Gönderen Konu: Xpeciayı neden kullanıyoruz?  (Okunma sayısı 59586 defa)

hyperKel

• Hero Member
Ynt: Xpeciayı neden kullanıyoruz?
« Yanıtla #31 : 11 Ocak 2020, 17:35:55 »
Kerazon tablet nasıldır?

bu tablete bende başlamayı düşünüyorum içeriği çok mantıklı.

anonymous0

• Sr. Member
« Yanıtla #32 : 11 Ocak 2020, 18:17:28 »
demir: ORGANİK SÜT, ORGANİK YUMURTA, organik pekmez
folik asit: Fındık, CEVİZ, BROKOLİ, ORGANİK YUMURTA, Geleneksel olarak yaptığımız salatalar
e vitamini: BADEM, BROKOLİ
c vitamini: greyfurt, kivi, BROKOLİ.
B12: ORGANİK SÜT, ORGANİK YUMURTA, Kuruyemiş.
Biyotin: ORGANİK YUMURTA, BADEM, CEVİZ
A vitamini: ORGANİK YUMURTA, ORGANİK SÜT, ORGANİK HAVUÇ
Çinko: Bakliyat Kabak çekirdeği
Protein: ORGANİK SÜT, ORGANİK YUMURTA, BADEM

Testesteron düşürücü gıdalar: Meyan kökü, nane, soya, keten tohumu

Şimdi şu soruları da ekliyorum;

4) Saw palmetto kullanmaya başlamadan önce DHT Testi yaptırdık mı, ya da ilaç öneren doktor bu testi yaptırmanızı sizden istedi mi?
5) Organik olarak Brokoli, süt, yumurta, ceviz, badem, geleneksel salatalar, greyfurt, bakliyat bulabilecek durumdayken neden bunca cakma ilaçlara yöneliyoruz?
6) Saç ekimine onca meblağ verilirken niçin bunun yanında bir de dermatoloğa gidipte saçta, deride sıkıntı var mı, varsa nasıl tedavi olabilirim, hangi şampuanı kullanabilirim sorularına yanıt aramıyoruz?

Buna rağmen saç yine de çıkmayacaksa ya da 10 15 yıla dökülecekse (ki hala ilaç konusu gündeme geldiğinde bırakıldığında ani dökülmelerden bahsediyoruz) tabiri caizse yemişim ilacını, ekimini, hekimini :)
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2020, 14:39:03 Gönderen: anonymous0 »

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #33 : 11 Ocak 2020, 21:59:29 »
iyi güzel söylüyorsunda mantıklı düşündüğün zaman hangimiz günlük bu kadar çeşitli beslenebiliyoruz.hayatımızda o kadar çok tempo arttıki bahsettiğin menüleri günlük olarak düzenli almak bence mümkün değil ,bir hafta hadi bir ay yaptın diyelim bir yerden sonra ciddi uğraş gibi gelir devamı gelmez bence.
ayrıca dht testi saw palmetto ile ne alakası var bu konuda yanlış biliyorsun saw palmetto dht oranını etkilemiyor öyle olsaydı zaten bilimsel etkisi kanıtlanmış bir şey olduğu belgelenirdi ama öyle değil saw palmetto dht düzeylerini değiştirmiyor bilimsel araştırmaların sonucu bu dediğim.

anonymous0

• Sr. Member
« Yanıtla #34 : 11 Ocak 2020, 23:05:02 »
Zaten hapın sitesinde saw palmetto için,

"Cüce palmiye ağacı da denir.Meyvesi ve yaprağı insan sağlığında kullanılır.Bilindiği üzere ailesel saç dökülmesine sebep olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış tek etken DHT dir.Saw palmettonun 5 alfa redüktazı engelleyerek DHT oluşumunu durdurduğu yönünde yapılmış çok sayıda bilimsel çalışma vardır.Saç dökülmesine en etkili bitki saw palmettodur."

deniyor. Buna istinaden aldık biz de.

