Gönderen Konu: Hintell Hocam,sacimi geri istiyorum...  (Okunma sayısı 27053 defa)

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Hintell Hocam,sacimi geri istiyorum...
« Yanıtla #90 : 12 Ocak 2020, 19:31:11 »
İlk önce söylediğime inanmasam önermem. Vitamin deyince zaten forumda yüzde doksan xpecia öneriliyor, biotin, çinko vb.

Ama yinede arkadaşın ilk önce cilt doktorunun tavsiyesi hangisinden yana olursa ona göre hareket etmesi gerekir. Bu konuda bu formda yeterli bilgi ve öneri var.

Bu forumda herkes de iyi bilir ki minox ve propecia dışında diğerleri boş gibi  yüzde doksan xpecia mi öneriliyor propecia mi sence bu arada boş dediysem saçların vardır ekim için musaitsindir kullanırsın oda vitaminlerle  bile ekime nasıl gidilir siz vitaminlerle güçlendirin diyosunuz ama bence arkadasimizin saçları vitaminle guclenicek bir durumu yok sakin yanlış anlaşılmasın propecia veya minoxil önerdiğim de yok sadece vitamin ile olacak iş değil demek istiyorum istediği dermatologa gitsin bu arkadaşımıza sadece vitamin yazmicaktir minoxil veya proscar onerecektir.

Sinan62

• Sr. Member
« Yanıtla #91 : 12 Ocak 2020, 19:50:03 »
Ekimi yapacak kisi,egerki ekim yaparsam Xpecia  vede bazi vitamin leri 6 ay kullamam gerektigini soyledi..ekim oncesi hc birseye gerek olmadigini..ekimden sonraki 6 ay lik sureden sonra,bu ilaclari tekrar devam etmelimi yoksa birakmalimi,onu ilk 6 aydan sonra duruma gore karar verelicegini soyledi..

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #92 : 12 Ocak 2020, 19:56:04 »
Ekimi yapacak kisi,egerki ekim yaparsam Xpecia  vede bazi vitamin leri 6 ay kullamam gerektigini soyledi..ekim oncesi hc birseye gerek olmadigini..ekimden sonraki 6 ay lik sureden sonra,bu ilaclari tekrar devam etmelimi yoksa birakmalimi,onu ilk 6 aydan sonra duruma gore karar verelicegini soyledi..

Ekimden oncemi 6 ay kullanmani istedi

Sinan62

• Sr. Member
« Yanıtla #93 : 12 Ocak 2020, 19:59:52 »
Hayir ekimden hemen sonra,ilk 6 ay kullanmami soyledi...yanim ekimden once hic bir tskviye ilacak gerek yokmus...Finasteride dende mumkun oldugunca uzak durmami siyledi....

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #94 : 12 Ocak 2020, 20:00:57 »
Beysev kardeş,
Eğer başından beri okuduysan ben ilk önce bir doktora git diyorum ona göre hareket et dedim. Ben fin. Propecia ,minoxil gibi ilaçların yan etkileri nedeniyle önermedim. Yan etkisi az olan ilaçlar olarakta xpecia, biotin vb lerini önerdim. Minoxilide finas.ıda bizzat kullandım ve yan etkileri nedeniyle bıraktım. Yoksa onların saça faydası yok falan dediğimi hatırlamıyorum.

Senin bu kadar alınmanada anlam veremedim. Ben bu ilaçların ne ticaretini yapıyorum nede rakip bir marka. Öyle çok biliyorum falan gibi iddiam yok. Sadece arkadaşa ekim yaptırmış biri olarak yardımcı olmaya çalıştım. Bu arkadaşında zaten saçlarındaki sorundan dolayı ekimi önermedim. İllade ektireceksen öncesinde bir doktora git ve saçlarını ekim öncesi takviyelerle güçlendir dedim. Zaman zaman Hintell de ekim öncesi bu tavsiyede bulunuyor zaten. Haa bu ben doğal vitamini öneririm bi başkası finans.ı önerir tercih arkadaşa kalmış.

