Gönderen Konu: D3 eksikliği saçları inceltir mi?  (Okunma sayısı 8989 defa)

Uzun Enişte

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: D3 eksikliği saçları inceltir mi?
« Yanıtla #45 : 03 Nisan 2023, 19:04:59 »
saçlarımın dökülmeye başladığı zamanlarda yani 2019 yılında bir kan testi yaptırmışım,d vitamini değerim 23 çıkmıştı ve hiç umursamamışım dikkatimi çekmemiş o zamanlar. 2 ay önce bir  kan testi yaptırayım bakalım son durum nedir diye ve  bu sefer değerim 17 çıktı,direk gidip d-colefor adlı vitamin hapını aldım ayrıca deve dikeni kapsülü ve zma kullanmaya başladım ve inanılmaz şey gerçekleşti.normalde haftada 2 avodart kullanmama rağmen saçlarım bir türlü dikleşmiyordu.bu 3 takviyeyi kullandıktan sonra ilginç bir şekilde saçlarım daha kabarık ve dik bir hale geldi hatta beni görenler saçlarına ne yaptın diye soruyolar :) normalde saçlarım dalgalı dökülme başladığından beri düz olmuştu şu an yine dalgalı hale geldi.bence genetik dökülmesi olan kişiler dht dışında bunlara da dikkat etmeli,avodarttan alamadığım etkileri bunlardan aldım ve avodartı bıraktım çünkü.
D-coleforu her gün mü alıyorsunuz

Siyadare

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #46 : 04 Nisan 2023, 07:19:26 »
Haftada iki kere kullanıyorum.

legorn

• Full Member
« Yanıtla #47 : 04 Nisan 2023, 08:33:28 »
saçlarımın dökülmeye başladığı zamanlarda yani 2019 yılında bir kan testi yaptırmışım,d vitamini değerim 23 çıkmıştı ve hiç umursamamışım dikkatimi çekmemiş o zamanlar. 2 ay önce bir  kan testi yaptırayım bakalım son durum nedir diye ve  bu sefer değerim 17 çıktı,direk gidip d-colefor adlı vitamin hapını aldım ayrıca deve dikeni kapsülü ve zma kullanmaya başladım ve inanılmaz şey gerçekleşti.normalde haftada 2 avodart kullanmama rağmen saçlarım bir türlü dikleşmiyordu.bu 3 takviyeyi kullandıktan sonra ilginç bir şekilde saçlarım daha kabarık ve dik bir hale geldi hatta beni görenler saçlarına ne yaptın diye soruyolar :) normalde saçlarım dalgalı dökülme başladığından beri düz olmuştu şu an yine dalgalı hale geldi.bence genetik dökülmesi olan kişiler dht dışında bunlara da dikkat etmeli,avodarttan alamadığım etkileri bunlardan aldım ve avodartı bıraktım çünkü.

Bu süreci kendinizde arşivliyor musunuz
Resim var mı yani

Siyadare

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #48 : 04 Nisan 2023, 08:48:42 »
burdan bakabilirsiniz,birincisi ocak 2022 diğeri mart 2023 yaklaşık bir buçuk sene

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #49 : 04 Nisan 2023, 18:04:10 »
burdan bakabilirsiniz,birincisi ocak 2022 diğeri mart 2023 yaklaşık bir buçuk sene
[/quote
 maşallah saçlar fena
Ama şuda var hocam o ilaçlar 6 ay sonra etkisi yeni yeni başlayan ilaçlar illaki faydası olmuştur diye düşünüyorum

Siyadare

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #50 : 04 Nisan 2023, 18:22:04 »
Kasım 2021 de haftada 2 avodarta başladım avodart kullanırken saç dökülmem azalmıştı ama saçım incelmişti baya ne zamanki bu 3 takviyeyi kullanmaya başladım saç dökülmem sıfırlandı ve saçım eski formuna döndü avodart yan etki yapmasaydı ona da devam edicektim ama bir buçuk sene sonunda beni bezdirdi.şunu demek istiyorum dht dışında ki eksikliklere  de dikkat edilmeli saç dökülmesinin ana nedeni dht  ama yan nedenlerde önemli bence

