Gönderen Konu: Institute Of Hair / 3593 Grafts / 22-23 Kasım 2016  (Okunma sayısı 24071 defa)

luke cage

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Institute Of Hair / 3593 Grafts / 22-23 Kasım 2016
« Yanıtla #30 : 28 Aralık 2016, 10:52:23 »
Benimde ekim merkezinin yeni olmasından dolayı şüphelerim vardı.Hatta görüşmeye ben 3 kere gittim.Elif hanımın teknik anlatımları,kariyeri sizi ikna etmeye yetiyor.Sizede tavsiyem bu gidin tüm ekim merkezleriyle görüşün.Konu hakkında hatırı sayılır bir araştırma yapmadan ekim yaptırmayın.Çünkü gerçekten bazı başlıklarda ekim yapılan kişiye duyulan hayranlıkdan dolayı aşırı bilgi kirliliği var.Reklam demiyorum ama stocholm sendromu överken yanlış bilgiler vermelerine sebep oluyor.
Dostum yaptığın yorum yaşadığım olaylara o kadar örtüşüyorki tam anlamıyla ama uğraşmak ve canımı sıkmak istemiyorum güzel şeylerden bahsedicem gereksiz insanlar ilede muhattap olmuycam ama sen çok zeki birisin terciğinde yanlış değil gibi  gercekten guzel bir sonuclari var senin icin erken gibi  çokta erken konuşmayalım ancak iyi sonuçlar kendini belli ediyor.

iyi dileklerin için çok teşekkür ederim dostum.
Amacım önce donör bölgenin en az hasar görerek ekim yapılmasıydı.Ekimlerini incelediğimde de gerçekten titiz iş yaptıklarını da gördüm.Hatta klinikde canlı örnekde gördüm.Elif hanımla konuştuğumuzda transaction(doğrumu yazdım bilmiyorum) yöntemiyle alım yaptığını anlattı.İkna olmamdaki en büyük etkenlerdendi açıkcası.

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #31 : 28 Aralık 2016, 15:57:13 »
Geçmiş olsun,bu merkez ekim tekniğinde lateral slit mi yapıyor sadece, kalem tekniğini de alternatif sunuyorlar mı?

Çok teşekkür ederim.
Aslında benimde aklımda kalem tekniği vardı.Hem şok dökülmenin az olması hemde sonucun lateral slit e nazaran daha hızlı olması sebebi ile.Elif hanım'a da bu konuyu sordum.Kendisi Workshop'lardan birinde Lorenzo ile aynı hasta üzerinde çalıştığını söyledi.Hastanın kafasının yarısını Lorenzo ekibiyle kalem tekniği ile diğer yarısınıda Elif hanımda ekibiyle lateral slit yöntemiyle ekimi gerçekleştirmişler.Elif hanım elindeki graft'larla yarıya kadar gelirken Lorenzo kafanın tamamını bitirmiş.Dolayısıyla lateral slit yöntemiyle kalem tekniğinden daha sık ekim yapıldığı için bu yöntemi tercih ettiğini söyledi.

Lorenzo dediğimiz adam dünyada bu işin ilk 5 inde. Elif hanım ise tıp eğitimi almamış biri. Nasıl olur da aynı hasta üzerinde çalışabilirler ? Eğer böyle birşey gerçekten olmuşsa eminim ki Elif hanimda bunun video çekimi vardır. Çünkü sıradan birsey değil bu. Düşünsenize,  doktor değilsiniz ama uluslararası bir workshop a katiliyorsunuz, dünyada alanında ilk 5 te olan Lorenzo ile ayni hasta üzerinde çalışma şansı yakalıyorsunuz,  ve sizin tekniğiniz onun tekniğinden daha başarılı çıkıyor. Ben olsam bu anı ölümsüźleştirirdim çünkü hayal gibi birsey bu. Elif hanımın forumu takip ettiğini biliyoruz. Eğer böyle birşey varsa bunun ispatını bir şekilde yapması gerekir.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2016, 16:01:02 Gönderen: Jokey35 »
🏇🏇

luke cage

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #32 : 28 Aralık 2016, 17:27:02 »
Geçmiş olsun,bu merkez ekim tekniğinde lateral slit mi yapıyor sadece, kalem tekniğini de alternatif sunuyorlar mı?

