Gönderen Konu: Xpeciayı neden kullanıyoruz?  (Okunma sayısı 59551 defa)

unverm

• Hero Member
Ynt: Xpeciayı neden kullanıyoruz?
« Yanıtla #75 : 20 Ocak 2020, 21:13:53 »
Arkadaşlar ben finasterid kullanıyorum tesadüf eseri 2 gündür finasterid almayı atladığım için elimde olan Xpecia'ı kullanmaya başladım. Dün dedim biotin de kullanmayayım sabah akşam 2 tablet olarak aldım Xpecia'ı bende ciddi kasık ağrısı yaptı. Ben finasterid kullanırken böyle bir problem yaşamadım. Bu konuyu görmeden, mesajları görmeden yaşadım bu problemi yani gerçekten enteresan bir tesadüf oldu benim adıma. Bende forumda hafif bir takviye olarak Xpecia kullanabilirsiniz diyordum artık bende kimseye bu takviyeden bahsetmeyeceğim. Çok Saw Palmetto kullanmak isteyen olursa Solgar'ın alsın kullansın en azından kafanız rahat olur. Zaten geçmişte bu vitaminleri kaliteli bir markadan alıp, ayrı ayrı kullanmanın daha verimli olacağını da bu nedenle düşünüyordum. Finasterid kullanırken böyle bir sıkıntı yaşamadığımı üstüne basa basa tekrar yazmak isterim!
Ozaman Xpecia da dutasterid var hocam fin kullanan birine kasik ağrısı yapması çok acayip. Sen bıraktın tekrar basladin ya finasterid in etkisi olabilir mi acaba ağrı? Ne kadar ara vermiştin?

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #76 : 20 Ocak 2020, 22:09:08 »
Ozaman Xpecia da dutasterid var hocam fin kullanan birine kasik ağrısı yapması çok acayip. Sen bıraktın tekrar basladin ya finasterid in etkisi olabilir mi acaba ağrı? Ne kadar ara vermiştin?

Hayır finasteridi 15 gün kullandığımda böyle bir sorun yaşamadım. Xpecia'ı da en son kullandığım finasteridden 24 saat geçtikten sonra kullandım yani yakın zamanlarda kullansam ağır geldiği için böyle bir sorun yaşadığımı düşünürdüm. Bugün hiç bir takviye kullanmadım sorun geçti. İçeriğinde olanın dışında bir takviye olduğunu iddia edemem ama bana da finasterid kulladımda yaşamadığım bir sıkıntıyı daha hafif olan bir takviye de yaşamam hiç normal gelmedi. Forumda finasterid ile birlikte kullanan arkadaşlar onlar bu tarz sıkıntılar yaşamıyorsa ilginç. Ben 2 yıldır ilk kez böyle bir sıkıntı yaşadığım. Finasterid kullanmayı 6 ay kesmiştim bu arada. Ben ilk kulladığımdan beri finasterid de bu kadar ciddi bir ağrı yapmamıştı. Hafif bir baskı oluşuyordu. Dün yaşadığım sorundan sonra bende artık temkinliyim bu takviyeye. Hafif bir takviye diye insanlara araştırmasını söylüyorduk ancak artık kesinlikle söylemeyeceğim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #77 : 20 Ocak 2020, 22:40:08 »
Hayır finasteridi 15 gün kullandığımda böyle bir sorun yaşamadım. Xpecia'ı da en son kullandığım finasteridden 24 saat geçtikten sonra kullandım yani yakın zamanlarda kullansam ağır geldiği için böyle bir sorun yaşadığımı düşünürdüm. Bugün hiç bir takviye kullanmadım sorun geçti. İçeriğinde olanın dışında bir takviye olduğunu iddia edemem ama bana da finasterid kulladımda yaşamadığım bir sıkıntıyı daha hafif olan bir takviye de yaşamam hiç normal gelmedi. Forumda finasterid ile birlikte kullanan arkadaşlar onlar bu tarz sıkıntılar yaşamıyorsa ilginç. Ben 2 yıldır ilk kez böyle bir sıkıntı yaşadığım. Finasterid kullanmayı 6 ay kesmiştim bu arada. Ben ilk kulladığımdan beri finasterid de bu kadar ciddi bir ağrı yapmamıştı. Hafif bir baskı oluşuyordu. Dün yaşadığım sorundan sonra bende artık temkinliyim bu takviyeye. Hafif bir takviye diye insanlara araştırmasını söylüyorduk ancak artık kesinlikle söylemeyeceğim.
Bi de Xpecia firma değiştirdi hairpharma değil artık farklı. Solgarın saw palmettosu en garanti bence finasterid kullanmayanlar için.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #78 : 20 Ocak 2020, 23:08:21 »
Bi de Xpecia firma değiştirdi hairpharma değil artık farklı. Solgarın saw palmettosu en garanti bence finasterid kullanmayanlar için.

