Gönderen Konu: RED BULL un saçlara zararı  (Okunma sayısı 4058 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
RED BULL un saçlara zararı
« : 06 Şubat 2020, 10:32:22 »
Arkadaşlar mümkün olduğunca fazla red bul tüketmeyin

Genelde Aşırı derecede Alkolle tüketiliyor ya da Alkolsüz

RED BULL zamanla damarları erite biliyor saç dökülmesini hızlandırabilir kılcal damarları ise daha kolay işlevsiz hale getirebiliyor
saçı besleyen kılcal damarlara zarar verebilir ve sağlığımıza

aşırı tüketimden kaçının.

Y THE RAPIDFIRE

• Jr. Member
  • **
Ynt: RED BULL un saçlara zararı
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2020, 12:31:38 »
içinde taurin ,kafein (kahveden daha az) ,riboflavin (b2) b3 b6 b12 barındırır.
Kola vb daha tehlikeli . asitli içeceklerin ortak noktası ph ları çok düşük sık tüketmek vücuda zararlı .onun haricinde red bull arasıra tüketilebilir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2020, 12:38:44 »
içinde taurin ,kafein (kahveden daha az) ,riboflavin (b2) b3 b6 b12 barındırır.
Kola vb daha tehlikeli . asitli içeceklerin ortak noktası ph ları çok düşük sık tüketmek vücuda zararlı .onun haricinde red bull arasıra tüketilebilir.

Kardiyovasküler (kalp-damar veya dolaşım) sistemi, kanımızı bütün vücumuzda dolaştıran bir organımızdır. Kardiyovasküler sistemi, maddelerin vücuttaki kan dolaşımını sağlayan organ sistemidir. İçtiğimiz içecekler viskoz kan yapar ve kardiyovasküler sorunlara yol açabilir. Red Bull’u içtikten bir saat sonra, kanımız kardiyovasküler hastalığı olan bir hastanın kanıyla aynı duruma geliyor.

Ne yazık ki,  üreticileri bu zararlı etkileri tüketicilerine açıklamıyorlar. Hatta, bir enerji içeceğinin  bir fincan kahve ya da bir alkolsüz içecek ile aynı eşdeğer de olduğu söyleniliyor.   

Enerji içeceklerinin, kafein ile aynı etkiye sahip oldukları kesinlikle doğrudur, fakat enerji içeceğine büyük miktarda şeker ve yapay tatlandırıcılar ilave ediliyor. Red Bull içeceği enerji veriyor, bu inkar edilemez ama enerji etkisi fazla uzun sürmüyor. Enerji etkisi kaybolduktan hemen sonra, uyuşukluk hissediliyor ve enerji yi artırmak için bir kutu daha içme ihtiyacı duyuluyor. Bir kısır döngü misali.

Enerji içecekleri, aynı zamanda nörotoksik, metabolik, alerjik fetal ve kanserojen yan etkileri olan aspartam içeriyor. Bir kutu Red Bull, yaşınız ne olursa olsun, kalp krizi veya felç olma riskini artırabilir.

damarlarda aşırı tüketimde sorunlar yaratma imkanı vardır bu da en çok kılcal damarları etkiler kılcal damarlar da saçı beslediği için sorun olabılır.
diye belirttim tabiki arada tüketmek sorun olmaz sürekli tüketenlerin dikkat etmesi için konu açılmıştır

melasa ben alkolle bunu fazla tüketen biriyim bu yüzden araştırdım. ve kullanamama kararı aldım tabı arada tüketirim ama devamlı değil.
Global Moderator

Supermen

• Full Member
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2020, 16:04:52 »
Ben saclari ektirene kadar günde 3 tane iciyordum(gece calistigim icin aliskanlik yapti, uykuyu aciyor diye basladiktan sonra)..
Ekimden sonra beslenme duzenimi degistirdim, cildim ve sac derimde toparlanma var..belki redbullda bu etkenlerden biri..
Beslenirken farkinda olmadan bütün vpcuda zarar veriyoruz..

