Gönderen Konu: Androvium Köpük (Minoxidil) kullanmaya başladım  (Okunma sayısı 29641 defa)

Execuvite

• Hero Member
Merhaba abilerim kardeşlerim şahsımda erkek tipi dökülme var  şuan nw2 yim ama nw3 doğru gidiyorum vertexde vs açılma yok ama şakaklar açılma devam ediyor.

Aynı zamanda duş alırken müthiş bir döküntü var saçımda yağlanma var kepeklenme var. Daha önceden 4 ay minoxil kullanmış biriyim bırakma sebebim kaşıntı yanma yapması idi sizde takdir edersiniz ki bunun sebebi içindeki Propilen glikol denen petrol türevi etken madde bu madde emilimi daha iyi sağlanmasını sağlıyor ve ürünün daha uzun son kullanma tarihi olmasını saglamakta.

Daha önce 14 günlük finasterid kullanmış biri olarak yan etki görüp bırakmıştım.

Androvium köpük almadan önce 5 gün boyunca normal minoxidil ile başladım gerçekten derideki farkı var mı diye saçıma 5 gün boyunca uyguladigim minoxil Forte yine kaşınma kabuklanma yanma yaptı.

Bu sabah aldığım iki kutu androvium ile ilk denemeyi yaptım veee ne yanma yaptı ne de bir şey minoxil sıkar sıkmaz yarım saat içinde kaşınma vs ortaya çıkardı..

Minoxilin döngü vs olaylarını biliyorum bunu kabul ederek başladım en azından finasterid gibi yan etkisi yoktur köpüğün :)

Ürünün resimlerini ekliyorum konuya yakın zamanda saçımı kestirip saçımın durumu hakkında resim paylaşacağım .

Konuyu ayda bir guncelleme yapacağım neler olucak edicek diye beraber görelim diye ..

Son olarak ürünün içeriğini ekledim konuya arkadaşlar ürün 90 gram yani 45 gün gidicek asos firması ile iletişime geçtim ve içeriği ve üretim hakkında bilgi aldım . Bende ki ürün 06/20 son kullanma tarihli köpük olduğu için tarihleri kısa tutuldugunu Propilen glikol olmadığı için galiba.

Hep finasterid kullanımı süreçleri hakkında konular görüyorduk biraz değişiklik olur diye böyle bir konu açtım . Her ayın 15 konuyu guncelleyecegim aşağıya tarih atarak başlıyorum :)

Androvium Başlangıç :14 Şubat 2020.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Androvium Köpük (Minoxidil) kullanmaya başladım
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2020, 12:34:26 »
Minoxsil içinde alkol vardır bazı cildler hassas olduğu için erken tepki verir tahriş olur kaşıntı kabuk yara bunlar zamanla dermatid e kadar gider.
Global Moderator

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2020, 12:43:33 »
Minoxsil içinde alkol vardır bazı cildler hassas olduğu için erken tepki verir tahriş olur kaşıntı kabuk yara bunlar zamanla dermatid e kadar gider.

Hocam benim minoxidilde korktuğum iki şeyden biri alkol ve Propilen glikol denen etken madde ama yabancı forumlar olmak üzere reddit vs araştırdığımda rogaine köpük kullanan kişilerde kaşıntı deride tahriş olmadığı yönde .

Asos firmasına bunu sorduğumda köpük içindeki alkolün fazla olmadığı asıl önemli olan deriyi tahriş eden maddenin Propilen glikol olduğunu söyledi .

Doğru mudur değil midir bilemiyorum ama dün bu vakitte minoxil doktugumde yarım saat içinde yanma kaşıntı meydana geliyordu şimdi androvium uyguladıktan sonra 3 saat gecti tık yok 15-20 dakika içinde çekti deri içine kup kuru ve surmedigim yer ile aynı deri yüzeyi.

Umarım yan etki görmeyiz alkolden sonradan uzun süre kullanirim olurda gorursem muhakkak paylasicagim kimseye yanlış bilgi vermek istemem

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2020, 12:52:00 »
Propilen glikol Yapar doğrudur
Ama akolde yapar kısaca ikiside bu şekilde sorunlar yarata bilir

Köpüğe gelince yapmaz diye bir şey yok cildinin hassasiyetine bağlı içersindeki oranlar belki etkilemez belki etkiler zamanla göreceğiz sen kullandıkça
Global Moderator

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2020, 13:05:30 »
Propilen glikol Yapar doğrudur
Ama akolde yapar kısaca ikiside bu şekilde sorunlar yarata bilir

Köpüğe gelince yapmaz diye bir şey yok cildinin hassasiyetine bağlı içersindeki oranlar belki etkilemez belki etkiler zamanla göreceğiz sen kullandıkça

Haklısınız hocam her şeyi zaman gostericek bakalım inşallah görmem yan ekti :)

Şampuan olarak bunu kullanıyorum gayet güzel mennunum bakalım sonuç ne olur artık :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2020, 13:11:07 »
Memnunsan saçınla uyumlu ise devam et kullanmaya şampuanı

Fiyatı nedir ?
Global Moderator

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 14 Şubat 2020, 14:30:36 »
Memnunsan saçınla uyumlu ise devam et kullanmaya şampuanı

Fiyatı nedir ?

