Gönderen Konu: Xpeciayı neden kullanıyoruz?  (Okunma sayısı 59515 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Xpeciayı neden kullanıyoruz?
« Yanıtla #150 : 14 Mart 2020, 10:34:52 »
Arkadaşlar saç ekiminden iki yıl önce falan yaklaşık 6 ay proscar 4/1 kullandım bayağı faydasını gördüm daha sonra bıraktım saçlar döküldü falan sonra ektirmeye karar verdim karar verdikten yaklaşık 3 ay önce saçı güçlendirmek için tekrar proscar 4 /1 kullanmaya başladım 25000 mcg biotin ile birlikte ekimden sonra bunlara ek olarak bir Mutli vitamin eklemek istiyordum çoğu kişinin kullandığı Xpecia ya yöneldim 2 kutlu aldım kullandım finas kullanırken hiç bir şikayetim yoktu Xpecia ile kafada sivilceleme kasık ağrısı spremde sıvılaşma sorunları yaşaya yaşaya 2 kutudan sonra Prefctil e geçtim bir kutu aldım denemek için içerisinde ki mutlu vitamin gerçekten kokusundan kendisi hissettiriyor ve gün içinde çok dinç hissettiriyor bu arada proscar in bana hissedilir ve görülür hiç bir yan etkisini görmedim., daha sonra dr. Serkan aygın ekim merkezinin tavsiyesine yayım dedim avantajlı 3 lü paket Priorin aldım yani yaklaşık 10 gündür Priorin kullanıyorum eski kahve rengi bayram şekerine  benzer bir görünümü ve tadı var 3 kutu boyunca devam edeceğim şuana kadar proion den olumlu veya olumsuz Bir şey hissetmedim zaten dht Block için proscar kullanıyorum ihtiyacım olan Mutli vitamin bundan sonra fayda görürsem devam çok bir fark olmasa Prefctile geçmeyi düşünüyorum eğer ilerde proscarı bırakmak istersem Block için ne tavsiye edersiniz Prefctil veya proion yanına

Xpecia da son zamanlar yan etkiler arttı içeriğinde doğal blocerler harici kullanılan bir madde olduğunu düşünmeye başladım sanırım mavi sular gaza getirdi firmayı

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #151 : 14 Mart 2020, 11:47:38 »
Saw palmetto kullanacaksın o zaman dht bloker için..  dht baskılayan saw palmettodur..

La Casa de Kel Papel

• Saç ekim süreci
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #152 : 14 Mart 2020, 13:55:44 »
Xpecia da son zamanlar yan etkiler arttı içeriğinde doğal blocerler harici kullanılan bir madde olduğunu düşünmeye başladım sanırım mavi sular gaza getirdi firmayı

Başkan ilerde finası bırakmayı veya ara vermeyi düşünürsem sadece kerozan ile mi yoksa biotin + Saw palmetto ile mi devam etmem mantıklı olur sence.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #153 : 14 Mart 2020, 15:15:09 »
Başkan ilerde finası bırakmayı veya ara vermeyi düşünürsem sadece kerozan ile mi yoksa biotin + Saw palmetto ile mi devam etmem mantıklı olur sence.

En azından doğal bir koruyucu olur kerozan ya da xpexia bırakınca o birini kullanırsın
Global Moderator

La Casa de Kel Papel

• Saç ekim süreci
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #154 : 14 Mart 2020, 16:08:58 »
En azından doğal bir koruyucu olur kerozan ya da xpexia bırakınca o birini kullanırsın

Xpecia halen listemizde yani :)

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #155 : 14 Mart 2020, 23:59:46 »
Bu konudaki tüm yorumları okumadım ama güvenemiyorsanız ve doğal dht baskılamak istiyorsanız Solgar saw palmetto kullanabilirsiniz. Bu arada ben problem yaşadığım dönemden sonra tekrar Xpecia'ı kullandım. Biotin kullanmayı bıraktım Xpecia kullandım finasterid ile bilirkte çok ciddi bir problem yaşamadım. Sanırım kasık ağrısı yaptığı dönem o an için denk geldi. Elimde son kalan kutu bitine kadar da kullanmaya devam ediyorum. Bitsin daha kullanmayacağım ama. Sanırım Priorin alırım :).
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

La Casa de Kel Papel

• Saç ekim süreci
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #156 : 15 Mart 2020, 01:59:27 »
Bu konudaki tüm yorumları okumadım ama güvenemiyorsanız ve doğal dht baskılamak istiyorsanız Solgar saw palmetto kullanabilirsiniz. Bu arada ben problem yaşadığım dönemden sonra tekrar Xpecia'ı kullandım. Biotin kullanmayı bıraktım Xpecia kullandım finasterid ile bilirkte çok ciddi bir problem yaşamadım. Sanırım kasık ağrısı yaptığı dönem o an için denk geldi. Elimde son kalan kutu bitine kadar da kullanmaya devam ediyorum. Bitsin daha kullanmayacağım ama. Sanırım Priorin alırım :).

