Gönderen Konu: SAÇ EKTIRMELIMIYIM?  (Okunma sayısı 6839 defa)

Haytata

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: SAÇ EKTIRMELIMIYIM?
« Yanıtla #15 : 16 Kasım 2016, 19:03:53 »
Ya bende neredeyse o noktadayim zaten ama yinede finasterid için biraz daha psikolojim bozulması lazim :) yinede tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. Sanirim 1 sene daha topik ile idare edip seneye tekrar değerlendireceğim. Babam da sac yok benimde dokulecegi kesin o yüzden beklemekte fayda var biliyorum ama ışte aynaya bakınca insan mutsuz oluyor. Sence su an ekim kendi saclarima zarar verir mi?
Saçların Zarar göreceğini sanmam saçların seyrelmemiş ki şakak kısmın dökülmüş. Yani ekim kel alana yapılacak. Saçlar seyrelmiş olsaydı o zaman riskli olabilirdi. Kel alanda başarı daha yüksek hatta. Bunu dert etme

Şahin

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 16 Kasım 2016, 19:31:18 »
Bana yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim. biraz daha beklemeyi deneyeyim bakalım dökülme nereye gitcek.

spider35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 17 Kasım 2016, 15:34:43 »
finasterid-minoxidil ile saçları belki 30 -35 yaşına kadar idare ettirirsin ama yan etkileri kesinlikle gerçek..bizzat finasterid kullandım 6 ay sonra bıraktım...vücutta aşırı kıllanma cinsel istekte azalma hepsini yaşadım..en sonunda isteğim kalsın erkekliğim klasın varsın saçlarım gitsin dedim....hayat boyu hiç kimse bu ilaçları-spreyleri kullanamaz..

Şahin

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 17 Kasım 2016, 15:48:35 »
 O ilaçları çok araştırdım. Kullanmaya başlasam bile bir yan etkisini görünce bırakacağım için ve bırakınca saçlar yine döküldüğü için başlamam. Baska da bir çare bulamıyorum. Böyle dökülmesini seyretcez sanırım. Biotin 5mg kullanıyorum akşamları o kadar. Yeni basladim.
finasterid-minoxidil ile saçları belki 30 -35 yaşına kadar idare ettirirsin ama yan etkileri kesinlikle gerçek..bizzat finasterid kullandım 6 ay sonra bıraktım...vücutta aşırı kıllanma cinsel istekte azalma hepsini yaşadım..en sonunda isteğim kalsın erkekliğim klasın varsın saçlarım gitsin dedim....hayat boyu hiç kimse bu ilaçları-spreyleri kullanamaz..

Şahin

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 17 Kasım 2016, 22:55:48 »
Ya bu DHI yöntemi ile Doğan Turan bey var acaba nasıl sonuç olur. Bir goruşsemmi?

supraspinosa

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 20 Kasım 2016, 23:37:41 »
ektirebilirsin.30 yaşına kadar beklemek saç geleceğin için mantıklı ancak ruhsal gelecegin için mantıksız bir secim olacaktır.kisinin genç yaşta saçlı olması ve kendini iyi hissetmesi taraftariyim.dokulme şekline ve yasina bakılırsa uzun süreli ve yavaş bir dökülme yaşayacaksın.bu da 30 yaşına kadar beklesen bile dokulme son şeklini almayacak demek oluyor.
verilen greft sayıları sana fazla gelmesin 2500 greft ten az rakamlarla tatmin edici sonuç alamazsin.greft sayısı hesaplanirken sadece açıkligin büyüklüğü değil dökülme tipine göre saçlı alandaki var olan saçların sıklığı da göz önüne alınır.senin saçlı alanında yoğunluk yaklaşık 50-60 greft/cm2.bu yüzden boş alanda da en az bu sıklığın yakalanması gerekir yoksa ön taraf seyrek kalır.bu sebeple ekimin için harcanacak greft sayısı genel açıklığı bulunan bir kişinin ön tarafına harcanacak greft sayısına kıyasla fazla olacaktır.

Şahin

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 22 Kasım 2016, 19:48:30 »
Valla bilemiyorum ya ne yapsam karar veremedim gitti. Benim sac dökülme durumun norwood kaç acaba ben tam kestiremedim arkadaşlar.

Şahin

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 29 Kasım 2016, 18:14:38 »
Yokmu yardım edebilecek?   :)  Norwood için.  Birde benim sac tipim ve dönor durumuna göre sac ekimi başarısı için tecrübeli arkadaşların yorumlarını alabilirmiyim?
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2016, 18:17:02 Gönderen: Şahin »

cyazicioglu53

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 29 Kasım 2016, 19:51:34 »
saçlarından memnun değilsen ektir hocam hiç bekleme 30 yaş felan hikaye yaşın saç ile alakası yok beklemekle saçların geri gelmeyecek elinde sonunda ektireceksin şimdiden ektir 20 li yaşların boşa gitmesin ayrıca saç dövmesi felan sakın yapma o iş ön bölgede olmaz ancak üst bölgede doğal durur ama bana kalırsa o işe hiç girme

Facebook Twitter Instagram