Gönderen Konu: Hayat acımasız..  (Okunma sayısı 2067 defa)

umtttboz

• Jr. Member
  • **
Hayat acımasız..
« : 11 Ocak 2020, 21:15:09 »
Merhabalar Abilerim forumda yeniyim problemimin çözüleceğinden değil ama yine de içimi dökmek istedim sizlerin düşüncelerini de merak ediyorum..

Henüz 19 yaşındayım Normal şartlarda dökülen Saçlarım için bu kadar üzülmezdim ancak Aile’de saç sorunu yaşayan benden başka bir kişi olmadığı için bu bana çok koyuyor gerçekten hayatım darmadağın oldu Babamın fotoğraflarına bakıyorum 50 yaşına kadar bir tel saçı dökülmemiş İnanılmaz gür saçları var Ağabeyimin saçına bakıyorum (30) Yine çok güzel gür saçları var Amcalarıma bakıyorum saçları gür Teyzemin oğlullarına bakıyorum saçları gür Amcamın oğluna bakıyorum saçları gür nasıl oluyor da bir tek ben yaşıyorum bu problemi gerçekten aklım almıyor 1.5 2 sene öncesine o kadar gür saçlarım vardı ki hiç tahmin etmezdim bu sorunu yaşayacağımı İnanın genetikte olsa bu kadar sorun etmez genetik olduğu için kabullenirdim ama bu sebepler beni yiyip bitiriyor her ne kadar ektirmek istesem de normal olarak dökülme devam ettiği için Saç Ekim merkezleri bu saça Ekim yapmıyor sadece buraya içimi dökmek istedim erken yaşta başlayan dökülmeler gerçekten her ne kadar çevreden bu kadar takma,etme denilse de gençliği bitiriyor hayatı sömürüyor resmen benim fikrim Saç dökülmesi hastalık değildir ancak genç yaşta başlayan saç dökülmesi hastalıktan da beterdir..

heprotar

• Sr. Member
Ynt: Hayat acımasız..
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2020, 21:46:56 »
Kardeşim bu sorunu sence çok abartılı bir şekide yaşamıyormusun yani tamam saçın dökülüyor bunun için üzülüyorsun fakat bu hayatın sonuymuş gibi bu durumu yaşaman normal değil.
Tamamen takıntı yapmışsın ve bu takıntın yüzünden belkide istemeden acı çekiyorsun bence öncelikle bu takıntıdan kurtulman lazım. galiba gün içerisinde süreli saçla kafa yoruyorsun bunu aşmak için ne yapabilirsin öncesinde bunun üstesinden gelmen lazım.
Saçına gelince çok büyütülecek bir kaybın yok şu anda ,bunun için bir sürü tedavi yöntemi var araştırarak kendin için en doğru olana karar verebilirsin.bakarsın şu an böyle olan saçların 3 ay sonra hiç dökülmemiş hale gelir.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2020, 22:40:20 »
Kardeşim bu sorunu sence çok abartılı bir şekide yaşamıyormusun yani tamam saçın dökülüyor bunun için üzülüyorsun fakat bu hayatın sonuymuş gibi bu durumu yaşaman normal değil.
Tamamen takıntı yapmışsın ve bu takıntın yüzünden belkide istemeden acı çekiyorsun bence öncelikle bu takıntıdan kurtulman lazım. galiba gün içerisinde süreli saçla kafa yoruyorsun bunu aşmak için ne yapabilirsin öncesinde bunun üstesinden gelmen lazım.
Saçına gelince çok büyütülecek bir kaybın yok şu anda ,bunun için bir sürü tedavi yöntemi var araştırarak kendin için en doğru olana karar verebilirsin.bakarsın şu an böyle olan saçların 3 ay sonra hiç dökülmemiş hale gelir.

Bu durumdaki hastalara bu şekilde bir yaklaşım kesinlikle yanlış ve doğru olsa bile

Kendimden biliyorum. Bunun başka bir yolu olmalı
Öncelikle bunu kesin söyleyebilirim; böyle bir durumda öğüt vermek yerine o hastadan öğüt alıp ona göre bir yol çizilmeli. Bu durumda hasta ile doktor yer degistirmeli
Kontrol tamamiyle hastanın elinde olsa kendini rahat hisseder. Ondan sonra doktoru dinler. Ama öncelikle  doktorun hasta ayağına yatması lazım. Teselliyi hasta vermeli.
Somut bir çıkış yolu hastaya verilmeden hasta düzelmez. Somut  dediğim şu; Hasta saç ister bir an önce hayal ettiği saçlar verilmesse düzelmez.
Hasta düzgün bir burun ister bu bir an önce verilmesse insan içine çıkmaz.
Hasta kusursuz görünmek ister ama kusurlu olduğu müddetçe aksesuar olarak kendini eksik hisseder. Beyin hücreleri bu düşünceleri bütün vücuda yayar. Kişi çaresizlik içinde cebellenir çünkü o kusurlar giderilemez kısmen veya tamamı.