Sloocer ve Hintell gibi bu konuda Bilgeleri olarak bizlerin yanlışını düzeltir ayrı bir konu. Bazende dövmekten beter ederler orasıda ayrı. Başkanlara karşı boynumuz kıldan ince. Kalın sağlıcakla.
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2020, 20:16:15 Gönderen: Özcan58 »

Sinan62

• Sr. Member
« Yanıtla #95 : 12 Ocak 2020, 20:06:08 »
 OZCAN58 seni cok iyi anliyorum,yardimci yaklasimindan dolayi cok tesekkurler...basindan sonuna dek yarcimdi olmaya vede bildigin kadariyla destek olmaya calistin sagol...hepsi kafamin bir yaninda.orda duruyon...arastirmaya firkir almaya devam 👍👍👍👍😃😃

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #96 : 12 Ocak 2020, 20:11:18 »
OZCAN58 seni cok iyi anliyorum,yardimci yaklasimindan dolayi cok tesekkurler...basindan sonuna dek yarcimdi olmaya vede bildigin kadariyla destek olmaya calistin sagol...hepsi kafamin bir yaninda.orda duruyon...arastirmaya firkir almaya devam 👍👍👍👍😃😃
Senin için hayırlısı neyse o olsun, rica ederim yardımcı olmak veya bilenlerin bilgisinden yararlanmak için burdayız zaten.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #97 : 12 Ocak 2020, 20:17:58 »
Beysev kardeş,
Eğer başından beri okuduysan ben ilk önce bir doktora git diyorum ona göre hareket et dedim. Ben fin. Propecia ,minoxil gibi ilaçların yan etkileri nedeniyle önermedim. Yan etkisi az olan ilaçlar olarakta xpecia, biotin vb lerini önerdim. Minoxilide finas.ıda bizzat kullandım ve yan etkileri nedeniyle bıraktım. Yoksa onların saça faydası yok falan dediğimi hatırlamıyorum.

Senin bu kadar alınmada anlam veremedim. Ben bu ilaçların ne ticaretini yapıyorum nede rakip bir marka. Öyle çok biliyorum falan gibi iddiam yok. Sadece arkadaşa ekim yaptırmış biri olarak yardımcı olmaya çalıştım. Bu arkadaşında zaten saçlarındaki sorundan dolayı ekimi önermedim. İllade ektireceksen öncesinde bir doktora git ve saçlarını ekim öncesi takviyelerle güçlendir dedim. Zaman zaman Hintell de ekim öncesi bu tavsiyede bulunuyor zaten. Haa bu ben doğal vitamini öneririm bi başkası finans.ı önerir tercih arkadaşa kalmış.

Sloocer ve Hintell gibi bu konuda Bilgeleri olarak bizlerin yanlışını düzeltir ayrı bir konu. Bazende dövmekten beter ederler😜😜 orasıda ayrı. Başkanlara karşı boynumuz kıldan ince. Kalın sağlıcakla.

Ben Size minoxil ve proscar saça faydası yok dedin gibisinden şeyler söylemedim o yüzden hatırlamıyor olabilir sin aslında tam tersi size bu işin ticaretini mi yapıyorsunuz gibi şeyler söylediğimi hatırlamıyorum nerden geldi öyle bisi akliniza neden alındın dedin de ben fikrimi söyledim alınmamı oluyor . Koray hoca Fin oneriyo bir başka doktor uzak dur diyip ekim yaptırdıktan sonra xpacia vs öneriyor ilginç gerçekten bi komik durum ise siz ekim yaptırmayın ilk önce güçlendirir dediniz arkadaşın gittiği doktor hiç bir kullanmamıza gerek yok diyip ekim den sonra onermis ozkan kardeşim kesinlikle sana olan bir alınmam yok dediğiniz doğru güçlendirir öyle girmesi lazım benim demek istediğim vitaminler kullanarak ekime girmek nekadar doğru gittiği doktor kim acaba çok ilginç bir fikir sunmuş buna bile yanlış doğru demicem çünkü dediğin gibi burda çok tecrubeli arkadaşlar var yanlış anlaşılmak istemem kusura bakma selametle.

Sinan62

• Sr. Member
« Yanıtla #98 : 12 Ocak 2020, 20:31:48 »
Ben koray hoca beni kabul etmedi diye birsey demiyecem ama sunu soylemem gerek...mantiken baktigin zaman sac ekimi en basindan ne icin vardi vede ne icin gelistirildi gelistirilmeyede devam ediyor...onemli olan saclari seyrek olanami mudahale edilip siklastirmakmi yoksa sac problemi buyuk olanami mudahale etmekmi???...kendim doktor degilim ama arastirmalarimdan su kaniya vardim...turkiye de 3 buyuk isim var bu 3 buyuk isimde sade siklastirma yapiyor gerisi yok..mademki isin ehlisiniz yoktan var edinde gorelim..oyle kolasya kacip senin sacin az ekim bolgesi genis sudur budur deyim kenara itmek kolay...yada bir kac ilac ismi vermekte..bunu herkes yaoar soyler vede onerir..bu kisiler..korktugundan risk almayip kotu yorumkar vede sonuclar almamak icin bunu yapiyor..yoksa hastayi dusunmek bunlar hikaye ,herkez cebini dusunuyor..burdada yine cep devreye giriyor...bilmem ankata biliyormuyum..daha acik olmsk gerekirse bu sekilde...

