Gönderen Konu: ASMED Dr. Koray Erdogan, 3621 grafts, repair operation. DES Manual  (Okunma sayısı 745719 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: ASMED Dr. Koray Erdogan, 3621 grafts, repair operation. DES Manual
« Yanıtla #630 : 07 Nisan 2017, 23:33:33 »
Sac ekimi sirasinda ekilecek olan greftler daha siyah renkli olan daha kalinlardan mi seciliyor? benim sacim mesela ince telli Koray hocaya ektirsem basarim ne olur bilemiyorum ama hacimlenebilen kabaran bir yapisi  var
ben bildigim kadar sorunuzu cevaplıyım ama en dogru bilgiyi tabiki merkezden alabılırsınız kendi saç yapınız için . Alım yaparken saç ortalaması dıye matematıksel bır orantı üzerinden sürekli hesap yaparak alıyorlar buda ektıklerı saçın yogunluk orantıları bu hesaplarla sıze ektıklerı saçın hemen hemen ne kadar yogunlukta çıkıcagını önceden kestiriyorlar ilk gorusmede de bu hesabı koray hoca donör kalıtenızi yaklaşık yarım saat aletlerle ve cihazlarla inceleyerek dogru bır tahmınde bulunuyor ve size başından size nasıl bır sonuç alıcagınızı söylüyor buda sizin beklentinizi karşılarsa ona gore kararınızı verırsınız  yani öyle ben ektiririm acaba iyi olurmu diye bir süprizle karşılaşmıyosunuz bu hesaplarla herşeyi önceden tahmın edip planlamayı ona göre yapıyorlar zaten sizi mutlu etmıycek bir sonuç alıcagınızı görürlerse bunu size başından söyler ve ekım yaptırmayın derler umarım sorunuza  tatmin edici bir cevap verebilmişimdir.. dilediginiz sonuca kavuşursunuz inşşallah

Kadirerdogann7

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #631 : 07 Nisan 2017, 23:41:23 »
Tesekkur ederim.  Eyvallah :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #632 : 07 Nisan 2017, 23:42:47 »
Tesekkur ederim.  Eyvallah :)
rica nedemek :)
Global Moderator

kemalbora

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #633 : 08 Nisan 2017, 03:53:14 »
Olay var olan dökülme devam etsin olayı değildir.Finas kullanan birinin 4 aylık 6 aylık sonucuyla kullanmayan birinin sonuçları aynı olmuyor.Çünkü finas dht yi baskıladığı için tüy şeklinde olan saçların dht'den kurtulduğu zaman tekrar saç formuna kavuşuyor ve saçlar sıklaşıyor bu da doğrudan ekim sonucunu etkiliyor.Sen eğer finas kullanmasaydın 4 aylık sonucun kesinlikle böyle olmayacaktı buna emin olabilirsin.Zaten ekilen saçtaki etkisi değil mevzu senin var olan saçların sıklaşıyor ve artı ekimle sonuç bu duruma geliyor.He biraz keep tekniğinin etkisi de olabilir ama finasteridin etkisi çok bariz ve net.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #634 : 08 Nisan 2017, 09:53:27 »
Olay var olan dökülme devam etsin olayı değildir.Finas kullanan birinin 4 aylık 6 aylık sonucuyla kullanmayan birinin sonuçları aynı olmuyor.Çünkü finas dht yi baskıladığı için tüy şeklinde olan saçların dht'den kurtulduğu zaman tekrar saç formuna kavuşuyor ve saçlar sıklaşıyor bu da doğrudan ekim sonucunu etkiliyor.Sen eğer finas kullanmasaydın 4 aylık sonucun kesinlikle böyle olmayacaktı buna emin olabilirsin.Zaten ekilen saçtaki etkisi değil mevzu senin var olan saçların sıklaşıyor ve artı ekimle sonuç bu duruma geliyor.He biraz keep tekniğinin etkisi de olabilir ama finasteridin etkisi çok bariz ve net.
dostum 2bucuk senedır kullanıyorum çıplak alanda neyının tüyünden bahsedıyosun sakaklarım  bomboş ne tüy ne kıl var  diger saçların arasıda cok seyrek  ekimden önce 2 sene kullanmışım  dedigin gibi etkısı olsa neden ektireyim ? Ben ektirincemi  o süper etkisi bi anda ortaya cıktı? :) Ha sen buna ınanıyosan ınanmaya devam et  nediyim fınasterıd uzun zamandır kullanıyorum sadece dokulmemı kestı ama seyrek yerlerde etkisi olmadı  ekım yaptıralı 4,5 ay oldu bosluk alana 3600 grefts yanı 10 bıne yakın saç teli. Girildi  saglıklı bır sekılde  bence kendını bıraz daha gelıştır bu konuda öyle konusalım  kendinizi kandırıp buna inanıcaksan benım için sıkıntı yok bı kere okadar saçma bısı soluyosunkı bu sıtede finasla ekım yaptıram diger merkezlerın sonucu böylemi ? Gşt bak bakım 6 aylık sonuclara 4 ayda degıl bak 6 ay diyorum :) finas mınas degıl kardesım bu ekım başarısı okadar  gereklı testlerı yaptın bırazda keep in etkisi oldugunu şıp dıye anladın helal olsun:) sen hayatında hıc keep'i gördünmü  ? Yapılan operasyon hakkında bılgın fikrin varmı ? Finas yanı olay vay be ne finasmıs ben ekım yaptırınca ortaya cıktı etkısı 2 sene nerdeydı o etkı  6 aylık sonuçlar var finasda kullanıyorlar onlarınkı ekım yavas oluyor başarısız ekım oluyor bizimki başarılı oluncada finas oluyor adı. Bu yanlış bı yaklaşım  bide şu var. Finasterid e ekımle başladaydım finas etkısını 4 ayda göstermez en az 8 ayda verım alırsın :) ok
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2017, 10:43:19 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

