Gönderen Konu: Champix  (Okunma sayısı 1376 defa)

ye2525

• Full Member
Champix
« : 22 Aralık 2019, 02:07:27 »
Arkadaslar aktif sigara kullanicisiyim gunde 5-6 bazen 10 dal iciyorum bu ilaci kullansam saclarima zarari olur mu  sigarayi birakmak istiyorum kendi basima denedim zor bir sey cidden

Yan etkilerinde sacla ilgili bir sey yazmiyor sizden kullanan varsa bilgi alabilir miyim

ye2525

• Full Member
Ynt: Champix
« Yanıtla #1 : 22 Aralık 2019, 02:11:45 »
Sigara icemezsem stres oluyorum icince de pisman oluyorum en azindan bu ilacin sigara icme istegimi azaltacagini dusunuyorum sorun su yan etkisinde sac doker mi

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 22 Aralık 2019, 02:37:26 »
Uzun zamandır sigara bağımlısıydım. Sigara bıraktırma polikliniğine gittim. Zyban adında bir ilaç vermişti. 6 kutuya kadar kullanma hakkın var demisti. 6 kutuya kadar dilediğin zaman kesebilirsin demisti. Ama ilk 10 gün boyunca sigar içmeye çalış demişti. 8. Gün son sigara mı yakıp birakmistim. Toplam 2 kutu kullandim. tam 6 yil boyunca icmedim. Hayatımdaki olumsuzluklardan ötürü son 2 yıldır yine iciyorum. Zyban diğer ılactan daha ucuz ve etkiliydi arastirmani öneririm
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

ye2525

• Full Member
« Yanıtla #3 : 22 Aralık 2019, 02:41:21 »
Sac dokmuyorsa sikinti yok :)

fatihba

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 22 Aralık 2019, 03:12:13 »
Ben daha önce kullandım saç dökülmesine bir etkisini görmedim açıkçası.

karaoğlan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 22 Aralık 2019, 14:04:27 »
saç dökmüyor buna emin olabilirsin.4 sene kadar önce bir ara champixle sigarayı bırakmıştım oda sadece 2 hafta kullanarak ,adamı grip gibi yapıyor sigara içme isteğini azaltıyor ama genede tavsiye etmiyorum tuhaf bir ilaç prospektüsünü okursan zaten kullanmak istemezsin .

denizfuser

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 22 Aralık 2019, 14:15:58 »
Sigarayı bıraktırma başarısı çok yüksek. Saçın için endişe ediyorsan sigara sacin en büyük düşmanı olduğunu aklından çıkarma

ye2525

• Full Member
« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2019, 15:05:33 »
Bilgi icin tesekkur ederim arkadaslar yeni yilda basliyorum tedaviye :)

ostwint

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 29 Ocak 2020, 16:42:50 »
Şuan bu ilacı kullanıyorum sana deneyimlerimi anlatayım.
Daha önce bu ilacın başlangıc paketini kullanarak 2 sene sigarayı bıraktım. Sonrasında tabi özel sebeplerden epey ruh halim bozulmuştu tekrar başladım. İlacı kullanmaya başladıktan sonra 14.gün bırakmıştım.
Aradan yıllar geçti ve hem ekim yaptıracağım için sigara içmemem gerekiyor hem de diğer zararlı sebeplerden dolayı bırakma kararı aldım.
İlaca Ocak 19 da başladım. Kendime hedef koydum 1 şubat tan itibaren içmeyeceğim. İlk 2-3 gün pek anlamıyorsun fakat sonraki günlerde git gide sigara içme ihtiyacın azalıyor. Şöyle söyleyim; sanki bir sigara yakıp içmişsin ve o sigarayı söndürdüğün an nasıl yeni bi sigara yakma isteğin olmuyorsa bu ilaç böyle bir şey hissettiriyor. Hep yeni söndürmüş gibiyim. Yemek sonrası yakılan o keyifli sigaraları bile istemiyorum. Şu an sırf hedeflediğim güne daha var diye adet yerini bulması için günde 3 tane falan içiyorum o da yarıya geldikten sonra bayıyor. Piyasada en işe yarayan ilacın bu olduğunu söyleyebilirim. Nikotin bandı denemiştim nedense bant takılıyken daha çok istiyordum. Ayrıca welbutrin diye bir anti depresan ilaç var onunda etkisi sigara bırakma konusunda başarılı fakat Champix kadar değil. Bir de Allen Car Sigarayı bırakmanın kolay yolu diye bir kitap ve videosu var. Hakkında ekşi sözlükte harika yorumlar olmasına rağmen beni gaza getirmedi açıkcası.
Champix olumlu özelliklerinden sonra yan etkilerini söyleyim. Ben de sanki cırcır yapıyo bu ilaç ya da öyle bi zaman denk geldi. Saç dökülme ya da cinsel iştah da bi sıkıntı görmedim. Tek problelim ilk günler etkisinde fazla kalacağın 1080P çözünürlüğünde Tim Burton un filmleri gibi uçuk kaçık alemler ve canlılar ve değişik senaryolardan oluşan upuzun rüyalar görmemdir. Ama bunlara da alıştım o yüzden bitene kadar çekicem.
Verdiğin bu kararda sana başarılar dilerim umarım zorlanmadan bırakırsın

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 29 Ocak 2020, 17:03:31 »
İstanbul bağdat caddesinde bir yer var vucuna sinyal veriyorlar sığarayı bırakıyorsun 500 tl sanırım tek seans ilk başlarda inanmadım ama her giden bırakınca inanmaya başladım tanığım 4/5 kişi oraya gittiği an sıkıntı yaşamadan bıraktı. Vaktim olursa bende gidicem yerini ve ismini sormadım o bağdat caddesinde olduğunu duydum araştırın bence
Global Moderator

ostwint

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 27 Şubat 2020, 02:22:05 »
İstanbul bağdat caddesinde bir yer var vucuna sinyal veriyorlar sığarayı bırakıyorsun 500 tl sanırım tek seans ilk başlarda inanmadım ama her giden bırakınca inanmaya başladım tanığım 4/5 kişi oraya gittiği an sıkıntı yaşamadan bıraktı. Vaktim olursa bende gidicem yerini ve ismini sormadım o bağdat caddesinde olduğunu duydum araştırın bence

Hintell bu sey dogru mu gercekten. Biorenozans gibi bir sey diyolar o tedaviye. Ben onu arastirdim epey ve eksisozluk de para tuzagi falan diyolardı

Facebook Twitter Instagram