Hocam dermokozmetika aldim 82.50 kuruşa normalde 100 TL fiyatı çok mennunum hocam kepek yağlanmayı iyi temizliyor hele ki DHT salgilanmasindan dolayı yağlanma vs çok oluyor ondan bu ürün tam bana göre benim gibi kepek yaglanma sorunu yaşayan varsa tavsiye ederim.

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #7 : 14 Şubat 2020, 17:40:51 »
Minoksidil  köpük kepek yapıyor kaşıntı yapıyor   kaşıntı  kepek için şampuan  var  kullan +alpecin  şampuan  kullan   

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2020, 17:54:52 »
Minoksidil  köpük kepek yapıyor kaşıntı yapıyor   kaşıntı  kepek için şampuan  var  kullan +alpecin  şampuan  kullan

Eğer minoxidil köpük kaşıntı ve kepek yapıyorsa hocam bırakırım minoxil alpecine gerek kalmaz .

Eğer yaparsa kepek zaten Vichy dercos var kepek için alpecine gerek yok .

Yinede tesekkr ederim.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #9 : 15 Şubat 2020, 09:54:06 »
Konunun takipçisiyim bende. 5 aylık kullanımda nihai etkiyi görebileceğimizi düşünüyorum. Umarım beklentinizi karşılar bize de farklı bir opsiyon olur.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 15 Şubat 2020, 10:28:34 »
Konunun takipçisiyim bende. 5 aylık kullanımda nihai etkiyi görebileceğimizi düşünüyorum. Umarım beklentinizi karşılar bize de farklı bir opsiyon olur.

Teşekkür ederim hocam . Minoxil Forte kullandığımda 32. Günde dökülme tamamen kesilmişti ve yağlanma da kesilmişti garip şekilde.

Bugün ikinci kullanımı yaptım bir saat önce yani eğer bu köpük bu kadar basit kolay ise büyük nimetmiş yani bunu anladım minoxil Forte ile kendime zulm ediyormusum onu kullandığım zaman su akardı her yere kaşlarima vs değmesin diye ugrasirdim bu böyle degil büyük rahatlik . Bide minoxil Forte kullandığımda kalp çarpıntısı yapardı ilk 10 dakika yani çok hızlı carpmazdi ama hissediyordum :) bunda oda yok bakalım artık ne olur bekleyeceğim :)

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 15 Şubat 2020, 11:29:21 »
Teşekkür ederim hocam . Minoxil Forte kullandığımda 32. Günde dökülme tamamen kesilmişti ve yağlanma da kesilmişti garip şekilde.

Bugün ikinci kullanımı yaptım bir saat önce yani eğer bu köpük bu kadar basit kolay ise büyük nimetmiş yani bunu anladım minoxil Forte ile kendime zulm ediyormusum onu kullandığım zaman su akardı her yere kaşlarima vs değmesin diye ugrasirdim bu böyle degil büyük rahatlik . Bide minoxil Forte kullandığımda kalp çarpıntısı yapardı ilk 10 dakika yani çok hızlı carpmazdi ama hissediyordum :) bunda oda yok bakalım artık ne olur bekleyeceğim :)

Hocam bu andrevium köpük ürününü nerden sipariş ettiniz nette arastirim dedim ama açıkçası bulamadım hiç biryerde .Umarım sorunsuz bir şekilde çok iyi gelir .

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 15 Şubat 2020, 11:36:41 »
Hocam bu andrevium köpük ürününü nerden sipariş ettiniz nette arastirim dedim ama açıkçası bulamadım hiç biryerde .Umarım sorunsuz bir şekilde çok iyi gelir .

Nette yok hocam eczaneden alabilirsiniz.

taxauditor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 15 Şubat 2020, 12:12:06 »
Merhaba abilerim kardeşlerim şahsımda erkek tipi dökülme var  şuan nw2 yim ama nw3 doğru gidiyorum vertexde vs açılma yok ama şakaklar açılma devam ediyor.

Aynı zamanda duş alırken müthiş bir döküntü var saçımda yağlanma var kepeklenme var. Daha önceden 4 ay minoxil kullanmış biriyim bırakma sebebim kaşıntı yanma yapması idi sizde takdir edersiniz ki bunun sebebi içindeki Propilen glikol denen petrol türevi etken madde bu madde emilimi daha iyi sağlanmasını sağlıyor ve ürünün daha uzun son kullanma tarihi olmasını saglamakta.