Çok teşekkür ederim.
Aslında benimde aklımda kalem tekniği vardı.Hem şok dökülmenin az olması hemde sonucun lateral slit e nazaran daha hızlı olması sebebi ile.Elif hanım'a da bu konuyu sordum.Kendisi Workshop'lardan birinde Lorenzo ile aynı hasta üzerinde çalıştığını söyledi.Hastanın kafasının yarısını Lorenzo ekibiyle kalem tekniği ile diğer yarısınıda Elif hanımda ekibiyle lateral slit yöntemiyle ekimi gerçekleştirmişler.Elif hanım elindeki graft'larla yarıya kadar gelirken Lorenzo kafanın tamamını bitirmiş.Dolayısıyla lateral slit yöntemiyle kalem tekniğinden daha sık ekim yapıldığı için bu yöntemi tercih ettiğini söyledi.

Lorenzo dediğimiz adam dünyada bu işin ilk 5 inde. Elif hanım ise tıp eğitimi almamış biri. Nasıl olur da aynı hasta üzerinde çalışabilirler ? Eğer böyle birşey gerçekten olmuşsa eminim ki Elif hanimda bunun video çekimi vardır. Çünkü sıradan birsey değil bu. Düşünsenize,  doktor değilsiniz ama uluslararası bir workshop a katiliyorsunuz, dünyada alanında ilk 5 te olan Lorenzo ile ayni hasta üzerinde çalışma şansı yakalıyorsunuz,  ve sizin tekniğiniz onun tekniğinden daha başarılı çıkıyor. Ben olsam bu anı ölümsüźleştirirdim çünkü hayal gibi birsey bu. Elif hanımın forumu takip ettiğini biliyoruz. Eğer böyle birşey varsa bunun ispatını bir şekilde yapması gerekir.

Dostum bu soruyu burda sorarak yanıt alamazsın zaten.Elif hanımın kullanıcı adı oluşturup cevap vermesini beklemiyosun heralde :) Madem aklına takılıyo git görüş kafandaki soru işaretleri gitsin.

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 28 Aralık 2016, 17:45:40 »
Dostum tabi ki bunun cevabını bu forumda vermesini beklemiyorum :) ama kendi internet siteleri var,  youtube var. Bu tarz yerlerde bahsettigi şeyin videosunu veya varsa bir sonuç raporunu paylaşmalı. Yoksa en hafif tanımıyla bizi "kandırmış" olur. 
🏇🏇

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #34 : 30 Aralık 2016, 12:09:23 »
Ben Elif hanım a mail atıp konuyu sordum
Bugün 3. Gün hâlâ cevap gelmedi. Gelirse burda paylaşıcam. Konu biraz uzayacak yani
🏇🏇

luke cage

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #35 : 30 Aralık 2016, 13:34:25 »
Ben Elif hanım a mail atıp konuyu sordum
Bugün 3. Gün hâlâ cevap gelmedi. Gelirse burda paylaşıcam. Konu biraz uzayacak yani

Zor oldu bunu sana öğretmem ama en başında beri yapman gereken buydu :)

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 30 Aralık 2016, 17:51:44 »
İohair Çağla Hanımdan konu ile alakalı detaylı bir mail geldi. Kendisine burdan birkez daha teşekkür etmek istiyorum. Detaylı ve uzun bir mail atarak konu hakkinda bilgi vermeye çalışmış. Üslubu ve yaklaşımı takdire şayan. Böyle bir workshop un olduğunu,  ama fotoğraf video belge paylaşmanın etik olmayacağını düşündükleri için herhangi bir paylaşıma girmemişler. ( çünkü bu workshop Elif hanım farklı bir klinikte çalışırken olmuş,  iohair çatısı altindayken olmamış. ) Herhangi bir yasal engel yoksa ben de paylaşmalarını rica ettim.
🏇🏇

Gard

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 31 Aralık 2016, 01:08:44 »
iyi dileklerin için teşekkür ederim dostum.Şuan sanırım 33 yada 34 üncü gün yaklaşık 10 gündür yavaş, agresif olmayan bir şok dökülme var.
Beni en sevindiren yanı bu haliyle bile hala kimse ekim yapıldığını anlamadı.
gerçekten bakınca anlaşılmıyor arkadaşım hayırlı olur inşallah ekimden sonra yüzün şisti mi morluk filan oluyormuş kaç gün de geçti

admin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : 31 Aralık 2016, 02:38:34 »
Arkadaşlar; seviyeli ve hakaret etmeden de tartışılabilir . Konuları ve forumu kirletmeden paylaşımlarda bulunmalısınız..