Böyle olunca geriye iki seçenek kalıyor: Ya hasta maddi halini somut halini  ve estetiğini kabullenip, beyin hücrelerini buna göre düzenleyip tüm vücuduna kabul ettirir. Yada manevi olarak soyut olarak der ki; bu kaderimde vardı yaşamam gerekiyordu.

Sonuçta buda hastanın tam istediği bir durum değil. O kusursuz sevdiği için bir damla kusur hayatını söndürür.
Allah sabır versin
Elimizden gelen çok şey var arkadaşlar
Dua edelim
Dua, eceli bile erteler
İnşallah herkesin umutsuzluğu umudu olarak yer değiştirir.

Kazım

• Full Member
« Yanıtla #3 : 11 Ocak 2020, 23:09:58 »
Yanlız değilsin dostum. Ama o kafada saç var seyreklikleri de kurtarabiliriz

umtttboz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2020, 23:15:02 »

Abi her yolu denedim olmuyor durmuyor deli gibi dökülüyor artık akışına bıraktım

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 11 Ocak 2020, 23:54:09 »
Abi her yolu denedim olmuyor durmuyor deli gibi dökülüyor artık akışına bıraktım

Saçlarını biraz uzat
Uzatırsan o gördüğün seyreklik canını fazla yakmaz
Birde sana tavsiyem
Mecbur kalmadıkça saçlarını üstten çekip bakma

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 12 Ocak 2020, 16:26:24 »
Kimse senin saçının üstüne bakmaz, tarama şeklini değiştir,bir nevi ilüzyonnyap, ileride bakarsın ekim dikim işlerine😉
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 12 Ocak 2020, 16:46:25 »
Kardeşim kusura bakmada saçın için çok fazla bir şey yaptığını sanmıyorum seninki piyango bileti aldım ama büyük ikramiye bana hiç vurmuyor çünkü çok şanssızım demek gibi bir şey.
aksini iddia ediyorsan yaptığın tedavileri buraya bir yaz bakalım gerçekten neler yapmışsın bir görelim.

umtttboz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 12 Ocak 2020, 17:00:41 »
Kardeşim kusura bakmada saçın için çok fazla bir şey yaptığını sanmıyorum seninki piyango bileti aldım ama büyük ikramiye bana hiç vurmuyor çünkü çok şanssızım demek gibi bir şey.
aksini iddia ediyorsan yaptığın tedavileri buraya bir yaz bakalım gerçekten neler yapmışsın bir görelim.

Sağlıklı beslenirim alkolü sigarayı geçtim abur cubur tarzı hiç bir şey yemem,Her türlü yağı kafamda denedim Şampuan kullanmadım,Farklı farklı dermatologlara gittim hepsinin bana önerdiği medikal tedaviler aynı Minoxidilmiş oymuş buymuş kaç yıldır araştırırım medikal tedavi uygulayıp memnun olan bir kişiye rastlamadım ama yanlış anlamayın daha iyi Öneriniz varsa kesinlikle kulak ardı etmem

umtttboz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 12 Ocak 2020, 17:01:38 »
Kimse senin saçının üstüne bakmaz, tarama şeklini değiştir,bir nevi ilüzyonnyap, ileride bakarsın ekim dikim işlerine😉

Denedim abim uzun önler çok kötü duruyor diye kısa kestirdim böyle daha da kötü durdu tüm psikolojim yerle bir oldu

umtttboz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 12 Ocak 2020, 17:02:11 »

Var mı bir Önerin abi

Kazım

• Full Member
« Yanıtla #11 : 12 Ocak 2020, 17:45:05 »
Var mı bir Önerin abi

Kısa bir süre finasterid kullan. Proscar al 4 e böl 4te1ini iç. Önce saçların toparlasın bir özgüvenin yerine gelsin. Bu sıra da antidepresan tedavi başlayabilirsin ama alacağın ilaç prozac olmasın çünkü ilaç metabolizasyonu çok yüksek onun proscarın faydasını etkileyebilir. Neyse saçların biraz canlandığını hissettikten sonra(ki finasterid kullanıp canlanmama ihtimali söz konusu değil) lokal dht blokerleri var. Bunlar yeni ilaçlar raxogen var mesela. Bunu dermapenle birlikte uygula oral yolla aldığın finasterid kadar etkili olmasa da saçı kafanda tutacağına inanıyorum yabancı sitelerde raxogen konusunda geri bildirimler gayet olumlu ve finasterid gibi yan etkileri yok... kötü yanı çok pahalı ve kafadan çıkarması zor.... baktın işe yaramıyor hayata küsecek kadar etkiliyorsa finasterid ömür boyu devam edersin. Genç yaşta finas kullanarak saçları kurtarabilirsin ama sağlığına faturası da büyük olur

umtttboz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 12 Ocak 2020, 18:39:42 »
 Abi açıkçası Saçıma iyi gelecekse bütün riskleri Göze almak istiyorum Saçımı aşırı takan biri olarak bir değişim olmazsa zaten sağlık problemleri yaşayacağım Finestiridi eczanede bulabilir miyim ve tek başına yararı olur mu? son olarak bıraktıktan sonra minox gibi başa döner miyim?
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2020, 18:46:00 Gönderen: Hayataküstüm »