saçkolik

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #635 : 08 Nisan 2017, 12:48:26 »
dostum 2bucuk senedır kullanıyorum çıplak alanda neyının tüyünden bahsedıyosun sakaklarım  bomboş ne tüy ne kıl var  diger saçların arasıda cok seyrek  ekimden önce 2 sene kullanmışım  dedigin gibi etkısı olsa neden ektireyim ? Ben ektirincemi  o süper etkisi bi anda ortaya cıktı? :) Ha sen buna ınanıyosan ınanmaya devam et  nediyim fınasterıd uzun zamandır kullanıyorum sadece dokulmemı kestı ama seyrek yerlerde etkisi olmadı  ekım yaptıralı 4,5 ay oldu bosluk alana 3600 grefts yanı 10 bıne yakın saç teli. Girildi  saglıklı bır sekılde  bence kendını bıraz daha gelıştır bu konuda öyle konusalım  kendinizi kandırıp buna inanıcaksan benım için sıkıntı yok bı kere okadar saçma bısı soluyosunkı bu sıtede finasla ekım yaptıram diger merkezlerın sonucu böylemi ? Gşt bak bakım 6 aylık sonuclara 4 ayda degıl bak 6 ay diyorum :) finas mınas degıl kardesım bu ekım başarısı okadar  gereklı testlerı yaptın bırazda keep in etkisi oldugunu şıp dıye anladın helal olsun:) sen hayatında hıc keep'i gördünmü  ? Yapılan operasyon hakkında bılgın fikrin varmı ? Finas yanı olay vay be ne finasmıs ben ekım yaptırınca ortaya cıktı etkısı 2 sene nerdeydı o etkı  6 aylık sonuçlar var finasda kullanıyorlar onlarınkı ekım yavas oluyor başarısız ekım oluyor bizimki başarılı oluncada finas oluyor adı. Bu yanlış bı yaklaşım  bide şu var. Finasterid e ekımle başladaydım finas etkısını 4 ayda göstermez en az 8 ayda verım alırsın :) ok
Ben 6 ay finas kullandım saçlarımdaki değişikliğe inanamazsınız isteyene finas lı finassız dönemlerimi fotoğraflarla ispat edebilirim. koray hocaya laf söyleyecek biri değilim haddim değil. ama finas için konuşma hakkım var. Finas kullanırken eğer dht oranınız düşük ise inanamayacağınız gelişmeler olur kafanızda hatta yüz  hatlarınızı bile değiştirebilir uzun vadede. ben her türlü yan etki ve faydasını gördüm. bakın yan etki = fayda  ve bu çok net. her zaman savunduğumu yine savunuyorum finaslı ekim sonucu başka finassız ekim sonucu çok başkadır bu koray erdoğan da olsa değişmez. (tam 7-8 yıldır bu işlere kafa yorduğum için kısmende olsa fikir beyan etmek istedim). ekim sonucunuzun kötü olma şansı şu aşamada yok. 1 yıl finas kullanmadan devam edin göreceksiniz finasın neler getirdiğini ki inşallah böyle bir durumla karşılaşmazsınız.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #636 : 08 Nisan 2017, 13:01:24 »
Ben 6 ay finas kullandım saçlarımdaki değişikliğe inanamazsınız isteyene finas lı finassız dönemlerimi fotoğraflarla ispat edebilirim. koray hocaya laf söyleyecek biri değilim haddim değil. ama finas için konuşma hakkım var. Finas kullanırken eğer dht oranınız düşük ise inanamayacağınız gelişmeler olur kafanızda hatta yüz  hatlarınızı bile değiştirebilir uzun vadede. ben her türlü yan etki ve faydasını gördüm. bakın yan etki = fayda  ve bu çok net. her zaman savunduğumu yine savunuyorum finaslı ekim sonucu başka finassız ekim sonucu çok başkadır bu koray erdoğan da olsa değişmez. (tam 7-8 yıldır bu işlere kafa yorduğum için kısmende olsa fikir beyan etmek istedim). ekim sonucunuzun kötü olma şansı şu aşamada yok. 1 yıl finas kullanmadan devam edin göreceksiniz finasın neler getirdiğini ki inşallah böyle bir durumla karşılaşmazsınız.
dostum senın fikrinin degişmesin bu degil problem ben 2'5 senedir kullanıyorum ekılen bölgeden bahsedıyoruz bende finası babamın hayrına kullanmıyorum var olan saçlarım için kullanıyorum hiç saç olmayan bölgede fınasın ne etkısı var neyi tartışıyosunuz anlamıyorumkı senın incelmıs saçların kalınlaşmıs dokulme durmus saç olmayan bölgelerde saçmı cıkıyor ozaman biz delıyız neden ekım yaptırdık 2'5 senede var olan saçlarım kalınlastı okadar seyrek alan gene seyrekti saç olmayan bölgede gene saç yoktu  var olan saçları korumanın. Ekımle ne alakası var nasıl bir mantık bu ekılenlerle var olan saçlarım eklenınce ve var olanları korudukca güzel bir sonuç alınması mantık tabı ekım kalıtesız olursa benım oncekı ekımım gıbı var olanlar kalsa ne olur? Dıymı burda ekım kalıtesını fınasa baglamak çıkıs hızını finasa baglamak çok saçma ..demek istedigim bu yoksa finasın tabıkı etkısı var ama var olan saçlara var olmayan bölgede saç cıkmaz yada seyrek alan ekımsız toparlanmaz
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2017, 17:18:42 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Atakan Demir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #637 : 08 Nisan 2017, 13:02:35 »
Ekdiren Arkadaslarim  var  saclari super  oldu!! Bir  Yil  sonra  gordum  Gozlerime  inanamadim tepeye  ekilen  Saclar  dokulmus  tepe  Ayna  gibi parliyor. Finasi  kendimde  kullandigim icin biliyorum  cok iyi  SIK ekim olabilir. Saclarda  gelisip  dolgun  olabilir. Sonra  Finasi  birakdinmi  uzun  muddet  sonra  DHT  nin  Sac  koklerine verdigi  zarar  engellenemez  haa  hepsi  dokulmez  ama  dokulen yinede olur  yer  yer  Kafa Derisinde parlakliklar  gorunmeyede  baslar. Yani  finasi  birakdinmi  donusumlu  olarak  burakip baslanmali.  Veya  buna alternatif  bir ilac  varsa  onu  kullanalim. Sacin dokulmesinin %95 sebebi  DHT  hormonudur.  Bende kullaniyorum  saclarimada  cok yariyor burakmayi  dusunuyorum  alternatifinide  bulamiyorum.

Kadirerdogann7

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #638 : 08 Nisan 2017, 13:07:10 »
Sac ektirdik finas kullandik ve birakmaya karar verdik diyelim. DUZENLİ olarak Minoxidil ve Xpecia kullansak var olan saclari koruyamaz miyiz acaba bildigim kadariyla Saclari.korumanin ispatlanmis 2 seyi var biri minox dyzenli.kullanim birakmamamk 2 finasterid

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #639 : 08 Nisan 2017, 13:09:15 »
Ekdiren Arkadaslarim  var  saclari super  oldu!! Bir  Yil  sonra  gordum  Gozlerime  inanamadim tepeye  ekilen  Saclar  dokulmus  tepe  Ayna  gibi parliyor. Finasi  kendimde  kullandigim icin biliyorum  cok iyi  SIK ekim olabilir. Saclarda  gelisip  dolgun  olabilir. Sonra  Finasi  birakdinmi  uzun  muddet  sonra  DHT  nin  Sac  koklerine verdigi  zarar  engellenemez  haa  hepsi  dokulmez  ama  dokulen yinede olur  yer  yer  Kafa Derisinde parlakliklar  gorunmeyede  baslar. Yani  finasi  birakdinmi  donusumlu  olarak  burakip baslanmali.  Veya  buna alternatif  bir ilac  varsa  onu  kullanalim. Sacin dokulmesinin %95 sebebi  DHT  hormonudur.  Bende kullaniyorum  saclarimada  cok yariyor burakmayi  dusunuyorum  alternatifinide  bulamiyorum.
arkadasın ektirmis saçları cıkmıs dokulmesıni finasla durdurmus finası bırakmıs ekılenler kalmış var olan saçları gene dokulmus olay bu bızde fınası ekımle bırlıkte var olan saçlarımızı korumak için kullanıyoruz ama bu ekımın başarısı finastır anlamına gelmıyo .. sonucta ensemızde kafamızı tamamen  kapatacak mıktarda saç yok var olanı korumassak  ekım yaptırmanın bır anlamıda yok zTen. Ekılen kalır var olan gider ..
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #640 : 08 Nisan 2017, 13:14:45 »
 Tekrar finas hakkında yazdıgımı paylaşıyorum;finas  hakkında özelime attıgınız yaklasık 30 mesajı tek tek cevaplamak yerine burdan cevaplıyacagım: ''Koray erdogan'' finasterid kullanmadan ekim yapmıyor diye bir durum söz konusu degil  bu tamamen sizin var olan saçınızın ne durumda oldugu ile alakalı bir durum  ''çocu doktor sizin var olan saçınızı umursamadıgı için  açık alanınıza ekım yapıp gönderip ammaan  ekmedegim yerlerden banane dökülürse dökülür mantıgı ile davrandıgı için'' insanlarda bu durumu algılamakta güçlük çekiyor ve bazılarıda Dht nedir bilmiyor bıle saçınızın durumundan bıle haberı yok hattaga ekımden sonrakı sonucunuz bıle umrunda degıl yada prp dayıyor 6 7 seans tamamen maddi çıkar içeren bir durum operasyon günü harici yapılan prp hiç bir işe yaramaz  boş işler

ve bazıları da şöyle saçma bır teori atmış ortaya ilaç kullandırmak istemıyorum ekim sonucunu net görmek için :))) adamın ıncelmıs saçları üflesen uçucak beyfendı ekım sonucunu görmek ıstıyomus bırader deneme tahtası degıl o kafa  dht denen bır hormon var   ve bu hormon sizin saç köklerınızı tıkayarak beslenmesını engeller saçlarınız mintatürleşir ve ölür  bu sorunu ortadan kaldırmassan ancak üçün birini görürsün  her hastada bu durum sökmez..

