Gönderen Konu: Dr. İlhan Serdaroğlu 3000 Greft Saç ekimi ve ssonuçları  (Okunma sayısı 7238 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Dr. İlhan Serdaroğlu 3000 Greft Saç ekimi ve ssonuçları
« Yanıtla #16 : 22 Ocak 2020, 17:03:09 »
inşallah ekılenlerın hepsı cıkarsa evet sık bır saçın olur çoklu greft dağılımıda önemlı saçları ekerken bunlarda etken sıklık adına gelışı güzel değilde profesyonelce dağılım olmalı

kabuk sonrası görüntü gayet sağlıklı ve güzel

Global Moderator

karlos cemil

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #17 : 22 Ocak 2020, 18:38:44 »
Çok teşekkür ederim yorumlarınız için. İlhan hocanın ekimlerini incelediğimde doğala yakın bi ön çizgi olduğunu ve sıklığın bana uygun olacağını düşünmüştüm. Şimdiye kadarki süreçten hiçbi memnuniyetsizliğim yok, inş şu şok dökülmeyi de bi an önce atlatırım.

Şok dökülme olmayabiliyor mu? Kesin olacak diye bir şey var mıdır her saç ekiminde?

karlos cemil

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #18 : 25 Ocak 2020, 21:56:35 »
Bugün operasyonun 15. günü. İlhan hocaya maille fotografları ve durumu bildirdim, 15. gün için gayet güzel olduğunu belirtti.

Buraya da düzenli olarak atmaya çalışacağım elimden geldiğince hafta iki haftada bir. Şu an dökülme vs yok, şok dökülmeyi ve kendi saçlarımın uzamasını bekliyorum. Donör bölgede dokundukça ve yatarken ağrı sızı oluyor ama bunun da normal olduğunu söyledi hoca.

karlos cemil

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #19 : 31 Ocak 2020, 00:11:19 »
Bugün operasyon gününden itibaren tam 3 hafta oldu. Donör bölgede hafif acı ve bol miktarda kaşınma dışında bi şikayetim yok ama sanırım normal süreç. Zaten eskiden beri donör bölgenin olduğu yerde sivilceler döküntüler vardı kaşınıyodu, operasyondan sonra daha da arttı o kadar. Bugün operasyondan beri ilk defa yanları ve donör bölgeyi makasla hafif kısalttırdım. Ekim bölgesi yavaş uzuyo, diğer kısımlar hızlı uzadığı için bi fark oluşuyodu. Ekim bölgesine hiç dokunmadan kalan kısımları sadece makasla kısalttırdım.

Şok dökülmeyi bekliyorum hala. Dökülseler de bi an önce çıksalar :) Mevcut durumu ekliyorum. Şimdilik hiçbi sorunum yok şükür.

karlos cemil

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #20 : 10 Şubat 2020, 18:57:33 »
1. ayın sonundan merhaba. Donör bölge kaşıntıları ve acıları azaldı. Ekim bölgesinde ve kafamın üstünde(ekim bölgesi dışında kalan kısım) tatlı tatlı kaşınmalar var ama elimle pek müdahale etmiyorum. Şok dökülme sanırım bitti, ya da ben öyle düşünüyorum. Son 1 haftadır ofiste masamın üzeri kısa kısa saç telleriyle doluyodu. Ekim bölgesinde kızarıklıklar duruyor, ve şok dökülmeyle haliyle saçlar seyreldi. Saçlarımın diğer kısımları ekim bölgesine göre cok hızlı uzuyor, bir kez daha ekim bölgesine dokundurtmadan çevresini kısaltmayı düşünüyorum. Donör bölgeyi makinayla kısaltmanın sakıncası var mıdır sizce?

Son durumu ve şok dökülme esnasında ofis masamın fotosunu paylaşıyorum.

Değinmek istediğim şöyle de bi konu var: Son 1 haftadır, forumda daha önceden karşılaşmadığım başlıklara denk geldim İlhan hocanın ekimleriyle ilgili. Sonuçlar bir miktar can sıkıcı olmuş. Sonuçlarla ilgili 2 genel şikayet var görebildiğim;

1-Ekilen saçların tutmaması, asimetrik olarak tutması, güçsüz ve zayıf olarak çıkması
2-Donör bölgenin kapanmaması

İkinci sorunu şu an aştığımı düşünüyorum çünkü donör bölgeme bugün bakanlar oradan saç alındığını anlamıyorlar ki henüz 30 gün oldu. Diğer konu yani ekilen saçların tutmaması konusu biraz beni endişelendirdi açıkçası. Umarım ben dahil kimsenin başına gelmez bu. Ama şu da var, hocanın operasyon sonrası benden özel isteği, forumda sonucu düzenli olarak paylaşmamdı. Bu da benim aklıma şunu getiriyo, memnuniyetsizliği olan paylaşım yapmaya daha meyilli ama saçından memnun olan foruma uğramıyor gibi bi his oluştu içimde. Şu an için benim kendi saçım adına konuşmam erken sanırım. Ben olumlu da olumsuz da olsa paylaşımlara devam etmeyi düşünüyorum.