Bagwell

• Sr. Member
  • olur olur..
« Yanıtla #13 : 12 Ocak 2020, 20:03:23 »
Pazarlama da bazı kurallar vardır mesela tüketiciye görmesini istediğin şeyleri gösterirsin görmesini istemediğin şeyleri saklarsın,banka reklamlarındaki alttan hızla geçen alt yazılar gibi düşün bunu,eğer saçını uzatırsan o açıklık başlangıcı olan noktayı güzelce saklayabilirsin hemde çok kolay bir şekilde e yaşın da müsaitken durumu düzeltme adına medikal destekte alabilirsin,ekim için uygun olmayabilirsin ama ekim olmadan bu işten kurtulmaya uygunsun

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #14 : 12 Ocak 2020, 22:29:23 »
Kısa bir süre finasterid kullan. Proscar al 4 e böl 4te1ini iç. Önce saçların toparlasın bir özgüvenin yerine gelsin. Bu sıra da antidepresan tedavi başlayabilirsin ama alacağın ilaç prozac olmasın çünkü ilaç metabolizasyonu çok yüksek onun proscarın faydasını etkileyebilir. Neyse saçların biraz canlandığını hissettikten sonra(ki finasterid kullanıp canlanmama ihtimali söz konusu değil) lokal dht blokerleri var. Bunlar yeni ilaçlar raxogen var mesela. Bunu dermapenle birlikte uygula oral yolla aldığın finasterid kadar etkili olmasa da saçı kafanda tutacağına inanıyorum yabancı sitelerde raxogen konusunda geri bildirimler gayet olumlu ve finasterid gibi yan etkileri yok... kötü yanı çok pahalı ve kafadan çıkarması zor.... baktın işe yaramıyor hayata küsecek kadar etkiliyorsa finasterid ömür boyu devam edersin. Genç yaşta finas kullanarak saçları kurtarabilirsin ama sağlığına faturası da büyük olur

Dostum lütfen bilinçsizce insanlara ağır ilaç önermeyin. Proscar ile sakın ola antidepresan kullanmayın sonuçları kötü olabilir. Zaten 19 yaşınızda kafanıza göre ilaçta kullanmamalısınız.

Anladığım kadarıyla saçlarınızın dökülmesi ile ilgili sıkıntınızı bizlere anlatmak istemişsiniz. Benimde erken yaşta şakaklarım açıldığında çok üzülmüştüm. Yaşadığınız psikolojiyi bu nedenle anlayabiliyorum. Tabi sizin durumunuz gerçekten ne yalan söyleyeyim daha kötü. Saç açısından değil ailenizde genetik dökülme yoksa tek dökülmeyi siz yaşıyorsanız açıkcası böyle bir durumda bende daha çok üzülürdüm. Size şunu söyleyebilirim saçlarınız belli dönemlerde dökülme evreleri geçiriyor ve hemen kel kalacaksınız diye bir fikre sakın ola kapılmayın. Evet erken yaşta saçlarını kaybedenler var, örnekleri de çok ama bunu siz kesin olarak yaşayacaksınız diye bir durum yok. Normal koparak dökülen saçlarınızı baz alarak kel kalacağınızı düşünmeyin, öyle olsa ben 10 yıl önce tammen kel kalmış olurdum. Eğer dermatoloğa gidip testler yaptırdıysanız ve dökülme genetik dökülmeden kaynaklı ise şimdilik Xpecia, hatta tepe de faydalı olabileceğini düşündüğüm hair forte sprey tarzı ürünler kullanarak saçlarınızı belli bir seviye getirebileceğinizi düşünüyorum. Aslında finasterid ve minoxil saçlarınızı toparlar ancak dediğim gibi yaşınız genç hiç o topa girmeyin derim. Benim 16 yaşında şakaklarım açıldı tam 16 senedir saçlarım halen kafamda yani boş yere stresle kendinizi yemek yerine bu dökülmeyi isterseniz bir şekilde durdurabileceğinizin farkında olun. En kötü senaryoyu düşünürseniz saç ekimi denen bir opsiyonunuz var. Benim dökülme yaşadığım dönemde bu kadar yaygın ve başarılı bir saç ekim teknolojisi de yoktu :).
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Facebook Twitter Instagram