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #51 : 04 Nisan 2023, 19:18:17 »
Kasım 2021 de haftada 2 avodarta başladım avodart kullanırken saç dökülmem azalmıştı ama saçım incelmişti baya ne zamanki bu 3 takviyeyi kullanmaya başladım saç dökülmem sıfırlandı ve saçım eski formuna döndü avodart yan etki yapmasaydı ona da devam edicektim ama bir buçuk sene sonunda beni bezdirdi.şunu demek istiyorum dht dışında ki eksikliklere  de dikkat edilmeli saç dökülmesinin ana nedeni dht  ama yan nedenlerde önemli bence
Tabiki haklısınız.
Ayrıca vitaminlerinizin tam olması ilaç emilimini yükseltir yani ilacın faydasını daha çok görürüz

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #52 : 06 Nisan 2023, 06:23:01 »

sadece d vit ve zma mı kullandınız da bu hale geldi ek bişeyler yaptınız mı

hem şakakların kapanmış hem de diffuse thinning tarzı hacimsizliğin var oralar da gürleşmiş başka fotoğrafların da var mı daha saç derisinden direk değişimi görebileceğimiz
saçlarındaki dökülme minyatürleşme şeklindeydi dimi yani genetik dökülme teşhisi konuldu yani
çünkü vitaminlerle genetik dökülmeni düzelttin demek oluyor bu ilginç şekilde başka bir tedavi yönteminde de zma d vit tarzı takviyelerle saçları düzelenler mevcut

sana şöyle sorayım saçlarında tepelerde de seyrelme vardı dimi peki saçında kaşıntı var mıydı eğer varsa bu takviyeler kaşıntını durdurdu mu
şuan silkelediğin zaman saçların dökülüyor mu
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2023, 06:29:34 Gönderen: Knh_ »

Siyadare

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #53 : 06 Nisan 2023, 09:25:41 »
Saçımda difuz dökülme var her yerden seyreliyor erkek tipi şeklinde ve babam ve dayılarım kel.o ilk çektiğim resimde avodarta başlayalı 3 ay olmuştu daha sonrasından dökülme hep sabit kaldı ilerlemedi avodart kullandığım için ne zamanki zma ve d vit kullanmaya başladım saçlarım coştu bir anda ve cok kısa süre içinde oldu bu durum.zma d vit ve milk thistle dışında hiçbir şey kullanmadım takviye olarak.

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #54 : 06 Nisan 2023, 13:08:51 »
Erkek tipi dökülmen vitaminle düzeldi demek şaka gibi valla

Gecen treatmenterin basliginda aslında sorun bagirsaklardaki bakterilerde, dht suçlusu değil tam olarak diyodu
Acaba sen bu vitamin takviyeleri ile bagirsaklarindaki bakterileri onarmış olabilir misin
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2023, 13:17:29 Gönderen: Knh_ »

Siyadare

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #55 : 06 Nisan 2023, 13:33:29 »
Bağırsaklardaki bakteri de bi etken d vitamini de dht de önemli olan bunların hangi oranda etkilediğini keşfetmekte yer alıyor.ben dht bloke ederek dökülmeyi minimize ettim takviyeleri alarak da saçı güçlendirdim hepsi bundan ibaret

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #56 : 06 Nisan 2023, 19:39:07 »
 d vitaminini günlük kaç doz kullandınız ? Zma hangi markayı kullandınız