Ayrıca "." dan sonra boşluk bırakılır, bunun bile farkında değiller; ilginç.

iyi güzel söylüyorsunda mantıklı düşündüğün zaman hangimiz günlük bu kadar çeşitli beslenebiliyoruz.hayatımızda o kadar çok tempo arttıki bahsettiğin menüleri günlük olarak düzenli almak bence mümkün değil ,bir hafta hadi bir ay yaptın diyelim bir yerden sonra ciddi uğraş gibi gelir devamı gelmez bence.
ayrıca dht testi saw palmetto ile ne alakası var bu konuda yanlış biliyorsun saw palmetto dht oranını etkilemiyor öyle olsaydı zaten bilimsel etkisi kanıtlanmış bir şey olduğu belgelenirdi ama öyle değil saw palmetto dht düzeylerini değiştirmiyor bilimsel araştırmaların sonucu bu dediğim.

Sen de en az ondan fazla cümleyi üç adet nokta ile kurmaya çalıştın, onda da saçmaladın. :)

kerimov

• Sr. Member
« Yanıtla #35 : 11 Ocak 2020, 23:38:53 »
Hair forte gibi bomboş ürünü minoxidil'e alternatif olarak pazarlamaya çalışanlar üretiyormuş. İçindeki biotin dışında pek bi fayda görmezsiniz bence, 50 liraya multivitamin bu kadar olur.
Düzgün beslenmediğini düşünenler için şu yazıda öneriler var; https://www.fitekran.com/diyette-sac-dokulmesi-neden-nasil-tedavi-edilir/

anonymous0

• Sr. Member
« Yanıtla #36 : 12 Ocak 2020, 14:32:23 »
Sitesinde aşağıdaki yazı mevcut. Ben bu üründen aldığım için araştırma yaptım. Sitede şöyle bir açıklama var.

"Hair Pharma Grubu bünyesindeki ekiple gerek klinik gerek üretim ve Ar-Ge alanında profesyonel bir kadro ile çalışmaktadır. Kurum olarak belirttiğimiz amaçlar doğrultusunda üretimlerimizi yurt içerisinde gerekli tüm donanım ve belgelere sahip Türk Laboratuarları ve Üretim Tesislerinde gerçekleştiriyoruz."

Satış sitesindeki iletişim linkini paylaşıyorum.
https://satis.hairpharma.com.tr/contact-us
https://www.hairpharma.com.tr/iletisim

Verilen adrese ilişkin fotoğrafları paylaşıyorum.

kaynak : https://yandex.com.tr/harita
              https://www.hairpharma.com.tr/hakkinda

anonymous0

• Sr. Member
« Yanıtla #37 : 12 Ocak 2020, 14:36:42 »
"Hair Pharma Grubu bünyesindeki ekiple gerek klinik gerek üretim ve Ar-Ge alanında profesyonel bir kadro ile çalışmaktadır." deniyor.

İçini göremediğimden; genel olarak dünya çapında Ar-Ge merkezleri aşağıdaki gibi oluyor. Buranında o şekilde olduğunu hayal ediyorum. :)

« Son Düzenleme: 12 Ocak 2020, 14:43:16 Gönderen: anonymous0 »

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #38 : 12 Ocak 2020, 14:49:12 »
Zaten hapın sitesinde saw palmetto için,

"Cüce palmiye ağacı da denir.Meyvesi ve yaprağı insan sağlığında kullanılır.Bilindiği üzere ailesel saç dökülmesine sebep olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış tek etken DHT dir.Saw palmettonun 5 alfa redüktazı engelleyerek DHT oluşumunu durdurduğu yönünde yapılmış çok sayıda bilimsel çalışma vardır.Saç dökülmesine en etkili bitki saw palmettodur."

deniyor. Buna istinaden aldık biz de.

Ayrıca "." dan sonra boşluk bırakılır, bunun bile farkında değiller; ilginç.

