Gönderen Konu: Saç ekimi için tavsiye lütfen  (Okunma sayısı 1454 defa)

Erman23

• Yeni üye
  • *
Saç ekimi için tavsiye lütfen
« : 21 Ocak 2020, 14:36:54 »
Merhabalar,

Aslında daha önce bir konu açmıştım fakat  yeni fotolar ve gelişmeler ile birlikte tekrar konu açmaya karar verdim.Bir nevi güncelleme olarak düşünebiliriz.

Durumu özetlemek gerekirse uzun süredir saç ekimi ile ilgili araştırma yapıyorum.Yaşım 29. Yaklaşık 5 senedir yavaş bir dökülme var. Herhangi bir ilaç kullanmıyorum.Amacım olabildiğince vertex bölgesindeki açıklığın azalması, artık sahip olmadığım ön cizgime kavuşarak saçlarıma daha rahat şekil verebilmek. Zaten hali hazırda çok geniş bir alnım var ve bu öndeki açıklık ile kendi adıma çok rahatsız bir görüntü oluşuyor.

Donör bölgemin ekim için fazlasıyla yeterli olabileceğini düşünüyorum.İstanbulda yaşıyorum, burada bir klinik veya hastanede ekim işini gerçekleştirmek istiyorum.

Görüşme yaptığım yerler ve fiyatları;

Avicenna Ataşehir/Historyhair
Buradaki görüşmemde yaklaşık 3.500 Greft ile vertex ve ön bölgeye işlem yapacaklarını, Sapphire Fue yöntemi kullanarak yeterli sıklığı sağlayabileceklerini belirttiler.Burada bir arkadaşım ekim yaptırdı ve sonuç fena değil.Forumda çok fazla konusu yok.

Fiyat: 4.250 TL (Sedasyon dahil)

Emphair Ataşehir
Buradaki görüşmemde 3500-400 greft ile vertex ve ön bölge için Fue yöntemini kullanarak ekim yapabileceklerini, konfor seçeneği ile az ağrılı bir işlem olduğunu söylediler.Forumda baktığım kadarıyla fena değil.

Fiyat: Acıbadem Hastanesi olursa 7.000 TL
         Anadolu Sağlık Tıp Merkezi olursa 6.000TL

Arenamed
Buradaki görüşmemde yaklaşık 5.000 greft ve Fue yöntemi ile işlemi gerçekleştirebileceklerini belirttiler.Açıkcası bu greft sayısı bana fazla geldi.

Fiyat:8.000 TL

Ortalama bu iş için 5.000 TL bütçe ayırdım. Biliyorum çok daha iyi yerler var ama o rakamlara çıkmak istemiyorum. Saç açıklığım ve bütçem dikkate alındığında nasıl bir tercih yapmalıyım? Bu bütçeye yakın önerebileceğiniz farklı saç ekim merkezleri olursa lütfen belirtin.

Değerli yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi için tavsiye lütfen
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2020, 16:11:54 »
Takviye ilac alıp 6 ay sonra ekim için uygun olursun
Şayet bu şekilde girersen ekime özellikle vertexte kayıplar yaşarsın
O bölge gitmekle kalmak arasında arafta yada iki arada bir derede tabirleri kullanılabilir

On bölgedeki minyon saçlarda ekimden payını alacaktır bunları hesaba katarak karar ver

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2020, 19:15:44 »
Sadece ön frontal bölgeye 2000 greftlik bir ekim düşüne bilirsin tepeyi de ilaçla güçlendir

en iyi sonucu saydıkların arasında  aranamed alıyor
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2020, 23:04:06 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2020, 19:22:52 »
Dostum yazdığın  saç ekim merkezleri  kafamdan sil     forum içinde bir çok iyi  sac ekim metkezleri dr var  araştır.

anonymous0

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2020, 19:37:29 »
Sıkıntı alın ise bence doğal bırak dikme saçları, ekimi de ihtiyaca göre 4-5 sene beklet. İlaç kullanma, bu seyrekliği de kafana takma derim.

Ha ekime ihtiyacınız olursa 8.000 i gördüyseniz, çok fazla ekim yapmış ve ekime daha fazla zaman ayıran yerler var siteyi bir araştırırsanız. Ama yukarıdakiler bu yerlerden değil bence.

