Gönderen Konu: Hintell Hocam,sacimi geri istiyorum...  (Okunma sayısı 27065 defa)

Kel123

• Hero Member
Ynt: Hintell Hocam,sacimi geri istiyorum...
« Yanıtla #76 : 12 Ocak 2020, 13:07:12 »
Ekim yaptırırsan seyrek olur ama toppikle kapatırsın

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #77 : 12 Ocak 2020, 13:14:47 »
BU cevap yeterli,cok sagolasin kardes😃😃😃👍👍

Cevap hoşuna gitmiş belliki ama maalesef yanlış cevap...

Alım izi kesinlikle belli olacaktır. Saç ekimi yaptırmış birinin saçları kısa tutma şansı elinden alınmış demektir. Ayrıca ekim alanın bile kısa tutulabilme şansı yok denecek kadar az...

Bu arada ekime uygun musun?
-kesinlikle uygun değilsin. dupa konusunda yorum yapan arkadaş doğru söylemiş.. donör alandada saç kayıpların olmuş, halihazırdaki donörde de incelmiş saclarının olduğundan eminim. Zaten kafan büyük, açıklık çok birde zayıf verimsiz bir donörden alınacak zayıf greftelerin fire oranınında fazla olacağını hesaba katarsak çok çok iyi bir işcilik durumu kurtarmaya yetmeyecektir.

Olumsuz yorumlara kızarak iş yapmaktan bahsetmişssin... bence bu senin bahanen.. yani herseye rağmen ekim yaptırmak istiyorsun belli ama bunun için kimsenin olumsuz yorumunu sebep göstermene gerek yok... “pire pirelipini bilsin, ona inat Ektircem” gibi tabirler hiç hoş değil. Olumsuz yorum duymaya tehamülün yok ise hiç paylaşım yapmamalısın.

Son olarak gel 5500 ekeriz , gel maxgreft çalışıyoruz , sınırsız greft yada sınır-sizsiniz gibi laflara inanma... saç ekimine uygun değilsiniz. Alacağınız sonuç hiç orijinalliği bozulmamış bir kellikten daha iyi olmayacaktır.

Dipnot: şuan ekim yaptırırsan 2 sene kadar şimdikinden iyi hale gelirsin.. ama sonrası hüsran olur.. bu sebeple 6-7 ay sonra foto paylaşıp “olmaz dediniz ama oldu ahanda foto size kapak olsun” diye paylaşım yapma.. bahsettiğim uzun soluklu bir çözüm olamayacağı
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2020, 13:31:25 Gönderen: sloocer »

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #78 : 12 Ocak 2020, 13:46:16 »
Cevap hoşuna gitmiş belliki ama maalesef yanlış cevap...

Alım izi kesinlikle belli olacaktır. Saç ekimi yaptırmış birinin saçları kısa tutma şansı elinden alınmış demektir. Ayrıca ekim alanın bile kısa tutulabilme şansı yok denecek kadar az...

Bu arada ekime uygun musun?
-kesinlikle uygun değilsin. dupa konusunda yorum yapan arkadaş doğru söylemiş.. donör alandada saç kayıpların olmuş, halihazırdaki donörde de incelmiş saclarının olduğundan eminim. Zaten kafan büyük, açıklık çok birde zayıf verimsiz bir donörden alınacak zayıf greftelerin fire oranınında fazla olacağını hesaba katarsak çok çok iyi bir işcilik durumu kurtarmaya yetmeyecektir.

Olumsuz yorumlara kızarak iş yapmaktan bahsetmişssin... bence bu senin bahanen.. yani herseye rağmen ekim yaptırmak istiyorsun belli ama bunun için kimsenin olumsuz yorumunu sebep göstermene gerek yok... “pire pirelipini bilsin, ona inat Ektircem” gibi tabirler hiç hoş değil. Olumsuz yorum duymaya tehamülün yok ise hiç paylaşım yapmamalısın.

Son olarak gel 5500 ekeriz , gel maxgreft çalışıyoruz , sınırsız greft yada sınır-sizsiniz gibi laflara inanma... saç ekimine uygun değilsiniz. Alacağınız sonuç hiç orijinalliği bozulmamış bir kellikten daha iyi olmayacaktır.

