Gönderen Konu: ASMED Dr. Koray Erdogan, 3621 grafts, repair operation. DES Manual  (Okunma sayısı 744853 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Always look on the bright side of life!

21-22-2016 kasım operasyon tarihi

Herkese mutlu günler dileyerek konuma başlıyorum

Öncelikle operasyon sürecim ve merkez hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak istiyorum

Karakter olarak  fazla detaycı ve mükembelliyetci bir insanım bu yüzden tüm operasyon süresinde
her ayrıntıya dikkat ettim ve kusur bulamadım diyebilirim.

Uzun araştırmalar sonucu Saç promlemi yaşayan ve bu durumu çok ciddiye alan biri olarak Gidilebilicek en üst seviye merkeze ve ulaşalıbılıcek en iyi saç cerrahi doktoru olan Koray Erdogan'a  gittigimi düşünüyorum.

Koray Erdogan'ın adını da ilk ekımı mı yapan doktorun Koray Erdogan'a saç ekmeyi  ben ögrettim şeklinde  gereksiz bir yalan
söylemesiyle duydum ve araştırmaya  başladım hayat işte nerden nereye :)  mafettigi saçlarımı kendisine  yeni sonucumu güzel bir tablo yaparak göndermeyi düşünüyorum saç ekmeyi ögrenemez  belki ama  en azından koray hocadan düsürt olmayı ögrenir.

Operasyon öncesi yaklasık 1 sene zarfı içinde Koray Hoca ile 2 kere görüştüm kendisi her görüşmemde bana yarım saatini ayırdı
ondan öncede zaten 1 sene içinde aklıma takılan tüm soruları Çagrı bey (Alessio) ve Seda hanımla istedigim an arayıp uzun uzun sorup bılgı alıyordum çok kibar ve iyi niyetli insanlar 1 sene kahrımı çektiler diyebılırım operasyon öncesi. Alessio ve seda hanım saç transferı konusunda gerekli olan tüm bilgi donanıma sahipler  ben baska yerde yaptırdıgım ilk ekımımde buyuk stres ve problem yaşadıgım ıcın 1 seneden uzun bir süre  boyunca Allesio bir müstıreri yada hasta olarak degilde daha çok bir dost gibi ilgilendi  aynı sekılde seda hanımda keza o sekılde yardımcı oldu.

Bu arada fazla titiz oldugum için  koray hocanın en az 6 ekımını canlı görme inceleme şansım oldu benı en çok etkiliyende
Gördügüm bir arkadasımın  bana ''Hayalimdeki saçlara kavuştum ötesi yok''! demesi oldu gerçekten  kafasındaki saçlar benımde Hayalimdi
.. Tam da aradıgım kelime buydu zaten

Tüm operasyon sürecimde Merkezin kalitesini ilgiyi alakayı  sonuna kadar hissettim diyebilirim
Açıkcası bu kadar ilgi alaka bu kadar kusursuz bir operasyon beklemiyordum
bunun nedeni de daha önce başımdan kötü bir operasyon gecmesi onu yaşadıktan sonra
bazı seylerın degerını daha ıyı anlıyor insan   bu ayrıntılar benım için çok önemli oyüzden
Asmed gibi bir merkezin varlıgı bana  rüya gibi geldi Tüm ayrıntılara dikkat ediyorlar sanki tüm
Asmed ekibi çok özel seçılmıs ınsanlar bukadar iyi bir ekibi bir araya getirmek hiç kolay olmasa gerek
koray hocanın da zaten ekibiyle gurur duydgunu ve  sanki orası evi ve bir Aile babası edasıyla davrandıgını ortamda bulununca hemen hissediyosun insan keşke Asmed de çalıssam diye içinden geçiriyor :)

hic bir ayrıntıyı Atlamıyor koray hoca  Titizligin boyut degiştirmiş hali diyebılırım atıcakları her adımı 4 kere kontrol edıyorlar

İnanılmaz bir disiplin var Hasta olarak bu disipline ayak uydurmakda zorlanıyorsun açıkcası
her şey dakik hersey planlı

operasyonum :
öncesi
Elektrokardiyagram
çekildi, Tansiyon ölçüldü.
kan şeker ölçümü
ve kan testim yapıldı
dr. umut bey sürekli saglık dururumum kontrol etti tüm oprasyon boyunca

benim daha önce sorunlu bır ekımım oldugu için saç cizgimin gerisinde ekilen saçların yönlerinde ciddi problemler vardı bu yüzden
üzülüp ve çok rahatsız oluyordum  ,  koray hoca ben bu saçların bazılarını alıcam  Seni bu sekilde kötü bir görüntüyle bırakamam
burdan  seni mutlu bir şekilde göndermek istiyorum dedi.

operasyonum 2 gün sürdü öncesinde saç cizgımi cizdi koray hoca yüz hattımı çene yapımı dururuşumu fiziksel yapımı  dakikalarca inceleyip her açıdan bakıp yüz hattıma en yakın saç cizgisini yakaladı  dıyebılırim dökülmemıs halinden bıle güzel oldu bence ön cizgim
 bu arada Dilek hanımlada istişarede bulunarak karar verdi Dilek hanımıda çok sevdim kendisinin cok yumusak  insana huzur veren güven veren bır yapısı var operasyondan önce bıraz gergindim kendimi çok iyi hıssetmeme neden oldu kendısı.

koray hoca ölçümlerini yaptı daha önceden ekilen kötü yönlü  alıcagı saçların hangılerını alıcagına karar verdi  bana tekrar herseyı uzun uzun anlattı  bu arada önceden ekilmis olan bozuk saçları almak için  farklı bır teknik planladı ve bu plan dogrultusunda  aldı bunuda zarar görmeden çıkartıp zıyan etmeden tekrar kullanabılmek için yaptı açıkcası ben koray hocanın bukadar benimle ilgili alakalı olucagını düşünmemistim çünki inanılmaz yogun kahve içicek yemek yıyecek vakti bile yok dakikaları bile sayılı 5 dakika mola vermek için bile asistanına soruyor 5 dakıka ayırabılımıyız diye  sabah 07:00 da merkezde ve ameliyat katından 1 dakıka ayrılmıyor
donörden saç alımımın %40 nı koray hoca yaptı yönleri bozuk olanlarıda kendisi aldı daha sonrada "Melis" Hanım devam etti  bu sekilde  sac alimım 2 gün boyunca tamamladi ve donör bölgemi eşitledi 2 ci bir ekimim oldugu için donör bölgemden cok endiseleniyordum bu yüzden cok dikkatli ve basarili bir alim gerceklestirdi
daha sonra koray hoca  kanallarımı açtı  ve operasyon sürecının her asamasında  bulundu kökler aparatla yerlestirilirkende sürekli gelip
kökleri kontrol edıyor tekrar tekrar acıları ıncelıyordu kökler ekılırken hattaga hemsırelerle sesını duyunca  gene gelıyor gelıyor gönlümüzün efendısı  diye sakalasıyorduk :)

Ve koray hoca kendısının yenı gelıstırgı bır greft koyma sıstemıyle greftlerım yerlestırildi   bundan da bahsetmek istiyorum sizlere
çünkü bu aparat  saç ekım süresini tamamen etkiliyor

bu apartlara greftler yerleştirilıp aparatla  bırlıkde açılmış kanallara konuyor  Saç ekımınde en önemlı aşama kanalları dogru açtıktan sonra greftlerı yerslestırmek miş
ben şahsen en basit aşama sanıyordum ama yanlış bılıyormusum bir çogumuzda sanırım benim gibi düşünüyordu
aslında saçların çıkmaması fre vermesi ekinlerin hepsının çıkmamasının en büyük nedeni greft yerleştirmek oldugu
ögrendim  ayrıca dünyadaki bir çok doktrunda  3 hafta önce yapılan  kanarya adalarındaki workshop da görüp bır çok ünlü doktorun da
bunu koray hocadan istedigini gördüm tabi  bu teknık koray hocanın oldugu ıcın verırmı vermezmı bılemem onu
Bunu koray hocadan uzun uzun dinledim neden bu sekılde bır aparat gelıştırdıgını anlattı
grefler yerlestırılırken krılmalar olabılıyormus ve ya tam yerıne oturmuyor  bu aparat sayesınde çok saglıklı sekılde  greft boyutuna göre açılan kanallara greftler  oturuyor  her ne kadar dikkatlide yerleştirilse fre verılmesı mümkün oldugu için
bunu geliştirmiş  benim kökler 5 milimdi  uzunlugu  açılan kanallarımda ona göre 5 milim oldu kullanılan apartlarda saç yapıma gore secıldı
bu aparat sayesinde sonuçlar erken gelmeye başladıgını sölyedi 4.5- 5 ayarası daha hızlı sonuç aldıklarını söyledi
evet bence de öyle sıtedeki son 2 ekımıne bakınca 4.5 ve 5 ay arası arası çosmus farkedersiniz sizde zaten son ekımlerınde
bu bılgıyıde ögrendıgım ıcın sızlerle paylasmak ıstedım . bu video da bu aparatplar (keep) hakkında daha açıklayıcı bılgı var

bu ana kadar yapılan tüm  işlemlerden memnun kaldım sonucumunda benı çok mutlu edıcegını düşünüyorum
çok dogru bır seçim yaptıgımı düşündügüm  için piskolojık olarak suan  cok rahatım ve zaten en ufak bır problem yaşıycak olsam arkamda Asmed gıbı bır merkezın olması  istedıgım an ulaşıyor olmam çok rahatlatıcı suan herhangı bir ağrım sızım yok gayet rahatım ve mutluyum.
kabuklarım dökülene kadar Tüm yıkamalarımı Asmedde yaptırıcagım.

Operasyonumu ve gördüklerimi aklıma geldigi kadar sizlere gayet dürüst ve içtenlikle aktardım Tüm sürecimi Tüm ayrıntısına kadar
siz degerli dostlarımla paylaşıcam bana sormak ıstedıgınız tüm sorularada  cevap verıcem ayrıca gormek ve ısletısım
halınde kalmak ısteyenler ozelden numaramıda  ısteyebılır  sac problemı yasayan ve senelerdır saç ekımı hakkında bılgı toplayıp
arastırma yapan bır ınsan olarak elımden gelen hersekılde yardım etmekden onur duyarım çünki bunun insanı ne kadar  çok yıprattıgını
ıyı bılen ve yaşayan bır ınsanım artık buralarda olucam herkesin  hayalındeki saçlara kavuşması dılegıyle insallah hepimizin
snuçları güzel olur dostlar.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
ASMED fotoğraflar
« Son Düzenleme: 02 Mart 2018, 03:32:09 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
2.ASMED fotoğraflar(öncesi)
« Son Düzenleme: 02 Mart 2018, 03:32:35 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

mealtay

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
İlk mesajın benden olsun, hayırlı olsun saç ekimin. Süreç hakkında bizi bilgilendir unutma lütfen :).

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
İlk mesajın benden olsun, hayırlı olsun saç ekimin. Süreç hakkında bizi bilgilendir unutma lütfen :).

çok teşekür ederim, umarım sizinde hersey istediginiz gibi olur , merak etmeyin en ince ayrıntısına kadar sizlerle
paylasıcam surec sonuna kadar.
Global Moderator

alfa

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam geçmiş olsun . titiz bir çalışma.   Sağlıklı günler

aydinclk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Gøzunuzaydin insallah sonuclarda guzel olur duzenli paylasimlarinizi bekliyoruz :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hocam geçmiş olsun . titiz bir çalışma.   Sağlıklı günler
çok tesekur ederım benı mutlu ettınız ..
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Gøzunuzaydin insallah sonuclarda guzel olur duzenli paylasimlarinizi bekliyoruz :)

merak etmeyin sizleleyim sürec sonuna kadar çok tesekur ederım  darısı basınıza ınsallah
Global Moderator

di_vao

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayirli olsun bende kisa sure once asmed de ekim yaptirdim forumda bir basligim mevcut.Sizinle ayni dusunceleri paylasiyorum dusunduklerimi sizde dile getirmissiniz.umarim guzel sonuclar aliriz suan 27. Gunumdeyim bende:)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: ASMED Dr. Koray Erdogan, 3621 grafts, repair operation. DES Manual
« Yanıtla #10 : 23 Kasım 2016, 18:13:44 »
Hayirli olsun bende kisa sure once asmed de ekim yaptirdim forumda bir basligim mevcut.Sizinle ayni dusunceleri paylasiyorum dusunduklerimi sizde dile getirmissiniz.umarim guzel sonuclar aliriz suan 27. Gunumdeyim bende:)

tesekur ederım sizin ekımınızde hayırlı olsun ekımınızı gördüm :)) saç cızgınız  çok harıka olmus kafanıza tamamen oturmus umarım guzel sonuclar alırız var olan saçlarınızda çok kalıtelı  hemen hemen aynı zamanlarda olucak sonuclarımız :)
Global Moderator

di_vao

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 23 Kasım 2016, 18:33:03 »
Saç çizgisini koray hoca belirledi hiç karışmadım,benimde düşüncem sizin gibi kendi çizgimden daha güzel olduğu yönünde.İşin zor kısmı operasyon falan değil dedikleri gibi beklemekmiş:)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 23 Kasım 2016, 18:38:49 »
Saç çizgisini koray hoca belirledi hiç karışmadım,benimde düşüncem sizin gibi kendi çizgimden daha güzel olduğu yönünde.İşin zor kısmı operasyon falan değil dedikleri gibi beklemekmiş:)

Benim de aynı sekılde oldu ama tabı bende çok begenmıstım zaten çizgimi :)  ben en dogru kararı koray hoca'nın vericegini bildigim için kesinlikle müdehale etmedim zaten kendi de her adımında benim ne istedigimi soruyordu ben size bırakıyorum hocam diyordum her defasında sonucta karşımdaki ''koray erdogan''  ve benim için en dogru kararı vericegine emindim öylede oldu :)  benım içim cok rahat huzurluyum kolay atlatıcam süreci insallah senin içinde  oyle olmasını umut ediyorum  :)
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2016, 05:22:59 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 23 Kasım 2016, 19:14:22 »
sabah cektigim bir fotograf
« Son Düzenleme: 02 Mart 2018, 03:33:00 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Haytata

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 23 Kasım 2016, 19:33:08 »
Hayırlı olsun. Eken kişi belli  :) büyük bir aksilik olmadıkça ortaya %99 güzel sonuçlar çıkıyor. Saç çizginizin öne doğru sivrilmesi çok güzel bir detay olmuş. Diğer ekimcilerin büyük bir kısmı saç çizgisini bir şakaktan diğerine oval şekilde birleştiriyor. Birde İlk ekiminizi nerde yaptırdığınızı açıklarmısınız ? Kendisine karşı bir fikrimiz oluşur.

Facebook Twitter Instagram