Erman23

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2020, 19:55:27 »
Takviye ilac alıp 6 ay sonra ekim için uygun olursun
Şayet bu şekilde girersen ekime özellikle vertexte kayıplar yaşarsın
O bölge gitmekle kalmak arasında arafta yada iki arada bir derede tabirleri kullanılabilir

On bölgedeki minyon saçlarda ekimden payını alacaktır bunları hesaba katarak karar ver

Yorumun için teşekkürler.
Açıkcası bu şekilde olmasındansa biraz daha riske girip ekim yaptırma taraftarıyım.

lincoln

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 21 Ocak 2020, 20:21:26 »
Valla 6 ay ilacını kullan; butceyi de 10k dilimlerine dayandir. Kafan rahat etsin.

Sedatmutlu

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 21 Ocak 2020, 20:44:40 »
Valla 6 ay ilacını kullan; butceyi de 10k dilimlerine dayandir. Kafan rahat etsin.
hocam ilaç kullandım zaten son halli şimdi

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 21 Ocak 2020, 21:45:08 »
Tam olarak durumu anlatır mısın ?

İlaç ne zaman kullandın
Ne kullandın
Ne zaman bıraktın... Vs

İfadelerin şöyle : ilk mesaj , Herhangi bir ilaç kullanmıyorum.Amacım olabildiğince vertex bölgesindeki açıklığın azalması, artık sahip olmadığım ön cizgime kavuşarak saçlarıma daha rahat şekil verebilmek.

Son mesaj : ilaç kullandım zaten son hali

Erman23

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 21 Ocak 2020, 22:34:44 »
Tam olarak durumu anlatır mısın ?

İlaç ne zaman kullandın
Ne kullandın
Ne zaman bıraktın... Vs

İfadelerin şöyle : ilk mesaj , Herhangi bir ilaç kullanmıyorum.Amacım olabildiğince vertex bölgesindeki açıklığın azalması, artık sahip olmadığım ön cizgime kavuşarak saçlarıma daha rahat şekil verebilmek.

Son mesaj : ilaç kullandım zaten son hali

Hatlar karışmış galiba  ;D Konuyu açan benim fakat başka arkadaş kendi durumunu anlatmış

Erman23

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2020, 22:40:14 »
Sadece ön frontal bölgeye 2000 greftlik bir ekim düşüne bilirsin tepeyi de ilaçla güçlendir

en iyi dsonucu bunların arasından aranamed alıyor

Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Aslında frontal bölge bile yeterli olabilir fakat arenamed fiyat olarak biraz tuzlu geldi. F/P olarak bütçeme daha yakın yerler arıyorum.

Varsa tavsiyeniz seve seve değerlendirebilirim. Her fikre açığım reklam olmasın derseniz özelden de iletebilirsiniz.

Erman23

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 21 Ocak 2020, 22:46:00 »
Sıkıntı alın ise bence doğal bırak dikme saçları, ekimi de ihtiyaca göre 4-5 sene beklet. İlaç kullanma, bu seyrekliği de kafana takma derim.

Ha ekime ihtiyacınız olursa 8.000 i gördüyseniz, çok fazla ekim yapmış ve ekime daha fazla zaman ayıran yerler var siteyi bir araştırırsanız. Ama yukarıdakiler bu yerlerden değil bence.

Öncelikle yorum için teşekkürler.

Saça şekil verememek gerçekten benim için problem. Burdaki birçok kişi için benim durumumun gerçekten bir sorun bile kabul edilmediğinin farkındayım. 8.000 TL olarak teklif aldım ama amacım zaten o rakamlara ekim yaptırmak değil.

Bütçeme göre önerilerde bulunabilirseniz seve seve değerlendiririm.

Erman23

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 21 Ocak 2020, 22:48:05 »
Dostum yazdığın  saç ekim merkezleri  kafamdan sil     forum içinde bir çok iyi  sac ekim metkezleri dr var  araştır.

Yorum için teşekkür ederim.

Butcem dahilinde forumdan araştırdığım ve görüştüğüm yerler burası. Önerilerinizi buradan veya özelden bildirebilirseniz çok sevinirim.

Erman23

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 21 Ocak 2020, 22:50:01 »

Yorum için teşekkürler.

İlaç kullanmak konsunda yan etkileri sebebiyle biraz çekincem var ama araştırmaya devam ediyorum.

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #14 : 22 Ocak 2020, 00:13:02 »
Dostum sende gitmişin en sakat yerleri seçmişin☺    iyi araştırma  yapmamisin   iyi araştırma yap

Facebook Twitter Instagram