Dipnot: şuan ekim yaptırırsan 2 sene kadar şimdikinden iyi hale gelirsin.. ama sonrası hüsran olur.. bu sebeple 6-7 ay sonra foto paylaşıp “olmaz dediniz ama oldu ahanda foto size kapak olsun” diye paylaşım yapma.. bahsettiğim uzun soluklu bir çözüm olamayacağı

Kardeş bu kişinin cildine bağlı bir durum olabilrmi?. Çünkü ben geçen sene kazıttım özellikle ekim yaptırdığımı bilenlere sordum yakındanda baktılar hiç belli olmuyor dediler, kendimde bir anormallık görmedim.
Bende zaten kesin belli olmaz diye birşey yazmadım dikkat ettiysen. Senin net bilgi vermende arkadaş ve bu konuyla ilgili kafasında soru işareti olanlara iyi oldu yol göstermek için. Hintell ve senin bu konularda bizlerden daha iyi bilgilere sahip olduğunuz kesin. Ben kendimden örnek verdim kimseye yanlış bilgi verme gibi niyetim yok. Sizin gibi kesin bilgisi olan arkadaşlara da teşekkürü borç bilmemiz lazım.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #79 : 12 Ocak 2020, 14:41:57 »
Cilt rengin çok açık ise alım sorasında oluşan skar doku rengi kendi rengine yakın ise daha az belli olabilir ama hiç belli olmuyor diyen arkadaşların sen üzülme diye de belli değil demiş olma ihtimali yüksek..

Farkettiysen ekim yaptırıp çim adama dönen arkadaşlar bile “çevremden olumlu tepkiler alıyorum çok doğal olduğunu söylüyorlar” derler hep.. aslında çevresindekiler hep yalan söylemiştir özellikle berberler bu konuda çok iyidirler.. bizzat yanımdaki çocuğa “abi süper ekim olmuş ensede çok temiz kalmış ben bile farketmedim tanımasam anlamam” dedikten sonra arkadasından “ adamın anasını ahlatmışlar keşke hiç yaptırmadaydı” dediğine şahit oldum.

Uzun lafın kısası ensenin hiç belli olmaması fizik kurallarına aykırı.. sonuçta ilgili alanda 0,9mm çapında 3-5 bin adet kesi oluşuyor. İyilesselerde o bölgede renk farkı oluyor..

Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için aşagıda 2 foto paylaşıyorum.

1.foto Ultra sağlık bir donörden manuel punch ile 1300 greftlik alımdan sonra ensenin kısa hali.

2. Foto aynı ensenin 1800 greft alımdan sonraki hafif uzun hali...

Sağlıklı donör çok güzel kapabilir de olsa, hiç iz yok , iz kalmaz demek doğru değil.

« Son Düzenleme: 12 Ocak 2020, 14:49:20 Gönderen: sloocer »

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #80 : 12 Ocak 2020, 14:49:26 »
Cilt rengin çok açık ise alım sorasında oluşan skar doku rengi kendi rengine yakın ise daha az belli olabilir ama hiç belli olmuyor diyen arkadaşların sen üzülme diye de belli değil demiş olma ihtimali yüksek..

Farkettiysen ekim yaptırıp çim adama dönen arkadaşlar bile “çevremden olumlu tepkiler alıyorum çok doğal olduğunu söylüyorlar” derler hep.. aslında çevresindekiler hep yalan söylemiştir özellikle berberler bu konuda çok iyidirler.. bizzat yanımdaki çocuğa “abi süper ekim olmuş ensede çok temiz kalmış ben bile farketmedim tanımasam anlamam” dedikten sonra arkadasından “ adamın anasını ahlatmışlar keşke hiç yaptırmadaydı” dediğine şahit oldum.

Uzun lafın kısası ensenin hiç belli olmaması fizik kurallarına aykırı.. sonuçta ilgili alanda 0,9mm çapında 3-5 bin adet kesi oluşuyor. İyilesselerde o bölgede renk farkı oluyor..
Hocam kırmızı hapı yine damardan vermişsiniz.
Gerçekleri yavaş yavaş söyleseydiniz keşke