hammett

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #21 : 10 Şubat 2020, 23:10:39 »
selam, geçmiş olsun. donör kaliteniz çok güzel duruyor, hemen iyileşmesinden belli ediyor. inşallah sizi mutlu edecek bir sonuç alır ve saç meselesini kafanızdan atarsınız. bence donör bölgeyi bir kere daha makasla traş ettirin, nolur nolmaz. forumdan gördüğüm kadarıyla ekimin başarısı ekene de ektirene de bağlı, doktorunuza güvenip elinden geleni yaptığını düşünüyorsanız siz de beslenme, takviye vs. üstünüze düşeni yapın ve gönül rahatlığıyla sonucu bekleyin :)

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 11 Şubat 2020, 00:27:31 »
1. ayın sonundan merhaba. Donör bölge kaşıntıları ve acıları azaldı. Ekim bölgesinde ve kafamın üstünde(ekim bölgesi dışında kalan kısım) tatlı tatlı kaşınmalar var ama elimle pek müdahale etmiyorum. Şok dökülme sanırım bitti, ya da ben öyle düşünüyorum. Son 1 haftadır ofiste masamın üzeri kısa kısa saç telleriyle doluyodu. Ekim bölgesinde kızarıklıklar duruyor, ve şok dökülmeyle haliyle saçlar seyreldi. Saçlarımın diğer kısımları ekim bölgesine göre cok hızlı uzuyor, bir kez daha ekim bölgesine dokundurtmadan çevresini kısaltmayı düşünüyorum. Donör bölgeyi makinayla kısaltmanın sakıncası var mıdır sizce?

Son durumu ve şok dökülme esnasında ofis masamın fotosunu paylaşıyorum.

Değinmek istediğim şöyle de bi konu var: Son 1 haftadır, forumda daha önceden karşılaşmadığım başlıklara denk geldim İlhan hocanın ekimleriyle ilgili. Sonuçlar bir miktar can sıkıcı olmuş. Sonuçlarla ilgili 2 genel şikayet var görebildiğim;

1-Ekilen saçların tutmaması, asimetrik olarak tutması, güçsüz ve zayıf olarak çıkması
2-Donör bölgenin kapanmaması

İkinci sorunu şu an aştığımı düşünüyorum çünkü donör bölgeme bugün bakanlar oradan saç alındığını anlamıyorlar ki henüz 30 gün oldu. Diğer konu yani ekilen saçların tutmaması konusu biraz beni endişelendirdi açıkçası. Umarım ben dahil kimsenin başına gelmez bu. Ama şu da var, hocanın operasyon sonrası benden özel isteği, forumda sonucu düzenli olarak paylaşmamdı. Bu da benim aklıma şunu getiriyo, memnuniyetsizliği olan paylaşım yapmaya daha meyilli ama saçından memnun olan foruma uğramıyor gibi bi his oluştu içimde. Şu an için benim kendi saçım adına konuşmam erken sanırım. Ben olumlu da olumsuz da olsa paylaşımlara devam etmeyi düşünüyorum.

asıl memnun olmayanlar foruma uğramıyor dostum bundan emin olabilirsin nerde gidişatı kötü olan ekim varsa en çok onlar uğramayı kesiyor hatta foruma aylarca giriş yaptıkları halde ısrarla resim atmayan tayfa bunlardan çıkıyor malesef.
senin ekimine gelince bence şu ana kadarki manzara epey olumlu sayılır bir anda gitseydi tüm saçlar o zaman kork derdim ama sanki şoktan kurtulacak epey saç var gibi ,şokun az olması bir ekimde her zaman gelecek var sinyalidir.

karlos cemil

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #23 : 11 Şubat 2020, 08:37:26 »
selam, geçmiş olsun. donör kaliteniz çok güzel duruyor, hemen iyileşmesinden belli ediyor. inşallah sizi mutlu edecek bir sonuç alır ve saç meselesini kafanızdan atarsınız. bence donör bölgeyi bir kere daha makasla traş ettirin, nolur nolmaz. forumdan gördüğüm kadarıyla ekimin başarısı ekene de ektirene de bağlı, doktorunuza güvenip elinden geleni yaptığını düşünüyorsanız siz de beslenme, takviye vs. üstünüze düşeni yapın ve gönül rahatlığıyla sonucu bekleyin :)