serhanizmir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 31 Aralık 2016, 11:39:24 »
Hasta olarak kendinizi dusunun.  Bir doktor saginizda bir doktor solunuzda.  Sac alma isi bitmis sac dikme kismi baslayacak. Esitlik uzerine bir calisma olmasi icin Greftleriniz yarisi adamda diger yarisi kadinda.  Yine esitlik uzerine kurulu bilimsel bir sonuc cikmasi icin kafanizin iki yarisi da simetrik kellikte.  Calisma bitti adam elindeki greftlerinizin hepsini kendine ait alan olan yari kafaniza yayarak bitirdi. Aaa o da ne kadin elindeki greflerle yarim kafanizin yarisina.... Yani total dusunursek tum kafanizin ceyregine geldi.....Kadin kazandi.  Kadini alkisladilar.  Ustelik adam doktor... Ama kadin doktor degil.  Workshop.... Ortalik yikiliyor... Cok guzel.... Eeee... Bana da dediler bitti.... Ben ne anladim bu isten?  Kafamin yarisi igneli seyrek sac... Kafami. Ceyregi slitli pitrak gibi sac... Kafamin ceyregi ise bombos.  Degerli admin.  Burada kibar kibar yalan soyleyen insanlara daha da kibar yalan soyleyin demek yerine bence yalan konusmayi kesin demeniz daha mantikli olacak.  Cok asil cok kibar kelimeler secilse de turkceye ozen gosterilse de yalan yalandir.  Ayip ayitir. Rekla.  Da reklamdir.  Son sozum forum takipcilerimize.  Size 86 yildir forumu takip ediyorum diye lafa baslayanlara bakin bakalim gecen sene tek satir bir yere yazmis mi.  13 yildir doktor geziyorum deyip doktorlari 13 saniyede kotuleyenlere sorun bakalim her tecrubesini sicagi sicagina buraya aktarmis mi. Cok basarili denenlere bakin ornek fotolarda adamin kafasini pitrak gibi greft dolu ihtiyac alani da onde serit gibi ince bir bolgeden mi ibaret.  Sonra mesela fotolar kendi sartlarinda hatta biraz acemice ama samimi bir sekilde gun isiginda dik isikta mi cekilmis yoksa klip cekme edasiyla tertemiz soft isik altinda profesyonel ortam ve fotolar mi.  Velhasil sevgili arkadaslar.... Zoka yutmayin. 
Serhanizmir

by_fredy34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 31 Aralık 2016, 12:18:17 »
Hasta olarak kendinizi dusunun.  Bir doktor saginizda bir doktor solunuzda.  Sac alma isi bitmis sac dikme kismi baslayacak. Esitlik uzerine bir calisma olmasi icin Greftleriniz yarisi adamda diger yarisi kadinda.  Yine esitlik uzerine kurulu bilimsel bir sonuc cikmasi icin kafanizin iki yarisi da simetrik kellikte.  Calisma bitti adam elindeki greftlerinizin hepsini kendine ait alan olan yari kafaniza yayarak bitirdi. Aaa o da ne kadin elindeki greflerle yarim kafanizin yarisina.... Yani total dusunursek tum kafanizin ceyregine geldi.....Kadin kazandi.  Kadini alkisladilar.  Ustelik adam doktor... Ama kadin doktor degil.  Workshop.... Ortalik yikiliyor... Cok guzel.... Eeee... Bana da dediler bitti.... Ben ne anladim bu isten?  Kafamin yarisi igneli seyrek sac... Kafami. Ceyregi slitli pitrak gibi sac... Kafamin ceyregi ise bombos.  Degerli admin.  Burada kibar kibar yalan soyleyen insanlara daha da kibar yalan soyleyin demek yerine bence yalan konusmayi kesin demeniz daha mantikli olacak.  Cok asil cok kibar kelimeler secilse de turkceye ozen gosterilse de yalan yalandir.  Ayip ayitir. Rekla.  Da reklamdir.  Son sozum forum takipcilerimize.  Size 86 yildir forumu takip ediyorum diye lafa baslayanlara bakin bakalim gecen sene tek satir bir yere yazmis mi.  13 yildir doktor geziyorum deyip doktorlari 13 saniyede kotuleyenlere sorun bakalim her tecrubesini sicagi sicagina buraya aktarmis mi. Cok basarili denenlere bakin ornek fotolarda adamin kafasini pitrak gibi greft dolu ihtiyac alani da onde serit gibi ince bir bolgeden mi ibaret.  Sonra mesela fotolar kendi sartlarinda hatta biraz acemice ama samimi bir sekilde gun isiginda dik isikta mi cekilmis yoksa klip cekme edasiyla tertemiz soft isik altinda profesyonel ortam ve fotolar mi.  Velhasil sevgili arkadaslar.... Zoka yutmayin.

