Gönderen Konu: 4300 Greft Ankara Life Hair 20.01.2020  (Okunma sayısı 26348 defa)

mr.emre

• Sr. Member
4300 Greft Ankara Life Hair 20.01.2020
« : 24 Ocak 2020, 12:27:20 »
Yaklaşık 4 senedir forumdayım. Epey ekim inceledim. Benim için doğru tercihin Ankara Life Hair olduğuna karar verdim. Dökülme süreci ile ilgili başlık açmıştım. Ekim öncesi durumum aşağı yukarı bu şekildeydi:

Herkese merhaba. Uzun süredir takip ediyorum forumu. Aslında bu ay içinde  ektirmeyi planlıyordum, Ankara'da Şahin Beyle de görüştüm hatta. Ancak bazı sebeplerden ötürü ertelemem gerekti.

33 yaşındayım, dökülme 10 yıl önce yavaş yavaş başladı diyebilirim. 2 sene önce şiddetli dökülme yaşadım ve o tarihlerde kronik hastalığım ortaya çıktı, hastalık yüzünden de ferittin seviyem düşüktü. Belki bu da dökülme hızını etkilemiştir. Şu an dökülme hızı yavaşladı ancak devam ediyor. Saç dökülmesi için herhangi bir ilaç kullanmıyorum, ağız yoluyla alınan hap kullanmak da istemiyorum(vitamin takviyeleri hariç). 1 yıllık süreçte neler yapabilir, görüşlerinizi bekliyorum  ;)

Aslında daha önceden de açabildirdim konuyu 5. gün bugün ama dinlenmeyi tercih ettim. Özellike ödemlerin yüzüme inmemesi için epey yattım ama yine de alnıma indi bir kısmı. Life Hair ile ilgili birçok şey söylendi  tekrar etmeyeceğim. Yalnızca şehir dışından gelen arkadaşlar ulaşımı iyice öğrensinler. Yakınından toplu taşıma geçmiyor gibi geldi bana, ana caddeye biraz uzak, Ümitköyü bilen arkadaşlar yazabilir, ama Kızılay'a göre epey sakin bir yer bu açıdan güzel.

Günün 2. ekimiydi. 12'yi biraz geçiyordu başladığında, bittiğinde 7 buçuk gibiydi. 7 saatten biraz uzun sürdü ve ekimi işleminde hiçbir sıkıntı çıkmadı. Yakın zamanlarda ekime gelecek arkadaşlara tavsiyem, eğer ayakları günlük hayatta çok üşüyorsa çoraplarını bir tık kalın giysinler; Ankara çok soğuk, uzun süre ayağım ısınmadı benim üstümü de örtmelerine rağmen.

Ekim işlemi zor mudur acı veriyor mu?

Bu çok kişisel bir soru ama ekim yaptıracak arkadaşlara şunu söyleyebilirim çok zor bir işlem değil. 5. gündeyim ağırı kesiciyi de bıraktım, ekimden sonra  hiç ağrım olmadı henüz, sadece yıkamada donör bölgenin kabuklarını almak biraz  can yakıyor ama o  da anlık. Sabırlı biri iseniz çok rahat geçer ekiminiz. Anestezi dışında da bir acı hissetmezsiniz ki basınçlı anestezinin acısı çok sınırlı ve anlık bir acıdır hemen geçiyor. Ondan sonra yapılan iğneli anesteziyi hissediyorsunuz yakıyor ama o da dayanılmayacak gibi bir acı değil, en azından benim için. Gerek donör alımı olsun gerek kanal açma, greftleri yerleştirme bir şey hissetmiyorsunuz. Bu işin tek canınızı sıkacak tarafı;  yüzüstü-sırtüstü belli bir pozisyonda birkaç saat hareket etmeden beklemek. Çok rahatsız olursanız zaten söylersiniz, biraz doğrulup dinlenip tekrar devam edersiniz.

Her ekimde Şahin ve Ergin Bey oluyor sanırım. Geri kalan ekip değişkenlik gösteriyor.

Greft alımı: Şahin Bey çıkarıyor, Çiğdem hanım topluyor, bir ara Ergin Bey'de geldi.
Kanal açma: Şahin Bey tek başına yapıyor.
Greftleri yerleştirme: Çiğdem Hanım, Elif Hanım, Tuba Hanım, Şahin Bey kontrol ediyor sık sık.

Şimdilik bu kadar fotoğraf yükledikçe açıklama yaparım ya da sorusu olan arkadaşlara bildiğim kadarıyla yardımcı olabilirim. Ekim bittikten sonraki ilk fotoğraf

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: 4300 Greft Ankara Life Hair 20.01.2020
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2020, 13:33:49 »
emrecim saç ekimin hayırlı olsun sonunda karar verip ektirmişsin umarım senin için hayırlısı olur

açık alana göre bence baya sık duran bir ekim olmuş  donör bölgende kaliteli duruyor planlaman da güzel çok geçmiş olsun dikkatli ol
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2020, 15:10:04 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

yakisikli123

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2020, 14:17:16 »
Sunlari sormak isterim

Ekimden sonra Kafa Bandajli, Sapka Takke vs takabiliryormuyum.