Sinan62

• Sr. Member
« Yanıtla #99 : 12 Ocak 2020, 20:34:49 »
Bunuda uc buyukten 2.soyledi...

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #100 : 12 Ocak 2020, 21:45:45 »
Yani bizim sözümüz üstüne söz söylenmez diyorsun.😜

Dövseydiniz bari(:

Yok öyle Birşey nasıl böyle bir anlam çıkattınız ki?
Cümlenin anlamı “bizim sözümüz üstüne aç olmaz “ değil, birileri kırılır incilir korkusuyla maviye kırmızı demeyiz, pembe gibi hafif mavi hiç demeyiz. Objektif oluruz cevaplar üzecek olsada doğruları söylemekten çekinmeyiz “ anlamı taşıyordu...

Yanlış Anlamışssınız?

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #101 : 12 Ocak 2020, 22:14:53 »
Yok öyle Birşey nasıl böyle bir anlam çıkattınız ki?
Cümlenin anlamı “bizim sözümüz üstüne aç olmaz “ değil, birileri kırılır incilir korkusuyla maviye kırmızı demeyiz, pembe gibi hafif mavi hiç demeyiz. Objektif oluruz cevaplar üzecek olsada doğruları söylemekten çekinmeyiz “ anlamı taşıyordu...

Yanlış Anlamışssınız?
Birader biraz espiri şart değilmi?. Benimkide espiri amaçlıydı zaten. Yanlış anlama yok estağfurullah.
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2020, 22:24:06 Gönderen: Özcan58 »

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #102 : 12 Ocak 2020, 22:26:01 »
Birader biraz espiri şart değilmi?. Benimkide espiri amaçlıydı zaten. Yanlış anlama yok estağfurullah.

Espri hersaman lazım.. yanlış anlaşılmak ukalalık yapmak istemem... kendimi doğru ifade ediyor ve doğru anlaşılıyırsam ne alaa

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #103 : 13 Ocak 2020, 00:55:55 »
Ben koray hoca beni kabul etmedi diye birsey demiyecem ama sunu soylemem gerek...mantiken baktigin zaman sac ekimi en basindan ne icin vardi vede ne icin gelistirildi gelistirilmeyede devam ediyor...onemli olan saclari seyrek olanami mudahale edilip siklastirmakmi yoksa sac problemi buyuk olanami mudahale etmekmi???...kendim doktor degilim ama arastirmalarimdan su kaniya vardim...turkiye de 3 buyuk isim var bu 3 buyuk isimde sade siklastirma yapiyor gerisi yok..mademki isin ehlisiniz yoktan var edinde gorelim..oyle kolasya kacip senin sacin az ekim bolgesi genis sudur budur deyim kenara itmek kolay...yada bir kac ilac ismi vermekte..bunu herkes yaoar soyler vede onerir..bu kisiler..korktugundan risk almayip kotu yorumkar vede sonuclar almamak icin bunu yapiyor..yoksa hastayi dusunmek bunlar hikaye ,herkez cebini dusunuyor..burdada yine cep devreye giriyor...bilmem ankata biliyormuyum..daha acik olmsk gerekirse bu sekilde...
Hocam yoktan var etsinler demişsin, olmayan saçı nasıl eksin adamlar 😂 ayrıca ben objektif yorumlar yaptığımı düşünüyorum. Yaşın itibariyle hareketli geçireceğin 5 sene var dedim doğru. Kafa şeklin güzel değil dedim doğru. Donörün seyrek ve bu ekim olmaz dedim doğru. Protez seni her şeyden çok mutlu edecektir. Tercih senin

Sinan62

• Sr. Member
« Yanıtla #104 : 13 Ocak 2020, 01:05:36 »
Kel 123 demekki senin 14 sene omrun kalmis,bir insan egerki ,senin dusuncene gore 44 unden sonra yasamiyorsa...diger konuya gelecek olursak,basimdaki sac degilse nedir?bence goz doktoruna gitmeyi tavsiye ederim..objoktif olalim.kafa yapima laf soyluyorsan,okadar delikanliysan adam gibi sacini kazitip veya kendi resmini paylassanda seninde bir yapini gorsek...bu arada kilda keramet olsa s.....cikmazdi...atalarimizin sozu benim degil...14 yas altimdasin, 5 sene zamanim var,baskalariyla muhatap ol benimle degil...bu arada seni yasam eglence kultur herneyse artik,ne aklina geliyorsa,bir cebimden alir cikarir obur cebime koyarim...
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2020, 01:15:40 Gönderen: Sinan62 »

Facebook Twitter Instagram