eger dökülmenız devam ediyorsa var olan saçlarınız incelmiş ve cansız bır haldeyse bunu size koray hoca önericektir çünkü dökülmenizin devam edicegini biliyor ve ekmedıgı alanlar dökülünce kötü bir görüntü oluşacagını bılıyor yani  aslında sizin gelıcekteki halınızı umursuyor kısacası durum budur umursadıgı içinde sizi uyarmak ve yapıcagı operasyonun saglıklı olması açısından bunları söylemek durumunda

bir çok kişi ilede konustum forumda da var zaten o kişilerden bir kaçı onlarada  kullanmana gerekyok finasterid var olan saçların saglıklı ve donör bölgen çok iyi durumda  ileride dökülmen yada seyreklık oluşursa donörün yeterlı tekrar ekım yapar sorunu hallederiz diyor.

konuuyu toparlamak gerekırse finasterid tamamen sızın var olan saçlarınızın ne durumda oldugu ve  saglıgı ile alakalı bunuda ancak bu konuda uzman bır doktor inceleyerek gerekip gerekmedigini söyleyebilir

mesala adamın kafasındakı var olan  saçlar kople incelmis döküldü dökülecek  gelmiş yazıyor neymiş efendim finasterid i zorunlu tuttu  e tutacak tabı kardeşim bu kafayı başka türlü nasıl kurtarabılırsın 

ve bazı hasta ruhlu takıntılı ınsanlarda fınasterid kullanıp gece gündüz internette yan etkı araştırıp piskolojık olarak her sorunu yaşadıkları için buna  / placebo deniyor  bır çok ınsanı yazıları ıle korkutuyor fınasterıd sandıgınız kadar ciddi bır ılaç degil fazla abartıldıgını düşünüyorum hiç de sorun yaşamadım.. gerçek anlamda yan etki yaşayan insanlarında çok az sayıda oldugunu düşünüyorum %5
Global Moderator

Cem

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #641 : 08 Nisan 2017, 13:16:57 »
Bence konu gereginden fazla uzadi arkadaslar.yillardir arastiran biri olarak bence hinteldeki basari koray hocanin emegi finas tabiki etkiler ama tas catlasin yuzde onluk bir dolgunluk saglar oda aralarda tuylesmisleri kalinlastirir bahsettigim ekim bolgesi icin. yoksa finas ile mucize olmuyo yani finasli ekim finassiz ekim demek yanlis finasla ekilmemis saclari korursun oda bir muddet olay bu kadar yani.

Kadirerdogann7

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #642 : 08 Nisan 2017, 13:20:13 »
Ben 56 yil.once finas bir sure kullandim hic yan etki.gormedim. Bu sene 1 hafta kullandim yan etki gordum belki de psikolojiktir. Zaten ilk basta herkeste.menide sivilasma vs oluyormus . Birde yazmistim acaba sunu yapamaz mıyız Ekşm.önesi ve süreci finad sonra yavad yavas kesip minoxidil düzenli kullanım bu başarı sağlamaz mı var olan sacları korumads ekimden sonra

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #643 : 08 Nisan 2017, 13:23:08 »
Ben 56 yil.once finas bir sure kullandim hic yan etki.gormedim. Bu sene 1 hafta kullandim yan etki gordum belki de psikolojiktir. Zaten ilk basta herkeste.menide sivilasma vs oluyormus . Birde yazmistim acaba sunu yapamaz mıyız Ekşm.önesi ve süreci finad sonra yavad yavas kesip minoxidil düzenli kullanım bu başarı sağlamaz mı var olan sacları korumads ekimden sonra
mınox kullanılcak bır ılaç degıl bulaşma koray hoca kullandırtmıyor zaten kullanan olursada bıraktırıp 4. 5 ay sonra ekım yapıyor
Global Moderator

Kadirerdogann7

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #644 : 08 Nisan 2017, 13:24:18 »
Ekimden sonra kullanmaya da mı izin vermiyor

Facebook Twitter Instagram