Gönderen Konu: D3 eksikliği saçları inceltir mi?  (Okunma sayısı 9131 defa)

Blue

• Full Member
Ynt: D3 eksikliği saçları inceltir mi?
« Yanıtla #30 : 16 Ocak 2020, 13:17:41 »
D3 nasıl görünmüyo orasını anlamadım, d3 olarak kan testini yapıyolar çıkmıyo mu? Bi de nerde yaptiriyosunuz devlette bulamadım yapan hastane?
Kan bağışında herhangi bir ilaç kullanılmaması gerektiği söyleniyor son 24 saat, vitamin de olsa sorun cikabilir bi sormak lazım.

2 yıl önce devlet hastanesinde karışık kan testi yaptırdığımda D3 sonucuda çıkmıştı ozaman gördüm bir daha görmedim
Son 2 kez yaptırdıgımda geçen sene devlet hastanesinde hormon testi ve geçen aylarda sağlık ocağında yine karışık vitamin testi istedim. 2'sindede B12, Folik Asit, Demir falan gözüküyo ama D3 gözükmedi nedense.

Valla kan bağışı soracam işte bakalım nasıl olacak. Vitaminler kullanıyorum ve bir kaşıntı hapı kullanıyorum 2 yıldır. Bu kaşıntı hapını 1 gün almayınca özellikle ellerde olan en çok ama vücudun bütün yerlerinde farklı farklı kaşıntılar başlıyor bu hap varken kan bağısını kabul etceklerse vereceğim

Kan bağışı hem başkasına faydalı hemde vücut içinde faydalıymış

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #31 : 16 Ocak 2020, 13:22:19 »
2 yıl önce devlet hastanesinde karışık kan testi yaptırdığımda D3 sonucuda çıkmıştı ozaman gördüm bir daha görmedim
Son 2 kez yaptırdıgımda geçen sene devlet hastanesinde hormon testi ve geçen aylarda sağlık ocağında yine karışık vitamin testi istedim. 2'sindede B12, Folik Asit, Demir falan gözüküyo ama D3 gözükmedi nedense.

Valla kan bağışı soracam işte bakalım nasıl olacak. Vitaminler kullanıyorum ve bir kaşıntı hapı kullanıyorum 2 yıldır. Bu kaşıntı hapını 1 gün almayınca özellikle ellerde olan en çok ama vücudun bütün yerlerinde farklı farklı kaşıntılar başlıyor bu hap varken kan bağısını kabul etceklerse vereceğim

Kan bağışı hem başkasına faydalı hemde vücut içinde faydalıymış
Hap kullanıyorsan almazlar kan.

Blue

• Full Member
« Yanıtla #32 : 16 Ocak 2020, 13:27:23 »
Hap kullanıyorsan almazlar kan.

Vitaminlerin(Priorin,B12,Biotin) sorun çıkaracağını düşünmüyorum ama kullandığım kaşıntı için Crebros hapı evet sıkıntı çıkarabilir

Ama ben yinede büyük ihtimal alacaklarını düşünüyorum. Zaten kanı alacaklar önce teste sokacaklarmış eğer sorun çıkmazsa kabul edecekler

Ben kaşıntı için test yaptırdıgımda en son 2 yıl önce kanda hiçbir sorun göremedi doktor. Alerjide yok. Stresden dedi(bu sebepden 1 yıl önce saçkıran sakalkıran oldum ama vitamin takviyeleriyle bağışıklık sistemini düzelttim ve sorun ortadan kalkdı ama ufak tefek boşluklar kaldı saçta ve sakalda, tabi uzayınca kapandığı için sorun etmiyorum)

Şubatın ilk haftası yaptırmayı düşünüyorum. Buradan da yazarım sonucu maksat bilgi paylaşımı

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #33 : 16 Ocak 2020, 13:30:16 »
Vitaminlerin(Priorin,B12,Biotin) sorun çıkaracağını düşünmüyorum ama kullandığım kaşıntı için Crebros hapı evet sıkıntı çıkarabilir

Ama ben yinede büyük ihtimal alacaklarını düşünüyorum. Zaten kanı alacaklar önce teste sokacaklarmış eğer sorun çıkmazsa kabul edecekler

Ben kaşıntı için test yaptırdıgımda en son 2 yıl önce kanda hiçbir sorun göremedi doktor. Alerjide yok. Stresden dedi(bu sebepden 1 yıl önce saçkıran sakalkıran oldum ama vitamin takviyeleriyle bağışıklık sistemini düzelttim ve sorun ortadan kalkdı ama ufak tefek boşluklar kaldı saçta ve sakalda, tabi uzayınca kapandığı için sorun etmiyorum)

Şubatın ilk haftası yaptırmayı düşünüyorum. Buradan da yazarım sonucu maksat bilgi paylaşımı
Eyvallah düşünce çok güzel tebrik ederim. Ben kaşıntı hapı kullanıyorum dediğin için söylemiştim. Bi kaç kere ben de verdim de en ufak bi hap içiyorsan almiyorlardi. Vitaminler sıkıntı cikarmayabilir.