Hade hayırlısı ben başladım avantajlı 3 pakete satın alarak, eğer olumlu olursa devam ederim çok fark yaratmasa eğer proscar kullandığım sürede Prefctil den memnun kalmıştım doğrusu, eğer ilerde proscar bırakırsam solgar Saw palmetto ve biotin ile ederim veya önce bir iki paket kerozan denemesi yapabilirim kafamda olanlar.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #157 : 15 Mart 2020, 02:17:55 »
Hade hayırlısı ben başladım avantajlı 3 pakete satın alarak, eğer olumlu olursa devam ederim çok fark yaratmasa eğer proscar kullandığım sürede Prefctil den memnun kalmıştım doğrusu, eğer ilerde proscar bırakırsam solgar Saw palmetto ve biotin ile ederim veya önce bir iki paket kerozan denemesi yapabilirim kafamda olanlar.

Finasterid bırakılıp saw palmetto kullanmak yanetkileri bakımından çok farklı değil gibime geliyor bana. Beraber kullanımı tabiki benim saçlarıma da olumlu yönden etkisi oldu. Ama ben uzun süreli böyle bir kullanım yapmam. Biotin bu ara çok sivilce yapmıştı bende 2,5 mg biotin var diye denemek istedim finasterid ile. Döngü olayı olmasa minoxil de deneyeceğim de geri dönüşü yok o işin korkuyorum biraz açıkcası. Kerozan'ı da bilmiyorum Türk yapımı olan vitaminleri çok tercih etmek istemiyorum. Aslında içeriği gerçekten güzel Kerozan, Xpecia ama bilmiyorum benim tercihlerim sırasında birinci sırada değiller. Muhtemelen mevcut saçlarınız için Xpecia ve Proscar kombinasyonundan memnun kalacaksınız. Sonuç bakımından benimde saçlarıma iyi geldiğini söyleyebilirim. Ama Xpecia'ı sabah akşam kullanmak yerine ben sabah proscar kullanıyorsam, akşam Xpecia kullanarak devam ediyorum. Eğer Proscar almayı unutmuşsam bugünlerde (korona virüsünden dolayı) vücut direncim dht baskılamadan dolayı düşmesin diye 1 gün Proscar+Xpecia 1 gün de yalnızca Xpecia kullanıyorum. Şu sıralar saç dökülmem olmasa kullanmazdım ama saçlarımında dökülme oluyor maalesef :).   
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

La Casa de Kel Papel

• Saç ekim süreci
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #158 : 15 Mart 2020, 02:56:45 »
Finasterid bırakılıp saw palmetto kullanmak yanetkileri bakımından çok farklı değil gibime geliyor bana. Beraber kullanımı tabiki benim saçlarıma da olumlu yönden etkisi oldu. Ama ben uzun süreli böyle bir kullanım yapmam. Biotin bu ara çok sivilce yapmıştı bende 2,5 mg biotin var diye denemek istedim finasterid ile. Döngü olayı olmasa minoxil de deneyeceğim de geri dönüşü yok o işin korkuyorum biraz açıkcası. Kerozan'ı da bilmiyorum Türk yapımı olan vitaminleri çok tercih etmek istemiyorum. Aslında içeriği gerçekten güzel Kerozan, Xpecia ama bilmiyorum benim tercihlerim sırasında birinci sırada değiller. Muhtemelen mevcut saçlarınız için Xpecia ve Proscar kombinasyonundan memnun kalacaksınız. Sonuç bakımından benimde saçlarıma iyi geldiğini söyleyebilirim. Ama Xpecia'ı sabah akşam kullanmak yerine ben sabah proscar kullanıyorsam, akşam Xpecia kullanarak devam ediyorum. Eğer Proscar almayı unutmuşsam bugünlerde (korona virüsünden dolayı) vücut direncim dht baskılamadan dolayı düşmesin diye 1 gün Proscar+Xpecia 1 gün de yalnızca Xpecia kullanıyorum. Şu sıralar saç dökülmem olmasa kullanmazdım ama saçlarımında dökülme oluyor maalesef :).

