Gönderen Konu: Ankara’da saç Ekimi için tavsiyeleriniz neler?  (Okunma sayısı 2050 defa)

Leonidas

• Hero Member
Selamlar. Yeni üye oldum, siteyi dün biraz inceledim ve aklımda Ekim için bir saç Ekim merkezi var.
Ancak bir de size sormak istedim. Burada çok sık takılan arkadaşlar Ankaralı olmasa bile eminim vardır gördükleri sonuçlar dan fikirleri.
Ha bu ara da size saçımın durumunu göstermek istiyorum.
Sizce Ekim için tam zamanı mı?
Yoksa daha beklemeli miyim??
Protez kullandığım için bu şekilde saçım ortalar kısa. Kesecektim kesmeden çekip atayım dedim.

Leonidas

• Hero Member
Ynt: Ankara’da saç Ekimi için tavsiyeleriniz neler?
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2020, 16:49:41 »
Selamlar. Yeni üye oldum, siteyi dün biraz inceledim ve aklımda Ekim için bir saç Ekim merkezi var.
Ancak bir de size sormak istedim. Burada çok sık takılan arkadaşlar Ankaralı olmasa bile eminim vardır gördükleri sonuçlar dan fikirleri.
Ha bu ara da size saçımın durumunu göstermek istiyorum.
Sizce Ekim için tam zamanı mı?
Yoksa daha beklemeli miyim??
Protez kullandığım için bu şekilde saçım ortalar kısa. Kesecektim kesmeden çekip atayım dedim.

Ek olarak şunu da belirtmek istiyorum birkaç yere dönor bölgemi gösterdim ve görenler epey umutlu konuştu. Dönor bölgem oldukça sağlam ve sık olduğu söylendi.
Tabi tutar mı tutmaz mı o ayrı konu ama kalın tüylü olduğu söylendi ve tutarsa güzel bi Sonuç alınabilirmiş.
Dönor bölgemi de paylaşayım.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2020, 17:14:26 »
Bu tepe olarak adlandırılan bölüm varya arkadaşlar orası benim canımı cok sıkıyor.
Yani ön tarafın tutacağını düşünüyorum, ancak tepe de tutma olayı daha azmış.
Ne dersiniz acaba kapanabilir mi benim tepe bölgesi de iyi bir operasyon ile ?
Kimse sizi karşıdan görmüyor dert etme diyosunuz belki ama İnanın bu tepe olayı da cok önemli. 25 yasındayım cok yaşlı gösteriyor beni.
Cevap verirseniz cok mutlu olurum.
Yani dedigim gibi önler bence kapanır güzel olur .
Ama arka tepe kısmı da kapanır umarım.

Hassectear

• Full Member
« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2020, 18:01:52 »
Donor bölgen güzel duruyor fakat tepe ve vertex öyle tek Ekim'de kapancak bölge değil senin tepe ve vertex baya geniş açılmış 2 ekimle kapanabilir

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2020, 18:42:27 »
öncelikle cevabınız icin cok tesekkur ederım hocam. evet çogu kişi öyle dedi sizin gibi, dönor bölgemin iyi oldugundan bahsetti buda bana umut verdi.
ancak anlamadıgım nokta su neden iki ekim ?
yanı  2 ekımde alınan geft sayısını tek ekımde alsalar ne olur ?
ben bi daha ektırmeyı ısın maddı boyutundan ziyade bı daha aynı aşamaları yasamamak icin istemıyorum.
yanı arastırdıgım kadarıyla saç 1 yıla yakın bı sure de toparlanıyo.
ben bu gun ekım yapsam 1 yıl sonra toparlanacak.
tekrar ekım yaptırsam 1 yıl daha. bu demek oluyo kı 2 yıl gıbı uzun bı zaman...
neden yanı tek ekımde neden alamıyoruz bu hızmetı ?
ciddi anlamda parasında degilim isterse 2 ekım ucretı ödeyeyım ancak mesele şu ki tek seferde hallolmasını istiyorum.
tutar mı tutmaz mı orası kesın degil elbette. ancak yanı bılınclı bi sekılde 2 ekıme bırakmak istemıyorum.

Hassectear

• Full Member
« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2020, 19:46:50 »
Tek ekimle 6 bin üzeri greft çalışması lazım onuda coğu ekim merkezi yapmıyor fire oranıda yüksek olur en sağlıklısı senin için iki ekim ön bölgeye 4 bin civarı tepe ve vertex içinde 3500 civarı seni kellikten kurtarır

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 13 Ocak 2020, 20:15:40 »
Hocam denilen kafada yeterli kan dolaşımı sağlanamadığı için fire oranı çok fazla oluyor. Ekilen 5 6 bin greft tutmayınca 2. Ekime donörde bulamıyorsun.