Sen de en az ondan fazla cümleyi üç adet nokta ile kurmaya çalıştın, onda da saçmaladın. :)

çok komik bozacının şahidi şıracı  ;D elbet senin gibileri kandırmak için saw palmettonun dht yi düşürdüğünü iddia edecekler , böyle amatör bir firma için gayet mantıklı bir açıklama.
tekrar ediyorum saw palmettonun dht yi düşürdüğüne yönelik hiç bir bilimsel kaynak yok  ,bu sadece bir söylenti ve inançtan ibaret .işe yaradığını söyleyenler kadar hiç bir işe yaramadığını iddia edenler de  var bu konuda bir kesinlik yok anlayacağın.
ayrıca noktalama kuralları konusunda uyarın için teşekkürler,bundan sonra dikkat etmeye çalışırım.

anonymous0

• Sr. Member
« Yanıtla #39 : 12 Ocak 2020, 15:07:43 »
Bunca yapılan yoruma rağmen teşbihi tam yerinde kullandık diye bozacının şahidi şıracı diyebiliyorsun.
Hadi ben 7-8 hap kullandım, Böyle ilaçları kullanmaya o kadar meraklısın ki aşağıdaki yorumu yapmışsın.
İkidir aynı şeyi tekrarlıyorsun, saw palmetto ne işe yarıyor o zaman desem kitleneceksin.
Sen noktalama kurallarına uymasanda olur, saçmalamaya devam et, kaldı ki mantıkta saçma olanın da değeri vardır, önermenin geçerli ve/veya tutarlı olduğunu anlamak için.
İn artık kucağımdan :)

« Son Düzenleme: 12 Ocak 2020, 15:25:03 Gönderen: anonymous0 »

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 12 Ocak 2020, 16:18:27 »
"Hair Pharma Grubu bünyesindeki ekiple gerek klinik gerek üretim ve Ar-Ge alanında profesyonel bir kadro ile çalışmaktadır." deniyor.

İçini göremediğimden; genel olarak dünya çapında Ar-Ge merkezleri aşağıdaki gibi oluyor. Buranında o şekilde olduğunu hayal ediyorum. :)

hahahaa hayal gücüne bayıldım dostum yalnız o apartmanın bodrum katında argeyi insanlar değil fareler yapıyor olmalı  ;D

anonymous0

• Sr. Member
« Yanıtla #41 : 12 Ocak 2020, 18:36:42 »
Bir Ar-Ge yöneticisi olarak zihinleri dinç tutmak adına "konudan bağımsız" şu soruları da eklemek istiyorum;

7 ) Çok iyi bir araştırma ve geliştirme sürecinden geçmiş bir ilaca ait üretim tesisinin üretim/dolum/depolama/sevkiyat/güvenlik/ve bu tesisi denetleyen ülke yasalarının denetleme seviyesi nasıl olmalıdır?
8 ) Bir ilaca ait üretim tesisinin üretim/dolum/depolama/sevkiyat/güvenlik/ve bu tesisi denetleyen ülke yasalarının denetleme seviyesinin maksimum düzeyde olduğunu düşünürsek, ilacın çok iyi bir araştırma ve geliştirme sürecinden geçmiş olduğundan nasıl emin olabiliriz?
9 ) Bir ilacı öneren kişi 7. ve 8. maddeyi mantık süzgecinden geçirmeden veya art niyetli bir şekilde öneriyorsa o ilacı kullanmalı mıyız?