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #81 : 12 Ocak 2020, 14:58:45 »
Sinan62 kardeş sloocer ın önerilerini önemsemeni tavsiye ederim, maalesef gerçekler böyle hoşumuza gitmesede. İki ekim geçirmiş biri olarak sana anlatmaya yol göstermeye çalışıyorum ,ekim sonrası son derece sıkıntılı ve stresli bir süreç oluyor, sonuç güzel olursa sorun yok ama hüsranla bittiğinde nerden bulaştım bu işe diyorsun. Karşındaki konuştuğun insanların ikide bir gözlerinin saçlarına gitmesi pek hoşuna gitmiyor. Karar senin yinede ama ağrımadık başını ağrıtma derim. Ama illada ektireceğim dersen randevu al Koray hocayla birebir görüş. Birçok ekim merkezi bu işi ticari olarak görüyor bazılarıda sağlık olarak görüp gerçekleri olabilecekleri söylüyor. Belkide öncesinde tedavide gerekebilir. Git bir görüş acele karar verme.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #82 : 12 Ocak 2020, 15:07:02 »
Sloocer resimler iyi olmuş açıklama açısından. Kısa kesilmiş saçta birşey daha açığa çıkıyor; bazen kaç kök alınmış gibi sorular oluyor bu resim gösterdiki kaç kök alımın olduğu böyle bir resimle sayılabiliyor üç aşağı beş yukarı 🧐

Sinan62

• Sr. Member
« Yanıtla #83 : 12 Ocak 2020, 16:19:04 »
Oncelikle tesekkurler butun ilgi ve alakaniz icin....tum olumlu veya olumsuz yorumlara acigim...ama haddinde fazla kirici olup dalga gecer gibi yorum yapanlarada karsiyim..kel123 un butun yorumlarina bakarsaniz anlamis olursunuz..yoksa bir tek insana inat gidip sac ektirecek kadar ne salak birisiyim nede baska birsey.sonucta tum hayatinizi etkileyecek bir operasyondan bahsediyoruz....artilariyka eksileriyle sik elenip sik dokunulmadi gereken bir konu,bundan dolayikidir bu forumdayim..burdaki sizin gibi degerli insanlarin oneri ve gorusleri biraz da olsa fikrimi degistirecek kanaatteyim..biraz bekleyip gorecegiz...

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #84 : 12 Ocak 2020, 17:05:12 »
Hocam kırmızı hapı yine damardan vermişsiniz.
Gerçekleri yavaş yavaş söyleseydiniz keşke

Bizde mavi pembe gri yok. Neyse durum odur klavyemizin yazdığı.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #85 : 12 Ocak 2020, 17:36:20 »
Anlıyorum seni, ozaman en azından hemen ektirme ilk önce olan saçlarını en az dört ay güçlendir. Ama minoxilden uzak dur. Vitaminlerden al. Kal sağlıcakla her şey gönlünce olsun.

Sizce kendiniz buna inaniyomusunuz.vitamin derken hangi vitamin  ile  bu durumu guclendirebilir.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #86 : 12 Ocak 2020, 18:45:30 »

Sizce kendiniz buna inaniyomusunuz.vitamin derken hangi vitamin  ile  bu durumu guclendirebilir.
İlk önce söylediğime inanmasam önermem. Vitamin deyince zaten forumda yüzde doksan xpecia öneriliyor, biotin, çinko vb.

Ama yinede arkadaşın ilk önce cilt doktorunun tavsiyesi hangisinden yana olursa ona göre hareket etmesi gerekir. Bu konuda bu formda yeterli bilgi ve öneri var.

Sinan62

• Sr. Member
« Yanıtla #87 : 12 Ocak 2020, 19:07:17 »
Zaten bir cogunuz bu ilaclari kullanmistir..bir faydasi yoksa neden kullaniliyor???

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #88 : 12 Ocak 2020, 19:22:38 »
Zaten bir cogunuz bu ilaclari kullanmistir..bir faydasi yoksa neden kullaniliyor???
Kardeş ben faydasını gördüm, Almanyada xpecia benzeri Foligain var onu bir sene kullandm ve  saç telleri baya güçlendi. Kısa dönem belki hissedilmeyebilir. Biotin ve çinko kesinlikle faydalı. Biotinin kesinlikle yan etkisi yok. Hem saça hem tırnaklara faydası tartışılmaz.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #89 : 12 Ocak 2020, 19:27:19 »
Bizde mavi pembe gri yok. Neyse durum odur klavyemizin yazdığı.
Yani bizim sözümüz üstüne söz söylenmez diyorsun.😜

Dövseydiniz bari(:

Facebook Twitter Instagram