Evet yaklaşık 2 ay proscar + Xpecia kombinasyonunu denedim Xpecia hem spremde sıvılaşma hemde nasıl ağrısı  ve sivilcelenme yaptı ondan dolayı pek sıcak bakmıyorum Xpeciaya 4/1 proscar ve iki tane üst üste atıyordum Xpecia , bende pek güvenmiyorum Türk yapımı olanlara yabancı olarak  Prefctil beğendim ama dht baskılayıcı bir şey yok içinde Priorin de öyle ama şuan dediğim gibi dht problemini proscar ile sağlıyorum

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #159 : 15 Mart 2020, 05:11:23 »
Evet yaklaşık 2 ay proscar + Xpecia kombinasyonunu denedim Xpecia hem spremde sıvılaşma hemde nasıl ağrısı  ve sivilcelenme yaptı ondan dolayı pek sıcak bakmıyorum Xpeciaya 4/1 proscar ve iki tane üst üste atıyordum Xpecia , bende pek güvenmiyorum Türk yapımı olanlara yabancı olarak  Prefctil beğendim ama dht baskılayıcı bir şey yok içinde Priorin de öyle ama şuan dediğim gibi dht problemini proscar ile sağlıyorum

Dökülme için finasterid tek başına yeterli olur zaten diğer takviyeler saçın diğer ihtiyaçlarını karşılıyor. Saç ne kadar güzel, canlı olursa psikolojik olarak insan da kendini daha iyi hissediyor. Priorin'de ilgimi çeken saç köklerini uyarması. Zaten Priorin, Perfectil bunlar bayanların kullandığı takviyeler. Genetik dökülme için kullanılacak ürünler değil. Aslında kulanmayı bıraktıktan sonra dökülme yapmayan güzel bir topikal sprey olsa vitaminler yerine daha çok tercih edilme sebebi olurdu ama 2.5 yıldır incelemelerimde henüz böyle bir kombinasyonda nihai mutlu olan birisini göremedim.

La Casa de Kel Papel

• Saç ekim süreci
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #160 : 15 Mart 2020, 12:30:57 »
Dökülme için finasterid tek başına yeterli olur zaten diğer takviyeler saçın diğer ihtiyaçlarını karşılıyor. Saç ne kadar güzel, canlı olursa psikolojik olarak insan da kendini daha iyi hissediyor. Priorin'de ilgimi çeken saç köklerini uyarması. Zaten Priorin, Perfectil bunlar bayanların kullandığı takviyeler. Genetik dökülme için kullanılacak ürünler değil. Aslında kulanmayı bıraktıktan sonra dökülme yapmayan güzel bir topikal sprey olsa vitaminler yerine daha çok tercih edilme sebebi olurdu ama 2.5 yıldır incelemelerimde henüz böyle bir kombinasyonda nihai mutlu olan birisini göremedim.

Evet haklısın sadece güçlendirip canlandırıyor Prefctil hem saç hem tırnak ve cilt bakımında çok işe yarıyor, doğal sprey zor ya en fazla Fin veya dut içine biraz mineral vitamin girer, ağız yoluyla almak istemediğini topikal olarak kullanırsın o da ne kadar da etkili olur bilinmez.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #161 : 15 Mart 2020, 22:46:11 »
Proscar, finasteride , propecia, saw palmetto, Hasan , ali , Hüseyin. İsmi farketmez .. doğal olmadı ile sentetik olması arasındaki tek fark sindirim süresince mide ve böbrek fonksiyonlarınilemalakalo olanlarıdır.
DHT bloker amaçlı bşrsey kullanırsanır ve anacına ulaşırda Dht yi azaltırsanız göreceğiniz etki yanetki değişmez ... Dht azalırsa vücutta dhtnin görev aldığı faaliyetler azalır. Matematik işi bu iş.. ne kadar etki o kadar yanetki... isme pek takılmayın.. mavi serum, İxir, finast, dutast vs

Kel12.02.2018

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #162 : 16 Mart 2020, 21:16:06 »
2,5 yıl kullandım, 3 hafta oldu bırakalı ve sabah ereksiyonlarım geri geldi. Ayrıca spermimde sıvılaşma vardı, şimdi yine koyu kıvamda. Ben bu kadar bana etki edeceğini düşünmemiştim. Yaşla alakalı diye düşünüyordum ama bu ilacın etkisiymiş. Kısacası kullanmamak en iyisi!

garammasala

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #163 : 23 Mart 2020, 14:10:44 »
2,5 yıl kullandım, 3 hafta oldu bırakalı ve sabah ereksiyonlarım geri geldi. Ayrıca spermimde sıvılaşma vardı, şimdi yine koyu kıvamda. Ben bu kadar bana etki edeceğini düşünmemiştim. Yaşla alakalı diye düşünüyordum ama bu ilacın etkisiymiş. Kısacası kullanmamak en iyisi!

yararını gördünüz mü peki 2.5 yılda?

anonymous0

• Sr. Member
« Yanıtla #164 : 23 Mart 2020, 22:57:26 »
akşam yatmadan önce alırsanız sabaha her yeriniz uyuşuyor

Facebook Twitter Instagram