Siyadare

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #57 : 10 Nisan 2023, 14:09:06 »
senelerdir bu durumdan muzdarip olup haberdar olmayan birisi olarak biraz uzun yazacağım, özellikle erkekseniz oturup 5 dakika okuyun ve olayın ciddiyetini kavrayın. d vitamini öyle kudretli bir vitamindir ki, yoksunluğu saç dökülmesinden eklem ağrısına kadar geniş yan etki yelpazesi yaratır. senelerdir devit-3(300.000 iu ampul) kullanıyordum iki ayda bir olmak üzere o yüzden d vitamini eksikliğim olabileceği hiç aklıma gelmedi. bu kadar yüksek dozu vücudumun işleyememesinden mi yoksa vitaminin dandikliğinden midir bilinmez bende çok ileri boyutta yan etkiler mevcuttu senelerdir. gelelim ileri dozda eksikliğin belirti listesine. kendimi bildim bileli uyku sorunlarım vardı, senelerdir spor yapmama rağmen ağırlık bazında pek hızlı ilerleyemez, inanılmaz kas ağrıları, kas güçsüzlüğü ve yorgunluk çekerdim. antrenmandan 5-6 gün sonra bile kas ağrım olurdu, ağır çalışmama bağlardım :d ergenliğimden beri 750-850 ng/dl bazında yani yüksek testosteron değerlerime rağmen son senelerde rahatsız edici boyutta ereksiyon bozukluğu yaşıyordum(kimi zaman çok sertken kimi zaman erekte olsam bile sürdüremezdim), bir erkek için ne kadar kötü hissettirdiğini bilir yaşayan. aynı zamanda hızla ilerleyen bir saç dökülmem ve eklem ağrılarım vardı. ben de d vitaminini hiç aklıma getirmediğim için belirtileri tedavi edip durdum senelerce. eklem ağrılarım için glukozamin, kas yorgunluğu için türlü türlü supplement, saç dökülmesi için avodart. ardından bir kere d vitaminini sprey olarak alayım dedim belki bir değişiklik olur diye. günlük 5-10 bin ıu olacak şekilde kullanmaya başladıktan 3 gün sonra inanılmaz bir enerji patlaması yaşamaya, yorgunluğumdan eser kalmamaya başladı. şu anda yaklaşık 3. haftadayım, saçlarım, sakallarım ve hatta kaşlarımın önleri bile hızlıca dolmaya başladı. saç ve kaşlarım çok dökülürdü. sakallarım zımpara gibi olmaya başladı :d kas yorgunluğum neredeyse sıfırlandı, daha hızlı kas kazanmaya ve ağırlıklarım çok hızlı bir biçimde artmaya başladı. artık 5-6 günde geçmeden çektiğim kas ağrısı şu anda maksimum 2 gün :d ve bir erkek için en can alıcı nokta olan ereksiyon sorunum kayboldu. muazzam bir libido patlaması yaşıyorum, son hafta 2 defa rüyalandım adeta ergenliğe yeni girmiş gibiyim. gün içinde minimum 3 kere ereksiyon oluyorum rastgele olarak. sıradan bir ekşici oldum diyebiliriz(puahaha). bu vitaminin eksikliği insana işte bu kadar rahatsız bir hayat yaşatır arkadaşlar. dünyada en çok eksikliği çekilen vitamin d vitamini. aynı zamanda depresyon ve uykusuzluk da yapıyor. önceden uykuya dalamazken şimdi deliksiz uyuyorum. eğer bahsettiğim belirtilere sahipseniz ve sorunu bir türlü bulamıyorsanız 1000 iu d3&k2 spreyinden alın hepsiburadada 70-80 lira bir şey, yanaklarınızın içine 3-5 kere sıkıp biraz bekletip yutun. bir kaç gün içinde bu belirtilerden bir kaçı hızlıca iyiye gitmeye başladıysa sizde de bu durumdan vardır demek. sonradan dozu yükseltebilirsiniz memnun kalınca. tabii ekşideki erkeklerin hepsi üstün erkek olduğu için belki 1%lik kısım yaşıyordur bu sıkıntıları ama olsun bilgi paylaştıkça güzeldir, umarım okuyan olur ve faydasını görür
Not:eksisözlükten alıntıdır.

Mainzz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #58 : 10 Ekim 2023, 21:11:20 »
Bağırsaklardaki bakteri de bi etken d vitamini de dht de önemli olan bunların hangi oranda etkilediğini keşfetmekte yer alıyor.ben dht bloke ederek dökülmeyi minimize ettim takviyeleri alarak da saçı güçlendirdim hepsi bundan ibaret

Hocam şuan saçınız ne durumda vitaminleri kullanmaya devam ediyor musunuz birde zma hangi marka kullandınız belirtir misiniz

Siyadare

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #59 : 10 Ekim 2023, 21:52:37 »
Merhaba tedaviden yan etki gördüğüm için avodarti bırakmıştım d vitamini olarak d colefor kullanmıştım çok kısa sürede avodartin etkisini artırmıştı ama suan tedavi sürecine ara verdim saç durumum iyi kötü idare ediyor  topikal losyon,d vitamini,zma ve magnezyum ile devam edeceğim zma olarak hardline devedikeni natures Supreme d vitamini d colefor ve magnezyum için Orzax kullandım ayrıca bisey daha belirtmek istiyorum belki diğer arkadaşlara yardımcı olmuş olurum avodart kullanmama rağmen kafamın içinde beyaz kabuklanma ve kızarıklıklar vardı alerset 5 mg kullandım ve şıp diye geçirdi normalde ne şampuan kullandıysam (loprox ketoral konazol vs.) hiçbir ise yaramamıştı alerset yani setirizin bu konuda çok etkili bilginiz olsun .
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2023, 22:09:52 Gönderen: Siyadare »

Facebook Twitter Instagram