Daha önce 14 günlük finasterid kullanmış biri olarak yan etki görüp bırakmıştım.

Androvium köpük almadan önce 5 gün boyunca normal minoxidil ile başladım gerçekten derideki farkı var mı diye saçıma 5 gün boyunca uyguladigim minoxil Forte yine kaşınma kabuklanma yanma yaptı.

Bu sabah aldığım iki kutu androvium ile ilk denemeyi yaptım veee ne yanma yaptı ne de bir şey minoxil sıkar sıkmaz yarım saat içinde kaşınma vs ortaya çıkardı..

Minoxilin döngü vs olaylarını biliyorum bunu kabul ederek başladım en azından finasterid gibi yan etkisi yoktur köpüğün :)

Ürünün resimlerini ekliyorum konuya yakın zamanda saçımı kestirip saçımın durumu hakkında resim paylaşacağım .

Konuyu ayda bir guncelleme yapacağım neler olucak edicek diye beraber görelim diye ..

Son olarak ürünün içeriğini ekledim konuya arkadaşlar ürün 90 gram yani 45 gün gidicek asos firması ile iletişime geçtim ve içeriği ve üretim hakkında bilgi aldım . Bende ki ürün 06/20 son kullanma tarihli köpük olduğu için tarihleri kısa tutuldugunu Propilen glikol olmadığı için galiba.

Hep finasterid kullanımı süreçleri hakkında konular görüyorduk biraz değişiklik olur diye böyle bir konu açtım . Her ayın 15 konuyu guncelleyecegim aşağıya tarih atarak başlıyorum :)

Androvium Başlangıç :14 Şubat 2020.

Merhabalar hocam, Androvium köpüğü ben de yaklaşık 1 hafta-10 gündür kullanıyorum. Saç ekimimin 73. günündeyim. Takviye olarak dermatoloğum önermişti, Hakan Doğanay hocanın asistanlarına sorduğumda onlar da kullanabileceğimi söylediler. Dermatolog günde 1 kullanabilirsin dedi ama ben 3 günde bir es veriyorum, haftada 5 gibi olmuş oluyor. Son kullanma tarihinin Haziran olması benim de dikkatimi çekmişti.

Bende de yağlanma ve kepek (dermatit) problemi olduğu için haftada 2 gün Konazol ve Sebovium (yine Assos’un bir ürünü) şampuan kullanıyorum. Dermatoloğum Androvium’un dermatiti artırabileceği şeklinde bir uyarıda bulunmuştu. Şimdilik bir etki göremedim, inş. önümüzdeki dönemde de olmaz. Tecrübelerimizi paylaşmamız faydalı olacaktır diye düşünüyorum. İnş. olumlu etkisini görebiliriz.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 15 Şubat 2020, 12:48:56 »
Merhabalar hocam, Androvium köpüğü ben de yaklaşık 1 hafta-10 gündür kullanıyorum. Saç ekimimin 73. günündeyim. Takviye olarak dermatoloğum önermişti, Hakan Doğanay hocanın asistanlarına sorduğumda onlar da kullanabileceğimi söylediler. Dermatolog günde 1 kullanabilirsin dedi ama ben 3 günde bir es veriyorum, haftada 5 gibi olmuş oluyor. Son kullanma tarihinin Haziran olması benim de dikkatimi çekmişti.

Bende de yağlanma ve kepek (dermatit) problemi olduğu için haftada 2 gün Konazol ve Sebovium (yine Assos’un bir ürünü) şampuan kullanıyorum. Dermatoloğum Androvium’un dermatiti artırabileceği şeklinde bir uyarıda bulunmuştu. Şimdilik bir etki göremedim, inş. önümüzdeki dönemde de olmaz. Tecrübelerimizi paylaşmamız faydalı olacaktır diye düşünüyorum. İnş. olumlu etkisini görebiliriz.

Hocam merhaba ekiminiz hayırlı olsun umarım güzel sonuçlara varırsınız. Benim gittiğim prof doktor konazol şampuanı kesinlikle kullanma dedi bana neden diye sorduğumda da derisini ve saçlari yiprattigini söyledi. Hatta minoxil ile beraber kullanmak kaşıntı artırır demişti bu söylediğine katılıyorum ilk zamanlar minoxil kullandığımda 3 ay sonra bu şampuanı gördüm aldım ve müthiş kaşıntı vs yapmıştı bende o yüzden o gün bugün eve sokmam bu şampuanı :) sizde sıkınti yoksa kullanin hocam .

Androvium doğru şekilde kullanıyorsunuz bence Ekim yaptırdığıniz için saçlarınızı bağımlı yapmıyorsunuz

Facebook Twitter Instagram