Gönderen Konu: Ekim sonrası yağlı saç  (Okunma sayısı 1181 defa)

Demonof

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim sonrası yağlı saç
« : 14 Şubat 2020, 04:34:58 »
İyi forumlar arkadaşlar ekimin 93.günündeyim ve saçlarım çok yağlanıyor ilk 2ay sebamed kullandim fazla yağlanma sorunu olmadi ama sonra dalin şampuan kullanmaya başladım yıkadıktan sonra ertesi gün elimi saçıma atınca elim parlıyor o derece benim sorum defne sabunu hacı şakir sabun felan kullansam saça sakıncalımı ?

taxauditor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekim sonrası yağlı saç
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2020, 08:04:57 »
Merhabalar hocam, kuvvetle muhtemel seboreik dermatit probleminiz var, aynı sıkıntıyla ben de boğuşuyorum. Benim gittiğim doktor önceden farkedilemeyecek seviyelerde olan dermatit problemlerinin saç ekimi sonrasında genellikle arttığını söyledi. Öncelikle iyi bir dermatolog’a görünmenizi tavsiye ederim, çünkü sıkıntıları herkeste aynı şekilde cereyan etmediğinden belirli bir tedavisi bulunmuyor. Ben haftada 1’er kez Konazol ve Sebovium şampuan kullanıyorum. Yağlanma tamamen geçmiş değil, ancak azalma var, kaşıntı ve kepeklenmede de eskiye göre azalma olduğunu söyleyebilirim. Saygılar.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2020, 10:55:07 »
İyi forumlar arkadaşlar ekimin 93.günündeyim ve saçlarım çok yağlanıyor ilk 2ay sebamed kullandim fazla yağlanma sorunu olmadi ama sonra dalin şampuan kullanmaya başladım yıkadıktan sonra ertesi gün elimi saçıma atınca elim parlıyor o derece benim sorum defne sabunu hacı şakir sabun felan kullansam saça sakıncalımı ?

Haftada 2 kere KONAZOL Medikal Şampuan kullanırsan yağlanma kesilir büyük ihtimal
Global Moderator

Demonof

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2020, 16:38:39 »
Tamamdır teşekkürler

Cem1211

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2020, 21:50:58 »
Başka hiç bir şampuan kullnmıcakmı yoksa yağ lnma sorunu geçene kdarmı kulanıcak birde kepek benzeri döküntüler oluyomuydu varmıydı yoksa ekim sonrasımı böyle oldu.

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2020, 22:32:40 »
Benim de tam tersi oldu. Ekimden sonra yaglanma cok azaldi. Sadece son bir haftadir Revita kullanmaya baslayinca bir tik artti yaglanma
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

taxauditor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2020, 21:20:10 »
Başka hiç bir şampuan kullnmıcakmı yoksa yağ lnma sorunu geçene kdarmı kulanıcak birde kepek benzeri döküntüler oluyomuydu varmıydı yoksa ekim sonrasımı böyle oldu.

Aralarda normalde hangi sampuan kullaniliyorsa o sampuan kullanilabilir hocam. Dermatolog bana bu sekilde soylemisti. Ama ben genellikle sampuan yaptigim gunun ertesinde yalnizca suyla yikiyorum, o yuzden yazdiklarima ek olarak haftada bir gun de johnson’s baby sampuanla yikiyorum, diger gunler yalnizca suyla.

Benim ekim öncesinde de yağlanma ve kepek sorunum vardi, ancak oyle kabuk seklinde bir dokulme olmuyordu. Ekimden sonra olmaya basladi, ancak su an daha az.

Facebook Twitter Instagram