Saç ekimi çok zevkli birşey, ektirdikçe ektiresi geliyor insanın. Keşke ben 2000 greftten 5 kere ekime girseydim

Benim tavsiyem Ankara'da bu açıklığa en iyi sonuç Şahin Çelik' te

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 13 Ocak 2020, 20:45:03 »
Tek ekimle 6 bin üzeri greft çalışması lazım onuda coğu ekim merkezi yapmıyor fire oranıda yüksek olur en sağlıklısı senin için iki ekim ön bölgeye 4 bin civarı tepe ve vertex içinde 3500 civarı seni kellikten kurtarır

Hocam anlamadığım nokta sonradan ikinci Ekim olacak madem neden aynı gün ekmiyorlar ?
Bir sonra ki gün ekemezler mi ikiye bölüp ?
Ben Ekim’den sonra bir yıl geçince tekrardan Ekim olup bir yıl yeniden beklemek istemiyorum o uzama evresini hepsi bu.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 13 Ocak 2020, 20:47:12 »
Hocam anlamadığım nokta sonradan ikinci Ekim olacak madem neden aynı gün ekmiyorlar ?
Bir sonra ki gün ekemezler mi ikiye bölüp ?
Ben Ekim’den sonra bir yıl geçince tekrardan Ekim olup bir yıl yeniden beklemek istemiyorum o uzama evresini hepsi bu.

Bir gün içinde fazla saç ekilirse tutmaz diye mi ekilmiyor yani hocam ?
Peki ertesi gün gitsem ?
Yani anlatmak istediğim konu şu, ben ikinci bi kez o saçları kazıtmış gibi bir sene o halde beklemek istemiyorum.
Tek sefer de ekilsin sonra bi yıl da uzasın kullanayım istiyorum.
Böyle olunca bir yıl daha o kısa saçla dolaşmak istemiyorum hepsi bu.

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 13 Ocak 2020, 21:55:17 »
Bir gün içinde fazla saç ekilirse tutmaz diye mi ekilmiyor yani hocam ?
Peki ertesi gün gitsem ?
Yani anlatmak istediğim konu şu, ben ikinci bi kez o saçları kazıtmış gibi bir sene o halde beklemek istemiyorum.
Tek sefer de ekilsin sonra bi yıl da uzasın kullanayım istiyorum.
Böyle olunca bir yıl daha o kısa saçla dolaşmak istemiyorum hepsi bu.
    Arkadaşların dedikleri gibi tek sefer de alınan 4000 greft üzeri donör  ü yıpratıyor. Aynı zaman da maxımum greftler de deri  altındaki kan dolaşımı hepsini besleyemediği için fire çok oluyor .
    Birde yaşın daha 25 miş  senin daha üsteki saçların dökülecek ilerde 2 . Belki 3. Ekim yaptırabilirsin . Yer konusunda birşey diyemem kendin araştır karar ver çok fazla örnek var forumda

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 14 Ocak 2020, 00:17:28 »
    Arkadaşların dedikleri gibi tek sefer de alınan 4000 greft üzeri donör  ü yıpratıyor. Aynı zaman da maxımum greftler de deri  altındaki kan dolaşımı hepsini besleyemediği için fire çok oluyor .
    Birde yaşın daha 25 miş  senin daha üsteki saçların dökülecek ilerde 2 . Belki 3. Ekim yaptırabilirsin . Yer konusunda birşey diyemem kendin araştır karar ver çok fazla örnek var forumda

Öncelikle cevabınız icin cok teşekkür ederim zaten hali hazırda kafamda var bi Ekim merkezi ama sizdende öneriler almak istemiştim.
Haklısınız ancak bende kendimi şöyle açıklayım zaten uzun zamandır bu saçsızlık derdini çekiyorum bari en azından bi süre şu saç sorununu aşmak istedim.
Bu yüzden tek seferde olsun demiştim.
Yani ikinci bi Ekim’i yaptırım gerekirse ileride ama o ikinci ekime kadar ben gene yarı kel mi gezcem saç tutsa bile ?  4.000 civarı gref yetersiz mi olur yoksa ileri de saçların döküleceğini varsayarak mı 2. Bi Ekim olur diyosunuz ?

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 14 Ocak 2020, 02:09:55 »
malesef medikal tedavi için geç kalmışsın bu aşamadan sonra ancak iyi bir yerde yapacağın ekim kurtarır seni.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 14 Ocak 2020, 14:27:39 »
malesef medikal tedavi için geç kalmışsın bu aşamadan sonra ancak iyi bir yerde yapacağın ekim kurtarır seni.

Maalesef öyle hocam. Ah bi görseydiniz saçlarımı hayran olurdunuz İnanın.
Saçlar döküldü ve devlet hastanesine gittim. Gösterdim.
Doktor erkek tipi dökülme dedi ve bi şampuan verdi.
Tek yaptığı bu. İlgi sıfır. Geç kaldık maalesef.

wyrus

• Full Member
« Yanıtla #13 : 23 Nisan 2020, 11:19:12 »
    Benim saç dökülme şeklime çok yakın senin dökülmen,ben 4200 greft ektim ama sıklığı haliyle yoğun değil özellikle tepe bolgesi,ki bu da çok normal
   Tek ekimde 4000 den fazla ekmek doğru değil greftler ve donör zarar görüyor bu nedenle iki ekim çok doğru olur ve kanımca donör bölgenden rahat 6000 civarı greft çıkar
  Yapman gereken doğru ekim merkezine gitmen ve beslenmene, yaşamına dikkat etmen gerisi oluyor zaten
  Şimdiden kolay gelsin ve bol şans diliyorum 😊👍

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 23 Nisan 2020, 12:23:19 »
2 ekim şeklinde planlayarak bu işe girişmek en mantıklısı sizin için ki zaten bir anda tüm kafayı ektirirseniz fre çok olur ve kafanıza  ekılen sayıyı deriniz beslemez desteklemez

ankara için sizede doğru bir planlama yapılması için şahin çelik uygun olur araştırın
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram