Gönderen Konu: Yıkama sonrası açık soğuk hava  (Okunma sayısı 2868 defa)

keremyl

• Jr. Member
  • **
Yıkama sonrası açık soğuk hava
« : 04 Ocak 2020, 15:06:51 »
Arkadaşlar hastane evin yakınında olduğundan kabuk dökümü öncesi rutin yıkamalarıma 2-3 dk yürüyerek gidip geliyorum havalar da malum 7-8 derece civarı hafif nemli kafayla üşüme hissediyorum greftlere bir zararı oluyor mudur ? Farklı farklı şeyler yazıyor bugün 11. Günüm

hyperKel

• Hero Member
Ynt: Yıkama sonrası açık soğuk hava
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2020, 21:47:56 »
zararı olabilir neden olmasın ihtimal dahilinde sen bence bunları düşüneceğine sıkı bir kapşonla yada ne bileyim sıcak tutacak bir şapka kullan :)

taraftarium24

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2020, 22:01:27 »
zararı olabilir neden olmasın ihtimal dahilinde sen bence bunları düşüneceğine sıkı bir kapşonla yada ne bileyim sıcak tutacak bir şapka kullan :)

Sapka yasak degilmi birde sıkı şapka?

yazıcıoqlu

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2020, 23:25:34 »
Hic birsey olmaz kardes soguktan degil.sicaktan koruyacaksin.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2020, 00:20:13 »
HyperKel trollemis arkadaşı, hiçbişey olmaz hocam kökler altta.

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 05 Ocak 2020, 13:33:35 »
Soğuk faydalı, sıcak zararlı, kökler yerinde birşey olmaz
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 06 Ocak 2020, 00:43:40 »
HyperKel trollemis arkadaşı, hiçbişey olmaz hocam kökler altta.

valla trolleme falan değil dostum bilakis ciddi bir şekilde yazdım velhasıl  yara iyileşmesini soğuk havaların bozduğu bir gerçek ,bir diğer neden soğukta kaskatı kesilecek kafa derisi bu yüzden greftler gerilmeye bağlı olarak travmada yaşayabilirler.
sıcak havaya gelince tam tersi daha faydalı greft sağlığı yönünden çünkü en iyi yara iyileşmesi sıcak havalarda olur ,sıcak havadan kasıt güneş altında kavrulma olarak anlaşılmamalı ,direkt güneş ışığına maruz kalmak elbette zararlı çünkü ciltte yanıklara neden olduğu bir gerçek,düşün artık yara dokusuna ne yapar.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 06 Ocak 2020, 09:13:15 »
valla trolleme falan değil dostum bilakis ciddi bir şekilde yazdım velhasıl  yara iyileşmesini soğuk havaların bozduğu bir gerçek ,bir diğer neden soğukta kaskatı kesilecek kafa derisi bu yüzden greftler gerilmeye bağlı olarak travmada yaşayabilirler.
sıcak havaya gelince tam tersi daha faydalı greft sağlığı yönünden çünkü en iyi yara iyileşmesi sıcak havalarda olur ,sıcak havadan kasıt güneş altında kavrulma olarak anlaşılmamalı ,direkt güneş ışığına maruz kalmak elbette zararlı çünkü ciltte yanıklara neden olduğu bir gerçek,düşün artık yara dokusuna ne yapar.
Sıkı şapka giy deyip de gülücük atınca şaka zannettim. Soğuk konusunda katılmasam da haklı olabilirsin, ama sıkı şapka tak vs. buna kesinlikle katılmıyorum. Şapka saçların hava almasını engeller, saçı yağlandırır ve hele ki sıkı şapka kan dolaşımını da engeller.

keremyl

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2020, 14:21:43 »
Peki grefleti travmaya sokabilecek hava sıcaklığı nedir sonuçta donma derecesinde değiliz ? 3 dk kafam üşüdü diye greftlerim mi öldü yani ?

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 06 Ocak 2020, 14:28:14 »
Peki grefleti travmaya sokabilecek hava sıcaklığı nedir sonuçta donma derecesinde değiliz ? 3 dk kafam üşüdü diye greftlerim mi öldü yani ?
Greftler alındıktan sonra zaten soğuk bir sıvı içerisinde bekletiliyor, bir organ gibi düşünün. Soğuk hiçbişey yapmaması gerekir. Zaten derinin altında kökler ve kan akışı var, vücut sıcaklığı 36 derece. 2 3 dk da hiçbişey olmaz.

keremyl

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 06 Ocak 2020, 14:33:31 »
Greftler alındıktan sonra zaten soğuk bir sıvı içerisinde bekletiliyor, bir organ gibi düşünün. Soğuk hiçbişey yapmaması gerekir. Zaten derinin altında kökler ve kan akışı var, vücut sıcaklığı 36 derece. 2 3 dk da hiçbişey olmaz.

Çok teşekkürler

Kardanadam

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 06 Ocak 2020, 20:06:07 »
Arkadaşlar hastane evin yakınında olduğundan kabuk dökümü öncesi rutin yıkamalarıma 2-3 dk yürüyerek gidip geliyorum havalar da malum 7-8 derece civarı hafif nemli kafayla üşüme hissediyorum greftlere bir zararı oluyor mudur ? Farklı farklı şeyler yazıyor bugün 11. Günüm
saç köküne doğrudan zarar vereceğini sanmıyorum ama dolaylı olarak düşünürsek kafaya soğuğu yiyince üşütüp hasta olmak vücudun direncinin düşmesi süreci olumsuz etkileyebilir diye düşünüyorum.

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 06 Ocak 2020, 20:09:12 »
Grip veya soğuk algınlığı ekim bölgesine zarar vermez
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Kazım

• Full Member
« Yanıtla #13 : 08 Ocak 2020, 11:46:49 »
Olmaz bişi 2-3 dk da

akif60

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 30 Ocak 2024, 23:54:08 »
Konuyu hortlatmış olucam fakat 2 3 dk değil bi iki saat beklesede bi olumsuzluk oluşturmaz bence. Donörleri aldıklarında daha uzun süre ekim sürecini bekleyebilsin diye 4 derece sabit sistemde bekletiyorlar. Korunaksız donörün orada anında zarar görmesi lazım. Haliyle vücuda yerleştirilmiş olan saç kökünün soğıkta kalmasının bir zararı olmayacağı kanaatindeyim ki ekim merkezleri de zaten soğuktan korunmakla bir tavsiye de bulunmuyorlar. 

Facebook Twitter Instagram