Gönderen Konu: ASMED Dr. Koray Erdogan, 3621 grafts, repair operation. DES Manual  (Okunma sayısı 745675 defa)

Mrblack

• Sr. Member
Ynt: ASMED Dr. Koray Erdogan, 3621 grafts, repair operation. DES Manual
« Yanıtla #1261 : 03 Ekim 2017, 15:26:57 »
Hintell öncelikle yardımların için çok teşekür ederim Ve senin bu konunu kitap haline getirmek gerek Her saç ektirecek kişi bu konuyu okumalı.

Walter

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #1262 : 03 Ekim 2017, 16:01:42 »
Bende saçlarımdan memnun değilim ve hintellin paylaşımları sayesinde ekim kararı aldım 3 hafta önce. Çok güzel işler yapıyorsun hintell

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #1263 : 03 Ekim 2017, 16:09:16 »
Saolun arkadaşlar
Global Moderator

Glownshow

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #1264 : 03 Ekim 2017, 20:45:22 »
Hintell bir sorum olacak. Acaba hocaya sorma firsatin oldumu? Kabuk dokme asamasina kadar olan kayiplar kesin kayipmi yoksa onlarda oncul sok dokulme diyemi degerlendirmeliyiz. Bazilari kabuklari dokene kadar %20 civari bir kayip oldugunu soyluyor. Sen’in kabuk dokme asamasinda dokulme ne seviyede oldu acaba?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #1265 : 04 Ekim 2017, 10:24:08 »
Hintell bir sorum olacak. Acaba hocaya sorma firsatin oldumu? Kabuk dokme asamasina kadar olan kayiplar kesin kayipmi yoksa onlarda oncul sok dokulme diyemi degerlendirmeliyiz. Bazilari kabuklari dokene kadar %20 civari bir kayip oldugunu soyluyor. Sen’in kabuk dokme asamasinda dokulme ne seviyede oldu acaba?

Koray hocaya sormadım ama Sımdı bu  işlemler Yapan merkeze yada doktora göre farklılık gösterir. Asmed de fre olmadığı için kabuk dökme aşamasında da bir sorun söz konusu olmuyor çünkü açılan kanal cepleri ve keep ile saçlar çok saglıklı sekılde tutunuyor hiç dökülmemiş saç kadar saglıklı şekilde yerine yerleşiyor kısacası. Ama forumda da  görüyorum  diger bazı merkezlerin ekimlerinde fre söz konusu oluyor kabuk dökümü aşamasında yada diger işlemlerde buda açılan kanal ceplerinin iyi olmamasından saçlar tutunamıyor ondan kaynaklı olabilir yada  greftleri açılan ceplere sorunlu yerleştirmekten.
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2017, 10:44:02 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Glownshow

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #1266 : 04 Ekim 2017, 11:13:19 »

Koray hocaya sormadım ama Sımdı bu  işlemler Yapan merkeze yada doktora göre farklılık gösterir. Asmed de fre olmadığı için kabuk dökme aşamasında da bir sorun söz konusu olmuyor çünkü açılan kanal cepleri ve keep ile saçlar çok saglıklı sekılde tutunuyor hiç dökülmemiş saç kadar saglıklı şekilde yerine yerleşiyor kısacası. Ama forumda da  görüyorum  diger bazı merkezlerin ekimlerinde fre söz konusu oluyor kabuk dökümü aşamasında yada diger işlemlerde buda açılan kanal ceplerinin iyi olmamasından saçlar tutunamıyor ondan kaynaklı olabilir yada  greftleri açılan ceplere sorunlu yerleştirmekten.

Tesekkürler hintell. Koray hocanın okuduğum bir keep akademik çalışmasında forceps yani klasik cımbız benzeri yerleştirmeye göre büyüme oranının %85 civarından %93 lere ulaştırıldığını belirtiyordu. Yani bu durumda keep tekniğinde kayıp oranı %7 civarı diyebiliriz sanırım. Yüzde 90 tutma oranını ideal oran şeklinde düşünürsek 93% tutma oranı gayet yerinde diyebiliriz

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #1267 : 04 Ekim 2017, 11:21:40 »

Tesekkürler hintell. Koray hocanın okuduğum bir keep akademik çalışmasında forceps yani klasik cımbız benzeri yerleştirmeye göre büyüme oranının %85 civarından %93 lere ulaştırıldığını belirtiyordu. Yani bu durumda keep tekniğinde kayıp oranı %7 civarı diyebiliriz sanırım. Yüzde 90 tutma oranını ideal oran şeklinde düşünürsek 93% tutma oranı gayet yerinde diyebiliriz

Rica ederim Tabi şunuda ekleyelim karışıklık olmasın bu oranları eskiden kendi kullandığı teknikteki veriler ile karşılaştırmıştır hoca Genel Tüm (forceps&presel&cımbız) kullananlar için değil  .. kendi kullandığı keepten önce ve keepten sonrası için iyi bir % de . Bu arada kabuk dokumunde sorunmu yaşadın?  henüz Ekim yaptırmadın sanıyorum ama ..
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2017, 11:30:50 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Glownshow

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #1268 : 04 Ekim 2017, 11:32:06 »
Teseklürler Hintell sadece kabuk dökümü sonrası görüntünün ekilenlerin ne kadarını temsil ettiğini anlamaya çalışıyorum. Kabuk dökümünden sonraki görüntüleri inceliyorum farklı ekimcilerin. Genel olarak senin kabuk dökme sonrası görüntünden çok daha yoğun bir büyüme çıkmış ortaya.

keskin55

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #1269 : 07 Ekim 2017, 23:32:37 »
Su saçin çıkış surecini 8-9 aylik süreçte takip etmeseydim kesinlikle inanmazdım. Insan gercekten hayretler icinde kaliyor o saç bu hale nasil geldi diye. Insanin en guzel yatirimi gercekten kendine olani. En çok merak ettigim sey etrafindaki insanlar , uzun zaman sonra rastladiign eş dost seni gorunce tepkileri ne oldu :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #1270 : 08 Ekim 2017, 15:38:21 »
Su saçin çıkış surecini 8-9 aylik süreçte takip etmeseydim kesinlikle inanmazdım. Insan gercekten hayretler icinde kaliyor o saç bu hale nasil geldi diye. Insanin en guzel yatirimi gercekten kendine olani. En çok merak ettigim sey etrafindaki insanlar , uzun zaman sonra rastladiign eş dost seni gorunce tepkileri ne oldu :)

Teşekür ederim darısı başına umarım. Vallahi uzun zamandır görmediklerim beni görünce hiç bir tepki vermiyor .. Tanıyamıyorlar çünkü:)))
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2017, 16:04:10 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Roni

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #1271 : 08 Ekim 2017, 23:42:19 »
Başkan patlat foto arada senin ekim herkese ilham veriyo 8)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #1272 : 09 Ekim 2017, 12:17:17 »
Başkan patlat foto arada senin ekim herkese ilham veriyo 8)
:))  yakında bizim saçlar umrunda olmaz
Global Moderator

Walter

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #1273 : 10 Ekim 2017, 13:46:51 »
Aynen Hintell kardeş bir dal foto alırız ;D

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member