Gönderen Konu: Saç dökülmesi yüzünden hayattan kopma  (Okunma sayısı 9281 defa)

Spencer

• Hero Member
Ynt: Saç dökülmesi yüzünden hayattan kopma
« Yanıtla #60 : 30 Nisan 2020, 05:44:23 »
Dermarolleri minoxidille kullanmicam hocam konozol ve minoxidili kullanicam yanliz sadece dokulme olan yere mi uygulamam gerekli yoksa tüm saça mı

Sadece dökülme olan yerlere uygularsan oralarda fayda görürsün. Diğer bölgelerde minyatürlesme incelme yani açılma devam eder. Karar senin, benim tavsiyem tüm saçta dökülme sürecini durdurman. 8 fis olarak kafa derisine genel biçimde uygula. Sakaklara birer öne bir tepeye 2 -3 ortalara 2 3 şeklinde.  Zaten kulak üstü ve enseye kullanmayacaksın sapka bölgesine kullanacaksin. Süreç devam ederken dusta vs dökülmede artış olabilir buna takılmadan sabırla kullan. 4.aydan sonra net etkisini gözlemlersin

Gardyans

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #61 : 22 Mayıs 2020, 02:01:16 »
17 yaşındayım 2 senedir saç dökülmesi sorunu yaşıyorum. İlk başta tepem seyrekleşti. Doktora gittim B12 D vitamini ve folik asitim kritik derecede eksevimli. Minoxil ve xpecia önerdi doktor fakat internette yazılanları okuduktan sonra 3 kere kullandım bıraktım ama saç dökülmesi şiddetli şekilde devam editordu. Kafaya takmayayım dedim 1 sene öyle devam ettim ve dökülme azaldı. Tekrar aşırı hızlanan bir dökülme yaşadım yazın sonunda ve tekrar doktora gittim. Androvium'du sanırım çyle bir sprey verdi fakat okul sebebiyle düzenli kullanamadım. Tam 1 ay ömce tekrar minoxil xpecia başladım. Saçlarım felaket şekilde dökülüyor. Kilolu biriyim zaten özgüvenim 0. Saçım yüzünden ne üniversite sınavına odaklanabiliyorum ne de sevdiğim kıza açılabiliyorum. Minoxil'e devam etmeli miyim sizce ? (Günde 2 xpecia ve 1.0 mm dermaroller kullanıyorum tepe bölgem için)

Burada gencsin birak dokulsun finas minox kullanma tipinde seyler  diyenlere aldirma. Saclar asil bu donemde onemli genclik doneminde onemli. 40 yasinda sacin olsa ne olur olmasa ne olur. Onemli olan su donemde sacinin olmasi.

Minox ve finasterid, biotin bu ucune hemen basla. Bir  ayda saclarin toparlayacak. Sadece bir ayda. Fakat onceden haber vereyim minoxu biraktigin anda cikan saclarin dokulecek. Sen simdilik bu ilaclari kullan birkac sene. Ileride minoxu birakip sac ekimi yaparsin.

Normalde minox kullanmaktan yana degilim cunku biraktigin anda hepsi dokuluyor boyle is mi olur ama sende oyle degil bu olay. Gencliginin tam baharindasin saca ihtiyacin oldugu donem tam bu donem. Burada simdi degil ileride kullan bu ilaclari diyen arkadaslar hayatlarinda hic genc olmamis herhalde ben oyle anliyorum.

Tekrar hatirlatiyorum minox ve finas ile sacini bir iki ayda lap diye geri kazanacaksin ama hayatin boyunca bu ilaclari kullanamazsin o yuzden birkac sene bu ilaclari kullanip gelecekte sac ekimi yapman gerekeceginin bilincinde ol bastan.

SestraLS

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #62 : 22 Mayıs 2020, 12:16:40 »
17 yaşındayım 2 senedir saç dökülmesi sorunu yaşıyorum. İlk başta tepem seyrekleşti. Doktora gittim B12 D vitamini ve folik asitim kritik derecede eksevimli. Minoxil ve xpecia önerdi doktor fakat internette yazılanları okuduktan sonra 3 kere kullandım bıraktım ama saç dökülmesi şiddetli şekilde devam editordu. Kafaya takmayayım dedim 1 sene öyle devam ettim ve dökülme azaldı. Tekrar aşırı hızlanan bir dökülme yaşadım yazın sonunda ve tekrar doktora gittim. Androvium'du sanırım çyle bir sprey verdi fakat okul sebebiyle düzenli kullanamadım. Tam 1 ay ömce tekrar minoxil xpecia başladım. Saçlarım felaket şekilde dökülüyor. Kilolu biriyim zaten özgüvenim 0. Saçım yüzünden ne üniversite sınavına odaklanabiliyorum ne de sevdiğim kıza açılabiliyorum. Minoxil'e devam etmeli miyim sizce ? (Günde 2 xpecia ve 1.0 mm dermaroller kullanıyorum tepe bölgem için)

Şunu söyleyeyim sana, ben de 18 yaşıma yeni girdim ve saçlarımın önleri yokoldu 6 ay içinde. Karantina yüzünden doktora falan da gidemedim. Sen en azından gitmişsin sana ilaçlarını vermiş onların hepsini doktorun dediği gibi kullanman lazım. Saç olayı sabır istiyor bunu öğrendim ben. Saçına ilaç uygulayacaksan sabredeceksin etkisi için. Çünkü saçın uzaması uzun süren bir şey. Ki biz burda kesin uzamayacak ama ilaçlar ile uzama ihtimali yüksek olan bir saçtan bahsediyoruz.

Benim sana önerim saçını benim gibi 3 e vurup kazıman ve ilaç tedavilerini saçını kazıdıktan sonra direkt olarak saç derine uygulaman. Eminim ki ilaçlar çok daha kesin etki edecektir ve en azından saçının kel haline de alışmış olursun.

Özgüven konusunda diyeceğim şu, ben de henüz atlatamadım. Bu yaşta kel kalmak evet gerçekten üzücü bir durum ama yapacak bir şeyimiz de yok. Her insanın bir eksiği var, bizim de bu olsun. Bu fiziksel eksikliğimizi de daha farklı şeylerle kapatmaya çalışalım. Sağlığımıza dikkat edelim, yediklerimize, içtiklerimize ve en önemlisi vücudumuza.

Umarım özgüvenini geri kazanabilirsin dostum.

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #63 : 24 Mayıs 2020, 19:32:44 »
Sadece dökülme olan yerlere uygularsan oralarda fayda görürsün. Diğer bölgelerde minyatürlesme incelme yani açılma devam eder. Karar senin, benim tavsiyem tüm saçta dökülme sürecini durdurman. 8 fis olarak kafa derisine genel biçimde uygula. Sakaklara birer öne bir tepeye 2 -3 ortalara 2 3 şeklinde.  Zaten kulak üstü ve enseye kullanmayacaksın sapka bölgesine kullanacaksin. Süreç devam ederken dusta vs dökülmede artış olabilir buna takılmadan sabırla kullan. 4.aydan sonra net etkisini gözlemlersin
Hocam sebamed kullaniyorum sampuan lakin bu sampuan önleri baya seyreltti ya önlerim iyiken kötülesti ilk 2 gun dokulme durur gibi oldu sonra cogaldi

Facebook Twitter Instagram