Vallahi saç için bir çok takviye kullanıyorum biliyorsunuz ama tek sıkıntı yaşadığım bu takviye oldu. Amerika'dan aldığım hiçbir üründe problem yaşamıyorum. Ben bir daha bilmediğim bir markanın ürününü kullanmam! Saw Palmetto'yu  tek başına kullanmadım, ancak bende sizin gibi düşünüyorum. Solgar'ın ürünleri çok güzel. İnsanları anlayabiliyorum, bu ekomonik şartlar da belki de bu vitaminlere fazla para vermek istemiyorlar. Belki de veremiyorlar! Ama sağlık da önemli! Ben bu sene Amerika'dan saw palmetto alacaktım, forum da görüşlerine değer verdiğim sloocer'a danışmıştım, bana finasterid ile aynı sonucu alacağımı söylediği için bana da mantıklı geldi hiç kullanmadım. Tabi yabancı kullanıcılarda saw palmettonun  bunalıma soktuğu yorumları da zaten kafamda soru işareti bırakıyordu. Yani uzun lafın kısası tüm saç ile alınan takviyelerde bir yanetki olasılığı var. En azından bunları en aza indirmek için kaliteli markalara yönelmek lazım. Priorin mesela Bayer'in vitamini, muhtemelen bu nedenle pahalı ama markadan dolayı insanda bir güven oluşuyor...
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #79 : 21 Ocak 2020, 08:20:40 »
Vallahi saç için bir çok takviye kullanıyorum biliyorsunuz ama tek sıkıntı yaşadığım bu takviye oldu. Amerika'dan aldığım hiçbir üründe problem yaşamıyorum. Ben bir daha bilmediğim bir markanın ürününü kullanmam! Saw Palmetto'yu  tek başına kullanmadım, ancak bende sizin gibi düşünüyorum. Solgar'ın ürünleri çok güzel. İnsanları anlayabiliyorum, bu ekomonik şartlar da belki de bu vitaminlere fazla para vermek istemiyorlar. Belki de veremiyorlar! Ama sağlık da önemli! Ben bu sene Amerika'dan saw palmetto alacaktım, forum da görüşlerine değer verdiğim sloocer'a danışmıştım, bana finasterid ile aynı sonucu alacağımı söylediği için bana da mantıklı geldi hiç kullanmadım. Tabi yabancı kullanıcılarda saw palmettonun  bunalıma soktuğu yorumları da zaten kafamda soru işareti bırakıyordu. Yani uzun lafın kısası tüm saç ile alınan takviyelerde bir yanetki olasılığı var. En azından bunları en aza indirmek için kaliteli markalara yönelmek lazım. Priorin mesela Bayer'in vitamini, muhtemelen bu nedenle pahalı ama markadan dolayı insanda bir güven oluşuyor...
Ben de Solgar dan farklı markalara bakıyodum ama riske etmeyeceğim, gücüm yettiğince solgara devam, en garantisi.

anonymous0

• Sr. Member
« Yanıtla #80 : 21 Ocak 2020, 20:10:50 »
Yeri bizim eve yakınmış, uydudan görünmüyor, hafta sonu gidip göreyim.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #81 : 21 Ocak 2020, 20:13:41 »
Iyi olur hocam buradan paylas da görelim bunların yerini yurdunu  :)

Aahmett_1907

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #82 : 23 Ocak 2020, 19:28:41 »
Merhabalar, Perfectil ile kerozan hakkındaki yorumlarınız nedir? hangisi daha iyidir?

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #83 : 23 Ocak 2020, 19:55:43 »
Merhabalar, Perfectil ile kerozan hakkındaki yorumlarınız nedir? hangisi daha iyidir?
Perfectil 4 aydır kullanıyorum ama tek basina saclara yaptığı etki hakkında emin değilim çünkü aynı anda finasterid ve biotin de kullanıyorum. Donor guclenmesi için Ekim öncesinde ve sonrasında kullandim. Ekimin 40. gunundeyim donor durumu şu an iyi. Perfectil bi multivitamin ve günlük almanız gereken vitaminleri de sagliyor. Her kış baya hasta olurdum bu sene çok hafif geçirdim mesela. Icerigi guzel, ama dht baskilayacak birsey yok icinde. Kerozanda saw palmetto var doğal dht baskılayıcı.

StarWars

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #84 : 24 Ocak 2020, 00:20:17 »
Xpecia bende sac cikislarini cok hizlandirdi. Donör bölgedeki saclari sifira vuruyorum, 1 hafta sonra eski haline geliyorlar, normalde 3 haftada zor uzardilar. Yani ben xpecia'ya bagliyorum. Icinde sac icin önemli olan ne varsa hepsi var.

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #85 : 24 Ocak 2020, 01:28:09 »
Xpecia bende sac cikislarini cok hizlandirdi. Donör bölgedeki saclari sifira vuruyorum, 1 hafta sonra eski haline geliyorlar, normalde 3 haftada zor uzardilar. Yani ben xpecia'ya bagliyorum. Icinde sac icin önemli olan ne varsa hepsi var.

öyle bir saç uzatıcı etkisi yok kardeşim sana öyle geliyordur.

Cassowary

• Sr. Member
« Yanıtla #86 : 24 Ocak 2020, 07:18:27 »
Sağlıklı saç ayda ort 1cm uzuyor senin sıfıra vurduğun saç nasıl bir haftada eski halini alıyor ?
Psikolojiktir
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2020, 07:53:04 Gönderen: Cassowary »

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #87 : 25 Ocak 2020, 01:47:56 »
mümkünse içinede gir hocam sonuçta apartman tanrı misafiriyim de dal içeri  :)

StarWars

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #88 : 25 Ocak 2020, 02:10:23 »
Sağlıklı saç ayda ort 1cm uzuyor senin sıfıra vurduğun saç nasıl bir haftada eski halini alıyor ?
Psikolojiktir

Sac cikislarini bende hizlandiriyor. Sende hizlandirmiyorsa onu bilemem.

Cassowary

• Sr. Member
« Yanıtla #89 : 25 Ocak 2020, 11:15:38 »
Sac cikislarini bende hizlandiriyor. Sende hizlandirmiyorsa onu bilemem.
Tmm ...)

Facebook Twitter Instagram