Gönderen Konu: Institute Of Hair / 3593 Grafts / 22-23 Kasım 2016  (Okunma sayısı 24087 defa)

luke cage

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Institute Of Hair / 3593 Grafts / 22-23 Kasım 2016
« : 30 Kasım 2016, 14:24:52 »
Arkadaslar Merhabalar;

Forumdan faydalanmis biri olarak süreç boyunca yasadiklarimi,izlenimlerimi ve gördüklerimi sizlerle elimden geldigince paylasmaya çalisicam.Bu macerada foruma kayitli olan bir arkadasimla birlikte bir çok ekim merkeziyle görüstük.Ilk görüsmemizede bir yerden baslayalim diyerekve yurtdisi forumlardaki ekimlerinden etkilenerek Gökhan Gür'le oldu.Brandium'daki ofisine gittik.
Açikçasi kendisinin gösterdigi fotograflar forumlarda gördüklerimizden çok uzakdi.Böylelikle ilk eledigimiz isimde kendisi oldu.
Sonrasinda forumda popüler olan Erkan Demirsoy'a yöneldik.Tüm çabalarimiza ragmen kendisine maalesef ulasamadik, hatta kendisinin yasadigindan süphe eder olduk :) Bu macerada baslamadan bitmis oldu. Sonraki hedefimiz Zekeriya Kul'du. Yine arkadasimla görüsmeye gittik.Hoca hiç beklemedigimiz sekilde 10 dakikada bizi ugurlayip pesimizde bekleyen bayanlari aldi.Forumda okudugumuz gibi bir ilgilenme olmayinca Zekeriya Kul'u da elemis olduk.Bu forumu tanidamadan önce aklimda basinda devamli gördügümüz Serkan Aydin vardi,forum sayesinde böyle bir yanlisdan kurtuldugumu düsünüyorum.

Toplamda bir senelik bu arastirmalardan sonraki kararim ekim yaptircagim yerin kesinlikle Manual Punch ile alim yapmasi gerektigiydi.
Dolayisiyla pek bir seçenekde kalmiyodu.Tam Koray Erdogan'la görüsmeye niyetlenmisken institute of hair'in forumdaki paylasimlari gelmeye basladi.Operasyon öncesi planlama ve donör bölgede temiz çalisilmasi ilgimi çekti ve randevu alip arkadasimla görüsmeye gittik.
Elif hanimla tanistik.Elif hanimin ismini eski çalistigi yerin ekimlerindeki basliklarda da siklikla görmüstüm.Yaptigi analiz,verdigi teknik cevaplar ve ilgisi arkadasimla beni tatmin etti.Karar vermeden önce baska bir arkadasimin bahanesiyle tekrar gittim tüm sorularimin cevaplarini aldiktan sonra kararimi verdim ve operasyon için randevuyu aldim.

21 Kasim günü ekiple tanistim.Mustafa Bey saçlari kesti ve kan örnegi aldi.Elif hanim ve ekiple konusarak saç çizgisi belirlendi.

22 Kasim günü sabah 8'de operasyon donörden bölgenin temporal ve parietal dedikleri bölümden(yan ve ense bölgenin üst kismi) alima basladilar.Öglene kadar alimi Elif hanim gerçeklestirdi.Yemek molasi verildi.Sonrasinda operasyon Elif hanimin kanal açimiyla devam etti.Kanal açilimi bittikten sonragraftlarin yerlestimesini Elif hanim ve Mustafa bey gerçeklestirdi.yaklasik 2000 graft sakak ve ön bölgeye ekildi.Sonra birbirlenin ektikleri bölümü kontrol ettiler 17.30 gibi operasyon bitti.

23 Kasim günü yine sabah 8'de operasyon basladi.Bugünde occipital bölge dedikleri(ense ve orta bölge arasinda kalan kisim) bölgeden öglene kadar alim gerçeklesti.Kanal açilimi yapildiktan sonra kalan bölge ve yara izleri kapatildi.Operasyon 16.30 gibi bitti.

24 Kasim günü saat 11 de ilk yikama ekip tarafindan gerçeklestirildi.Yikamanin nasil yapilacagi anlatildi.Opersyon sonrasi kullanilicak ürünlerden olusan bir paket verildi.Ve böylelikle süreç tamamlanmis oldu.