thekooks

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #34 : 30 Ocak 2020, 15:54:34 »
Tahlil yaptırmak da ayrı bi muamma. Sağlık ocakları(2020'de kalkmış) yapmıyor hastanelerde de 3-4 bölüm yapıyormuş, gerekli görürse. Arkadaşın dediği d3 sonucumu göremedim olayı da eksik çıkması değil d3 tahlili yapılmamış
Bende başka sorunlarda vardı. Saçlarım dökülmeden önce sırtımda yumru şeklinde sivilceler çıkıyordu ve bacağımın arkasında şişmeler olmuştu. Sivilce için krem vermişti ama geçmedi. Ben tiroid dediğim zaman doktor bütün tahlileri yapmıştı yoksa her saçı dökülenin değerlerine bakmıyorlar diye biliyorum. Sağlık ocağına hayatımda hiç gitmedim. Orada nas işliyor bilmiyorum ama doktorun bana söylediği 20 altında D vitamini olursa vücutta sorun yaratır normal değer 30-50 aralığı imiş hatta 80'e kadar normal kabul ediliyor.

Sarbi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #35 : 18 Mart 2021, 13:59:45 »
Eczane yakınımızda gittim aldım geldim 3 kutu 3 aylık. Bakalım geçen de Priorin'e başlamıştım nasıl olacak gelişmeler

Sağlık ocağında bunu yazmadılar ve hap veriyorlar. Daha önceden yazıyorlardı ama son yazmadılar. Bunu neden yazmıyorlar?

İlla Devit-3 ampül için hastaneye gidip mi yazdırmam lazım?

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : 18 Mart 2021, 14:00:37 »
Reçetesiz alabilirsin bunu.

Sarbi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #37 : 18 Mart 2021, 14:02:11 »
Reçetesiz alabilirsin bunu.

Eskiden bir ara reçetesiz almıştım ama bir süre sonra tekrar istediğimde reçete istemişlerdi

Ha değiştiyse durum o ayrı bilmiyorum

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : 18 Mart 2021, 14:03:26 »
Eskiden bir ara reçetesiz almıştım ama bir süre sonra tekrar istediğimde reçete istemişlerdi

Ha değiştiyse durum o ayrı bilmiyorum
Bi kaç ay önce reçetesiz aldım ben deneyin bi.

Sarbi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #39 : 18 Mart 2021, 14:05:26 »
Bi kaç ay önce reçetesiz aldım ben deneyin bi.

Tamam sağol o zaman bir kaç yere sorayım bari

Bununla d3 vitaminimi iyi seviyeye getirip sonra o değeri korumayı planlıyorum küçük doz haplarla

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : 18 Mart 2021, 15:38:28 »
Tamam sağol o zaman bir kaç yere sorayım bari

Bununla d3 vitaminimi iyi seviyeye getirip sonra o değeri korumayı planlıyorum küçük doz haplarla
Haplar ile çok zor. Ben günlük 2000ui alıyorum. Yazın güneşlenmeden yükseltemessiniz d vitaminini.

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #41 : 18 Mart 2021, 22:49:55 »
Yıllardır d vitamini eksikliğim var.
2 aydır d vitamini kullanıyorum.
Etkisinin kesinlikle olduğunu düşünüyorum

mHmT34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #42 : 21 Mayıs 2021, 16:28:14 »
Geçenlerde kaç tane eczaneye sordum hiçbiri reçetesiz vermedi ampülü.

sağlık ocağından da ampül istemiştim ama damla yazmışlar galiba

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #43 : 11 Kasım 2022, 22:21:38 »
Yıllardır d vitamini eksikliğim var.
2 aydır d vitamini kullanıyorum.
Etkisinin kesinlikle olduğunu düşünüyorum
Dökülmen durdu mu

Siyadare

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #44 : 08 Mart 2023, 17:14:24 »
saçlarımın dökülmeye başladığı zamanlarda yani 2019 yılında bir kan testi yaptırmışım,d vitamini değerim 23 çıkmıştı ve hiç umursamamışım dikkatimi çekmemiş o zamanlar. 2 ay önce bir  kan testi yaptırayım bakalım son durum nedir diye ve  bu sefer değerim 17 çıktı,direk gidip d-colefor adlı vitamin hapını aldım ayrıca deve dikeni kapsülü ve zma kullanmaya başladım ve inanılmaz şey gerçekleşti.normalde haftada 2 avodart kullanmama rağmen saçlarım bir türlü dikleşmiyordu.bu 3 takviyeyi kullandıktan sonra ilginç bir şekilde saçlarım daha kabarık ve dik bir hale geldi hatta beni görenler saçlarına ne yaptın diye soruyolar :) normalde saçlarım dalgalı dökülme başladığından beri düz olmuştu şu an yine dalgalı hale geldi.bence genetik dökülmesi olan kişiler dht dışında bunlara da dikkat etmeli,avodarttan alamadığım etkileri bunlardan aldım ve avodartı bıraktım çünkü.

Facebook Twitter Instagram