Gönderen Konu: Saç dökülmesi yüzünden hayattan kopma  (Okunma sayısı 9306 defa)

17yasindakel

• Ziyaretçi
Saç dökülmesi yüzünden hayattan kopma
« : 22 Şubat 2020, 21:53:09 »
17 yaşındayım 2 senedir saç dökülmesi sorunu yaşıyorum. İlk başta tepem seyrekleşti. Doktora gittim B12 D vitamini ve folik asitim kritik derecede eksevimli. Minoxil ve xpecia önerdi doktor fakat internette yazılanları okuduktan sonra 3 kere kullandım bıraktım ama saç dökülmesi şiddetli şekilde devam editordu. Kafaya takmayayım dedim 1 sene öyle devam ettim ve dökülme azaldı. Tekrar aşırı hızlanan bir dökülme yaşadım yazın sonunda ve tekrar doktora gittim. Androvium'du sanırım çyle bir sprey verdi fakat okul sebebiyle düzenli kullanamadım. Tam 1 ay ömce tekrar minoxil xpecia başladım. Saçlarım felaket şekilde dökülüyor. Kilolu biriyim zaten özgüvenim 0. Saçım yüzünden ne üniversite sınavına odaklanabiliyorum ne de sevdiğim kıza açılabiliyorum. Minoxil'e devam etmeli miyim sizce ? (Günde 2 xpecia ve 1.0 mm dermaroller kullanıyorum tepe bölgem için)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç dökülmesi yüzünden hayattan kopma
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2020, 23:19:39 »
Minoksil saç döker ilaç kullanma bu yaşta yaşın çok küçük güzel kardeşim 24/25 yaşlarını bekle saç sorununu çözmek için.
Global Moderator

17yasindakel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 22 Şubat 2020, 23:24:06 »
Minoksil saç döker ilaç kullanma bu yaşta yaşın çok küçük güzel kardeşim 24/25 yaşlarını bekle saç sorununu çözmek için.
Hocam ama doktor önerisi birde saçım inanılmaz dökülüyor şimdi bıraksam daha beter olacak en iyisi bir 6 ay kullanmak değil mi sizce ?

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2020, 00:08:33 »
Hocam ama doktor önerisi birde saçım inanılmaz dökülüyor şimdi bıraksam daha beter olacak en iyisi bir 6 ay kullanmak değil mi sizce ?

Minoxil kullanırsan birakmaman lazım gerçi ne kullanırsan birakmaman lazım kaç yıldır kullanıp mutlu olanda var bir kaç ay kullanıp bırakıp kotuleyip mutsuz olanda  finasterid hiç bulaşmayın bu yasta zaten doktorlar genelde minoxil önerir zaten ama forumda her doktora güven olmaz diyenler var tabi bazıları direk saçına bile bakmadan önerir bu ilacı ama forumda baktığımda turkiyede tanınmış dermatolog da minoxil öneriyor hastalarına onu geçtim Koray hoca bile bazı kişilere öneriyor minox saç dokse böyle önemli kişiler önermez  diye düşünüyorum o yüzden 6 ay kullanıp bırakmak da olmaz ama minoxil kullanacaksanız forumda bazı arkadaşlar kopuk versiyonunu kullanıyor iyi araştırıp kullanmak lazım minox saç dokse kimse kullanmaz ama yıllardır kullanip mutlu olan var saç doksse millet neden kullansın bırakırsan dökülür tabi dökülecek olanlar ama unutmaki ne kullanırsan bırakırsan dökülecek hiç bisi kulkanmasanda belki saçların cikicak ama kullanıp bırakırsan suçu ilacda atacaksın kullanicaksan yorumlara bakma fazla herkes farkli yorumlar yapar bir tane ilaca herkesin iyi baktigini gordunmu hiç suana kadar öyle bir ilaç yok o yüzden bir doktora değil çoğu dokturu araştır görüşlerini al.