Dünya Devi Bayer'den bir haber paylaşmak isterim:

https://www.evrensel.net/haber/140705/bayer-in-k-r-hirsi-onbinleri-riske-atti

Haberin özeti:

"Bayer'e bağlı Cutter Biological adlı yan şirket, söz konusu gelişmiş ilacı Şubat 1984'te üretti. Çünkü bir önceki ilacın, hemofili hastalarına HIV virüsü bulaştırmakta olduğu ortaya çıkmıştı. Şirket, ilacın bu gelişmiş versiyonunu derhal Batı piyasalarına sundu. Ancak bir yıldan uzun bir süre boyunca, eski ilaç azgelişmiş ülkelere pazarlanmaya devam edildi. Bayer'i bu yola sevk edenin, ABD ve Avrupa'da toplatılma riskiyle karşı karşıya olan eski ilaç stoklarından kurtulmak olduğu anlaşıldı. Kısacası şirket, kullanılması güvenli olmayan eski ilaçları imha etmek yerine, stoklarını eritti. Üretime devam!Dahası, bu eski ilaç, Şubat 1984'ten sonraki birkaç ay boyunca, fabrikalarda üretilmeye devam edildi. Çünkü; Bayer'in imzaladığı birkaç sabit fiyat sözleşmesi vardı ve bu siparişleri eski ilaçla yapmak, daha ucuza geliyordu."

« Son Düzenleme: 12 Ocak 2020, 19:31:08 Gönderen: anonymous0 »

anonymous0

• Sr. Member
« Yanıtla #42 : 12 Ocak 2020, 18:47:57 »
:):):) Alt taraftaki ablanın işe giderken esenler minibüsünü kullanması ve emekli olana kadar bilim insanı olarak kalabilmesi :)

hahahaa hayal gücüne bayıldım dostum yalnız o apartmanın bodrum katında argeyi insanlar değil fareler yapıyor olmalı  ;D

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #43 : 13 Ocak 2020, 00:59:31 »
Bunca yapılan yoruma rağmen teşbihi tam yerinde kullandık diye bozacının şahidi şıracı diyebiliyorsun.
Hadi ben 7-8 hap kullandım, Böyle ilaçları kullanmaya o kadar meraklısın ki aşağıdaki yorumu yapmışsın.
İkidir aynı şeyi tekrarlıyorsun, saw palmetto ne işe yarıyor o zaman desem kitleneceksin.
Sen noktalama kurallarına uymasanda olur, saçmalamaya devam et, kaldı ki mantıkta saçma olanın da değeri vardır, önermenin geçerli ve/veya tutarlı olduğunu anlamak için.
İn artık kucağımdan :)

Sana demedim ki bozacının şahidi şıracı diye  :) benim lafım alıntı yaptığın siteye ve senin buna inanarak o alıntıyı doğru bir şeymiş gibi buraya aktarmana.

Cassowary

• Sr. Member
« Yanıtla #44 : 13 Ocak 2020, 16:00:07 »
Ben İsoflavondan şüphelenmiştim daha önceki bu ürün ile ilgili Equol'dan bahsetmiştim
Yan etki görenler sindirim sisteminde Equol'a dönüşüyor demiştim
Serum DHT bilinçli olarak düşürülürse ister Beşeri olsun ister kimyasal aynı yan etkiler belirir.
Saw Palmetto'nun pek bir etkisini olduğunu düşünmüyorum
Ticari hiç bir işletmenin böyle bir riske gireceğini sanmam.
Bu ürünün içinde Finasterid olduğunu da düşünmüyorum öyle olsa ruhsal ve depresif yan etkiler de görürdüm ama onları görmedim
Çünkü Finasterid ve Dutasterid tecrübemde var.
Hangimiz her gün Soya ürünleri tüketiyoruz, şahsen soya fasülyesinin tadını bile bilmem,bünyemiz alışık değil.
Ama Xpecia'nın kendine çeki düzen vermesi de gerekli,resmi izin belgeleri hangi bakanlık belirtmeli,işletme no'su belirtmek ile olmaz.
Binlerce genç kullanıyor bu takviyeyi.

Japonyadaki bir çalışma, İsoflavon Equol serum DHT ilişkisi arasındaki bir çalışma

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19597532

« Son Düzenleme: 13 Ocak 2020, 16:07:19 Gönderen: Cassowary »

Facebook Twitter Instagram