Bitiste saat 7 bucuktu yaziyor, Bu tam bitis zamani mi, yani Konusma Kararlastirma Ekim ve Sargi (Namaz düsüncesiyle soruyorum)

Mutlu olman dilegiyle

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2020, 14:58:01 »
emrecim saç ekimin hayırlı olsun sonunda karar verip çektirmişsin umarım senin için hayırlısı olur

açık alana göre bence baya sık duran bir ekim olmuş  donör bölgende kaliteli duruyor planlaman da güzel çok geçmiş olsun dikkatli ol

Çok sağolasın. Donöre göre açıklık aslında fazlaydı. Şahin Bey  arka tepe çizgiyi biraz daha sık çizmişti 4000'den de şüpheliydi. 4300'ü zorlamadan çıkarınca tepe çizgiyi biraz daha geriye çekti. Greftlerin %70 çokluydu, bir kısmı biraz güçsüz kökler kısa geldi. Dediğin gibi finansterid kullansaydım belki o zayıflar da güçlü çıkardı  :) Hayırlısı olsun artık, bundan sonrası bende
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2020, 15:02:13 »
evet donörü güçlendirirdi finas neyse %70 çoklu iyi bir sayı hayırlısı olur inşallah
Global Moderator

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2020, 15:09:25 »
Sunlari sormak isterim

Ekimden sonra Kafa Bandajli, Sapka Takke vs takabiliryormuyum.

Bitiste saat 7 bucuktu yaziyor, Bu tam bitis zamani mi, yani Konusma Kararlastirma Ekim ve Sargi (Namaz düsüncesiyle soruyorum)

Mutlu olman dilegiyle

Bence kabukları dökmeden hiçbir şey takmamak gerek. Ekilen grefltler çok hassas, bazı ekimlerde ekim bitmeden greftler atmaya başlıyormuş, çok dikkat etmek gerekir o yüzden.

Aşağı yukarı molalarla beraber 7   saat diyebiliriz planlama konuşma vs hariç, yoksa ben 11'de oradaydım. Bir önceki ekimde ufak tefek sıkıntılar olduğu için vakit kaydı sanırım. Namaz konusunu ben de çok düşündüm. Kafanızda bu kadar delik varken sürekli bir yerlerden kan,sıvı akarken abdestli kalabilmek sıkıntı. Belki greftler çıkarılıp bandaj yapıldıktan sonra teyemmüm ile abdest alıp oturduğunuz yerde kılabilirsiniz. Yazın ektirmek namaz için daha isabetli olur.

Şampuan:

Prozinc Plus

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2020, 18:24:44 »
hayırlı olsun, kaliteli ekim , inşallah sonu iyi olur. Şapka, takke kullanmayın, kabuk dökümünden sonra alnı kaplayacak bol bere olabilir ama kısa süreli. Namaz için, mazeretin olur oturduğun yerden kılabilirsin dostum.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 24 Ocak 2020, 23:20:02 »
3. gün ilk yıkama donör ve ekim alanı:

Şampuan:

Prozinc Plus

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 24 Ocak 2020, 23:20:26 »
hayırlı olsun, kaliteli ekim , inşallah sonu iyi olur. Şapka, takke kullanmayın, kabuk dökümünden sonra alnı kaplayacak bol bere olabilir ama kısa süreli. Namaz için, mazeretin olur oturduğun yerden kılabilirsin dostum.

teşekkür ederim.

Şampuan:

Prozinc Plus

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 24 Ocak 2020, 23:25:42 »
5. gün 3. yıkama sonrası donör ve ekim alanı:

Şampuan:

Prozinc Plus

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 28 Ocak 2020, 21:01:00 »
Ekimin 9. günü 7. yıkama sonrasındaki durum. Yarın artık kabuk dökümüne başlıyorum. Masajla ilgili tavsiylerinizi bekliyorum. Kanama nekroz durumu beni endişelendiriyor doğrusu.

Şampuan:

Prozinc Plus

MuhendisBey06

• SAÇ EKİMİM
  • Sr. Member
« Yanıtla #11 : 28 Ocak 2020, 21:12:32 »
ÇOK GEÇMİŞ OLSUN VE DE HAYIRLI OLSUN ÜSTAD.
BENDE 22 OCAK DA ŞAHİN BEYDE EKİM YAPTIRMIŞTIM.
UMARIM UMDUĞUMUZ SONUCU ALIRIZ
Lifehair Şahin Çelik 3900 Greft Ekimim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12145.0

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 29 Ocak 2020, 00:15:32 »

Ekimin 9. günü 7. yıkama sonrasındaki durum. Yarın artık kabuk dökümüne başlıyorum. Masajla ilgili tavsiylerinizi bekliyorum. Kanama nekroz durumu beni endişelendiriyor doğrusu.

[/quote]
  Nekroz ilk 3 günde belli olur sizde nekroz ve enfeksiyon yok . Masaja başlamak için daha erken ..   şok dökülme sonrası başlanır masaja . Siz kabuk dökmek için dairesel hareket yaparak yıkama yapacaksınız.
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2020, 11:50:20 Gönderen: Hintell »

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 29 Ocak 2020, 11:31:47 »
ÇOK GEÇMİŞ OLSUN VE DE HAYIRLI OLSUN ÜSTAD.
BENDE 22 OCAK DA ŞAHİN BEYDE EKİM YAPTIRMIŞTIM.
UMARIM UMDUĞUMUZ SONUCU ALIRIZ

Çok teşekkürler inşallah istediğimiz gibi olur. Ben ilk yıkamaya geldiğimde siz ekimdeydiniz demek  :)

Şampuan:

Prozinc Plus

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 29 Ocak 2020, 11:32:51 »
  Nekroz ilk 3 günde belli olur sizde nekroz ve enfeksiyon yok . Masaja başlamak için daha erken ..   şok dökülme sonrası başlanır masaja . Siz kabuk dökmek için dairesel hareket yaparak yıkama yapacaksınız.
.

Ben yanlış ifade etmişim kabuk dökümü olacaktı doğru. Teşekkür ederim.

Şampuan:

Prozinc Plus

Facebook Twitter Instagram