Genel olarak operasyon bekledigim gibi gergin bir ortamda degilde sanki çok yakin arkadaslarim gerçeklestiriyomus gibi samimi bir ortamda geçti.Devamli tüm ekiple sohbet etmekten televizyondan bisey izleme firsati bulamadan rahat ve hizli geçti.

Operasyonda aci anestezi igneleri sirasinda birazcik oluyor (PRP yaptiranlar bu aciyi bilir) Operasyon sonrasida geceleri rahat uyumak için elinizin altinda muhakkak bir arveles olsun bence.

Kullandigim  ilaçlara gelicek olursak proscar'a operasyondan dört ay önce basladim tamamen kendi insiyatifimle.
Suan ise yine proscar(1/5) ve biotin 5mg kullaniyorum.Bu arada finanterid'in bir zararini görmedim çok sükür ama ileriki zamanda içimi rahatlatmak adina bir test yaptirmayi düsünüyorum.

Bu arada yasim 29.Imkan buldukca sorularinızi cevaplamaya çalisicam.

Herkese iyi forumlar...

luke cage

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Institute Of Hair / 3593 Grafts / 22-23 Kasım
« Yanıtla #1 : 30 Kasım 2016, 14:26:28 »
Operasyon sonrası

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Institute Of Hair / 3593 Grafts / 22-23 Kasım 2016
« Yanıtla #2 : 30 Kasım 2016, 16:21:28 »
Geçmiş olsun dostum. Ben de Zekeriya Kul ile görüştüm yüzyüze. Gittiğimde 15 dakika kadar bekledim çünkü o esnada başka bir operasyondaydı. Ara verdiğinde görüştük. Gayet sıcakkanlı,  cana yakın ve samimi biri olduğunu düşünüyorum. Tabi size karşı davranışı farklı olmuş olabilir ama Zekeriya Kul ile ilgili genel olarak olumsuz bir algı oluşması bence doğru olmaz. 20 dakika kadar konuştu ilgilendi ve üslubu çok iyidi.. ekimin çok temiz görünüyor. Geçmiş olsun umarım istediğin saçlara kısa sürede sağlıklı bir şekilde kavuşursun dostum..
🏇🏇

pimphunter

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 30 Kasım 2016, 16:27:32 »
Geçmiş olsun,bu merkez ekim tekniğinde lateral slit mi yapıyor sadece, kalem tekniğini de alternatif sunuyorlar mı?

luke cage

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 30 Kasım 2016, 17:07:25 »
Geçmiş olsun dostum. Ben de Zekeriya Kul ile görüştüm yüzyüze. Gittiğimde 15 dakika kadar bekledim çünkü o esnada başka bir operasyondaydı. Ara verdiğinde görüştük. Gayet sıcakkanlı,  cana yakın ve samimi biri olduğunu düşünüyorum. Tabi size karşı davranışı farklı olmuş olabilir ama Zekeriya Kul ile ilgili genel olarak olumsuz bir algı oluşması bence doğru olmaz. 20 dakika kadar konuştu ilgilendi ve üslubu çok iyidi.. ekimin çok temiz görünüyor. Geçmiş olsun umarım istediğin saçlara kısa sürede sağlıklı bir şekilde kavuşursun dostum..

Öncelikle iyi dileklerin için gerçekten teşekkür ederim.
Zekeriya Hoca'yı karalamak gibi bir amacım yok, yaptığı işede de saygılıyım.Norweçli nickli arkadaşın ekiminden sonra gitmeye karar verdik.Anlattığım durum bizide şaşırttı ama sağlık olsun ne diyim.Durum kabaca bu şekilde dostum, detaylarıda merak ediyosan seve seve cevaplayabilirim.

luke cage

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 30 Kasım 2016, 17:16:45 »
Geçmiş olsun,bu merkez ekim tekniğinde lateral slit mi yapıyor sadece, kalem tekniğini de alternatif sunuyorlar mı?

