ekleyeceğim çok tesekkürler hocam

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #42 : 17 Nisan 2020, 11:52:21 »
Norwood 2.5sun(Ama 3e kadar seyrelmen var).Saçlarının önü çok kötü değil benimki gibi eminim ki önleri sağa sola ayırdığında saçların kapanır.
Soruna gelirsek fin önde işe yaramayacak kalsifikasyon var sende ama tepeyi %100 geri kazanırsın tepeler dökülmez önüde ekim ile halledersin.
Ne önü ne tepeyi saydığın ilaçlarla koruyamazsın ben mesela fin kullanmama rağmen önlerim seninki gibi açılıyor
Hocam benim icin önemli olan önler şu halini korusam yeter sizce ne kadar koruyabilirim yas 21 soyle 3 4 sene gider mi

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #43 : 17 Nisan 2020, 13:54:12 »
Hocam benim icin önemli olan önler şu halini korusam yeter sizce ne kadar koruyabilirim yas 21 soyle 3 4 sene gider mi
Hmmm 3 4 sene zor ya.Yani şekil vermek ya da gizlemekse gider(jude lawın gençlik saçı gibi olur)
Ama uzun vadede yandan ayırman zorlaşacak bakalım kimse bunu tahmin edemez ben mesela 3 senede yarım norwood geriledim bilemeyiz yani

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #44 : 17 Nisan 2020, 16:41:20 »
Hocam bu saw palmettoyu sawpo sampuandan alsak nasil olur

Facebook Twitter Instagram