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2020, 19:37:50 »
Filtre kahve için ne diyorsun, olumlu etkisi var diyorlar

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2020, 22:36:28 »

Kahve asiri tuketilmedigi takdirde iyidir.
Ben hergun sabah spordan once iciyorum bir tane bir sikintisini gormedim.
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2020, 23:06:31 »
Neyseki eskiden vodka redbull çok içiyordum, artık bırakmıştım. Beni çok etkilemez diye düşünüyorum :D
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

lincoln

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 07 Şubat 2020, 00:08:15 »
hintel başkan zaten redbull un fiyatı fırlamış :)) onun yerine biotin alırım :))

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 07 Şubat 2020, 09:49:57 »
hintel başkan zaten redbull un fiyatı fırlamış :)) onun yerine biotin alırım :))

:) haklısın
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 07 Şubat 2020, 09:53:41 »

saça filan etkisi olmaz da Kahve nin içeriğine bakınca , hidrokinnamik asitler ve polifenoller de dahil olmak üzere çok miktarda antioksidan içeriyor .Hidrokinnamik asitler serbest radikalleri nötralize etme ve oksidatif stresin önlenmesinde çok etkilidir dicem anlamıcan ondan salla her şeyin aşırısı zarar her şey dozunda :)

kahveyi eline ayağına saçına yüzüne süren kadınlar var ama bakım için o ayrı
Global Moderator

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 07 Şubat 2020, 11:08:26 »
Kafein faydalı olur diye düşünüyordum.
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 07 Şubat 2020, 13:25:42 »
saça filan etkisi olmaz da Kahve nin içeriğine bakınca , hidrokinnamik asitler ve polifenoller de dahil olmak üzere çok miktarda antioksidan içeriyor .Hidrokinnamik asitler serbest radikalleri nötralize etme ve oksidatif stresin önlenmesinde çok etkilidir dicem anlamıcan ondan salla her şeyin aşırısı zarar her şey dozunda :)

kahveyi eline ayağına saçına yüzüne süren kadınlar var ama bakım için o ayrı

Oksidatif stres önlendiğinde saçlara muhakkak bir etkisi olur 😅

nevelturk

• Yeni üye
  • *
    • saç ekim merkezleri
« Yanıtla #12 : 07 Şubat 2020, 20:50:44 »
ben yeni saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum redbull fazla tüketirim buna dikkat etmem gerekiyormuş öğrendiğim iyi oldu teşekkürler :)
Saç ekim merkezleri ile ilgili her şey https://sacekimmerkezi.me/

anonymous0

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 07 Şubat 2020, 21:10:19 »
yıl 2018. dmx controller ve dj controllerımla 1,5 saat nonstop başbaşa kalmak için -hazır mixingimi de yapmışken- fevkaladenin fevkinde g major tech-house 120-122 bpm aralığında geziniyorum. 70 cl absolutumun yanında 3 adet 500 lük redbull çakıyorum. build up-drop arasında sis veriyorum evin içini görsen mason ayini yapılıyor zannedersin. Öyle kaptırmışım ki ne 70 lik kalmış ne redbull. günah çıkarsam bu kadar alkol gitmez.

Velhasıl kelam 1.5 saat sonra kendimi jakuziye kıyafetlerle bir bıraktım hacı soğuk su bile kesmiyor. Ambulans geldi. serumu yedim kendime geldim. mahalleye madara olduk tamam da ben bu 70 cl absolutu sek içtiğimde sıkıntı olmuyordu. Redbull la tavsiye etmiyorum.

sonra ikisini de bıraktık tabi riki martin saçlarımı geri kazanmak için

ah şu 00 lı yıllarda 32 tl lik tekel kanyaklar satılırdı bizim cami altındaki avm de. kaldırılmayaydı vodka-redbula da dönmezdim ya.

Cem1211

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 08 Şubat 2020, 00:11:28 »
Nargile için ne diyodun günde 1 kere içiyorum

Facebook Twitter Instagram