Çok teşekkür ederim.
Aslında benimde aklımda kalem tekniği vardı.Hem şok dökülmenin az olması hemde sonucun lateral slit e nazaran daha hızlı olması sebebi ile.Elif hanım'a da bu konuyu sordum.Kendisi Workshop'lardan birinde Lorenzo ile aynı hasta üzerinde çalıştığını söyledi.Hastanın kafasının yarısını Lorenzo ekibiyle kalem tekniği ile diğer yarısınıda Elif hanımda ekibiyle lateral slit yöntemiyle ekimi gerçekleştirmişler.Elif hanım elindeki graft'larla yarıya kadar gelirken Lorenzo kafanın tamamını bitirmiş.Dolayısıyla lateral slit yöntemiyle kalem tekniğinden daha sık ekim yapıldığı için bu yöntemi tercih ettiğini söyledi.

mAk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 02 Aralık 2016, 16:33:46 »
kardeşim durumlar nasıl resimlerini bekliyoruz :)

pimphunter

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 02 Aralık 2016, 19:12:51 »

Çok teşekkür ederim.
Aslında benimde aklımda kalem tekniği vardı.Hem şok dökülmenin az olması hemde sonucun lateral slit e nazaran daha hızlı olması sebebi ile.Elif hanım'a da bu konuyu sordum.Kendisi Workshop'lardan birinde Lorenzo ile aynı hasta üzerinde çalıştığını söyledi.Hastanın kafasının yarısını Lorenzo ekibiyle kalem tekniği ile diğer yarısınıda Elif hanımda ekibiyle lateral slit yöntemiyle ekimi gerçekleştirmişler.Elif hanım elindeki graft'larla yarıya kadar gelirken Lorenzo kafanın tamamını bitirmiş.Dolayısıyla lateral slit yöntemiyle kalem tekniğinden daha sık ekim yapıldığı için bu yöntemi tercih ettiğini söyledi.
Hocam cevabın icin teşekkürler, ben kalem tekniği ile daha sık sonuclara ulasılabildiğini düsünüyordum, ancak merkezin düsüncesine saygı duyarım, acıklamaları bile farklı adamların, kötüleme ile değil neden-sonucla bir acıklama yapmıslar.
Tabi kabiliyeti cok yüksek ellerde, lateral slitle de cok iyi sonuclar alınıyor. Umarım sen de en iyi sonucu alırsın.

gölge

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 02 Aralık 2016, 21:01:59 »
Oncelikle geçmiş olsun . Umarım iyi bir sonuç alırsınız. Sizden rica etsem onden çekilmiş fotolarınız var ise ekim öncesi ve sonrası yükler misiniz. Zira bana 3600 graft ekimi gibi gelmedi bu açılardan. On çizgi ve şakak ekimini de gorursek daha net olur. Bir de on çizgi dışında saçmolan yerlere pek girilmemiş siz mi bunu istediniz.

luke cage

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 02 Aralık 2016, 22:34:35 »
Arkadaşlar istediğiniz fotolar sırasıyla;
-operasyon öncesi ıslak geriye taranmış
-operasyon detayları
-7'inci gün ekim ve donör bölge

luke cage

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 02 Aralık 2016, 23:19:10 »

Çok teşekkür ederim.
Hocam cevabın icin teşekkürler, ben kalem tekniği ile daha sık sonuclara ulasılabildiğini düsünüyordum, ancak merkezin düsüncesine saygı duyarım, acıklamaları bile farklı adamların, kötüleme ile değil neden-sonucla bir acıklama yapmıslar.
Tabi kabiliyeti cok yüksek ellerde, lateral slitle de cok iyi sonuclar alınıyor. Umarım sen de en iyi sonucu alırsın.

Tekrardan çok teşekkür ederim hocam.
Bu ekipten memnun kalmamın sebebi de bu zaten. Başkalarını kötüleyerek değil kendi tecrübelerinden örneklerle gerçekten her sorduğum soruda bilgiye doyurdular beni.

Turbo

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 03 Aralık 2016, 00:28:46 »
Ekimin cok güzel olmus Insallah güzel sonuclar alirsin

lactobacillus

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 03 Aralık 2016, 01:13:16 »
Hocam fiyat ne tuttu 1.5 altına düşüyor öu ikram yapıyorlar mı

luke cage

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 03 Aralık 2016, 13:10:31 »
Hocam fiyat ne tuttu 1.5 altına düşüyor öu ikram yapıyorlar mı

Dostum yılbaşına kadar 1.5 € olduğunu sanıyorum, sonrasında değişceğini söylüyolar.
Çok katı değiller yinede fiyat konusunda ellerinden gelen yardımı yapıyorlar.

luke cage

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 03 Aralık 2016, 13:12:37 »
10. Gün yıkama sonrası

Facebook Twitter Instagram