Gönderen Konu: Finas + xpecia kullanıyorum ama xpecia bitti, ne alsam ?  (Okunma sayısı 2575 defa)

Burkinho

• Hero Member
Forum ekibi herkese mutlu ve saçlı yıllar dilerim ;)

4 aydır finas 3 aydır finas + xpecia kullanıyorum. Elimdeki xpecialar bitti, sizce finasın yanına ne kullansam iyi olur ?

+L- arginine (solgar) mi?
+Biotin 5000 mg mi?
+Mavi su mu ? 😄(Şakaydı)

Diyeceksiniz ki larginine ve biotin ne alaka ikisi de farklı şeyler. Ben 3 4 farklı ürün kullanmak istemiyorum saçı güçlendirsin biraz daha yeter

kerimov

• Sr. Member
Ynt: Finas + xpecia kullanıyorum ama xpecia bitti, ne alsam ?
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2019, 21:48:57 »
saw palmettoyu bırakcak mısın

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2019, 21:52:35 »
saw palmettoyu bırakcak mısın

Zaten finas kullanıyorum ya, bırakayım diyorum..Ama içinde biotin ve çinko falanda var o düşündürüyor

kerimov

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2019, 21:54:18 »
Zaten finas kullanıyorum ya, bırakayım diyorum..Ama içinde biotin ve çinko falanda var o düşündürüyor
O zaman priorin olabilir

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2019, 22:35:57 »
Perfectil de çinko vs hepsi var ama biotin 45 mcg var ayrıca biotin alman gerekebilir. Priorin olabilir veya biçok multivitamin var bi tanesini kullanabilirsin.

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2019, 06:00:09 »
 L arginine al

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 31 Aralık 2019, 07:33:58 »
L arginine Solgar
Biotin Solgar

Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 31 Aralık 2019, 09:17:24 »
L arginine Solgar
Biotin Solgar

Ya sen bana Biotin'i başka marka aldırdın şimdi solgar diyosun :D 2500 Biotin sipariş verdim, + larginine'nin zararı olur mu sence ?

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 31 Aralık 2019, 09:37:39 »
Ya sen bana Biotin'i başka marka aldırdın şimdi solgar diyosun :D 2500 Biotin sipariş verdim, + larginine'nin zararı olur mu sence ?
L arginine tamamen farklı birşey, bir aminoasit çeşidi vitamin değil. Direkt olarak saça faydası olan birşey değil. Kan akışını hızlandırarak finasteridin olası yan etkilerini minimize ediyor, vücuda enerji veriyor. Farkı kesinlikle hissediliyor. Kan akışını hızlandırdığı için dolaylı olarak saç köklerinin daha çok beslenmesine katkısı olabilir. Önce 500 mg alıp deneyip daha sonra 1000 mg tablete geçebilirsin.

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 31 Aralık 2019, 10:47:21 »
L arginine tamamen farklı birşey, bir aminoasit çeşidi vitamin değil. Direkt olarak saça faydası olan birşey değil. Kan akışını hızlandırarak finasteridin olası yan etkilerini minimize ediyor, vücuda enerji veriyor. Farkı kesinlikle hissediliyor. Kan akışını hızlandırdığı için dolaylı olarak saç köklerinin daha çok beslenmesine katkısı olabilir. Önce 500 mg alıp deneyip daha sonra 1000 mg tablete geçebilirsin.

Tavsiyen için teşekkürler 👍 deneyeceğim

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 31 Aralık 2019, 12:45:11 »

Dalgınlıkla Solgar yazmışım :) Nature's Bounty Solgar'ın yan sanayisi zaten kalite olarak aynı fiyat olarak biraz daha ucuz. Ben kullanıyorum beraber vitaminleri henüz bir zararını görmedim. Biotini bu arada 5 mg kullanıyorum ben.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 31 Aralık 2019, 13:15:29 »
Dalgınlıkla Solgar yazmışım :) Nature's Bounty Solgar'ın yan sanayisi zaten kalite olarak aynı fiyat olarak biraz daha ucuz. Ben kullanıyorum beraber vitaminleri henüz bir zararını görmedim. Biotini bu arada 5 mg kullanıyorum ben.

O zaman ben de şu şekilde devam ediyorum,

1/5 proscar
2500 mcg biotin
1000 mcg largininine
3 günde 1 b12
45 günde 1 ampul d vitamini

🙊

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 31 Aralık 2019, 13:32:46 »
Bende bunları kullanıyorum :). 1 - 2 ay denersiniz, saçların duruma göre etki alanını da sizde anlamış oluruz.

kerimov

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 31 Aralık 2019, 14:50:13 »
O zaman ben de şu şekilde devam ediyorum,

1/5 proscar
2500 mcg biotin
1000 mcg largininine
3 günde 1 b12
45 günde 1 ampul d vitamini

🙊

d vitaminini doktor mu yazdı hocam

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 31 Aralık 2019, 15:15:09 »
d vitaminini doktor mu yazdı hocam

Tahlillerimde hep eksik çıkıyordu doktor düzenli kullanmamı istedi. Saçla bir alakası yok ama

Facebook Twitter Instagram