Neyin zokası hangi zoka :) reklam gözüyle bakarsak burada herkes reklam yapıyor. Nasıl bakmak istersen öyle görürsün bana göre burada herkes fikir edinsin kötü yerlerden uzak durması için paylaşımlar yapılıyor. Elif hanım workshopda lorenzoyla ekim yapmış olsa ne olur sonuçları kötü olduktan sonra ? Veya lorenzoyla ekim yapmamış olsa ne olur sonuçları iyi olduktan sonra ? Bekleyelim sonuçlar konuşsun.  Bu şekilde gereksiz konuşmalarlada konuların kirletilmesi taraftarı değilim fikir edinmek için konuya girenler birsürü gereksiz şeyler okuyorlar. Konunu açarsın sürecini paylaşırsın sonuç iyi veya kötü olarak yorumlanır.

serhanizmir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #41 : 31 Aralık 2016, 12:27:57 »
Ekim yapmis olursa GERCEK olur.  Ekim yapmamis olursa YALAN olur.  Gercek ile yalan,  insanlik var dugundan bu yana tum yonleriyle hem tartisiliyor....hem de insanlar nesiller boyu gerceklerin ve yalanlarin etkilerine maruz kaliyor.  Buraya kil dir tuy dur yalan da kaldirir reklam da diyorsaniz... Hadi takdiri okuyanlara birakalim o halde.  Mutlu yillar.
Serhanizmir

by_fredy34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #42 : 31 Aralık 2016, 12:33:04 »
Ekim yapmis olursa GERCEK olur.  Ekim yapmamis olursa YALAN olur.  Gercek ile yalan,  insanlik var dugundan bu yana tum yonleriyle hem tartisiliyor....hem de insanlar nesiller boyu gerceklerin ve yalanlarin etkilerine maruz kaliyor.  Buraya kil dir tuy dur yalan da kaldirir reklam da diyorsaniz... Hadi takdiri okuyanlara birakalim o halde.  Mutlu yillar.

Burada insanları asıl etkileyecek olan sonuçlardır. Konularda sadece sonuçların konuşulduğu bir yıl temennisiyle. Mutlu yıllar.

serhanizmir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 31 Aralık 2016, 13:22:44 »
Evet.  Arastirma sonucumu ekte paylasiyorum.  Ben yalan oldu yada yalan olacak yerine su ifadeyi tercih ediyorum.  "Varsa gercek olur,  yoksa yalan olur" .  Ben bulamadim... Yoklugu kanitlamak degil varligi kanitlamak daha kolaydir.  Ben yokluga dair bir veri ekledim.  Biri de cikar varligini kanitlarsa onunde saygi ile egiliriz. 
Serhanizmir

luke cage

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 31 Aralık 2016, 13:25:17 »
Direk yalan demissiniz Ama bu konuda bir araştırma  yaptınızmı ? Yapılan bu etkinliklerin  fotograflarını inceledinizmi ? Yada lorenzonun internet sayfasına girip böyle bir operasyon oldumu olmadımı diye araştırıp mı bunları söyleyip yalan diyosunuz yoksa direk hiç fikşr sahibi olmadanmı? Çünki agır bir kelimedir yalancılık.. workshop ları incelerseniz muhakkak operasyon fotolarınıda görebilirsiniz varsa veya lorenzonun sayfasını bunların hepsi kayıtlarına ulaşılıcal bilgiler siz bunu yapıp mı yalan dediniz? Konuya pek dahil olmadım ama bir insanıda bu şekilde suçlayan birinin bunu araştırmış olmasını isterim .ayrıca bu konuda çok gereksiz ve fazla uzadı

Ben bu zihniyetin yorumlarını okudum karar aşamasında bu siteden.Demekki burda araştırdıkları bilgileri değil kendi hayal güçlerini tahminlerini yazmışlar.Bide bizim milleti kandırdığımızdan yanlış yönlendirdiğimizden bahsediyolar.Şu anda yobaz gibi cadı avı yapıyolar resmen.Bide herkes yazılanları okuyo diyip sıvamaları dahada komik bir durum :)

serhanizmir kendi başlığında da demişsin ki ben böyle insanlara karşı savaş açtım bilmem ne.İyigüzel hoş.Bunu araştır gel deki bu bilgiyi teyit ettim doğru değil,doğrusu bu.Bende insanlara yanlış bilgi verdiğim için özür diliyim.İnan bu zihniyete daha çok şey yazmak isterim ama başlığı germek istemiyorum.Trollük yapma kendini komik duruma düşürüyosun.Kal sağlıcakla...

Facebook Twitter Instagram