Gönderen Konu: Vertex mi? Ön bölge mi? İlk ekim için tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum  (Okunma sayısı 4919 defa)

kellerabi

• Full Member
Arkadaşlar öncelikle görüşlerini paylaşacak herkese teşekkürler

Yaş 30

Dökülme Tipi: Sonunda NW7 olacak - Ön tarafta dökülme devam ediyor arka tarafta da açıklığın hafifçe genişlemesi muhtemel.

Sorum şu; ilk ekim için vertexteki açık alanı donöre yakın bölümdeki boşluğa kadar kapatayım mı? Yoksa ön taraftan başlayan vertexin üst bölgesinde biten ve arkaya inmeyen bir ekim mi yaptırmalıyım?

Dökülme tipi nedeniyle sakal alımı yapan yerlerle ilgileniyorum. Sakal kaliteli. Ör: Esma&Serkan Tetik ilk ekim vertex olursa 1400 greft ikinci ekim için ise 700 civarı sakal alabileceğini belirtti.

kellerabi

• Full Member
Arkadaslar yok mu tecrübeli bir arkadas yol gösterecek?

hyperKel

• Hero Member
dhı ekim vertekste nasıl sonuç veriyor hiç araştırdınmı bilmiyorum ama ben pek vertekste dhı iyi sonuç göremedim.bence bu açıklıkta manule ekim daha uygun olur sakala gerek kalmaz böylelikle .serdar gökremin bu tarz ekimleri güzel sonuç veriyor .ön kısım olsa tavsiye etmeme ama verteks olduğu için hemde manuel ekim olduğu için bence bir araştırın ekimlerini.

karaoğlan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
dhı vertekste yeterli kanlanmayı sağlamayabilir diye düşünüyorum bende ilhan serdaroğlu ve hyperkelin dediği gibi serdar gökrem verteks için daha mantıklı seçim olur sanki.

Cihandoğan

• Hero Member
Saçların ve donör bölgen gayet iyi tepe açık ama tepe için Dhı bana göre mantıklı bir tercih değil

Hassectear

• Full Member
Senin saçların nw7 olmaz gibi olacağı nw6 sanki

kellerabi

• Full Member
Cok teşekkürler. Dhi’nın vertexteki başarı durumu hiç araştırmadığım bir konuydu. Serdar görkemi bir araştırayım.

kellerabi

• Full Member
Senin saçların nw7 olmaz gibi olacağı nw6 sanki

İnşallah dediğin gibi olur ama yaş ve açıklık durumu maalesef babam ile aynı  :)

kellerabi

• Full Member
Bir sorum daha olacak dostlar. Ön tarafın da döküleceğini ön görerek vertex için sakala yüklenmem gerekmez mi? Sadece ensedeki donör ile hem ön hem arka kapatılabilir mi? Bu ense donöründen ön+arkayı kapatmak için 7000 bin greft çıkmaz gibi geliyor bana. Siz ne dersiniz?

Hassectear

• Full Member
Hocam manuel alım yaptırırsan bence 7000 rahat çıkar saçlarında kaliteli duruyor

kellerabi

• Full Member
hyperKel, Hassectear, Cihandoğan, karaoğlan çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Şu aşamada tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak benim için çok değerli.

Serdar hocanın ekimlerini inceledim. Özellikle 2017 senesinden yapılan paylaşımlardaki nekroz vakaları gözümü korkuttu açıkçası (Tabiki her ekimde böyle bir şansızlık olabilir). Alternatif öneriniz olur mu? Sadece DHI yapmayan mümkünse sakal kullanan ekim merkezleri benim için ideal çözüm olabilir diye düşünüyorum.

Bir alternatif olarak Serkan Aygın klinikle de görüşeceğim yakın zamanda.

İyi seneler olsun herkese  ;D

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Forumlarda olup da başarısız ekimi olmayan doktor olmaz zaten:)

Serkan aygının yeterice devam eden konulları var zaten. tepe zor senin tek ekimle kapanması onu belirteyim şimdilik sakala ihtiyacın yok donör gayet 2/3 ekim kaldırıcak durumda iyi alım yapılırsa sakalı ileride değerlendirirsin.

Global Moderator

kellerabi

• Full Member
Sağol başkan  :) memur cocugu olunca herseyi idareli kullanmak içimize işlemiş işte :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Rica ederim iyi seneler dilerim bu arada

Şakak ön cizgi düzenlemesi düşünüyor musun yoksa sadece tepe mi?

« Son Düzenleme: 01 Ocak 2020, 14:09:51 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

kellerabi

• Full Member
Ön tarafıda düşünüyorum. Fakat verteks açıklığı çok aşağıya indiği için ikisini bir arada yaptırdığımda ekim sonrası ilk günler uyurken falan nasıl koruyabileceğimden emin olamıyorum.

Belki ön taraftan arkaya doğru vertexten aşağıya inmeyen bir ilk ekim alternatif olabilir. Fakat şu an güçlü görünen orta bölge de zayıflayacak ikinci ekim planlaması zor olabilir bu durumda. Sen ne dersin?

Facebook Twitter Instagram