Cassowary

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 23 Şubat 2020, 00:28:15 »
Canım ya saçlarda kıvır kıvır dalgalı Merinos gibi
Hiç üzülme
Senin için link,bir incele ileride değerlendirirsin.
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=4019.0

17yasindakel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 23 Şubat 2020, 00:47:00 »
Canım ya saçlarda kıvır kıvır dalgalı Merinos gibi
Hiç üzülme
Senin için link,bir incele ileride değerlendirirsin.
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=4019.0
Saç ekimi düşünmüyorum asla :(

17yasindakel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 23 Şubat 2020, 00:48:05 »
Minoxil kullanırsan birakmaman lazım gerçi ne kullanırsan birakmaman lazım kaç yıldır kullanıp mutlu olanda var bir kaç ay kullanıp bırakıp kotuleyip mutsuz olanda  finasterid hiç bulaşmayın bu yasta zaten doktorlar genelde minoxil önerir zaten ama forumda her doktora güven olmaz diyenler var tabi bazıları direk saçına bile bakmadan önerir bu ilacı ama forumda baktığımda turkiyede tanınmış dermatolog da minoxil öneriyor hastalarına onu geçtim Koray hoca bile bazı kişilere öneriyor minox saç dokse böyle önemli kişiler önermez  diye düşünüyorum o yüzden 6 ay kullanıp bırakmak da olmaz ama minoxil kullanacaksanız forumda bazı arkadaşlar kopuk versiyonunu kullanıyor iyi araştırıp kullanmak lazım minox saç dokse kimse kullanmaz ama yıllardır kullanip mutlu olan var saç doksse millet neden kullansın bırakırsan dökülür tabi dökülecek olanlar ama unutmaki ne kullanırsan bırakırsan dökülecek hiç bisi kulkanmasanda belki saçların cikicak ama kullanıp bırakırsan suçu ilacda atacaksın kullanicaksan yorumlara bakma fazla herkes farkli yorumlar yapar bir tane ilaca herkesin iyi baktigini gordunmu hiç suana kadar öyle bir ilaç yok o yüzden bir doktora değil çoğu dokturu araştır görüşlerini al.
6 aydan sonra saç çıkışı gözlemleniyor ya onun için 6 ay kullanayım dedim

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 23 Şubat 2020, 03:52:21 »
6 aydan sonra saç çıkışı gözlemleniyor ya onun için 6 ay kullanayım dedim
Bıraktığın zamn minoxili, o gözlemlenen saç çıkışları tersine dönüyo işte sıkıntı orda..

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 23 Şubat 2020, 10:47:27 »
Bıraktığın zamn minoxili, o gözlemlenen saç çıkışları tersine dönüyo işte sıkıntı orda..

Aynen öyle senin gibi düşünen çok var işte öyle bıraktığı zaman dökülme yaşadıklarından minox kullanmayın mafetti saçlarımı oluyor : )
Halbuki mafetmedi minoxun sana vermiş olduğu faydayi gördün çok mutlu oldun sonra bırakıp eskiye döndüğünde biranda çöküş oluyor halbuki minox kullanmadan öncede oyleydin.
6 ay kullan bırak yapacaksan hiç bulaşma sonra yine üzülürsün ne kullanırsan kullan maalesef süreklilik gerekiyor .

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 23 Şubat 2020, 10:51:18 »

Bu arada armaan kardeşim alintiyi sana yapmışım ve senin gibi düşünenlerin demişim yanlışlık olmasın konuyu açan arkadaşa demiştim: )

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 23 Şubat 2020, 11:13:27 »

6 ay sonra bıraksan daha da beter dökülücek canım benim kullanma bu yaşta gerçi minox hiç kullanma
Global Moderator

17yasindakel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 25 Şubat 2020, 00:13:26 »
6 ay sonra bıraksan daha da beter dökülücek canım benim kullanma bu yaşta gerçi minox hiç kullanma
sizce ne yapmam lazım bu böyle giderse tamamen kel kalacağım

Roninn3

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 25 Şubat 2020, 17:42:08 »
psikolojini çok bozuyorsa finans artı minox kullan dostum ,uzun dönemde saç derdini çözer diye düşünüyorum en azından saç yüzünden aşırı takıntı yapmaktan daha iyidir

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 02 Mart 2020, 12:28:13 »
psikolojini çok bozuyorsa finans artı minox kullan dostum ,uzun dönemde saç derdini çözer diye düşünüyorum en azından saç yüzünden aşırı takıntı yapmaktan daha iyidir

17 yaşında biri finasterid kullanamaz sakın.
Global Moderator

ENO7

• Full Member
« Yanıtla #14 : 05 Nisan 2020, 19:45:55 »
şimdi sana ne desem bilemiyorumki tıp dünyası buna çare bulsa'da kimse bu sorunları yaşamassa  sen şu an saçlarına masaj yapmayı dene youtubeden saç masajlarına bak belki yararı dokunur

Facebook Twitter Instagram