Çok teşekkürler. Hoca ek olarak bir şey önermedi aslında, şampuan ve sprey verdi onları kullanıyorum. Daha önce xpecia önermişti günde 2 tablet, midemi fazla ağrıttığı için operasyon oncesi bırakmıştım. 1 haftadır ona başladım tekrar. İnş düzgün bi sonuç elde ederim :)

karlos cemil

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #24 : 11 Şubat 2020, 08:39:22 »
asıl memnun olmayanlar foruma uğramıyor dostum bundan emin olabilirsin nerde gidişatı kötü olan ekim varsa en çok onlar uğramayı kesiyor hatta foruma aylarca giriş yaptıkları halde ısrarla resim atmayan tayfa bunlardan çıkıyor malesef.
senin ekimine gelince bence şu ana kadarki manzara epey olumlu sayılır bir anda gitseydi tüm saçlar o zaman kork derdim ama sanki şoktan kurtulacak epey saç var gibi ,şokun az olması bir ekimde her zaman gelecek var sinyalidir.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Bi sorum olacak, şok dökülmede dökülenler tekrar çıkmıyor mu? Orda dökülenlere kayıp gözüyle mi bakmamız gerekir?

karlos cemil

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #25 : 14 Şubat 2020, 08:58:37 »
Bugün tam 5 hafta doldu ekim gününden itibaren. Elimle ekim bölgesine dokunmamaya çalışıyorum ama kaşıntı oluyo ara ara. Ufak ufak kaşısam sorun olur mu sizce? 5 haftanın sonunda artık kökler deri altına tutunmuştur diyebilir miyiz?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 14 Şubat 2020, 11:27:42 »
Donör iyileşme sürecinde kaşınır ya da sivilce yapar bunlar normal durumlar.

5 hafta güzel bir süre çok kurcalamadan çok aşırı sert kaşımadan donör bölgene dokunmandan bir sorun olmaz soğuk su ile yıka kafanı arada.
Global Moderator

karlos cemil

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #27 : 14 Şubat 2020, 12:53:59 »
Donör iyileşme sürecinde kaşınır ya da sivilce yapar bunlar normal durumlar.

5 hafta güzel bir süre çok kurcalamadan çok aşırı sert kaşımadan donör bölgene dokunmandan bir sorun olmaz soğuk su ile yıka kafanı arada.

Peki ekim bölgesi konusunda nasıl davranmalıyız Hintell? Donör bölgede hiçbir sıkıntım kalmadı, sadece ekim bölgesinde bazen kaşınmalar oluyo. Çok tırnaklamadan parmak uçlarıyla hafif hafif kaşısak sorun olur mu ekilen saçlarda?

karlos cemil

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #28 : 01 Mart 2020, 15:14:26 »
Merhabalar. Bugün itibariyle 50 gün bitti. 10 gün sonra 2 ay dolmuş olacak. Ben okuduğum kadarıyla ilk 3-4 ay hiçbir gelişme beklemiyordum saçlarda ama dikkatli bakınca ufak ufak çıkışlar mı görüyorum yoksa yanılıyor muyum bilemedim. Tecrübeli arkadaşlarımızın yorumlarını rica ediyorum.

Bu arada herhangi bir ağrı sızı kalmadı. Tek derdim hocanın verdiği şampuanı kullandığım için fazlasıyla kepek oldu, eskiden de kepeği hatta egzaması olan ama özel kepek şampuanlarıyla baskılayan biriydim. Şu an kepeğe engel olamıyorum. Bi de ekim bölgesinin orta kısmı kabuklanıyor, kabuk düştükçe tekrar kabuklanıyor. Sanırım egzama oraya da sıçradı eskiden sadece kafamın arkasındaydı.

karlos cemil

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #29 : 21 Nisan 2020, 11:30:01 »
Merhaba,

Operasyonun üzerinden yaklaşık 100 gün geçti. Geçen hafta İlhan hocayla mailleştik, fotografları paylaştım. Gözle görülür bir gelişme olmadığını belirttim ama kendisi henüz erken olduğunu, saçlar tutmadığı taktirde tekrar ekim yapabileceğini ama endişe etmeye gerek olmadığını ve ikinci operasyona gerek olmayacagını söyledi.

Mevcut durum bu şekilde. Pandemi dolayısıyla berbere de gidemiyoruz iyice at hırsızına döndüm. Kepek şampuanı da pek kullanmak istemiyorum ekime zarar vermesi ihtimaline karşı. Baya kepek oluyor o yüzden.

Yorumlarınızı esirgemezseniz çok memnun olurum. Sizce gidişat nasıl? Endişelenmem için henüz erken mi acaba?

Facebook Twitter Instagram